What's new

Χωρίς θέμα! Ότι να ναι thread

locoezon

Member
Ωραια φυτακια ορφεα..Τα ειχες βαλει μεσα σε σβωλους τα σπορακια η απλα τα εχωσες οπως ηταν;
 

panas1

Member
το CO2 δεν έχει νόημα σε grow rooms που δεν είναι απόλυτα εργαστηριακά (να μπαίνεις με ποδιά και γάντια μεσα φάση) με πλήρη έλεγχο του κλίματος μέχρι αηδίας
 

panas1

Member
++ για το άγραφο ρευμα..

ανταρτη αμα εχεις κανα φιλο ηλεκτρολογο ενα πειραγματακι στο ρολόι είναι
(το κάνεις να γράφει πιο αργά βασικά.. καλύτερα απ το να το σταματήσεις τελείως)

ρίσκο.. αλλά φακ δε σιστεμ
 

panas1

Member
εδω γυρω γυρνάω
ε.. μπήκε η άνοιξη και με καλεί η φύση να της παίζω τον αυλό μου :p
 

weedolada

Member
η παροιμία λέει ότι όποιος μπλέκεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες,και όταν είσαι παράνομος δεν προσπαθείς να γίνεις πιο παράνομος..αυτά για το "άγραφο" ρεύμα..αν τώρα είσαι στα αρχίδια σου με το σύστημα ναι τότε κάνεις ότι γουστάρεις,αλλιώς την πάπια..αυτή είναι η άποψη μου..
 

locoezon

Member
Θα συμφωνησο με τον weedο στο θεμα της παρονομιας,αλλα ταυτοχρονα ειναι αδικια οταν μεγαλες επιχειρησεις κανουν το ιδιο πραγμα...Το αστειο ειναι οτι το ρευμα κοστιζει λιγοτερα απ'οτι οι φοροι και οι χρεωστικες υπηρεσιες.Αυτα απο μενα γιατι βγηκαμε λιγο εκτος θεματος στο νημα του φιλου...Viva lα revοlutiοn
 

locoezon

Member
Γιατι να κανει καποιος προτιμησεις σε ποιο ποστ θα γραψει;Αφου ολοι για το ιδιο πραγμα γραφουμε εδω και προσπαθουμε ειτε να λαβουμε ειτε να δωσουμε πληροφοριες που μας εξελισουν σε εναν τομεα,ισως πανω απο εναν τομεα γιατι δεν συζηταμε μονο για καλλιεργεια.
 

antartist

Member
Όλα σωστά. Το χέρι έχει μπει ενίοτε στην χελώνα και μπορεί να ξαναμπεί, αλλά στη συγκεκριμένη φάση, στην περίπτωσή μου, εμπλέκονται και άλλοι και το ρίσκο πολλαπλασιάζεται...
 

panas1

Member
γιατι κάποιοι αδερφέ λοκο είναι παρτάκιδες που δε τους νοιάζει η ανταλλαγή γνώσεων αλλά θέλουν μόνο να ρουφήξουν απ τους άλλους οτι ξέρουν (και να πάνε να βγάλουν 2κιλά στο πρώτο γκρόου)
 
για να θέλεις να βάλεις co2 πάει να πει ότι έχεις πιάσει το 100% των δυνατοτήτων του χώρου σου,κατάλληλη εμπειρία και θέλεις κάτι που θα σου δώσει κάτι ακόμα....
ακριβώς.
Ti ipe re bro?
25r30wi.gif
 

locoezon

Member
Loco μιλάς λες και ερχεται ο Σεπτέμβρης...
http://www.youtube.com/watch?v=q8H3xxJk4ds
Σεπτεμβριο μηνα παντως δεν εχω δει χαλαζι και τετοιες θερμοκρασιες εδω που ειμαι.↲↲↲Σημερινη φωτογραφια τραβηγμενη το μεσημερι με 8 βαθμους εξω εκεινη την στιγμη.
 
Last edited:

tjo

life gardener
Veteran
γιατι κάποιοι αδερφέ λοκο είναι παρτάκιδες που δε τους νοιάζει η ανταλλαγή γνώσεων αλλά θέλουν μόνο να ρουφήξουν απ τους άλλους οτι ξέρουν (και να πάνε να βγάλουν 2κιλά στο πρώτο γκρόου)


αδέρφε τόσα χρόνια αύτο είναι που με ενοχλεί..το είδα πάρα πολλές φορές και αηδίασα με τη φάρα μας...οι ξένοι λένε
sharing is caring κι εμείς λέμε ...ότι αρπάξει ο κώλ$ς μας..
και μετά άντε γεία μ@λ@κ$ς..


loco πού είδες αυτό που λες σχετικά με τις προτιμήσεις?? μήπως κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια,γιατί το άνωθεν δικό μου ποστ
δενέχει να κάνει με αυτό που λες..οι προτιμήσεις του καθένα
είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ,αρκεί να προτίμα..και όχι να υποτιμά..
να στο κάνω πιο λιανά..αν δε θες να γράψεις στο θέμα μου
δεν υπάρχει θέμα....θέμα υπάρχει όταν δε γράφεις σχεδόν
πουθενά,αλλά παράλληλα θες να γράφουν στο δικό σου..
μην τα παίρνεις στραβά όλα και μην είσαι προκατειλημένος φίλε μου..για καλό το λέω πάντως:biggrin:
 

tjo

life gardener
Veteran
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙς ΜΑς ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ
ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΡΕΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ..
ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ
ΑΥΤΕς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕς ΚΑΙ ΟΠΩς ΕΙΠΕ Ο WEEDO
ΕΙΜΑΣΤΕ ΗΔΗ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ..
ΔΕ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΟΠΕς..ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΔΕς ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΗ..ΕΛΕΟς:biggrin:
 

weedolada

Member
sharing is caring κι εμείς λέμε ...ότι αρπάξει ο κώλ$ς μας..
και μετά άντε γεία μ@λ@κ$ς..

φίλε δεν ξέρω αν το λένε και στο εξωτερικό αλλά οι Έλληνες πολύ συχνά χρησιμοποιούν το "ότι φάμε,ότι πιούμε και ότι αρπάξει ο κώλος μας"..δεν είναι τυχαίο..:woohoo:
 

locoezon

Member
tjo λεμε το ιδιο πραγμα.Αναρωτιεμαι για τις προτιμησεις αυτων που το κανουν αυτο που λες και το λεω ειρωνικα! Δεν εχουμε να ζηλεψουμε τιποτα ο ενας απο τον αλλον(γενικα για ολους μιλω).Και οντως η ρατσα μας ειναι περιεργη σαν ειδος και κλεινομαστε πολλες φορες στο "ΕΓΩ",αλλωστε αυτο ειναι και ενα διγμα της καταστασης που επικρατει στην Ελλαδα.Ομως πιστευω πως υπαρχουν ακομη ανθρωποι εκει εξω οπως και εδω που κανουν περα το εγω....και σκεφτονται τον διπλανο τους χωρις ζηλο! Μονο ενωμενοι θα αλλαξουμε τα πραγματα και επειδη συζηταμε για την νομιμοποιηση της κανναβης,οταν εμεις οι ιδιοι οι "χασικληδες" δεν μπορουμε να τα βρουμε μεταξυ μας,τοτε πως θα κανουμε τους αλλους να καταλαβουν τα δικαιωματα της μεριας μας;
 

locoezon

Member
Συγνώμη, Locoezon, αν σε μπέρδεψα με τον Fukuoka!

Ούτε το ένα, ούτε το άλλο! Πεταχτά, όπως το στάρι...
Φρεζάρισα όμως μες το Φλεβάρη.
Δεν χρειαζεται συγνωμη ρε συ.Ισα ισα με εβαλες για διαβασμα :)
 

Latest posts

Latest posts

Top