What's new

Baraca refugiatilor

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Hai ca au scapat usor. Daca au tras si ceva bani pe dreapta inainte de nenorocire, poate is chiar fericiti cu pedepsele.
 

bbRobertasd

New member
Am avut si eu un caz asemanator in oras, omul a fost prins cu vreo 3 kg, avea propria gradina, dar deja facea trafic de vreo 3-4 ani si nu se mai satura de bani, a inceput apoi cu cocaina si prostitutie...etc :) Dar din ce spuneau cei de la DIICOT , a facut undeva la 800 de milioane doar intr-o saptamana .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Depinde si de om, ca banii aia se pot cheltui usor intr-o zi nu e nici macar nevoie de o saptamana, daca mergi pe idee ca vin mereu altii si nu te gandesti la viitor. Adica e o diferenta intre un om muncitor care primeste suma aia si unul caruia ii cade in brate saptamanal pe degeaba. Fiecare ii trateaza diferit.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Asa, ce-i cu asta, ca e lunga rau. Tu esti ala? :D

"Dispune confiscarea ?i distrugerea cantităţii de 2,52 grame pulbere conţinând substanţă psihoactivă aflată la camera de corpuri delicte a I.G.P.R./D.C.J.S.E.O., conform dovezii seria H nr. 0203542 din data de 15.12.2015 ?i a sumei de 500 de Euro sechestrată în vederea confiscării de la inculpatul"

1 an si 6 luni? mde...
 

free gigi

New member
Dispune contopirea pedepselor aplicate inculpatului, în baza art. 38 alin. 1 Cod penal nou raportat la art. 39 alin. 1 litera b din Codul penal nou, inculpatul urmând să execute pedeapsa cea mai grea, de 2 ani închisoare, la care se adaugă sporul de 1/3 din totalul celoraltor pedepse, pedeapsa finală de executat fiind de 5 ani ?i 100 de zile închisoare la care se adaugă, conform art. 45 alin. 1 Cod penal nou, pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art. 66 alin. 1 litera a, b şi litera g Cod penal nou, pe o durată de 1 an ?i 6 luni, în condiţiile art. 66 Cod penal, care va începe după executarea pedepsei închisorii sau considerarea ca executată a acesteia. Dispune aplicarea pedepsei accesorii prev. de art. 65 C. penal nou, constând în interzicerea drepturilor prev. la art.66 alin. 1 lit. a , b şi g Cod penal nou inculpatului, care va începe după rămânerea definitivă a hotărârii, până când pedeapsa principală va fi executată sau considerată ca executată, în baza art. 45 alin. 5 Cod penal nou. Dispune deducerea din pedeapsa executabilă a perioadei re?inerii de 24 de ore ?i a arestului preventiv la care a fost supus inculpatul începând cu data de 5.10.2015 până la data de 28.02.2016,conform art. 72 alin. 1 Cod penal actual.
amandoi au luat 5 ani si 3 luni din ce am citit eu +
Obligă inculpa?ii la plata sumei de câte 20.180 lei fiecare, cheltuieli judiciare avansate de stat în faza de urmărire penală ?i de judecată, conform art. 274 alin. 1, 2 Cod proc. penală. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din data de 6.07.2016.
ce ati citit voi?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da cine a citit toata aia? Te doare sufletu...

E un exemplu de ce o sa patim noi, sau ne indemni la rugaciune pentru respectivul? Nu de alta, da' unii pe aici sunt atei, asa ca v-a trebui sa o faca respectivu' de unu' singur. Care nu te mai intreb daca esti tu...
 

free gigi

New member
este vorba de colegii de la c,p,c...se pare ca n-au scapat chiar asa usor.5 ani si 200 de milioane de amenda pt fiecare...si voi vreti sa faceti concursuri si chestii...mai bine stati potoliti si va vedeti de treburile voastre.
 

CarpatinZ

Member
Ba lasa lumea sa faca concurs si jurnale si ce vor ei ca de aia e forumu,acuma nimeni nu te pune sa intri de acasa si tu cu plantatia langa tine,inseamna ca esti prost si oricun te prindea oadata si odata fara sa intri pe icmag,suporti consecintele,deci asta cu ''vedeti de ale voastre '' nu se aplica la baietii destepti.

Numai morcovari,de aia nu e legala si e gol pe aici,conducerea poate s-a gandit la o legalizare dar zice ca nu are pentru cine ,toti stau ascunsi.In tarile tupeiste e legala sau nu mai are nimeni nici o treaba cu tine ca plantezi/consumi desi nu e legala.

Si pana la urma ce treaba au aia de la cpc cu growerii de peste tot din tara?Ei au fost acuzati pentru multe alte treburi,eu de vreo 5 ani incoace nu am mai auzit sa intre cineva la parnaie pt ca a crescut iarba daca omul nu vinde.
 
Last edited by a moderator:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Free gigi e gabor si vrea sa ne sperie, sau cum.
Dar ce man noi facem trafic ca oamenii aia ca sa ne temem?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
conducerea poate s-a gandit la o legalizare dar zice ca nu are pentru cine..

:laughing: Poanta zilei!!!

Nu, daca te prind, ti-o trag, chiar daca nu vindeai. Gandeste-te ca io aveam zeci de fire. Gandeste-te ca io nici nu fumez barem, da' pe cine interesa? La cantitatea asta e vanzare sigur, dupa mintea oricui...

Dosar primesti si pentru un fir. Atata, daca e canepa industriala sa zicem, te alegi doar cu amenda. Penala pe cate stiu, in rest, ti-o trag. Un fir, scapi cu NUP poate, da' nu scapi fara nimic. Poate nu te urmaresc neaparat, ca nu iesi in strada, dar... o indiscretie, un prieten, un vecin, un joint la volan, etc... Ti-o trag.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Conducerea cred ca s-a gandit si sa ne dea cate un milion de euro la fiecare, dar au zis ca nu au cui, si i-au pastrat pentru ei.

Stim cu totii cine e Carpatinu, nu?
 

madafaca

New member
Ba lasa lumea sa faca concurs si jurnale si ce vor ei ca de aia e forumu,acuma nimeni nu te pune sa intri de acasa si tu cu plantatia langa tine,inseamna ca esti prost si oricun te prindea oadata si odata fara sa intri pe icmag,suporti consecintele,deci asta cu ''vedeti de ale voastre '' nu se aplica la baietii destepti.

Numai morcovari,de aia nu e legala si e gol pe aici,conducerea poate s-a gandit la o legalizare dar zice ca nu are pentru cine ,toti stau ascunsi.In tarile tupeiste e legala sau nu mai are nimeni nici o treaba cu tine ca plantezi/consumi desi nu e legala.

Si pana la urma ce treaba au aia de la cpc cu growerii de peste tot din tara?Ei au fost acuzati pentru multe alte treburi,eu de vreo 5 ani incoace nu am mai auzit sa intre cineva la parnaie pt ca a crescut iarba daca omul nu vinde.
sandele lasa matraguna aia ca te matrafoxezi degeaba...de ce nu iesi ma tu in fata sa ceri legalizare? ia fa-ti un jurnal ca sa se legalizeze odata...cred ca pe tine te asteapta astia cu legalizarea, pana nu te afisezi tu nu se rezolva nimic.
 

CarpatinZ

Member
Nu mai faci omule puscarie in romania pentru cultivare de cannabis, chiar daca legea inca zice asta.Eu ma uit mereu la stiri in legatura cu iarba,am vazut multe cazuri in care si dilarii scapa cu suspendare da nici unul sa intre in puscarie pentru plantat.

Sandel asta e mare vedeta pe aici :)))

Pai pentru cine sa legalizeze ?pentru 3 persoane care au aici growuri si pt inca vreo 10 care ii vad mereu pe youtube cerand legalizare?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ia fa-ti tu grow man si denunta-te si daca nu ajungi la parnaie ne zici si noua si facem toti la fel a2-a zi si gata, legalizam. Ca vad ca esti convins ca nu se mai face parnaie pentru asa ceva.
Si inca ceva, trebuie sa iei in calcul ca si daca unii scapa pentru grow-uri mici cu suspendare, nu e ceva de dorit. E mai bine decat sa ajungi la parnaie, dar incearca tu sa te angajezi si sa traiesti linistit cu cazierul patat.
Pana una alta, despre ce vorbim noi aici? Zici ca e asa relax? Demostreaza la baieti ca sa se relaxeze si ei, nu vezi, nu vor sa se bage nici la un concurs de 50W..
 

gganjaabwoy

Active member
Ba pt ce tiai mai schimbat contu daca pana la urma dupa 3 posturi si-a dat lumea seama cine esti? Eu numai cand am vazut acel Z mare de la finalul nickname-ului am stiut cine esti fara sa stau sa imi dau seama din cum ai formulat textu. Ca si cum mi-as schimba eu contu din gganjaabwoy in bbanjaagwoy... Irelevant. In fine. Bine ai revenit.:tiphat:
 

gganjaabwoy

Active member
Ia fa-ti tu grow man si denunta-te si daca nu ajungi la parnaie ne zici si noua si facem toti la fel a2-a zi si gata, legalizam. ..

A fost un caz asemanator... Un tip avea un "laborator" si dupa harvest a fumat din ce a crescut... Filme grave, sa dat singur in gat la politie. Garda a venit a confiscat tot iar el a scapat cu o simpla declaratie pe motiv de autodenuntare.Deci poti incerca explo linistit... Nu mai ai nevoie sa experimenteze Z

http://m.adevarul.ro/locale/timisoa...t-acasa-1_50ad6c1f7c42d5a66394d9e1/index.html

No alea filme. Daca il cunoasteti careva pe inculpat sa il rugati sa ne spuna si noua ce soiuri a crescut si de la ce banca. Multumesc anticipat.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Numai tu ai putea sa iei in serios un articol de pe site-ul ala sandele.
Iar alalalt da, tare omu, probabil si putin nebun. "Fiul lui Dumnezeu", jtm, tu esti?
 

gganjaabwoy

Active member
Probabil el ii... Deaia acuma nu mai fumeaza ce creste... Prea periculos:))mai baga si el din cand in cand cate o canepa... Si aia da cu el de pamant
 
Top