What's new

Arena growerilor - RO 2013

fenomeno_djo

Active member
:wave: Au crescut putin! :whip: :wahey:
Hapdeitul saptamanal :D

B#1 creste bine.
B#2 alaturi de un stem parazit ( cu totii stim cum e sa ai un siamez lipit de corp).
B#3 e cea mai mare dintre toate, dar are curly leaves dar oare de ce ?
Medusa creste bine, mai are insa 1 set de frunze de dezvoltat ca sa le ajunga pe celelalte.

V-am zis ce mix am folosit ?

Worm Castings 10%,
Perlita 30%,
Pamant de flori cernut (e foarte pufos si fin) cu putin balegar de vaca.

Am bagat si cateva rame tinerele pentru fiecare planta, iar pe fundul ghivecelor ar fi fost buna niste perlita.

Temperatura e undeva la 27-29 de grade.

Umiditatea e scazuta. Sub 60% sigur.
 

Attachments

  • Bogglegum #1.jpg
    Bogglegum #1.jpg
    56.8 KB · Views: 19
  • Bogglegum #2.jpg
    Bogglegum #2.jpg
    62.3 KB · Views: 13
  • Bogglegum #3.jpg
    Bogglegum #3.jpg
    101.6 KB · Views: 20
  • Medusa.jpg
    Medusa.jpg
    24.4 KB · Views: 15
  • Group Hug .jpg
    Group Hug .jpg
    57.2 KB · Views: 11
  • Bogglegum #2 gemeni.jpg
    Bogglegum #2 gemeni.jpg
    71.5 KB · Views: 18
Last edited:

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ala nu e parazit, sunt pur si simplu gemene, dar mai mult ca sigur ca cea mica va fi sufocata de cea mare si nu se va mai dezvolta. Ar fi interesant totusi sa le vedem pe doua dezvoltandu-se la fel - te-ai alege cu doua tulpini din start.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
au radacina comuna, nu e vorba de 2 embrioni in o samanta. asa am crezut si eu prima data, pana am vorbit cu fenomeno. situatia asta patita de el este ma rara decat a avea 2 plante separate intr-o singura samanta.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Eu am avut mai multe seminte care au germinat asa si in toate cazurile tulpina mai mica nu a crescut mai mult de 4-5cm, pentru ca in cele din urma sa moara. N-am avut niciodata ocazia sa vad ce se afla in pamant (unde anume se bifurcau si cat aveau in comun).

Ar fi interesant daca s-ar dezvolta amandoua.
 

pagabboy

Active member
Update
picture.php

picture.php

picture.php


Dupa cum se vede au si-au revenit. Cea mai mica dintre ele este sour kush-ul de la reserva privada care si-a revenit si el dupa boala insa a ramas in urma asa ca am sa-l tin la vegetat mai mult si probabil v-a iesi din concurs.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cu toate ca nu e timpul pentru un update oficial, m-am gandit totusi sa va arat cum o mai duc plantutele mele. Se pare ca au prins puteri, pentru ca aproape isi dubleaza dimensiunile la fiecare 2 zile si cred ca e timpul sa intre in perioada de inflorire.

 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Pai concursul se termina pe 1Mai, deci nu mai avem prea mult timp la dispozitie ...

Oricum in primele 2-3 saptamani de 12/12 ele isi vor dubla sau tripla dimensiunea. Le voi pune la inflorit tot sub ledurile XM-L, pentru ca nu am la dispozitie alta sursa de lumina LED la fel de puternica, urmand sa le trec sub panoul cu leduri rosii dupa ce recoltez AK47 si Mazar-ul, peste 3 saptamani. In primele 3 saptamani nu au nevoie de lumina rosie, ba chiar le voi tine mai scurte in felul asta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
si eu tot zic ca le bag la inflorit dar nu mi-a sarit inca timerul in mana ca sa-l montez pe priza.. bine macar ca le-am bagat sub leduri. update cred ca trebuie sa pun in 2 zile, pana atunci sper sa fie si la flower, ca-i cam tarziu.
 

w00w

Member
Si eu cred ca le bag cat de curand la inflorit..nu de alta dar mi-e frica ca nu mai am loc..
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
si eu tot zic ca le bag la inflorit dar nu mi-a sarit inca timerul in mana ca sa-l montez pe priza.. bine macar ca le-am bagat sub leduri. update cred ca trebuie sa pun in 2 zile, pana atunci sper sa fie si la flower, ca-i cam tarziu.

He he he, ne prelungim pana pe 15 Mai ? :biggrin:

Nu stiu in cat timp vor termina I-urile si S-urile, dar stiu sigur ca SuperSkunkXSkunk#1 termina cam in 60 de zile. La cum arata planta cea mai mare, daca e femela sigur va semana cu ta'su, cu trasaturi puternice de sativa, deci si timp de inflorire adecvat.

Si eu cred ca le bag cat de curand la inflorit..nu de alta dar mi-e frica ca nu mai am loc..

Pai fa si tu o comparatie :

Prima zi de 12/12 :

picture.php



Ziua 21 de 12/12 :

picture.php


Ziua 42 de 12/12 :

picture.php
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Actualizare (apdeit pa romaneshte :biggrin:)
A inflorit fatuca de vreo doua zile, dar azi se vede mai bine. Pacat ca n-am reusit sa-i pozez flocii. Si am incercat si cu macro.. :laughing:

Si da, e adevarat, frunzele-s un pic curbate-n jos.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca si restul cred ca e nevoie de mai mult timp, mergem pana pe 15 mai. mainile sus, sa va vad! :joint:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Actualizare (apdeit pa romaneshte :biggrin:)
A inflorit fatuca de vreo doua zile, dar azi se vede mai bine. Pacat ca n-am reusit sa-i pozez flocii. Si am incercat si cu macro.. :laughing:

Si da, e adevarat, frunzele-s un pic curbate-n jos.

Le infloresti doar sub lumina alba ? Ce sursa de lumina folosesti ? Ziceai ceva de un 400W ?
 

fenomeno_djo

Active member
Mi se pare penibila intarzierea pe 15 mai. E vorba de principiu si cei care nu inteleg ce inseamna asta inseamna ca n-au inteles regulile pe care toti le-am alcatuit de comun acord si respectat de la inceput,da?

E asa de greu sa fim seriosi in timp ce ne si distram ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
da, 1 mai ramane. dar nu va faceti probleme, ca la toamna facem unul de 4 luni, sa fie timp si pentru cei cu sative si hibrizi cu flower mai lung.
 
Top