What's new

Arena growerilor - RO 2013

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sa-i dam drumul!
Pe baza la ce s-a discutat pe forum si pe chat, s-a decis sa incepem intrecerea ACUM. Pentru cei ce nu sunt inca pregatiti mai exista posibilitatea de a se inscrie peste 2 saptamani, pe 13 FEB '13.

Regulament:

1. Se accepta plante din samanta (auto/ regular / fem).
1a. Se accepta si clone, dar perioada maxima permisa pana la recolta va fi redusa cu 3 saptamani fata plantele din seminte, perioada ce incepe din momentul in care clona are radacini si este transplantata in mediul de crestere.
1b. Inflorirea poate incepe oricand, atat timp cat recolta se face in timp util. Inflorirea direct dupa germinare este permisa.
2. Volumul recipientului in care va fi crescuta planta nu trebuie sa depaseasca 5 Litri. Daca exista dubii se pot cere poze cu planta in recipient si o unitate de comparatie prezenta langa recipient. (rigla, ruleta sau alte obiecte cu dimensiuni fixe)
3. Indica sau Sativa sau un cross la alegere.
4. Radacinile nu pot depasi spatiul recipientului de crestere.
5. ~3 luni pana la final (recoltare) - 1 Mai '13 pentru plante din seminte. (15 Mai '13 pentru late entries)
5a. ~2 luni si o saptamana (pana la recoltare) - 10 Aprilie '13 pentru clone. (24 Aprilie '13 pentru late entries)
6. Se accepta orice mediu de crestere, atat timp cat acest mediu se regaseste in intregime intr-un recipient acceptat. (max. 5L)
7. Se vor posta update-uri saptamanale cu poza/poze.
7a. Fiecare update trebuie sa contina fiecare planta inscrisa in concurs, dintr-un unghi si de la o distanta potrivita pentru a confirma ca se afla intr-un recipient acceptat.
8. Votul final se va realiza printr-un thread pe sectiunea RO a forumului, cu voturile la vedere. (vot transparent). Pentru a evita voturi multiple, se vor accepta doar voturile provenite de la utilizatori cu vechime mai mare de 3 luni.

Scuzati marele bloc de reguli, dar e mai bine sa fie decat sa apara ne intelegeri.
Primul update va fi in momentul germinarii, update in cadrul caruia va rog sa scrieti data cand ati inceput, genetica folosita (daca se stie) si sa atasati orice poza din timpul procesului de germinare (sau o poza cu clonele). Se accepta un numar nelimitat de plante din samanta/clone sau din ambele pentru fiecare utilizator, atat timp cat plantele apar la fiecare update.
Evitati offtopicul pe acest thread.

Succes si .. la treaba! Sa-i dam drumul!
 

coolbud

puffin' the herb
Ok si ca sa sparg eu gheata (piramidon watch out!!)
Miss Vertigo e momentan intr-un paharel de unica folosinta (mentionez ca radacina i-a ajuns la fundul paharului deja!) si arata cam asa (are 3 zile)

picture.php


Dedicatie pentru participanti hhhh
Gang Green - I'll Murder You

Bafta tuturor participantilor :tiphat:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Hop si eu ca-i fara bani (coolbud, j'arriiive!!!)
O sa intru cu seminte. Feminizate.
O singura nelamurire am: Pe care din ele s-o aleg?

avand in vedere ca vreau sa pun una singura la incoltit...
Sincer sa fiu, ezit intre White Berry si Ice Cream, voi ce parere aveti?
Scurt si la obiect va rog, sa evitam off topicul. :tiphat:

Dupa cum vezi, draga coolbud, ale mele is campioane certificate. :D
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Fuck it, le bag pe toate trei la-ncoltit si p-orma las multimea s-aleaga. :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Update 1 si la mine, 30 Ian. 2013



BxM6 - selected White Rhino x Skunk#1 BX1-M cross
BAB22 - Blockhead x Angels Breathe
RQ33 - (selected indica) x (White Rhino x Speed Queen F1)

CB o sa piarda!

:tiphat:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Ce mai freamat, ce mai vuiet! Growerii daco-romani or pus-o de-o competitie ca-n povesti, imi musc coada de ciuda ca nu pot participa si eu ca tre s-o intind din tara curand dar va tin pumnii la toti si de o fi sa poata aranja explo cumva contribui si io la fondu de premiere cu 100 de boabe de sative extreme :tiphat:

Piramidoane, si eu as fi optat pentru Sensi Star dar si mai bine alegi tu din toate trei pe a mai frumoasa si mai grasa cum bine le sade fetelor de la noi...

Explo, ce-mi vad ochii acolo!! Cap blocat cu suflare de inger, hmmm tare ma tem ca de ai noroc de vreo femela o sa-ti desfigureze fata in asa hal prietene de n-o sa te mai recunoasca nici mama nici tata :biggrin:

mult noroc la toata lumea, va supravegheaza cu drag din vizuina
Vulpoiul
 

pagabboy

Active member
picture.php

picture.php

picture.php


Hop si intrarea mea:
bagate la germinat pe 25 pe la 11 seara
au incoltit pe 26
si pe 27 le-am bagat la pamant
2x white widow ,3x papaya de la nirvana (all regular)
1x sour kush de la reserva privada
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Bafta tuturor! :woohoo:

Si multumim de aprecieri, domnule Vulpoi! Din pacate aceasta tura va fi fara premii, baietii ce se ocupa de primit si trimis donatiile sunt si asa prea ocupati. Poate data viitoare, dupa o tura misto avuta la activ, ne vor accepta si premii. Cat despre genetica de-ai mentionat-o, si eu sper sa gasesc o femela si sa-mi blocheze capu' bine. :tiphat:

Nu uitati sa scrieti data cand ati inceput, mai ales astia care deja sunteti pe treaba.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Se putea sa raman si eu pe afara ? Inceputul concursului a picat cat se poate de prost pentru mine deoarece in urmatoarele zile o sa fiu plecat cu treburi prin lume, dar ma risc totusi sa pun 10 boabe la germinat.

Am ales asa :

- 2 boabe de Skunk#1 (regular, seminte vechi cu rata de germinare mica) ;
- 2 boabe de SuperSkunk X Skunk#1 (regular, rata de germinare 100% pana acum) ;
- 3 boabe dintr-un strain predominant Indica (regular);
- 3 boabe dintr-un strain predominant Sativa (regular);

Semintele sunt puse la inmuiat pentru urmatoarele ore, pe urma le bag in servetele ude si sper ca in urmatoarele 2 zile sa nu faca radacini prea mari ca sa apuc sa le ingrop in ghivece.

Dovada :



Mai multe poze in albumul Arena growerilor - RO 2013

Sa fie intr-un ceas bun !
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cu toate ca nu am avut timp sa le las sa se scufunde, deja am mutat semintele in servetele umede si le-am pus la adapost in cutii de plastic etanse, la 25-26 de grade.

 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Mazar si Ak47. Vreau sa incerc un experiment cu argint coloidal, poate imi ies ceva seminte feminizate pt outdoor.
 

Drackon

Active member
Nu stiu ce zici tu hemp, dar concursul acesta a picat bine pentru mine, tocmai am aflat ca singura mea fata nu e fata (iti lasa un gust amar in gura), asa ca ma bag si eu cu un Big Bang de la Green House seeds, azi 31/1/2013 l-am bagat la germinat. BIG UP :tiphat: :biggrin: :woohoo:
 

Attachments

  • P1180319.jpg
    P1180319.jpg
    43.4 KB · Views: 26
  • P1180318.jpg
    P1180318.jpg
    13 KB · Views: 26

pagabboy

Active member
Mazar si Ak47. Vreau sa incerc un experiment cu argint coloidal, poate imi ies ceva seminte feminizate pt outdoor.

poi vezi ca daca folosesti argint colodial pe o planta care a iesit din seminte feminizate nu o sa iasa .
Trebuie sa fie o femela din samanta normala , clonele din femela aia nu trebuie nici una sa faca hermie(asta ar insemna ca are si ceva gene masculine latente in ea) . si multi care am vazut facand asta au facut din clone pe care le-au ales ca plante mama mai intai si abia pe urma le-au pulverizat cu argint colodial.

iti urez succes :D
:tiphat:
 

coolbud

puffin' the herb
Salutari dragi concurenti , draguta mea planta are 6 zile , am si mutat-o in ghiveciul de 4,5 L pentru ca pe fundul paharelului era aproape full de roots
Am facut si ceva poze , dupa cum spun regulile concursului

picture.php

picture.php

picture.php


Asteptam si ceilalti concurenti cu updateurile :thank you:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Sugestie: nu-ti consuma Ona Gelul de pe acum, ca nu cred sa ai deja probleme cu mirosul.

Vad ca cineva se pregateste intens de training. Ce de gauri ... saraca plantuta o sa fie tintuita bine dupa cate se pare :biggrin:

Eu tocmai ce am terminat de pus semintele in paharele cu pamant. Situatia se prezinta cam asa in ceea ce priveste rata de germinare :

- Skunk#1 : 50% (1/2) ;
- SuperSkunk X Skunk#1 : 50% (1/2) ;
- I (strain predominant indica): 100% (3/3) ;
- S (strain predominant sativa): 100% (3/3);

Se pare ca momentul nu a fost propice pentru semintele de Skunk#1 (si asa vechi si cu rata de germinare mica) si am facut si o mica greseala, lasand servetelele un pic cam ude. La fel si in cazul celor doua seminte de SuperSkunk X Skunk#1 (dar din astea mai am destule).

Deocamdata n-am ce poze sa postez dar voi reveni cu un update imediat ce vor scoate capul din pamant.

L.E: Una din I a scos deja capsorul din pamant, asa ca m-am gandit sa imortalizez momentul, dar cum nu am reusit sa focusez deloc pe ea, iata o poza de grup :

 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top