What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

All in

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu zic sa ii astepti mai pregatit data viitoare, ca na, un mp de plasa fina si 4 greutati la colturi fac minuni, chiar si daca arunci manual.
"Care drona, domne? Nu am vazut asa ceva."
Asa te faci si profesor, dand lectii de viata acelor copii.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Pana atunci, am avut parte de oleaca de stres. Na, iti zici: nu trece puii mei nici un elicopter pe deasupra curtii mele! Si intr-o zi, o patesti ca aia din Spania...
Deja ma ganeam, puii mei, imi iau carabina cu aer comprimat, am un punct de ochire fix spre terenul lor de lansare, explodeaza aia in aer! Cam asa ganduri aveam :))


https://www.magazindearme.ro/magazin/cometa/2018-cometa-300.html


Mi-amintesc ca trageam la tir cu asa ceva cand eram mic, erau niste baraci prin bâlci, mama, as fi tras toata ziua, da de unde atatia bani :) Pentru drone, cred ca sunt numa bune...
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Fa-ti si tu o pusca/prastie, uita-te pe youtube ca-s atatea modele si tutoriale, si poti trage cu pietre, piulite sau ce altceva vrea muschiu' tau. Silentioasa, ieftina (chiar gratis) si mortala.
Doar suntem buni la improvizatii si adaptari, ar fi pacat sa nu profitam de asta.
E o arma primitiva, dar nimeresc cu ea cainii in miscare de la 40-50 m, iar drona e mult mai usor de prins ca are o traiectorie previzibila si miscari lente. :tiphat:
 
12 zile de la primii pistili, a crescut mult și mai creste, perioada de stretching nu e gata.
 

Attachments

  • IMG_0825.jpg
    IMG_0825.jpg
    62 KB · Views: 47
  • IMG_0821.jpg
    IMG_0821.jpg
    77.3 KB · Views: 58
  • IMG_0828.jpg
    IMG_0828.jpg
    72.6 KB · Views: 53

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata bine. Eu la oth i-am pus suporti pe fiecare ramura, desi de fel nu pun. Dar s-a triplat la lungime si volum in flower asa ca nu a fost rau ca a avut suport
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
:tumbleweed:
Zicea ashtia la meteo ca ye conditii usoare de update, asa o fi? :biggrin:
Sau poate esti ocupat cu pushcociu' prashtie... :dunno:
 
Salut Piramidon ,salut la toți,au trecut 15 zile de la ultimul update și sunt tare necãjit.Planta dupã cum ați vazut era pe drumul bun dar în astea douã saptãmâni i-au cãzut toate frunzele vechi iar cele noi aratã foarte rãu ,nu știu ce mama dracului am fãcut sau dacã am facut eu ceva cã am lasat si usa deschisa cu musafiri acasa a intrat si cainele poate sa pișat pe ea,în orice caz îs trist.
Fac update cu pozã zilele astea.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Pacat, sper sa-si revina, am si eu o neplacere de ultima ora, cred c-a facut mold a mea...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
a intrat si cainele poate sa pișat pe ea,în orice caz îs trist.
Fac update cu pozã zilele astea.
Muhaha, nu fi trist, facem un film: O drona, un caine...


@piramidon: desi e cam tarziu, niste zeama bordeleza, ceva? Maxim ajungi la watercuring! Plus, daca faci un extract, nici nu se mai cunoaste niste cupru...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dar de ce e in sacul ala? Si nu stiu daca pare asa de la poza, dar par foarte slabe acele lumini. Ceva gen max 10W/ cob sau ce ai tu acolo. Altfel trebuia sa fie whitewashed poza.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
E in spatiu deschis se pierde multă lumină! Chiar daca ar avea un 20-30 w acolo , in spatiu deschis și larg se vede ca un 10 w !
Acolo iar trebui un 600w lejer !
Dar iese și așa ceva bun de fumat!
Eu nu m-aș îngrijora așa rău!!
Succes cristocele , lasă că data viitoare poate ai să o nimerești sa fii și tu fericit pentru munca depusă! Growing weed!! Be safe!!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Totusi, data viitoare baga si tu mai multe plante. O sa scutesti timp si curent. Cam o planta per proiector ar trebui sa mearga..
 
Pai am bagat si le-am scos ca nu au mai avut loc de Haze.O sa bag in ultimele 2 luni de flower la germinat niste semințe de GoldenTiger fãcute de mine dintr-un feno super cristalizat și puturos fenotip Malawi cred și ultimilele 5 semințe de Green Haze din care o sã fac un cross pt ca eu Haze pur nuam reusit sa-l cresc sanatos dar oricum iar mai trebui si nistrvpotențã de la GT spet ca acest cross sa fie ce trebe.
L.E. Cred ca am descoperit de ce are probleme planta,overwater...mâine îi tai fundul la găleată sa vad dacă e ud si îi pun un sac cu pamant sub ghiveci sa suga umezeala.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai cu sacul ala pe ghiveci, clar ar fi planta perfecta pentru a fi overwater. Eu initial de aia am intrebat ce e cu sacul..
 
Plăntuta mea sa rupt in două acum o lună, am lipit-o cu scoci si acum e moartă, ii mai bate pulsul puțin.
Are două luni si 12 zile pe calendar de când au apărut primii pistili.
ASTA E! Plm
A trebuit să o restrâng ca să se lipească și am ras partea de jos.
 

Attachments

  • IMG_20191212_175517.jpg
    IMG_20191212_175517.jpg
    93.9 KB · Views: 50
  • IMG_20191212_175633.jpg
    IMG_20191212_175633.jpg
    104.9 KB · Views: 55
  • IMG_20191210_163404.jpg
    IMG_20191210_163404.jpg
    88.1 KB · Views: 41
Last edited:
Top