What's new

All in

Bă da nu vă mai faceți thread-uri postați toți aici hahaaaaaa
Glumesc, chiar puteți să postați toți aici mă doare în pulă.
Are și relevanță numele thread-ului All în.
 

gumzgi

Well-known member
pacat ca nu pot face acuma poza la o floare din cauza locului , la cules o sa fac, am un fir in momentu de fata are 3 metri latime si 2 metri inaltime , plantata in compost, un monstru.
 
Am găsit strainul, e semi auto, is fan asa ceva , nu am crescut niciodată și aș vrea să pun mână pe genetica lui Van Vulpen, are niște crossuri cu sative și auto formidabile.
Păcat că nu mai dă pe aici, am putea să învățăm multe de la el.
 
Am zis că dau drumu la becuri cum a zis Exploziv dar nu am mai dat de atunci o lună și ceva a trecut, că am tot zis că le fac o cutie ceva dar nu prea am avut resurse, soarele nu a mai bătut pe ele direct nici un minut pe zi. Tre să pregătesc ceva spațiu să le bag în flower că deja e mare Heizu sau nu știu ce dracu să fac, în fine oi vedea eu. Golden Tiger ele au rămas tot așa doar maturează semințele, interesant, una din ele a dezvoltat frunzele alea tipice de reveg dar tot stagnată stă.
Am făcut și eu update că a trecut o lună și ceva....
Cel mai lung grow hahhaaa de râsu lumii...
L..e. Hahhaaa au scos capul cam în 20 a 4 a și suntem în a 8 a.
 

Attachments

  • IMG_20190802_185750.jpg
    IMG_20190802_185750.jpg
    66.5 KB · Views: 44
Last edited:
Recapitulare

Recapitulare

GT-urile mi-au dat sute de semințe,le-am scos din grow pt a le consuma.
Heizu în două zile face 4 luni de viață pe calendar, a început cu două săptămâni de veg,1lună jumate în program de floare timp în care GTeurile au fost polenizate Heizu nu și-a arătat sexul de abia după ce masculul GT a fost scos din grow. După care le-am mutat în altă locuință sub geam timp de două luni, cred ca zilele astea bag growul în floare, cred.
Am mai băgat 4 plăntuțe acolo despre care nu vă zic nimic până nu intră în floare, nu are rost.
 

Attachments

  • Karmas OG #9 reveg
    Karmas OG #9 reveg
    112.3 KB · Views: 50
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cum e asta cu plantele sub geam.. si le bagi in cateva zile la floare, ca nu imi da. Light deprivation?
 
Nu, au fost sub geam și azi am acoperit geamurile acum primesc lumina doar de la becuri.
Prima zi în program de floare, a fost și cazul.
 
In sfarsit ca oamenii normali...

Tot nu am reușit sa o bag în floare atunci dar acum are o săptămână de când e în program de floare.
A suferit o seceta de aia arata mai ciudat dar și-a revenit cât de cât.
Dacă îmi merge bine la următorul update o sa pun poze mai calitative.
Celelalte plante le-am scos ca nu mai aveam loc de Haze
 

Attachments

  • IMG_20190924_183859.jpg
    IMG_20190924_183859.jpg
    54.6 KB · Views: 43
  • IMG_20190924_190616.jpg
    IMG_20190924_190616.jpg
    58.2 KB · Views: 42
Last edited:

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Vad ca si-a mai revenit dar tot pare putin pleostita. Poate putin rootbound?
Eu zic s-o pui intr-un container o idee mai mare sau macar sa-i tunzi radacinile. O scoti din ghiveci si tai cu cutitul (bine ascutit) cate un cm de jur imprejur si pe fund apoi umpli cu sol ce-ai taiat.
Si eu am vegetat-o p-asta din aprilie intr-un ghiveci de 5 L iar floarea m-a luat prin surprindere. Desi ma asteptam sa infloreasca din iulie-august, a inflorit brusc acum vreo doua sapt.
Arata asta a 2-3 sapt de flower?

Cand am transplantat-o nu mai avea in ghiveci decat radacini si incepuse deja sa dea semne de rootbound.

l.e.
Se vede treaba ca am asigurat ceva bud purpuriu pt iarna asta...:biggrin:
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Outdoor se intampla altfel inflorirea. Plante care la indoor infloresc 10 saptamani.. outdoor pe la jumatatea lui august arata preflowers, in septembrie incepe inflorirea propriuzisa, si pana la jumatatea lui octombrie is gata de cules.
Acestea fiind spuse, nu stiu daca termina asta de o ai tu, mai ales daca nu tine vremea cu tine.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Am mai avut eu inflorire d-asta saltareatza, dar nu ca regula, deci asta-i una din exceptii.
Mai ales ca soiul asta l-am crescut out anul trecut si a dat doua fenotipuri: unul mai lunguiet (streched) si al doilea compact asa cum imi place, cu variante de purpuriu la ambele feno (cate unul din fiecare).
Au aratat preflower la sf lui iulie si au inflorit in prima decada a lui august.
P-alea mov le-am tinut una pana la jumatea lui oct si a doua pana-n noiembrie.
Asta n-a avut nici picior de preflower desi am controlat-o si de doua ori pe zi iar undeva pe 9-10 sept, peste noapte, arata ca la 2 sapt de inflorire.
I-am izolat radacinile pt frig si-s pregatit s-o tin pana la prima ninsoare daca e cazul, deci nu trebe sa tina vremea cu mine dar mersi pt gandu' al bun. :biggrin:
Cat despre diferenta de flower indoor/out treaba merge si-n sens invers: plante cu 8 sapt de flower in nu termina nici in 10 out. Reversul medaliei.
Eu oricum nu prea tin cont de specificatiile de la breeder gen "ready in 8 weeks" ci stau cu ochii pe buruiana. La unele era mentionat ca se ineaca usor (overwater - MiniMango de ex.) iar eu le-am crescut cu irigatie autopot adica radacinile in balta.
Frunzele si tricomii iti spun mereu unde te afli, iar eu is pe calea bud-ului movuliu... :biggrin:
Si daca nu rezista pana la capat, asta e, inca o veriga slaba eliminata. :tiphat:
 
E în ditai găleată, nu am mai avut ghiveci asa mare, e și transparent (acoperit cu un sac negru) deci văd rădăcinile, mai cale lungă până la rootbound. Așa e ea mai lanky că e 100%sativă și a stat vreo lună jumate numai cu lumină de la geam iar unele frunze sunt cârlionțate de la căcuța de porumbel, stând la geam probabil nu a avut destulă lumină să proceseze acei nutrienți dar își revine. Seceta a fost și ea cruntă, poate ați pățit, toate frunzele lăsate în jos de ziceai că e gata de ea.
Se va face foarte frumoasă, îs pe calea bună.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Fix a overfeed si lipsa de lumina arata in poza aia.
Apropo de cacuta de porumbel, nu am probat, da e posibil sa fie prea acid. Asa ca nu da prea mult.
 
Am încercat să-l folosesc pe cel mai vechi, trec la bio de sticluță să nu fac vreo prostie.
Nu faci update Jtm? Pe mine mă ții în suspans,iar ai o lună de la ultimul.
L. E. La mine a început înflorirea, au dat firicele albe peste tot. O să zic 1 octombrie prima zi de floare.
 
Last edited:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Update??? Hahaha!
Dupa ce au trecut copchii vecinilor cu drona pe deasupra curtii mele (da, stiu, e ilegal), au disparut in neant 1 CBD crew si 5 OTHuri.
Na, update, enerveaza-ma si tu...!
Sa vezi ce clipea ledu la drona, ca si cum ar fi filmat. Noroc ca a trecut asa mai pe un colt, si toate alea erau cumva adapostite... Sa ma duc si sa ii zic ba, vezi ca e ilegal ce fac copchii tai, ok, dar am zis ca mai bine sa nu dau de banuit. Si asa e un nebun!


Asa ca urmeaza un indoor acusi. Na, ocupatie de iarna...
 

Latest posts

Latest posts

Top