What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A szabadban,bármi megtörténhet!

God_Speed

Member
Mindig azt hiszi az ember hogy ennél faszabb hely nem is lehetne. Aztán mégis csak megtalalja valaki! Aztán jön a matek mikor hogy láthatta meg hogy po éppen a szüret előtt ollózta le. Vanna ám gonosz emberek. Csirkehalo zorg sörös doboz lassan úgy hangzik hogy google maps-en megkeresem! A 2meteres susnya amiben te nehezen találod meg 2x egymás után én arra gondol azt hogy nem rossz. Nekem eddi a vadócka és az hogy mindig kivittem a kutyát oda jelölt kulazott tavoltartotta az Őzet de nem a falopos cigokat!
 

vazsi

Member
Ha nagyon sok a vad, védekezhetsz ellene másképpen is. Nekem idén olyan a helyem, hogy 2méteres gazosba valahol egy felülről nézve tojás alakú hely (kb 3X2méter) a kert háromnegyedét szúrós bokrok veszik körül, a többit meg átláthatatlan gaz meg csalántenger, csak gugolva tudok bemenni a bokroktól, 2 bejárat van, de elfogom azt is torlaszolni feltűnésmentesen száraz kidőlt fákkal, amiből elég sok van a környéken. Na ezen nem hiszem, hogy egy állat szívesen átjárna, még talán ember se. :) Szóval meg lehet oldani úgy is, hogy természetesnek tűnjön, ellenben egy nagy kerítéssel, ami nem nőhetett csak úgy oda :) Igaz, hogy így csak kb napi 6-7 óra fényt kapnak, ami nem túl sok, de valamit valamiért. :) Ha melóhelyen nyomod, annak lehet olyan hátránya, hogy ha buksz, akkor tuti buksz. De ne így legyen. Magok megérkeztek? :)
 

ZoldOvezet

Active member
Ha nagyon sok a vad, védekezhetsz ellene másképpen is. Nekem idén olyan a helyem, hogy 2méteres gazosba valahol egy felülről nézve tojás alakú hely (kb 3X2méter) a kert háromnegyedét szúrós bokrok veszik körül, a többit meg átláthatatlan gaz meg csalántenger, csak gugolva tudok bemenni a bokroktól, 2 bejárat van, de elfogom azt is torlaszolni feltűnésmentesen száraz kidőlt fákkal, amiből elég sok van a környéken. Na ezen nem hiszem, hogy egy állat szívesen átjárna, még talán ember se. :) Szóval meg lehet oldani úgy is, hogy természetesnek tűnjön, ellenben egy nagy kerítéssel, ami nem nőhetett csak úgy oda :) Igaz, hogy így csak kb napi 6-7 óra fényt kapnak, ami nem túl sok, de valamit valamiért. :) Ha melóhelyen nyomod, annak lehet olyan hátránya, hogy ha buksz, akkor tuti buksz. De ne így legyen. Magok megérkeztek? :)

Nincs lebukás én biztos vagyok benne emberrel nem kell foglalkoznom....:) nekem kb 8-10 orat suti a nap,de a nyulak őzek gazya,sajnos nem..dhl àtküldte elv az elektronikus adatokat..nemtom milyen fàzisba leet,mert semmi konkrét infó nincs rólla :(
 

ZoldOvezet

Active member
Húh,összeírom eddig mim van,csak hogy legyen is benne valami...:) majd ha megérkezett minden a csíráztatás előtt szertnék feltenni,egy csoportképet...de a legjobban a magokat várom :(

Van
-2x1liter Wuxal Super.
-2x50 liter B florimo ált.
-10 liter perlit. (0-2mm) ehhez még venni fogok...
-3 db 650-grammos kókusztégla. Ehez is kell még 2 szerintem..de majd látjuk..
-Jiffy Easy12 hajtatótálca.
-50 liter mulcs
-6 db 1,5 literes cserép.


A Pk oldatot még nem vettem meg,szerintem az ráér egy darabig..:D

Ki mit mond?!:D
 

grower's

Member
Húh,összeírom eddig mim van,csak hogy legyen is benne valami...:) majd ha megérkezett minden a csíráztatás előtt szertnék feltenni,egy csoportképet...de a legjobban a magokat várom :(

Van
-2x1liter Wuxal Super.
-2x50 liter B florimo ált.
-10 liter perlit. (0-2mm) ehhez még venni fogok...
-3 db 650-grammos kókusztégla. Ehez is kell még 2 szerintem..de majd látjuk..
-Jiffy Easy12 hajtatótálca.
-50 liter mulcs
-6 db 1,5 literes cserép.


A Pk oldatot még nem vettem meg,szerintem az ráér egy darabig..:D

Ki mit mond?!:D

Ennyi elég lesz kezdetnek:biggrin: +trágyát keverhetsz majd kintre a földhöz az nem árt.
 

ZoldOvezet

Active member
Ennyi elég lesz kezdetnek:biggrin: +trágyát keverhetsz majd kintre a földhöz az nem árt.

szerintem már fölösleges felkeverni...ennyi időre..jövőhét utáni hét végén,ha isten is úgy akarja és megélik az első átültetést,gyökérfejlődés után vágom ki őket...:D ha lemegy ez a kör, akkor csinálok egy teljes talajcserét nem cécózok...fem-eseket ültetek...majd azok esetleg kapnak a szmarha trágyából...de ezek az autók már biztosan nem..pedig azt is kaphatnék vagy 3-4 zsákkal,ha volt főnököm hazajön Románból a hétvégén...:)
 

iwantmorebuds

Active member
Húh,összeírom eddig mim van,csak hogy legyen is benne valami...:) majd ha megérkezett minden a csíráztatás előtt szertnék feltenni,egy csoportképet...de a legjobban a magokat várom :(

Van
-2x1liter Wuxal Super.
-2x50 liter B florimo ált.
-10 liter perlit. (0-2mm) ehhez még venni fogok...
-3 db 650-grammos kókusztégla. Ehez is kell még 2 szerintem..de majd látjuk..
-Jiffy Easy12 hajtatótálca.
-50 liter mulcs
-6 db 1,5 literes cserép.


A Pk oldatot még nem vettem meg,szerintem az ráér egy darabig..:D

Ki mit mond?!:D
Pk-ig van meg kb 2,5 honapod :D
Mulcs nemhiszem h kell, kinntre termeszetes dolgokkal mulcsolunk bar a tyukhalo utan vegulis lehet sarga fenyomulcs is :D vagy milyen mulcsra gondoltal?
Arra majd figyelj hogy idoben keruljenek a vegleges helyukre. Bar a masfeles cserepben azert lesz ideje
 
Last edited:

ZoldOvezet

Active member
Pk-ig van meg kb 2,5 honapod :D
Mulcs nemhiszem h kell, kinntre termeszetes dolgokkal mulcsolunk bar a tyukhalo utan vegulis lehet sarga fenyomulcs is :D vagy milyen mulcsra gondoltal?
Arra majd figyelj hogy idoben keruljenek a vegleges helyukre. Bar a masfeles cserepben azert lesz ideje

Igen beszéltuk ezt ha már valakivel vagy csak àlmodtam,mert nagyon reggel van még de ha kinővi akkor levirágzik :D a mulcsot azért,hogy ne szàradjon majd ki a földbe és a fenyőkéregnek azt mondják van egy olyan hatóanyaga amely víz hatására kiválik részben gyomirtó is..de ez csak mítosz :)
 

GK_420

Active member
Hát én nem javaslom az ilyen tájidegen mulcsozást. A környező talajon lévő száraz növények tökéletesek és hozza a "csak odanőtt" érzést. 2 liter wuxal kertész pályafutásod végéig elég lesz kb. :D Az nagyon sok!
Kintre felesleges túl sok perlit...meg a kókuszt is számold majd ki hány literre ázik majd fel mielött bevásárolsz.
 

ZoldOvezet

Active member
most,hogy így felkérdezted...lehet igazad van xD de nem számít már semmi....a csomag (Magyar Posta végre...):

2016.07.05
18:29
Item information :
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country

2016.07.06
05:46
Item information :
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange

2016.07.06
06:34
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

2016.07.06
08:00
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
 

God_Speed

Member
Hát az a mulcsos mítosz szerintem tényleg csak mítosz, és valóban tok felesleges! Magok miatt ne stresszelj biztos megjonnek, türelem! Legközelebb menj ki a sógorokhoz és nincs vele gond! A földkevereked gondold végig jól mert túl sok perlit meg kókusz és állandóan rohanhatsz a kannaval locsolni. Ha teheted készítsd elő a terepet mielőtt mész ültetni legalább látod ha jártak arra vádak akármi.
 

ZoldOvezet

Active member
hát ezt most nem értem,a kókusz bennt tartja a nevességet nem?:D azért dagad meg..meg a perlit is vesz fel...:D
 

DonJoo

Member
Na de ha fényt kap a közeg hónapokon keredztül,mármimt intentzív napsütést,akkor kiszarad egy idő utan...érted ha egy pohar vizet teszel ki ,abbol is elpárolog a víz egy idő utan :D
Nálam a zöldségek le vannak mulcsozva és mindíg nedves alattuk a talaj,ahova nem tettem ott cserepesre szarad.
 

God_Speed

Member
hát ezt most nem értem,a kókusz bennt tartja a nevességet nem?:D azért dagad meg..meg a perlit is vesz fel...:D

Van igazság abban amit mondasz, kókusz azért is dagad meg mert preselve van viszont ami fontosabb az hogy lazábbá teszik a talajodat főleg a perlit jó levegős lesz viszont ezáltal kevesebb vizet is tud hosszútávon magában tartani, könnyen gyokeresednek bele és nehezen tomorodik be az egész. A föld főleg ha agyagos na az tartja a vizet rendesen csak ha kiszarad olyan lesz mint egy cserépedeny azt már annyira nem kedvelik a gyökerek. Ezért elengedhetetlen a talajtakaras! Túl sok belőlük és minden nap mehetsz locsolni!
 
Top