What's new

70X70X180 - Cheese, 3 Jack Herrer

didraro

Active member
Ar fi si de mentionat ca daca panoul "e ok si la 10 cm de planta", nu inseamna ca acolo e optimul!
Ca nu merge sativa seara, aud prima data. Poate iti plac tie indicile mai mult, sativa merge in general oricand, ca nu da somnolenta. Oricum, as zice ca merge mai bine ca o indica bagata in prima parte a zilei, sau cand ai ceva important de facut!
oricum, felicitari, orice grow e un pas in fata! restul se invata pe parcurs, si mereu e ceva nou de invatat.
Mersi maestre! Nu am spus ca nu merge sativa seara, ma refeream strict la Jack H asta ca si feno...am fumat de ex blue dream seara si a fost foarte ok, prefer totusi un hybrid mai spre indica sau 50/50, dar asta ii preferinta personala.
 

didraro

Active member
Frumoasa recolta, ai ce fuma la iarna :smoke::smoke:

Din punctu meu de vedere supercropu merge in fiecare zi de veg, nu doar o data :biggrin:

Cand am timp de ele il fac la cateva zile incat sa tin canopia egala si sa fac loc la viitoarele topuri, ca bonus tulpina devine mai puternica deoarece se produc hormoni de crestere.

Insa il fac usor, nu sa rup tesutu plantei, ci doar sa imi permita o elasticitate

Ar prinde bine si un cititor de ppm/ec ca sa vezi cate minerale sunt in apa cu care uzi, asa iti dai seama cand exagerezi cu nutrientii si cand mai merge putin.

Lumina mergea tinuta mai jos putin (cred), s-au lungit ceva insa nu e neaparat rau, la alea compacte apare grija mucegaiului / airflowului

Bafta!!!!!
Sa traiesti! Posibil sa mearga si mai jos lumina dar inca experimentez cu led ul asta, pentru tura asta a fost ok la 10cm de topuri..
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Nu recomand nimic ca multe seminte seama intre ele, ceva s-a pierdut pe parcurs si tind sa cred ca e vorba de profit. Eram curios ce mai cresc baietii!
 

DcSantos

Active member
De exemplu astepti sa fie seminte auto si nu mai incep sa infloreasca si nici urma de purple cum erau si descrise.
 

DcSantos

Active member
Am o punga cu samantaraie ce am gasit prin pungile de verde cand luam de la dilari. Tin cu dintii de ea de ceva ! :))
 

vasile

Well-known member
Veteran
Am o punga cu samantaraie ce am gasit prin pungile de verde cand luam de la dilari. Tin cu dintii de ea de ceva ! :))

Primele growuri numa cu seminte d-alea am crescut :))

O sa te oftici putin daca dai de ceva smecher ca nu sti ce e, eu am prins una mov cu aroma de levantica si brad, nu se asemana deloc cu budu in care am gasit-o, de atunci nu am mai prins nimic de genu, nici nu stiu ce sa caut
 

DcSantos

Active member
Primele growuri numa cu seminte d-alea am crescut :))

O sa te oftici putin daca dai de ceva smecher ca nu sti ce e, eu am prins una mov cu aroma de levantica si brad, nu se asemana deloc cu budu in care am gasit-o, de atunci nu am mai prins nimic de genu, nici nu stiu ce sa caut
Sper sa nu ajung sa am nevoie totusi de semintele din punga dar niciodata nu stii. De ce nu ai luat o clona ?
 

Latest posts

Latest posts

Top