What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2 super cheese 🧀 trikoma seed 🧀 și 2 bag seed unknown!

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Salutare!
2 Super cheese 🧀🧀 și 2 bag seed!
Ziua 27 de vegetație.
Un pic cam mici pentru că le-am mutat târziu în ghivecele mari!
Lumina Marsh Hydro TS-1000!
IMG_20230327_193338_1_768x1024.jpg
IMG_20230327_193302_768x1024.jpg
 

Creeperpark

Well-known member
Mentor
Veteran
Loc de muncă bun. Acele plante par sănătoase. Ține-ne la curent și îți mulțumim că ne-ai împărtășit munca.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Data trecuta am avut mucegai la Super cheese 🧀 și aș vrea să fac un toping, ce ziceți? Ar fi momentul sau sa le leg LST ?? Ce ar fi mai convenabil?
IMG_20230328_123436_768x1024.jpg
IMG_20230328_123440_1_768x1024.jpg
IMG_20230328_123458_768x1024.jpg
astea sunt cele 2 bag seed! Una e mai mare alta e mai micuța cea mare o umbrește! A ieși ceva de acolo!
 

DcSantos

Active member
View attachment 18825166
La cele două mari se vad preflower și sunt super cheese, au 30 de zile , celelalte mai gălbejite sunt cele unknown dar cea mai mica care e sub ea va da colțu,zic eu! Au mai puține zile vreo 25.
Ce ziceți sa le mai las sau sa le bag in flower 🌺🌹??
Fumuri bune! :smoke: :smokeit:
Cred ca e timpul de 12 cu 12 bro! Esti in coco sau mi se pare mie? Cea mica e suparata tare,cred ca are ceva root rot sau ph.ul e naspa la radacina. Pare flamanda fata de celelalte si ma gandesc ca are probleme la radacini pt ca pare ca nu poate sa-si traga nutrientii din substrat..:joint:
 

DcSantos

Active member
Daca esti in coco ,incearca sa mentii substratul saturat ,adica as uda la marimea ce o au ele acum in fiecare zi sau chiar la doua zile dar in flower acum depinde si de marimea ghivecelor ar trebui udat de 2 ori pe zi . Ca sa eviti depunerea de saruri ar trebui sa uzi pana vezi apa curgand la fundul ghiveciului.Depinde si de marimea ghivecelor si a plantelor . In concluzie incearca sa mentii coco saturat . :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu se strică, că oricum majoritatea timpului e mai uscat decât în poza aia!
Acolo am uitat sa opresc umidificatorul pe timp de noapte!
Și ca spațiu mai am in sus cam 80 cm , am să le mai las o perioada in vegetație, poate am să strivesc tulpina principală în zona unde ar fi urmat să fie toping! "Cred" ori am să o leg de vârf sa nu mai urce in sus daca e sa nu am spațiu in sus dar eu zic că e destul mai rău e pe lat că e doar 40cm !
IMG_20230331_114728_768x1024.jpg
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Daca esti in coco ,incearca sa mentii substratul saturat ,adica as uda la marimea ce o au ele acum in fiecare zi sau chiar la doua zile dar in flower acum depinde si de marimea ghivecelor ar trebui udat de 2 ori pe zi . Ca sa eviti depunerea de saruri ar trebui sa uzi pana vezi apa curgand la fundul ghiveciului.Depinde si de marimea ghivecelor si a plantelor . In concluzie incearca sa mentii coco saturat . :joint:
Nu sunt in coco ! Sunt in sol !
 

DcSantos

Active member
Nu sunt in coco ! Sunt in sol !
Am crezut ca esti in coco . La planta care ai probleme pamantul e cam uscat si daca erai in coco aia ar fi putut fi problema. Poate inca nu s-a prins la transplant . Asa am avut si eu una ,cand am transplantat-o in pamant i-am rupt din greseala niste radacini si asa arata si ea ,nu a murit dar a terminat mai greu decat celelalte!:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Am să îi pregătesc niște cal-mag și ceva grow cu melasă și am să le dau la toate și voi vedea pe parcurs cum se vor prezenta!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Day 37
Lumina undeva pe la 50%-75%
Le dau bio hesi grow, cal-mag, melasă, și pentru rădăcini atami b'cuzz Root stimulator
Și plus silic-root !
Și cred că am avut un exces de N(azot), că sau curbat doar vârfurile frunzelor in jos !
Acum le-am dat doar apa și fără cal-mag.
IMG_20230407_200508_768x1024.jpg
IMG_20230407_200445_768x1024.jpg

Cealaltă galbenă a fost flămândă rău până am mutato in ghiveciul final ,văd că da semne de însănătoșire, dar nu mă aștept de la ea ceva extra, să facă ceva acolo de umplutura! In rest toate bune!
Mai tot timpul spart!
Azi am luat marfă din alt oraș că aici e praf marfa! Până vor crește astea!
Fumuri bune flăcăi!
 

vasile

Well-known member
Veteran
Cea mica pare ca da semne de deficienta de nitrogen, posibil si calciu, e phu ok?

Restu par sanatoase, mult succes inainte
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Cea mica pare ca da semne de deficienta de nitrogen, posibil si calciu, e phu ok?

Restu par sanatoase, mult succes inainte
Cea mica a avut deficientele mult mai pronuntate era mult mai galbena mai sa dea coltul!
Acum s-a mai inverzit deci cred ca si-a mai revenit fata de cum a fost !

mersi tizule! :tiphat:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Na ... Că am făcut comandă și de un tds-ec și un PH metru.
Sunt de la Parkside, nu știu cât de bine or fi la bani care i-am dat sunt pușcării!
10€ pe fiecare!
Ce îmi va trebui un pH up sau pH down și ceva soluție pentru calibrare?
Azi le-am băgat la floare, la 40 de zile de vegetație!
 

DcSantos

Active member
Na ... Că am făcut comandă și de un tds-ec și un PH metru.
Sunt de la Parkside, nu știu cât de bine or fi la bani care i-am dat sunt pușcării!
10€ pe fiecare!
Ce îmi va trebui un pH up sau pH down și ceva soluție pentru calibrare?
Azi le-am băgat la floare, la 40 de zile de vegetație!
solutia de calibrare de obicei pt ph metru sunt niste prafuri pe care le dizolvi in apa distilata. un plic la 200 ml parca era. La cel de masori ppm si ec poti face solutie cu apa distilata si sare . nu mai tin minte exact ,la 1000 ppm solutie de calibrare ar trebui sa dizolvi un 1 gram de sare intr-un litru de apa distilata daca nu ma insel. e greu sa imi aduc aminte ,mai ales ca is praf cu matematicile din cap si mai am si un high sativo-indicos in desfasurare...cauta pe google bro ca eu acolo am aflat cand a trebuit sa imi calibrez ec metru meu chinezesc ! :):joint:
 
Last edited:

DcSantos

Active member
PS: si mai sunt si 3 scari de ppm ,trebuie sa vezi si ce scala e ppm metru tau man . a meu e a treia scara ,nu mai tin minte cum se cheama. asta te ajuta sa transformi ppm in ec cat mai exact..
 
Top