What's new

2 Fruit Spirit #Out

locoezon

Member
Καλησπερα και σε αυτην την ενοτητα λοιπον. Ξεκιναω με 2 φρουτα τα οποια ειχα κρατησει απο δικα μου δεντρα πριν 2 χρονια.Το ενα ειχε πολυ καλες επιδοσεις και ειχε γινει ολοκληρο θαμνος,εννο το αλλο καθολου καλες επιδοσεις μιας και εγινε ερμαφροδιτο μολις ξεκινησε να παιρνει τα πανω του. Τα σπορια βγηκαν στις 18/3 και σημερα ποτιστηκαν με ελαχιστο τζουκνιδοζουμο το οποιο εχω φτιαξει εδω και 3 βδομαδες.Το χωμα για αρχη περιεχει 60% φυλλοχωμα δασους 15% περλιτη 5% κομποστ και 20% τυρφη.
Καλη σεζον λοιπον!!


FRUIT SPIRIT

Brand: Royal Queen Seeds
Genetics: 40% indica/60% sativa
Parents: Blueberry x White Widow
Flowering Time: 7 - 8 weeks
THC: 18%
CBD: Medium
Yield (indoor): 375 - 425 g/m2
Yield (outdoor): 475 - 525 g/plant
Height Indoor: 80 - 120 cm
Height Outdoor: 175 - 220 cm
Harvest Time (Outdoor): Early October
 
Last edited:

locoezon

Member
να εισαι καλα αγιε επισης! Οι φωτογραφιες φαινονται;Επισης συγνωμη για το δευτερο ποστ,γαμημενη ανανεωση κινητου!
 

locoezon

Member
να μαστε!τωρα;
 

Attachments

  • 24032014604-001.jpg
    24032014604-001.jpg
    47.4 KB · Views: 26
  • 24032014610-001.jpg
    24032014610-001.jpg
    90.2 KB · Views: 25

LegacyTron

Member
αμεε και το μπουκαλάκι τσουκνιδόζουμο 1ο τραπέζι πίστα δικέ μουυυυυυυυυυυυυυ
 

koursaros

Member
δέν θα ρωτήσω τίποτα για το τσουκνιδόζουμο οσάν νεούδι :p .. παρα μόνο θα σου ευχηθώ καλή σεζόν και εγώ...
 

locoezon

Member
Καλημερα σας Το τσουκνιδοζουμο θα το δουλεψω σαν "κυρια" λιπανση αναλογα τα αποτελεσματα οπως επισης και για ραντισμα. Εχω ενα βαρελι 50λιτρα ετοιμο προς στιγμη και μαλλον θα φτιαξω και αλλο αργοτερα μιας και τα συστατικα της τσουκνιδας αλλαζουν αναλογα την εποχη που γινεται η συγκομιδη.Απο αυτο το βαρελι των 50L θα γινεται αραιωση 1 προς 10(παραδειγμα 100ml τσουκνιδοζουμο 1L νερο).Το μιγμα μυριζει απιστευτα ασχημα οποτε σιγουρα πρεπει να γινεται εξωτερικα.Εβαλα και λιγο μελασσα μεσα για τους μικροργανισμους.Βλεποντας και κανοντας λοιπον και παλι καλημερα σας
 

locoezon

Member
Την ασφυξιογόνο μάσκα δε βλέπω!

Και καλό δρόμο, τώρα! Πότε τελειώνει αυτό το φρουτένιο πνεύμα;
Καλημερα ορφεα! Χρειαζεται στα αληθεια μασκα! Το φρουτενιο πνευμα τελειωνει τελη Οκτωμβρη,γι'αυτο σε ρωτησα κιολας για training γιατι περναει τα 4m αν το αφησεις να κανει μονο του την δουλεια! Ψαχνω να βρω και κανα πιο γρηγορο σπορο να πειραματιστω ισως ακουμπησω κανα αυτοματο θα δουμε.
 

orfeas

Active member
Veteran
Σε γλάστρες ή σε γούρνες; Γιατί άμα είναι σε γλάστρες, δε νομίζω να πάρουν το ύψος που λες...
Για νωρίς δε, μόνον οι ίντικες τα καταφέρνουν.
Για τη τσουκνίδα, νόμιζα ότι μόνο Άζωτο περιέχει...
 

locoezon

Member
Σε γουρνες τα ειχα αυτα τα φυτα και εφτασαν αυτο το υψος,ειχα ριξει 100 λιτρα χωμα επιπλεον μεσα στις γουρνες.Για την τσουκνιδα και εγω για αζωτο νομιζα οτι περιεχει αλλα διαβασα οτι εχει σχεδον ολα τα συστατικα απλα σε λιγοτερα ποσοστα.Κανε μια αναζητηση ορφεα να ριξεις μια ματια μιας και κατεχεις περισσοτερο απο πειρα.
 

orfeas

Active member
Veteran
Για τα μεταλλικά άλατα δεν γνώριζα μόνο.
Ένας γνωστός μου δε τρώει τα τρυφερά κορφάρια, από το φυτό όπως είναι...
 

ganja3

Member
αυτό με την μελάσα το ξαναέκανες ?
κάποτε σε ένα παρόμοιο ζουμί με μελάσα ( είχε και χαμομήλι και κρεμμύδι μέσα ) μου έκανε ζύμωση και έγινε ρακί και μου έκαψε τις ντοματιές .
δεν ξέρω τι συνέβαλε περισσότερο και έγινε η ζύμωση , αλλά καλό είναι να έχεις το νου σου .
καλή σεζόν
 

locoezon

Member
αυτό με την μελάσα το ξαναέκανες ?
κάποτε σε ένα παρόμοιο ζουμί με μελάσα ( είχε και χαμομήλι και κρεμμύδι μέσα ) μου έκανε ζύμωση και έγινε ρακί και μου έκαψε τις ντοματιές .
δεν ξέρω τι συνέβαλε περισσότερο και έγινε η ζύμωση , αλλά καλό είναι να έχεις το νου σου .
καλή σεζόν
Σε ευχαριστω για την πληροφορια ganja,σε περιμενω πως και πως να συζητησουμε για αλλο θεμα.
Τωρα σχετικα με το ζουμι.Το εκανα και περυσι αλλα για ραντισμα μονο και δεν ειχα προβληματα.Μια κουταλια της σουπας μελασσα σε 50λιτρα ζουμι ριχνω οταν ειναι ετοιμο,δηλαδη 2 βδομαδες η τσουκνιδα βρισκεται στο βαρελι με βροχινο νερο και γινεται το μιγμα(στο πατο του βαρελιου υπαρχει η τρομπα που οξυγονονει τα ενυδρεια)και μετα για αλλη μια βδομαδα αφηνω την μελασσα να προσαρμοστει και αυτη στο μιγμα.Παιζουν τεραστιο ρολο οι ποσοτητες τσουκνιδας,οπως και η τρομπα.
 

weedolada

Member
καλή αρχή ρε τρελόπαιδο άντε να δούμε εκείνο το δέντρο ξανά..!!πωπω φίλε θυμάμαι το δέντρο εκείνο,τι θηρίο είχε γίνει..!!
 

locoezon

Member
καλή αρχή ρε τρελόπαιδο άντε να δούμε εκείνο το δέντρο ξανά..!!πωπω φίλε θυμάμαι το δέντρο εκείνο,τι θηρίο είχε γίνει..!!
Σε ευχαριστω αγορινα!Πραγματι ειχε γινει θηριο και το κακομοιρο κοπηκε προωρα λογο κακοκαιριας και φοβο προς την μουχλα.Φετος ομως το ξεκιναω πιο νωρις και θα εχει δεσιματα πολλα,ελπιζω να χω τα ιδια αποτελεσματα.
 

locoezon

Member
Καλησπέρα φίλοι μου..
Ένα μικρό update χωρίς πολύ ενδιαφέρον,αλλα μιας και ξεκινάει νέα σελήνη τράβηξα τις φωτογραφίες.
Ετοίμασα και το δεύτερο βαρέλι με καινούργια τσουκνίδα και μάλλον θα δουλέψω με αυτό στα φυτά μου,λόγο ότι το μεγάλο βαρέλι θα το κρατήσω για τα κηπευτικά.
Μέτρησα και το Ph του χώματος (Phμετρο που χώνεται στο χώμα)και είμαι στα 6.2
Το μίγμα τσουκνίδας έχει Ph 7 οποτε θα το ρίξω στα 6.5!
Αυτά προς το παρόν στο μεγάλο δρόμο που χω ακόμα μπροστά μου.

:tiphat::tiphat:
 

Attachments

  • 30032014628.jpg
    30032014628.jpg
    94.7 KB · Views: 27
  • 30032014630.jpg
    30032014630.jpg
    104.5 KB · Views: 23
  • 30032014631.jpg
    30032014631.jpg
    43.3 KB · Views: 26
Top