What's new

1st XPerience

Status
Not open for further replies.

Chris14

Member
Ca un mic experiment :D

Ca un mic experiment :D

Va mai amintiti de Vaduva,
Asa arata inainte sa-i fac FIM si un mic topping,


La 3 zile dupa FIM si topping

La 4 zile dupa FIM si topping
Am incercat s`o leg, si in prima zi de legare arata asa


Intrebarea mea, pot sa fac FIM si la nodurilor de mai jos, fiind pe orizontala acum... ???

Btw, chiar nu stie nimeni daca pot sa dau cu fertilizatorul, care il am, si foliar?
 
S

SfPetru

nu e ok foliar, o sa cam arda pe acolo treburile.

planta nu ai legat-o bine deloc (trebuie legata de varf), cat despre fim si topping asta e pentru topicul de perle
 
S

SfPetru

nu prea poti sa faci si fim si topping, FIM, este un fel de altfel de topping :))
 

Chris14

Member
ok, nu prea sunt familiarizat cu termenii acestia, si ce fac, stiu ca FIM( FUCK I MISSED) , il tai in varf, si exista sansa sa-ti plece 4 in loc de 2 , si la ce ma refeream eu topping se zice probabil cropping, repet nu stiu ce termen are, mai pe romaneste, am taiat din frunzele mari care acopereau..

Legat de prima intrebare a mea, crezi ca pot sa fac FIM si la ce da nodurile de mai jos?

O sa incerc s`o leg de varf . MS
 

dubite

Member
ok, nu prea sunt familiarizat cu termenii acestia, si ce fac, stiu ca FIM( FUCK I MISSED) , il tai in varf, si exista sansa sa-ti plece 4 in loc de 2 , si la ce ma refeream eu topping se zice probabil cropping, repet nu stiu ce termen are, mai pe romaneste, am taiat din frunzele mari care acopereau..

Legat de prima intrebare a mea, crezi ca pot sa fac FIM si la ce da nodurile de mai jos?

O sa incerc s`o leg de varf . MS

pe romaneste, daca ai taiat frunze ai facut o defoliere!! cropping...
 
S

SfPetru

poti sa faci si fim si topping la alea care o sa creasca acolo dar cu cat mai multe varfuri va avea planta de sustinut cu atat vei avea nevoie de un ghiveci mai mare ca sa le poata sustine cum trebuie, si ti-as recomanda sa nu faci fim la toate odata, si mai ales sa lasi tulpinile sa isi dezvolte bine cateva noduri astfel incat sa ai macar 2-3 noduri ramase pe fiecare tulpina
 

Chris14

Member
Am inteles, in schimb mai am o intrebare, nu are nimic daca o tin in continuare la 20/4, tinand cont ca are 55zile, ca nu vreau s`o bag la floare asa mica, sper sa mai se dezvolte... nu o sa faca floare acum nu, la atatea ore de lumina?


taiatul de frunze se numeste pruning:)

Multumim pentru lamurire.
 

Splif

Member
O poti lasa la vegetat si 2 ani.
Las-o sa se mai rotunjeasca si apoi bag-o la 12/12 flower.
Bafta.
 

Chris14

Member
hehe super atunci. pai ma gandesc s`o bag la 12/12 dabea cand termin cu auto,adica pe 18 iulie, in aproape 5 saptamani, sper ca pana atunci sa se faca destul de mare, si sa scot si eu un 50 dupa ea, visez prea mult la 50?
 

coolbud

puffin' the herb
Da da , e ok ce-ai facut tu acolo acum iti vor iesi doar topuri , iti imaginezi ca o sa ai o gramada de topuri , adica doar buds ;)
Ce sa spun , imi place cum ai progresat in growing , inveti repede.
Bless
 

Chris14

Member
nu ca vreau sa ii fac si cate un FIM pe zi;)) .... intradevar... pe toate 3.. le scot zilnic , o ora 2 la soare .. sa se bucure si ele :)) ..nu stiu cat de bine e sa le scot sa le bag, sper sa nu le stresez :D
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top