What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

1st Hempy round, 400w -RQS Bubble Kush + Special Queen #1

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, vypada to dobre, mozna bych trochu ubral na hnojivu pro rust (dusik), pripada mi, ze uz jsou lehce prepalene .. at se dari i nadale! :]
 

Lethal

Active member
Zdar,
díky za připomínku. Jsou sice na těch fotkách malinko tmavší než ve skutečnosti, ale je při zpětném pohledu vidět že je to mnohem sytější zbarvení tak jako tak. No raději uberu abych si zbytečně nemrvil květ následně...
 

spachal

Well-known member
Veteran
Hele, barvu nikdo neporovname, neb nevime, jak je to focene a jak ma kdo nastaveny monitor, ale v prispevku "pokračování pondělí + část čtvrtka" mi pripadalo, ze uz vidim pripalene spicky listu, proto jsem o tom psal :]. Zadna tragedie, ale radeji si na to dat pozor ..
 

Lethal

Active member
Jo takhle, myslíš ty spodní? Tam to zrovna vyšlo že byl vidět tenhle jeden pekelník :D V té době měli o poznání slabší zálivku a místo takového klasického připalování, se mi dělaly světlejší pruhy mezi žilkováním na spodních listech. Ze světlejší zelené pak přecházeli až do lehce hnědé. Dvě ze slečen to měli víc než ostatní + tam byly pozůstatky problémů s pH. Potom co jsem přidal dvakrát hořkou sůl pro dodatečné Mg(a ubral na grow složce) tak se to zastavilo rozjíždění pruhů i no ostatních...

Prosím přidávejte jakékoliv postřehy, člověku to hned pomůže když na to nečumí sám.
Díky spachale ! :tiphat:
 

metracek

Active member
Veteran
Problemy ktere spachal vidi na listech si rostliny nesou uz od doby kdy meli spatne ph. Jeste sem asi nevidel aby nekdo dosahnul toxicity N ve vegetativni fazi. To by tam musel lit jiny cisla nez EC 0,9. Pripalene spicky listu jsou projevem prilis vysokeho EC (vyssiho nez je uvnitr rostline), ktere zablokuje prijem vody a listky zacnou od konce schnout. Ani o jedne situaci tady ale nemuze byt rec :) Hnojil bych dal a pomalu pridaval na posledni fotce uz zacinaji spis svetlat nez tmavnout.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Dovolim si drobne nesouhlasit, kdy jindy by problem s predavkovanim dusikem mel byt, nez v rustove fazi, PKckem v kvetu tohohle efektu jde dosahnout uz pomerne blbe :D ...

Ja nevim, kdy k tomu popaleni doslo, to musi vedet hlavne Lethal :], proste mi to prislo docela tmave zelene, az skoro moc. Ono bude zalezet hodne na genetice, ted mam u sebe pres deset ruznych genetik, stejne podminky, stejna zalivka, prostredi i substrat a chova se to vsechno uplne rozdilne. Sativy jsou uz skoro predavkovane, jina genetika zase porad vybledla jak cerstve jehlici ;] ..

'Vod kompu' se radi blbe, ale kvetinacu je vice, toz si ruzne davkovani muzes vyzkouset, co proste nejlepe zabere. Je to jen muj nazor, ale ja bych rustovou slozku v zadnem pripadku nepridaval, spise naopak. Na te posledni fotce jsou mlade listky, ty budou svetle vzdy, ztmavnou az kdyz povyrostou :]
 

metracek

Active member
Veteran
Ve vegetativni fazi roslina vyuziva hlavne N, takze je obtiznejsi (ne vsak nemozne) ho u korenu nashromazdit tolik aby to zacalo rostline vadit. Naopak v generativni fazi kdy rostlina vyuziva vice PK se da lehko prehnojit N, jelikoz uz ho rostlina potrebuje daleko min. Vcelku logicke, rekl bych.

Sam si rikal ze se to neda soudit podle odstinu spachal a mluvil si o pripalenych spickach listu. Ty ale nejsou ukazatel prehnojeni N, ikdyz byvaji jeho pruvodnim jevem. Protoze kdyz das rostlinam prilis N davas jim tim i prilis vysoke EC a to zpusobi uschnuti konecku listu. On rostlinam nedaval vysoke EC. K zadnemu popaleni nedoslo, byl omezeny prijem nekterych prvku vlivem ph. To se da lehko rozklicovat i "vod kompu" kdyz si clovek precte ze mel s ph problemy a jake hodnoty jim dava. Zbytecne ho plasis.
 

Vesnican

Active member
Skvělé vlákno Lethale, ač nejedu indoor, tak se zájmem sleduji!

Btw. ta bazalka vypadá fantasticky, hned ji rozjezdu ve skleniku vedle salátů :dance013:
 

Lethal

Active member
Dobrá diskuze

Dobrá diskuze

Čau všichni,

děkuji za příspěvky a vaše pozorování. Co se týče té skvrny má pravdu metracek
metracek
Problemy ktere spachal vidi na listech si rostliny nesou uz od doby kdy meli spatne ph.
Řesil jsem s nim alternativy k mojí vodě (kvůli pH problémům) tak měl čas si to prohlédnout i na starších fotkách.
Nicméně došlo i na slovala spáchala po drobném přidání se lehké zesvětlání špiček listů na dvou listech i lehká zakroucení dolů (vyloženě sucháč) projevilo o dvou SQ na pár listech tak jsem je prolil každou litrem naředěné zálivky abych to drobně propláchl.

spachal
Ono bude zalezet hodne na genetice, ted mam u sebe pres deset ruznych genetik, stejne podminky, stejna zalivka, prostredi i substrat a chova se to vsechno uplne rozdilne. Sativy jsou uz skoro predavkovane, jina genetika zase porad vybledla jak cerstve jehlici ;]

Tohle pozoruji celou dobu i co se tyce predchozich drobných problémů s pH vždy to první ukázali SQ zato ty kushe si pořád jedou svojí bez zaváhání. No alespoň vím, že si na ně musím dávat pozor. Nehledě na to že jich ještě mám na další dvě kola v tomhle stylu...

Vesnican
Skvělé vlákno Lethale, ač nejedu indoor, tak se zájmem sleduji!

Díky mám radost, že se ti líbí! Bazalka je super roste vážně jako z vody, možná bude pak i dost na pesto... :tiphat:

Dneska nebo zítra to zase vyfotím a podělím se, pomalu se asi blíží čas na úvahy kdy to přepnout.:woohoo:

Tak ať vám to roste!
Lethal
 

metracek

Active member
Veteran
Svetlani, krouceni a zasychyni spicek listku je symptom ktery muze zpusobovat rada veci. Ofuk od vetraku ktery nadmerne odvadi vlhkost z listu, vysoke EC ktere blokuje prijem vody od korenu nebo spatne ph. Je to symptom, jako treba bolest hlavy. Ne kazdy koho boli hlava ma nador na mozku. Je potreba veci videt v kontextu. Zadne vysoke hodnoty tam nelejes, spis nizke. Mel si evidentni problem s vysokym ph, problemy na listech tedy bude zpusobovat ph.

Kdyby sis spatnym ph omezil nejak razantne prijem prvku a hnojenim nasledne zvysil jejich koncetrace v mediu ze by rostlina nemohla prijmat vodu, projevilo by se to drasticteji! Proplach ti samozrejme pomuze odstranit symptom, ale problem kterej ho zpusobil zustane :) Takze muzes kapitulovat a pravidelne resit problem se "zasolenim" nejakym typem proplachu, coz se dost vzdaluje od idealniho prostredi, nebo vyresis puvodce problemu a budes mit klid.
 

sensi23

Active member
Veteran
vycisteno spory prosim pres pm ale nejlepe se na ne vys**t..Sorry jako ale pindiky si pomerujte pres pm :D :D
 

Lethal

Active member
Všem přeji klidné Velikonoce, novinky ze své malé zahrádky přinesu v pondělí ;)

Lethal
 

Lethal

Active member
Konečně update

Konečně update

Čau všichni,
tak jsem se k tomu konečně dostal je to na hovno ale i update dělám na etapy. Teď už ale k dění v mé zahrádce. Osazenstvo je dnes jiiž týden a dva dny čistě na květovém režimu a to jak na světlech tak zálivce. Na květ jsem přepínal postupně zkracováním svitu o 2-2-1 hodin na konečný stav 13-11 světlo tma. V takovém režimu chci jet 3-4 týdny a druhou polovinu/závěr pojedu na 12-12.

Zálivku jsem musel teď trochu změnil v posledních 4 dnech jsem najel na každodenní zalití s menší sílou - měl jsem drobný problém s kumulací (při přepnutí jsem to zbytečně napálil) tak jsem jim nechával trochu oddechu. Funguje to dobře a očividně jim to vůbec nevadí spíše naopak.

Přidal jsem do skříně další ofuk abych měl pohyb vzduchu opravdu v celém prostoru ne jen na jedné straně. Holky rostou dost rychle tak jsem měl po víkendu ,když jsem nebyl doma problém s až přílišným ofukem. Oba větráky jsem stáhnul na menší rychlost a dávám pozor, abych udržoval dostatečný odstup.

Hodnocení nechám na vás ale u mě dobrý jak se říká...

Následují fotky z celé doby co jsem se odmlčel.

Zdar Lethal :tiphat:

6.týden:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Lethal

Active member
Týden 7,8, přepnutí a dál 9

Týden 7,8, přepnutí a dál 9

picture.php


picture.php


picture.php


Přepnuto normál

picture.php


Přepnuto přes brýle

picture.php
 

Lethal

Active member
Dnešní fota - Květ 2 (týden 10)

Dnešní fota - Květ 2 (týden 10)

picture.php


picture.php


picture.php


Tak a to je vše. Tak mi dejte vědět co si o tom myslíte :)

Zdar Lethal :tiphat:
 

spachal

Well-known member
Veteran
Nu, klobou dolu, na to, ze je to experiment, vypada to vyborne! :]
Holky zdrave, vitalni, docela slusna jungle.

OT: pokud to fotis mobilem, ocisti si poradne kryci sklicko, at se zlepsi kontrast.
 

Lethal

Active member
Čau,

díky za pochvalu, holky jsou jak utržené ze řetězu. Včera když jsem je kontroloval po 2,5 dnech tak zase popolezli některé snad až 10 cm respektive to tak vypadalo podle měření odstupu od světla. Drobnej problém je to, jak se mi trochu rozjeli nerovnoměrně část na pravé straně je obecně trochu větší/vyšší než vlevo. Světlo je uprostřed jediné kde je vidět lehký nedostatek je klasicky v zadní části. Ty co jsou namáčklé na zadní straně hodně ženou nahoru moc nevím co s nima světlo otáčet nemůžu kvůli kabeláži.
Jak to řešíte vy?

ad OT: snažil jsem se zachytit výšku ale telefon se nebyl schopnej vypořádat s tím velkým jasem buď to bylo ultra přepálený a nebo nebyl spodek vůbec vidět...jestli máš nějaký tip spáchale nebo kdokoli jiný tak pm - budu vděčnej. Nechť se thread drží tématu ;)

Zdar Lethal
 

-GD-

Active member
super vyplněný prostor..... já bych světlo dal o něco výš.... podle listů že jdou směrem ke světlu tak je trochu griluješ..... ale jak nežloutnou tak je to v richtiku....
ať se daří!
 

spachal

Well-known member
Veteran
No, k te vysce .. pokud to chces mit vyrovnane, bud musis ty vyssi urezat (coz v kvetu neni idealni, ze .. :biggrin: ) anebo ty mensi se holt musi podlozit. Nic vice s tim asi neudelas :)

a OT foceni: zhasni lampu a posvit na to, pri foceni, necim normalnim ;)
 

Latest posts

Latest posts

Top