What's new

12/12 od nasionka. Całkowita rezygnacja z wega.

Ajlander

New member
2 tyg vega + 2 tygonie na okazanie plci + okolo 60 dnia na kwitnienie = 3 miechy a roslina co nie miala VEGA dochodzi w takim samym czasie , czyli ...??

pozdro

a w jakich doniczkach to trzymales?
ja mialem pestke z palenia tak dorzucona do boxa w ktorym juz bylo flo. krzaczek w doniczce moze 3 litry i pod hps 400 w zbudowal topa wielkosci butelki od piwa. z tego co pamietam to plec pokazal dosc szybko, na 3 pietrze lisci i szybko zabral sie za kwitnienie. ale to byl krzaczek na test dawno temu, dostal jakas lipna ziemie i ogolnie rosl bo rosl, wogole sie nim nie zajmowalem. Tylko nie ogarniam w jaki sposob oni robia takie masakrycznie wysokie topy w takich malych doniczkach?

czyli 12/12 od sionka nie sprawi że zaoszczedzimy miesiąc na uprawie jak gdzieś czytałem? a może jednak będzie troche szybciej? ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z innymi odmianami na 12/12?
jeśli czas ten sam a plony mniejsze to sprawi sie raczej tylko w małych baxach

Moim zdaniem sprawdzi sie nie tylko w malych boxach. wez pod uwage np duze komercyjne uprawy na lampach 600-1000W. wegujac rosline przez 3-4 tygodnie przy kilku takich lampach wydasz na prad o wiele wiecej niz jakbys posadzil wiecej klonow na tej samej powierzchni i odrazu dal 12/12. Oszczednosc jest, a sadzac na tej samej powierzchni 1 krzaka zbierzesz podobne ilosci z np 4 klonow. ale to tylko moje zdanie.

teraz kombinuje jakis sog z klonow HH i Papas candy. Apropos papas candy trafilem zajebiste pheno - wegowana roslina po zmianie fotoperiodu na 12/12 po 24 h pokazala plec, po 2-3 dniach juz byly pierwsze topy, szybko i mocno sie szroni. kto mi podpowie ile klonow na 1m2 i jakie donice?
pozdro
 
Last edited:

mooniek133

New member
Witam wszytkich użytkowników tego zacnego forum. Jest to mój pierwszy post na forum icmag, lecz w temacie cannabis jestem już od 5 latm więc nie będe zaśmiecał bzdurami, a tylko konkretną treścią.

Mam juz za sobą kilka outdoorków i indoorków, także podzielę się swoimi doświadczeniami.

Hmm, od czego zacząc?
Może tak...Wzrost roślin mozemy ograniczyc poprzez stosowanie małych doniczke. Stosując małe doniczki, mozemy dac więcej roślin na daną powierzchnię. Powiecie co z tego. Ano to, że możemy bardziej zapełnic przestrzeń w boxie, gdzie będą gęsto, jeden przy drugim ustawione piękne topki. Jest to korzystne, jesli nie mamy zbyt duzo wysokości do dyspozycji w boxie.
Rosliny mozemy uprawiac nawet w butelkach 2 litrowych z obciętą szyjką. Oczyswiście biorę tu pod uwage indyjki, poniewaz sativy będa się i tak strasznie wyciągac, a potem chorowac w tak małych pojemnikach. Może byc tak, że indyjki będą już w zaawansowanym flo, kiedy sativa będzie dopiero zaczynac flo.
Z moich obserwacji, uprawiając rośliny w 5 litrowych doniczkach i dając od razu 12/12, wynika, że jest jest to nieopłacalne. Dlaczego? Jest kilka powodów. Rośliny mają długie międzywęźla spowodowane długą nocą, a i tak zakwitną dopiero po jakimś czasie. Mogę podac dla przykładu podac czas jaki jest potrzebny do zakwitnięcia niektórych odmian:
-California orange bud (12/12 od poczatku) - 4 tyg., szybciej co byśmy nie robili nie zakwitnie
-Dutch dragon (paradise seeds) - 4-5 tyg.
-White skunk (white label sensi) - 3-4 tyg.
- Sativa spirit 4-5 tyg.
-Northern light 2-3 tyg.

Więc teraz spójżcie i pomyślcie ile rośliny moga urosnąc na tym pseudo wegu na 12/12. Jeśli robimy to noramlnych doniczkach to i tak najlepiej jest podwegowac te 2-3 tyg. uzyskując roślinę o zwartch międzywęźlach i silniejszych pędach, bardziej rozkrzewione.

Jeśli natomiast chcemy robic soga to właśnie małe doniczki 2-3 litry, ale też podwegowac te 2-3 tyg., aby uzyskac porządniejsze rośliny. Po prostu roślina aby zakwitnąc i tak musi miec odpowiedni wiek.

Teraz konkretym jak ja bym to zrobił (nie robiłem nigdy takim sposobem), wsztko z teorii i własnych przemyśleń.

Załóżmy, że mamy boxa 50x50 a w nim hps 150 wat oraz z 2 świetlówki, aby uzupełnic widmo światła o trochę niebieskiej barwy. Jest to moim zdaniem w tym przypadku ważne, aby rośliny wyciągnąc bardziej w górę. Do takiego boxa jesteśmy w stanie wstawic 25 butelek 2 litrowych? Może z 30, ale załózmy, że mamy 25. Do takiego soga jaki mam w myśli wolałbym użyc rośliny 50/50 indica sativa ponieważ będzie się wyciągac bardziej niż czysta indica, ale nie tak jak sativa i da nam twarde cięzkie topy. Wiem z autopsji - kocham california orange bud:joint:No to sieję cali. Najlepiej w sumie z klonów, żeby było wszystko jak w zegarku. Sadze sobie kloniki do tych butelek i weguje przez 3 tyg. liczac na to, ze zakwitnie po tych 3 ty. w małych doniczkach, ale w sumie lepiej 2 tyg. wega, żeby nie wyrosły za duże.I teraz trik, który pewnie dużo ludzi zna, czyli trenig rośliny polegajacy na obrywaniu dolnych odgałęzień. Ten zabieg spowoduje nam, że roślina będzie miała wiecej energii dla pąka wierzchołkowego i będzie nam bardziej rosła w górę. Ale chyba nam o to chodzi, bo czy nie chcemy miec jednej ładnej tłuściutkiej pałeczki jak na fotach w/w?:laughing:Pędy, tak w myślach sobie to obrazując, obrywałbym systematycznie co jakiś czas, aby oberwac ich przynajmniej 3 pary na roślinie, podczas flo nyślę, że oberwałbym także jedną lub 2 pary, zależnie od tego jak roślina by wyglądała, bo chodzi o to, żeby nie szła na boki, a będzie szła bo jeśli oberwiemy jedna parę pędów to automatycznie para pędów wyżej też ma więcej energii. Do tego zabiegu po prostu tzreba miec trochę wyobraźni i daru przewidywania.

No i takie rośliny ile mogą nam dac plonu? Nawt jeśli dałyby po 5 garm z jednej roślinki to czy nie byłby to dobry wynik? 100 gram z 0,25 m2? A wydaje mi się, że można uzyskac wynik 7-10 gram z rośliny w tym wypadku jeśli jest to sativa/indica 50/50. A w sumie pewnie da się jeszcze więcej wsadzic tych butelek w taki box, nie wiem bo nie wiem ile butelka ma średnicy.

i co o tym myslicie?:woohoo: ładnie brzmi w teorii, ale z kolegą Aljanderem pokażemy, że teorię przeniesiemy do reala.

A tutaj na fotce dutch dragon, po 3 tyg. wegu i 25 dniach od rozpoczecia kwitnienia, czyli 40 dni przed zbiorami. Jego wysokosc przy zbiorach nie była już dużo większa niż na tej fotce po 25 dniach kwitnienia, ale główny top ważył 13 gramów na sucho. ?Oświetlenie to były świetlówki, a doniczka 4 litry


czyli 12/12 od sionka nie sprawi że zaoszczedzimy miesiąc na uprawie jak gdzieś czytałem? a może jednak będzie troche szybciej? ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z innymi odmianami na 12/12?
jeśli czas ten sam a plony mniejsze to sprawi sie raczej tylko w małych baxach

No niestety to nieprawda, wiem z doświadczenia. Ciekawe co to za inteligent pisał...
 
Last edited:
D

darek648

5 gram z rośliny to troche mało na zdjęciach z 1 strony jest tam na nich troche więcej wieć chyba moża by z 0,5 wycisnąć z 200 z 18 roślin.własnie ja chce sadzić 18 roślin na 0,5m2 i dać im tydzień vega a odmiana jaka tam pójdzie to bendzie nlxcm i moje pytanie ile mogą urosnąc przy tygodniu vega i czy ten tydzień vega też da takie własnie pały w doniczkach 3.2 litra ??a i chciałbym żeby mi nawet czysta sativa nie przekroczyła 100cm to lepiej z tygodniem vega czy wogóle bez vega
i jeszcze jedno pytanie bo wyżej jest napisane że sativa bendzie hcorować w tak małych doniczkach a jak bym im dał 6 litrów to czy nadal w takich doniczkach bendą chorować oczywiście od początku 12/12
 

kfjatek

Member
a powiedzcie mi jak dawkowac nawozy przy takiej malej doniczce i 12/12 from seed? doniczki 3,2 L a nawozy: batguano rhizotonic cannazym
terraflores cannaboost pk-13/14 ripen pozdro
 

masque

Active member
bat guano na start zmieszalbym z ziemia, a nawozy do podlewania dawkujesz wg zalecen producenta, bo podlewasz mniej po prostu
 
Top