What's new

12/12 od nasionka. Całkowita rezygnacja z wega.

C

ChaosX

12/12 od nasionka. Inna metoda uprawy.

Ten temat jest poświęcony świetnej metodzie uprawiania naszej ulubionej rośliny. "12/12 od nasiona" jest udowodnionym i sprawdzonym sposobem na uprawę ziółka. Zbiory są większe i osiągają nawet 1gram z jednego Watt'a energii (czyli. HPS 400 daje nam 400g ziółka itd.). Jest to również świetny sposób dla wszystkich growerów którzy mają problem z ograniczoną powierzchnią boxa lub growroomu. Ganja uprawiana tym sposobem niczym nie odbiega od ganji uprawianej tradycyjnie, z fazą wegetatywną. Ziółko takie jest bardzo wydajne, klejące i śmierdzące ;) Większość roślin nie odczuwa problemów rosnąc w takim fotoperiodzie.

W tradycyjnej metodzie, grower uprawia swoje rośliny zaczynając od fazy zwanej wegetatywną, ktora dostarcza od 18 do 24 godzin swiatla na dobe. Podczas fazy wzrostu rośliny powinny rozrosnąć się maksymalnie, zwiększając tym samym miejsce dla nadchodzących kwiatostanów. Kiedy roślina jest już wystarczająco rozrośnięta, przełącza się fotoperiod na 12/12 co skutkuje kwitnieniem. Ta metoda dostarcza obfitych plonów, jednak zajmuje sporo przestrzeni w boxie.

12/12 od nasiona elinuje całkowicie fazę wzrostu. Nasz fotoperiod ustawiamy już od pierwszego dnia na 12/12. Rośliny, które rosną tym sposobem nie będą tak duże jak rośliny "wegowane". Kształt krzaka jest również inny, tracąc wiele ze swoich "krzaczastych" właściwości. Rośliny mają tendencję do przybierania kształtu słupa. Główny szczyt rośliny formuje się wzdłuż całej głównej łodygi. To pozwala hodowcy na maksymalne wykorzystanie przestrzeni swojego boxa.

Oryginal: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=51760

Przetłumaczyłem na szybko kawałek, żeby podzielic się z tymi którzy jeszcze nie wiedzą ;)

Co sądzicie o tej metodzie? Ktoś uzywal? Z opinii na angielskim forum to nic tylko rezygnować z wega :))

Czekam na opnie.
Pozdro
 
C

ChaosX

Pare fotek.

11923DSC01202-med.jpg


11923SkyxChrystal_BSxC_.gif


11923Budda_Syster_x_Chrystal.jpg


9872sept_18_4_week_old_tomarrow_005.jpg


Dzieki tej metodzie można uprawiać 6 razy w roku ;)
 
K

KuBcUsiK

Czy ktoś uprawiał już w taki sposób? Jak z nawożeniem? Od razu nawozić tym wszystkim co na flo czy dopiero po jakimś okresie?
 
T

Txx

Po Prostu niewiarygodne jakie ludzie topy uzyskują z tego 12/12 aż się nie chce wieżyć,KuBcUsiK z tego co ja wyczytałem to do pierwszych pre flowerów nawóz na veg od pojawienia się pre flowerów nawóz na flow,pamiętaj też ,że ludzie ostrzegają ,że jeśli nie masz dobrego skilla to ci wyrosną low ridery a nie takie szychy,i z tego co jeszcze wyczytałem to nie każda odmiana jest idealna do tej techniki polecane są odmiany 50/50 indica/sativa,zdjęcia powyżej tych krzaków dwóch,te co się ruszają są z doniczek 3 litrowych więc masakra w chuj osiągnięcie
 
C

ChaosX

a ja z tego co dalej wyczytałem to pan, który uprawia tą metodą od kilkunastu lat uważa, że nie spotkał rośliny, która nie rosłaby w tym systemie dobrze... poza tym, wielu growerow to potwierdza.

jedynym minusem wydaje sie byc ilosc nasion do wysiania, ale mysle ze kazdy juz na to zaradzi sobie bezproblemowo robiąc nawet własne F2 ;)

Nawozu troszeczkę na weg, potem już tylko na flo i mądrze dawkować, bo 2-3l doniczka duża przecież nie jest i łatwo przenawozić...

Ja myslalem, zeby zastosowac 2,5l doniczki ale w coco :) ewentuanie coco/podloze mix.

pozdro :D
 
K

KuBcUsiK

Rozumiem że większych doniczek nie ma sensu dawać? Odległość żarnika od szczytów ma być taka sama jak podczas normalnej uprawy czy trzeba zachować większą odległość aby roślinki w góre ciągnęły?
 
T

Txx

Rozumiem że większych doniczek nie ma sensu dawać? Odległość żarnika od szczytów ma być taka sama jak podczas normalnej uprawy czy trzeba zachować większą odległość aby roślinki w góre ciągnęły?

Lepsze większe,mam boxa coś koło 0,35-,0,40m2 i wchodzi mi 8 doniczek po 5,7l ,do tego pestki regular,wysadzę 8 pestek po 15-20 dniach samce wyjebie,i do kiełkuję kolejne,co do wysokości lampy to ja będę wyżej trzymał pierwsze tygodnie.
 
C

ChaosX

ja bym wolal raczej wysadzic od razu x2 nasion na tyle panien ile planuje miec w boxie, czyli chcac miec 10 kobiet wysiewam 21 nasion hehe ;)
 

mario_PL

Active member
one same rosna wtedy ze jest tylko jeden glowny szczyt czy trzeba reszte przycinac jakos??
@snes to jest jedna roslina tak? lampa pewnie z 400w??
 

semyazza

New member
a jak ten sposob ma sie do klonow?

probowalem ukorzeniac na 12/12 :
bez ukorzeniacza 4 na 10 sie ukorzenily po DLUGIM okresie ...
z ukorzeniaczem 6 na 10 sie ukorzenily po przecietnym okresie ...

dla porownania przy 24/0 ukorzeniam 10 na 10 :)
niemozna sie opierac tylko na tych danych poniewaz to byla tylko 1 odmiana ale daje to jakas podstawe do tego iz nie powinno sie klonowac przy 12/12 .

natomiast po ukorzenieniu klona przestrawienie go na 12/12 jest dobrym pomyslem . np do pcboxa wchodzilo mi 8 klonów w tym OKOLO 4g z klona =32g.
dla porownania 20 g z 1 krzaka to byl przecietny wynik dla tego pc. tak wiec dla malych boxow klonowanie i przestawienie po ukorzenieniu sie na 12/12 jest dobrym pomysłem.

trzymanie planta odrazu 12/12 ma swoje plusy ale tylko w malych i srednich boxach , bo w roomie jakos nie wyobrazam sobie roslin bez wega , na dodatek gdy sie ma 1 roslinke w boxie to tez sie nei oplaca odrazu dawac 12/12 .tyle odemnie .

pozdrawiam :)
 
D

darek648

sorki że pytam ale co to jest skill??? bo nie jestem asz tak obeznany w tych nazwach
 

Ajlander

New member
nie chodzilo mi o ukorzenianie 12/12. chodzilo mi o to czy klon bedzie sie zachowywal tak samo jak roslina z pestki, tzn czy stworzy jednego zwartego topa?
i czy przy uprawie tym sposobem nalezy obrywac dolne pedy?
 

semyazza

New member
nie chodzilo mi o ukorzenianie 12/12. chodzilo mi o to czy klon bedzie sie zachowywal tak samo jak roslina z pestki, tzn czy stworzy jednego zwartego topa?
i czy przy uprawie tym sposobem nalezy obrywac dolne pedy?

tak stworzy zwartego jednego topa , ja nieobrywalem pędów bo byly bardzo male .
 
C

czaczo

witam
co do klonow ,jest idealne rozwiazanie,pozwala na wstawienie wiekszej ilosci klonow na m2.nalezy pamietac ze klon jest odbiciem genetycznym matki,tzn bedzie kwitl tak samo jak mama,jezeli mama posiada kwiatostan typu popcorn ,to klon bedzie mial taki sam.czyli zbyd duzy kwiatostan sie nie rozwinie na szczycie.nalezy znalesc najpierw dobra mame(moc zapach i interesujacy nas typ kwiatostanu,wiadomo ze do srogu ,i ruznego rodzaju inych trenigow kwiatostan bedzie ruzny) ,scignac z niej kilka klonow ,i gdy okaze sie ze jest idealnym materialem na nasze uprawy wtedy wybieramy najlepsza rosline z wczesniej zebranych klonow i zostawiamy ja do reprodukcji.po ukorzenieniu klonow mozna odrazu wstawic je na flo ,ale jezeli chodzi o uprawy hydro i aero ,nalezy pamietac aby przez okres pierwszego tygodnia flo zbytnie nie podbijac ec i dodawac caly czas ukorzeniacz lub hormon(auksyne).
a z nasionami odrazu 12/12 ,kurcze moze byc fajne rozwiazanie ,na duze rachuki za prad.ale takie pytanie sie mi nasowa ,jak to wyglada z moca takiego ziola?widome jest ze o jakosci kwiata decyduje wegetacja ,a tutaj jej nima.przeglodalem kiedys tematy ze zmiana czasu 6/6 12/6 18/12 itp ,i w roznych zmianach bylo inaczej tu sie przyspieszalo ,tam sie przedluzalo ,tu wiecej wagowo ,tam bardziej zkompaktowane ,bardziej zywiczne itp itp.ale zawsze byl jakis koszt,zazwyczaj cierpiala na mocy ,smaku i zapachu,czyli natym co praktycznie najwazniejsze.ja bym tak do tego wszystkiego co jest poza natura roslin podchodzil tak troszke z yyyyy,.pzdr
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Witam
co do 12/12 from seeds to ja mam obecnie 2 rosliny takie , co zauwarzylem - to taka roslina co sie ja zaraz po wykielkowaniu przelaczy na FLO ma problemy duze ze zebraniem sie do tego flo !!! TZN czekalem 3 tygodnie na okazanie plci u takiej rosliny ( normalnie jak mam min 2 tyg VEGa to roslina okresla sie w max 14 dni , poza tym dochodzi mi do teraz w szafce jako ostatnie krzoki , to czy rosnie jak tyczka to juz jest wasz wybor czy naginasz czy nie , ja naginam i nie puszczam rosliny jak tyczki , co do lisci to moje zdanie jest takie ze powinno sie obrywac jak najwiecej na VEGU i zostawic kilka duzych na samym dole ( to po nich zobaczymy co ijak z roslina sie dzieje ) a i na FLO tez trza rwac liscie te co zaslaniaja swiatlo , @czaczo co do mocy to jesszcze nie wiem , ale topy rosna tak samo zbite jak na roslinie co byla VEGowana , logiczne ze plon mniejszy ale okolo 30g-40g wyciagne ....
tutaj moje zdanie , jak sie laduje w wsad to licze na mase staffu o wysmienitym samaku i powalajacym efekcjie , 2 tyg vega + 2 tygonie na okazanie plci + okolo 60 dnia na kwitnienie = 3 miechy a roslina co nie miala VEGA dochodzi w takim samym czasie , czyli ...??

pozdro
 

Giet

Member
2 tyg vega + 2 tygonie na okazanie plci + okolo 60 dnia na kwitnienie = 3 miechy a roslina co nie miala VEGA dochodzi w takim samym czasie , czyli ...??
czyli 12/12 od sionka nie sprawi że zaoszczedzimy miesiąc na uprawie jak gdzieś czytałem? a może jednak będzie troche szybciej? ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z innymi odmianami na 12/12?
jeśli czas ten sam a plony mniejsze to sprawi sie raczej tylko w małych baxach
 
Top