What's new

1 m@lawi 600w

Rondelia

Active member
Είναι πολύ ενδιαφέρον και σκέφτομαι να το δοκιμάσω και εγώ στο επόμενο grow

Θα κρατήσεις κλώνο έτσι;
 

tjo

life gardener
Veteran
έτσι λέω ρον,προς το παρόν οι κλώνοι μου λουλουδιάσανε.

πάμε να δούμε τώρα τί γίνεται με τη κυρία..

EC 0,4

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Rondelia

Active member
Κόλαση τί να λέμε φουσκώνουν ταχύτατα!
Το φλοτέρ στο κοντρόλλερ γιατί το χεις;
 

LegacyTron

Member
για τις φωτό δεν θα σχολιάσω...ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ μόνο!!

Το φλοτέρ πάραυτα, με συγκίνησε...
 

tjo

life gardener
Veteran
ΡΟΝ
γιατί έχω το φλοτέρ???με αφήνεις λίγο μ@λ@κ@ τώρα αλλά τέλος πάντων:biggrin:..το φλοτέρ bro,το έχω για να γεμίζει το σύστημα νέρο
όσο ρουφάει η κυρία..,έχω πάνω απ το κοντρόλερ ένα βαρελάκι
70 λίτρα το οποίο τελευταία με πάει 5-6 μέρες..κάθε 2-3 φορές
κάνω και αλλαγή στο περίπου..

legasy
νταξ ρε φίλε ούτε μηχανή έχω ούτε ικανότητες φωτογραφίκες,
καμιά φου΄να βγει να διώξω το κακό απ το σπίτι μ..
το φλοτέρ,δε μου λες...γιατί σε συγκίνησε?σου ξύπνησε τίποτις μνήμες μήπως?
 

Rondelia

Active member
Χαχα την έκανα επίτηδες την ερώτηση γιατί γνωρίζω την πατέντα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει στο δικό μου ακόμα, γιαυτό και ρώτησα μήπως μας έδειχνες και τίποτα παραπάνω από το σύστημα και μας τα νεούδια.
 

LegacyTron

Member
ΡΟΝ


legasy
νταξ ρε φίλε ούτε μηχανή έχω ούτε ικανότητες φωτογραφίκες,
καμιά φου΄να βγει να διώξω το κακό απ το σπίτι μ..
το φλοτέρ,δε μου λες...γιατί σε συγκίνησε?σου ξύπνησε τίποτις μνήμες μήπως?


δεν είπα τίποτα με κακία για τις φωτό! Το αντίθετο! Ζηλεύω το θάμνο με τα βάτα που έχεις φτιαξει ! Λες κι εγώ είμαι καλύτερος με τις φωτό του κινητού λολ !!

Το φλοτέρ φίλε είναι κλάσσικ..Εμπειρία DiY!
 

locoezon

Member
Εχει να γινει εκει μεσα μεχρι το τελος της π@&%*£$¥ .Μπραβο ρε tjο με το θηριο σου!
 
L

letis

κουκλάρα φίλε. μπράβο. 14-15 βδομάδες θα σε πάει?
 

tjo

life gardener
Veteran
καλημέρα

legasy
και να λεγες φίλε κακία για τις φώτος,με συγχωρείς χ#στικ@.:biggrin:
να σαι καλά για τα καλά σου λόγια φίλε,του χρόνου είναι η σειρά σου.
..όσο για το φλοτέρ,τί diy και βλακείες...ΟΛΑ DIY..
κάποια στιγμή μπορεί να βάλω και CO2 αν πιάσω τις δυνατότητες του
χώρου μου και αν αποκτήσω αρκετη΄εμπειρία ακόμα...:tongue:



τρελόεζον
έχουμε ακόμα δρόμο...απ ότι κατάλαβα είσαι των μεγάλων φυτών,
θα χαρώ να δω και τα δικά σου να μεγαλώνουν:huggg:


Λέτις

αν πάει 15 βδομάδες θα είναι καλά..τόσο την υπολόγιζα απ την αρχή..μη πιάσει καμιά 20άρα όμως και καλοκαιριάσουμε,εκεί
γ@47489κε το θέμα..απ το search που κάνω,φαίνεται ότι
ο φενότυπος που κρατάω θέλει αρκετό καιρό φλάουερ.
επίσης το ότι τρώει πολύ λίγο λίπασμα είναι κάτι που με
σκάλωσε σ αυτήν..0,4 στις 50 μέρες δε θα το πίστευα κάποτε.
 

panas1

Member
xaxa 20αρα :D

ε ρε έχουμε να δούμε


χωρίς να θέλω να αδικήσω αλλα γκρόους.. ολα καλά είναι εννοειτε
αλλα νομίζω αυτό εδω και του λετι είναι τα πιο ενδιαφέροντα αυτη τη στιγμή

:tiphat:
το ενα για τη φασολιά του τζάκ κ το άλλο για τη ταυτόχρονη καλιεργεια 6-7 στρειν..

τζο.. ρε συ μηπως να ρίξεις κ την επιπλέον λάμπα πάνω.. θα την κάνει να φάει κ λίγο παραπάνω.. αμα πάει και 18-20 βδομάδες θα είναι για μεταμεσονύκτιες προβολές στο φιλμνετ


(loco... αντε τα πέρασες τα 50 :D)
 

orfeas

Active member
Veteran
20 εβδομάδες, ε;
Κρατάει η πούγκα σου για τη ΔΕΗ...

Βέβαια απ' ό,τι έχω διαβάσει αυτές οι αφρικάνες καπνίζονται και μετά τις 12...
Το δε φως το θέλουν όσο γίνεται πιο έντονο, οπότε, όπως προτείνει κι ο πάνας1, μάλλον θα χρειαστεί να προσθέσεις βατ, τουλάχιστον τις τελευταίες, μετά τις 12 ας πούμε.
 

tjo

life gardener
Veteran
xaxa 20αρα
biggrin.gif


ε ρε έχουμε να δούμε


χωρίς να θέλω να αδικήσω αλλα γκρόους.. ολα καλά είναι εννοειτε
αλλα νομίζω αυτό εδω και του λετι είναι τα πιο ενδιαφέροντα αυτη τη στιγμή

:tiphat:
το ενα για τη φασολιά του τζάκ κ το άλλο για τη ταυτόχρονη καλιεργεια 6-7 στρειν..

τζο.. ρε συ μηπως να ρίξεις κ την επιπλέον λάμπα πάνω.. θα την κάνει να φάει κ λίγο παραπάνω.. αμα πάει και 18-20 βδομάδες θα είναι για μεταμεσονύκτιες προβολές στο φιλμνετ


(loco... αντε τα πέρασες τα 50
biggrin.gif
)

pana1 αν πιάσουμε 20 εβδομάδες ελπίζω τουλάχιστον να αξίζει το
κόπο ρε φίλε..
σχετίκα με το θέμα μου,σ ευχαριστώ που σ αρέσει αλλά δεν
είναι και τίποτα το ιδιαίτερο..το ιδιαίτερο είναι η ποικιλία.
biggrin.gif

πολλά θέματα είναι αρκετά αξιόλογα από μέλη που ξέρουν
τι κάνουν..
παιδιά σας ευχαριστώ όλουσ για τη προσφορά σας στο φόρουμ..
είναι ένας τρόπος να λέμε ΟΧΙ στη μαύρη αγορά και απ την αλλή
βοηθάμε με το τρόπο μας το κράτος..βλέπε δεή




20 εβδομάδες, ε;
Κρατάει η πούγκα σου για τη ΔΕΗ...

Βέβαια απ' ό,τι έχω διαβάσει αυτές οι αφρικάνες καπνίζονται και μετά τις 12...
Το δε φως το θέλουν όσο γίνεται πιο έντονο, οπότε, όπως προτείνει κι ο πάνας1, μάλλον θα χρειαστεί να προσθέσεις βατ, τουλάχιστον τις τελευταίες, μετά τις 12 ας πούμε.


αν κρατούσε φιλαράκι θα έβαζα και τη 1000άρα!
αν σου πω ότι κάπνισα ένα κλαδάκι από τις 35 μέρες-είχε σπάσει-
και ήδη έλεγε πόλλα..άσε Ορφεα,δε ξαναβάζω σκάνκια μέσα,τζάμπα κόπος...και ρεύμα


picture.php
 
Last edited:

LegacyTron

Member
Η μέρα έρχεται...Το τζώνυ γουόκερ φεύγει....

Η σκανκίλα φεύγει....Η σατιβάρα έρχεται!!

Τέτοια φάση;
 
Poli zorikos o m@la bro. Emena me exi taleporisi poli afto to strain, to grow kani ta dika tou kolpa les ke exi ton diko tou engefalo, ektos to oti tin exo glitosi apo kathari kolofardia na mou spasi to net-pot h akoma ke na metakinisi kouva sto sistima me tin tromaktiki dinami pou exi, ine oti exi paranormal gia ta dika mou dedomena anaptixi, 45 meres bloom ke akoma dinoun, me liga logia axristo to scrog ke katepektasi to grow:lightning: to palevo omos me nixia ke dontia. endometaxi kamia vdomada tora ta exo katevasi se 10/14 bas ke filotimithoun na stamatisoun alla ke me exoun grameno kanonika, opou afto den to perimena se toso megalo vathmo, perimena sto max.. ande leo stis 30d tha stamatisoun opos oles h bastardemenes satives alla kamia sxesi, exoun ftasi mexri to tavani ke akoma tin psaxnoun :whiteflag: milame gia kati se x7 apo to veg. Entometaxi oute 1 kafe trixa den exo mexri simera pou simeni oti den tha teliosoun pote, alla opos ke na exi 1 iounou kovo, ke as min ine etima, Den pigena gia record oute to exo metaniosi pou to evala alla exo berdefti, [oti ixera mexri tora den isxioun ston m@la
290.gif
]

Litodietos omos alla ke anthektikos, mou efige liogo to zoumi ke piga sto 0.6 me tin allagi nerou ke edixe amesos oti ine anorexiko. Avrio methavrio tha dokimaso to proto j apo ena kladi pou espasa katalathos tis proales, elpizo oti tha mou pi kati
bad_boys_20.gif



Re pedia paratiro ena geniko klasimo pros tis indices, giati? iparxoun exeretikes pikilies pou ine super, okay to xero ine ligo provlima na vris kati axiologo stis meres mas alla standar iparxoun. Prosopika apo oti exo dokimasi mexri simera to #1 mou intan indica #2 & #3 itan satives.

Indoor omos m@la den tha xanavalo, dioti pistevo oti to spiti tou ine stin fisi ke oxi mesa se tenda
treeswing.gif
 

tjo

life gardener
Veteran
Poli zorikos o m@la bro. Emena me exi taleporisi poli afto to strain, to grow kani ta dika tou kolpa les ke exi ton diko tou engefalo, ektos to oti tin exo glitosi apo kathari kolofardia na mou spasi to net-pot h akoma ke na metakinisi kouva sto sistima me tin tromaktiki dinami pou exi, ine oti exi paranormal gia ta dika mou dedomena anaptixi, 45 meres bloom ke akoma dinoun, me liga logia axristo to scrog ke katepektasi to grow:lightning: to palevo omos me nixia ke dontia. endometaxi kamia vdomada tora ta exo katevasi se 10/14 bas ke filotimithoun na stamatisoun alla ke me exoun grameno kanonika, opou afto den to perimena se toso megalo vathmo, perimena sto max.. ande leo stis 30d tha stamatisoun opos oles h bastardemenes satives alla kamia sxesi, exoun ftasi mexri to tavani ke akoma tin psaxnoun :whiteflag: milame gia kati se x7 apo to veg. Entometaxi oute 1 kafe trixa den exo mexri simera pou simeni oti den tha teliosoun pote, alla opos ke na exi 1 iounou kovo, ke as min ine etima, Den pigena gia record oute to exo metaniosi pou to evala alla exo berdefti, [oti ixera mexri tora den isxioun ston m@la View Image]

Litodietos omos alla ke anthektikos, mou efige liogo to zoumi ke piga sto 0.6 me tin allagi nerou ke edixe amesos oti ine anorexiko. Avrio methavrio tha dokimaso to proto j apo ena kladi pou espasa katalathos tis proales, elpizo oti tha mou pi katiView Image


Re pedia paratiro ena geniko klasimo pros tis indices, giati? iparxoun exeretikes pikilies pou ine super, okay to xero ine ligo provlima na vris kati axiologo stis meres mas alla standar iparxoun. Prosopika apo oti exo dokimasi mexri simera to #1 mou intan indica #2 & #3 itan satives.

Indoor omos m@la den tha xanavalo, dioti pistevo oti to spiti tou ine stin fisi ke oxi mesa se tendaView Image

bro 51 μέρες λέω και ακόμα τεντώνει..ξέρω απόλυτα τί λες αλλά
όπως και να το δεις είναι πρόκληση..και πρόσκληση σε ένα διαφορετικό κόσμο μαστούρας..καθαρότερο!
η εμπειρία μου με το μαλάουι είναι μονάδικη όπως και σε σένα..
δε θυμάμαι πόσα στραιν έχω βάλει από το 04 αλλά σίγουρα ποτέ
κάτι τέτοιο..αν το ξέραμε απ την αρχή θα του συμπεριφερόμασταν
αλλιώς.εγώ στην αρχή το χα αλλά γ@*^*^κε όταν άλλαξα το κουβά,πάει και το σκρογκ πάει και το τρεινινγκ τζάμπα..
αν πάντως το κρατήσω του χρόνου θα ξέρω πώς να του φερθώ!
καμία σχέση με τα υβρίδια που ξέραμε,σατίβες και βλακείες,
this is the real life bro και το σπίτι του μαλάουι δεν είναι έξω,
αλλά στις τέντες μας..
ε πάντως υδροπονική καλλιέργεια με 0,4 και 0,6 στο μαχ
δε παίζει συχνά.
άντε βάλε και καμιά φώτο να ιδούμε
 
Last edited:

panas1

Member
ε ναι ενδιαφέρον λόγω είδους έλεγα :)

θηλυκός κινγκ κονγκ..

καλά όπως κ να το πας κ με τη χιλιάρα να μεινει μια χαρα θα παει

απλώς με παραπάνω φως θα φαει καμποσο ακομα
επίσης μπορείς να τη βοηθήσεις να ανοίγει τα στόματα περισσότερο με αραιό ψέκασμα είτε σκέτο νερό είτε με το πρόγραμμα που θα ταϊζεις εκεινη τη βδομάδα στο 1/10 του λίγο στα φύλλα (προτίμησε απο την κάτω μεριά) κατα τη διάρκεια της μέρας της

[αυτό μπορεί να γίνετε και μετα απο κάποιο στρες.. γιατι με το στρες εχει την τάση να κλείνει τα στόματα]
 

tjo

life gardener
Veteran
καλά όπως κ να το πας κ με τη χιλιάρα να μεινει μια χαρα θα παει

απλώς με παραπάνω φως θα φαει καμποσο ακομα
επίσης μπορείς να τη βοηθήσεις να ανοίγει τα στόματα περισσότερο με αραιό ψέκασμα είτε σκέτο νερό είτε με το πρόγραμμα που θα ταϊζεις εκεινη τη βδομάδα στο 1/10 του λίγο στα φύλλα (προτίμησε απο την κάτω μεριά) κατα τη διάρκεια της μέρας της

[αυτό μπορεί να γίνετε και μετα απο κάποιο στρες.. γιατι με το στρες εχει την τάση να κλείνει τα στόματα]

πάνα η 1000άρα δε μπήκε ποτέ..μια παλιό 600άρα έχω μέσα.
αυτά με τα ψεκάσματα μου ακούγονται κίνεζικα φίλε,ειδικά στο
φλάουερ..βασικά δε ψεκάζω ποτέ,ούτε όταν είναι βρέφη.
ούτε στρες ούτε στεναχώρια τις αγαπάω και τις προσέχω..όλες!
 

orfeas

Active member
Veteran
Μπλαντ, μη ξεχνάς ότι η συγκεκριμένη σατίβα δεν είναι μπασταρδεμένη(κατά το Ντούμπι πάντα!), οπότε θα πρέπει κανείς να περιμένει όλα τα "χούγια" μιας τέτοιας, όπως ρωμαλέα ανάπτυξη και ανεξέλεγκτο(ενίοτε) άπλωμα.
Συμφωνώ ότι δεν είναι για μέσα αφού η διάρκεια ανθοφορίας είναι ψιλοαπαγορευτική. Βέβαια υπάρχει και το 12/12 από σπόρο...Τώρα βέβαια το να βάζεις μέσα ένα θηρίο που έξω ξεπερνάει άνετα τα 4 μ. , δε ξέρω...

Όσο για τις ίντικες που λες, και βέβαια υπάρχουν "διαμάντια" κι οι γνώστες τα εκτιμούν.
Εγώ, που τώρα αρχίζω να μαθαίνω, θα κάνω μια αρχή με PCK και στη συνέχεια μπορεί να τη ψάξω με ουζμπέκες.
Απλά μιλάμε για εντελώς διαφορετικές επιδράσεις στο νου και στο σώμα! Αφού ξέρεις...
:tiphat:
 
Top