What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Csajok a boxban

Status
Not open for further replies.

God_Speed

Member
Szevasztok,

Úgy éreztem szükséges egy naplót csinálni mert nem akarom elbaszni és talán így jobban tudtok szólni ha valami ordas hibát vétenék! No meg hát én is roppant kíváncsi vagyok hogy alakulnak a csajok.

A rendszerről pár szót:
600w HPS cooltube
Csöpögtető öntözés zárt rendszerben ami megy 0-24
Kókusz/perlit (70/30)
RO víz*

Tápok:
Ferticare 4
Kalcium-nitràt
Magnézium-szulfát

És a csajok:
Big Bud klónok kedves szomszédainktòl (Bush doki)

Eddig másfél hetet voltak fénycső alatt 0-24 és kaptak Volldünger-t 0.4gr/l valamint 0.1 gr/l CaN
Most vannak második napja az új helyükön itt már egyből 12/12be kerültek tudom hogy még nőhettek volna picit vagy egy kis Scrog vagy LST de szerettem volna egy kört amikor csak simán hagyom őket érvényesülni.

Amit elsőre kaptak a tartályba:
20l RO víz
0.8gr/l Ferti 4
0.3gr/l CaN
0.2gr/l MgSo
EC: 1.4
PH: ~5.8
Pára: 50-80% között
Hőmérséklet: 23-34 között mozog (ezt még lejebb faragom)
Táp hőmérséklet: 21-28 között

Előre is bocsi ha faszsagot csinálok kérdezek! Minden hasznos észrevételt, tippet, infót nagyon köszi.


 

God_Speed

Member
Köszi szépen!
Nem run to waste rendszer azzal dolgoztam ami volt alapon egy fólia szoknya vezeti vissza a cserepektől a vizet a tartályba. Első képen látszik valamennyire. Van benne levegőztető.
Bushdoki van vagy 10 fèle palánta főként nagyok 8 euróért kisebb 6 euró körül de azo elég picik kicsi rockwool kocka méret.
Vannak mindenfélék (autó, indika/sativa dominans)
Több cégtől (sensi, paradise, green house)

Szépen nőnek friss hajtások kicsit világosak.

Utántöltöttem a tartályt:
10l RO víz 0.8gr/l ferti 0.2gr/l CaN 0.1gr/l MgSo
-EC: 1.35
-pH: ~5.5 (ecettel vittem le)

Szerintetek virágok mikor kezdenek megjelenni 3. Napja 12/12-ben?
Van még hesi P/K 13/14-m volna értelme ezek mellé még azzal kontárkodni?

Köszi mindent!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
2.-3. hét elővirágok, 4.-8. hét virágzás, 8.-10. hét teljes beérés. nagyjából így lesz

nem volt még korai a ferti 4 az első héten átváltás után ?
 

God_Speed

Member
Hát igazából exkalap alapján ferticare 4-et ír akár magtòl szüretig. Gondoltam a 6-14-30 jól működik Kalcium-nitrattal, csak az arányokkal játszva.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
hát .. nem tudom, nem olvastam. lehet hogy az földes dolog, de ilyenko r sok nitrogénre van még szüksége, most alakitja ki a végleges testalkatát, mielőtt megjelennek a virágok
 

God_Speed

Member
hát .. nem tudom, nem olvastam. lehet hogy az földes dolog, de ilyenko r sok nitrogénre van még szüksége, most alakitja ki a végleges testalkatát, mielőtt megjelennek a virágok

Ez a pár hetes nyúlàs? Kalcium-nitrat-ban van nitrogén akkor lehet azt kéne előtérbe helyezni? Ha emlékeztem nem csal N:15 van benne. Kalciumot meg nehéz nekik túl adagolni főleg kokuszban, de csak mint laikus végig gondolva?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jaja kb 2-3 hétig nyurgul, aztán lelassul és virágozni kezd agresszívan, ha nézel ec t akkor, nem fogsz túladagolni semmit. maximum hiánytünet lesz abból az elemből, ami kevés vagy nem tud felvenni vagy beépíteni valami hiány miatt
( az 1.4 egy kicsit sok, nyugodtan tarthatod 1.1- 1.2 alatt még, mert sok van hátra az a 10 hét, azért nem annyira tipp.. és az intenzív virágzásnál már nem tudod kellőképpen emelni az adagot, most még növeszt gyökeret is, úgyhogy csínján a tápozással)
 

God_Speed

Member
Köszi szépen az infókat,
Akkor hígítok a tápos vízen de így is produkálnak hianytünetet mondjuk nekem nitrogennak tűnik de részemről csak megérzés?

 

God_Speed

Member
Köszi a gyors reakciót, közben a nitrogént én is kizartam. Nagyon fasza az a hiba biblia! Az alapján vas vagy kén hiányra szűkítettem. Kén elvileg ment nekik a magnézium-szulfattal 0.2gr/l dózisban. Szerintetek vegyek külön vas v. Kén Mono műtrágyát? Vas hiány lehet az RO víz miatt? Érdemes felesbe keverni csapvizzel? EC miatt aggódok mert alapból 0.4-es a csapvizem?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem érdemes, el kell találni a jó összeállítást, igazából nincs nagyon két teljesen egyforma igényű növény, ami mégis, annak maximum a neve más a fajtája nem nagyon tér el. keress néhány big bud naplót és azokból jobban fogod látni, hogyan állítják össze a kajájukat és mi lesz az eredmény.
 

God_Speed

Member
nem érdemes, el kell találni a jó összeállítást, igazából nincs nagyon két teljesen egyforma igényű növény, ami mégis, annak maximum a neve más a fajtája nem nagyon tér el. keress néhány big bud naplót és azokból jobban fogod látni, hogyan állítják össze a kajájukat és mi lesz az eredmény.

Köszi jó a tipp! Hajlamos vagyok túl gondolni! Ekkora hiány tünet még azért nem halálos?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem egyáltalán, és ez a jó az ilyen közegben, gyorsan megjelenik a tünet, és olyan gyorsan is lehet változtatni.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top