What's new

ЗА СВЕТЛИНАТА

FireBlade

Member
купих го...в сайта на Електростарт е даден същият 36мф 220в сега няма как да го снимам не съм при боха
 

gwan

Member
имам един въпрос относно гроу-бокса,значи има едно светлоотражателно фолио което се ползва за пътните знаци и маркировки,дали ще е удачно да облепя бокса от вътре с него?
 

focktor

Member
Незнам ама мисля че,ако е от това което си мисля,поема много от светлината и ще се губи отражението.Дай снимка,ако можеш да направиш.
 

damyanek

Member
в гроу магазините има специално фолио за тази работа и е 10лв...но не знам дали е ролко или на квадрат...това за знаците наистина поема много светлина за да не заслепява водачите по пътищата :comfort: :tiphat:
 

gwan

Member
не мога да намеря снимки,но това е същото като по пътните знаци тези новите пласмасовите,нали се сещатате дето от километър вечер като ги осветиш с фаровете и светят като лампи.ааа да май си прав защото снощи докато пътувах си викам дали с такова фолио няма да стане като "сънцето живее в моя бокс" ама виж за поемането на светлината хич не се сетих,нещо последните дни съм малко отвеян,ударих колата лошо ония ден и малко ме е яд че пак ще има изваждане за ремонти,майстори и т.н.
 

damyanek

Member
според вас има ли смисъл да ползвам CFL за вегетацията или мога да я карам само с HPS?аз си мислех нещо от сорта 2х200W CFL/veg и после 1х400W HPS/bloom. знам ,че ще удължи живота на натрийката...но това в случая не ме интересува...а по скоро ефиктивноста.по назад в темата видях ,че се е развихрила цяла драма от към гледна точка CFL vs. HPS :D но не попаднах (може да съм пропуснал) някой да е гледал така и да каже какви резултати е постигнал...а и това където почти във всеки пост го има грам/ват как важи?за едно растение или за целия бокс?

CFL лампите ще са обикновенни няма да са за това предназначени специално. :tiphat:
 
според вас има ли смисъл да ползвам CFL за вегетацията или мога да я карам само с HPS?аз си мислех нещо от сорта 2х200W CFL/veg и после 1х400W HPS/bloom. знам ,че ще удължи живота на натрийката...но това в случая не ме интересува...а по скоро ефиктивноста.по назад в темата видях ,че се е развихрила цяла драма от към гледна точка CFL vs. HPS :D но не попаднах (може да съм пропуснал) някой да е гледал така и да каже какви резултати е постигнал...а и това където почти във всеки пост го има грам/ват как важи?за едно растение или за целия бокс?

CFL лампите ще са обикновенни няма да са за това предназначени специално. :tiphat:

Ако искаш добри резултати, ползвай си HPS през цялото време:tiphat:
 

r3v3ng3

Member
Ако искаш добри резултати, ползвай си HPS през цялото време:tiphat:

Каквото и да съм чел досега,всеки препоръчва МХ за вег,ХПС е с повече лумени но в друг спектър.Може ли да поясниш малко за кво иде реч? :)
 
по принцип МХ е по добре за вегетацията, но разликата с HPS не е голяма. Искам да кажа че не е толкова наложително да сменяш крушки. Ако целта ти с МХ лампата да постигнеш по бърз вегетативен растеж, то това може и по други начини да се постигне.
 
B

Barcod

Здравейте.
Надявам се на съвет от ваша страна и ще е супер ако е базиран на опит.
Става въпрос за ЛЕД осветлението. Ако се погледне в Алибаба (Plant Grow Light 60 LED Hydroponic lamp RED+BLUE) има много модели като освен основните цветове има и такива с UV IR и д.р. (Ratio: Red :Blue=5:1/2:1, Red: Blue: Yellow / Orange/White/UV=4:1:1, Red(660):Red(630):Blue: Orange: Yellow =4:2:1:1:1)
Hydroponics & Horticulture & Greenhouse Lighting.
Seeding/Seedling/Breeding, Farm/Flower
Exhibition/Garden/Bonsai/Home / urban and university research ect.
The height above the plant(m)1.5mThe best lighting time per day(hrs)10~16hrs
Lumens(Lm)7200 Lm
Като дават, че една такава с консумация от 150вата се равнява на 600 от халогенните и достатъчна за приблизително 1кв.м. Отделно от тези ЛЕД попаднах и на тези спиралните (като обикновените енергоспестяващи) който са само в червения и синия спектър 2 x 125w (625W equivalent) Continuous light bulb 1 x 6400k blue spectrum grow bulb 1 x 2700k red spectrum grow bulb 10,000 hour bulb life E27 Fitting 220-240V та идеята ми за тях е да ги ползвам като допълнителни, който засилват ефекта. И тука ме поправете ако бъркам-синята за растежа а червената при цъфтежа. Та това като цяло дали е добра комбинация ?
Знам, че новобранките са упреквани, че са Ушеви :) та да ви умилостивя ви препоръчвам когато се ровите за инфо и поръчки в нета както и за всичко което е свързано с хобито ни да ползвате Tor Browser Bundle за който може да прочетете в Kaldata на БГ език какви са му възможностите.
Имам и още въпроси, но ще ги поставя в подходящите теми като се надявам на вашата помощ.
Благодаря ви и ви пожелавам успешен и сигурен сезон.
 

BARADJ

New member
здравейте колеги аз съм новак и имам няколко въпроса свързани с Grow Box за покълване .
1.размери 50 на 50 и 60 височина дали са достатъчни за 10 броя.
2.какви лампи са най подходящи и откъде мога да си ги закупя.
 

Latest posts

Latest posts

Top