What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Dream/Amherst Sour Diesel/400w HPS/Elsőköröm

Gearbi

Member
12. - 16. Napig

Üdv mindenkinek!

Szépen nőnek a csajok ,de szerintem 1 kicsit le vannak maradva.

Vannak kisebb gondok de próbálom korrigálni őket.

1. problémám: a túl alacsony Ph a közegben. Ma volt locsolás fejenként 2.5l, Ph: 7.0 sima csapvizet kaptak. 30% drén keletkezet aminek a Ph-ja még így is 6.2 - 6.3 között van.

Van e valami praktika hogy hogy tudnám drasztikusabban emelni a Ph-t?

Tápot nem kaptak még mert az előző locsolásnál elég magas Ec-t mértem. De a mai locsolás után is még 2,8 volt az Ec a drénben. Következő locsolásnál már kapnak 0,8g/l agri4, 0,4g/l CaN, 0,4g/l MgSO3, 1ml/l Mikromixet, és 1ml/l Káli vízüveget.

2. Gondom. Az egyik Blue Dream-nek a levelei elkezdtek felfelé penderülni. A képen is ő látható. Ezt mi okozhatja? Melege van, vagy tápégés első jelei lennének, vagy nem tudja felvenni a tápot az alacsony Ph miatt. Nem tudom mi baja lehet segítsetek!!!

Mit nem csinálok jól?
 

Attachments

  • 20190128_171812 másolata.jpg
    20190128_171812 másolata.jpg
    68.8 KB · Views: 30

Gearbi

Member
12. - 16. Napig

Üdv mindenkinek!

Szépen nőnek a csajok ,de szerintem 1 kicsit le vannak maradva.

Vannak kisebb gondok de próbálom korrigálni őket.

1. problémám: a túl alacsony Ph a közegben. Ma volt locsolás fejenként 2.5l, Ph: 7.0 sima csapvizet kaptak. 30% drén keletkezet aminek a Ph-ja még így is 6.2 - 6.3 között van.

Van e valami praktika hogy hogy tudnám drasztikusabban emelni a Ph-t?

Tápot nem kaptak még mert az előző locsolásnál elég magas Ec-t mértem. De a mai locsolás után is még 2,8 volt az Ec a drénben. Következő locsolásnál már kapnak 0,8g/l agri4, 0,4g/l CaN, 0,4g/l MgSO3, 1ml/l Mikromixet, és 1ml/l Káli vízüveget.

2. Gondom. Az egyik Blue Dream-nek a levelei elkezdtek felfelé penderülni. A képen is ő látható. Ezt mi okozhatja? Melege van, vagy tápégés első jelei lennének, vagy nem tudja felvenni a tápot az alacsony Ph miatt. Nem tudom mi baja lehet segítsetek!!!

Mit nem csinálok jól?

Tápozást elírtam rendesen
0,2g/l Agri4
0,2g/l CaN
0,1g/l MgSO4
1ml/l MikroMix

Nem tudom ahogy adja e majd neki Kálium Nitrátot? Szerintetek?

Persze mind ez akkor ha sikerül a ph-t a közegben beállítanom. Cél a Ph: 6.5
 

dev.

Well-known member
Tehát 1-1-0.5 az arány, sokallom a CaN és MgSO4 mennyiségét, bár ettől még működhet. Én 1-0.8-0.3 vagy 1-0.5-0.3 aránnyal megyek veg-ben, általában működik, de fajtafüggő is.
Kálium-nitráttal várnék virágzásig.
Locsold tovább 7.0-val, helyre fog jönni.
 

Gearbi

Member
Tehát 1-1-0.5 az arány, sokallom a CaN és MgSO4 mennyiségét, bár ettől még működhet. Én 1-0.8-0.3 vagy 1-0.5-0.3 aránnyal megyek veg-ben, általában működik, de fajtafüggő is.
Kálium-nitráttal várnék virágzásig.
Locsold tovább 7.0-val, helyre fog jönni.

Rendben van Dev. megfogadom a tanácsod.

Akkor elsőnek 1:0,5:0:3 fognak kapni nehogy sok legyen a tápika neki. 0,2g/l agri szerinted elég most kezdésnek vagy többet adjak?

A ph javításra nem tudom hogy működne e ha ma este kapnának fél liter 7.0 vagy egy kicsivel nagyobb ph-s locsolást, hogy ne runoff-oljon.?

A képet láttad Dev.? Miért lehet az a penderedés a nagyobb leveleken? Meg mi a picsáért mérek 2,8 Ec-t a drénbe mikor csak mini tápot kaptak még?!
 

dev.

Well-known member
Nem tudom, hogy az milyen EC, kezdesnek 0.8-1.0, aztan ha birjak mehet feljebb.
Akkor locsolj amikor kerik, annyira nem kell raporogni, es lehetoleg runoffal.
Ennyi es ilyen kozegben kifejlett gyokerzettel es normal zoldtomeggel rendelkezo novenyeket altalaban 1-3 naponta eleg locsizni, nalad meg nem telt el sok ido az atultetes ota, tehat tobb nap is lehet, amit a paratartalom es homerseklet erosen kepes befolyasolni.
Sok mindentol lehet a pondorodes, homersekletet es parat nem irtal, nalam meleg szaraz ido okozza ezt, de nem egy vegzetes hiba.
Azert mersz ekkora EC-t, mert van a lightmixben valamennyi mutragya, kb 1 hetre eleg, aztan etethetsz. Ami sokkal lenyegesebb adat, az a kozegoldat pH-ja, tul sok vagy keves tapot latni fogod a novenyeken.
 

Gearbi

Member
Nem tudom, hogy az milyen EC, kezdesnek 0.8-1.0, aztan ha birjak mehet feljebb.
Akkor locsolj amikor kerik, annyira nem kell raporogni, es lehetoleg runoffal.
Ennyi es ilyen kozegben kifejlett gyokerzettel es normal zoldtomeggel rendelkezo novenyeket altalaban 1-3 naponta eleg locsizni, nalad meg nem telt el sok ido az atultetes ota, tehat tobb nap is lehet, amit a paratartalom es homerseklet erosen kepes befolyasolni.
Sok mindentol lehet a pondorodes, homersekletet es parat nem irtal, nalam meleg szaraz ido okozza ezt, de nem egy vegzetes hiba.
Azert mersz ekkora EC-t, mert van a lightmixben valamennyi mutragya, kb 1 hetre eleg, aztan etethetsz. Ami sokkal lenyegesebb adat, az a kozegoldat pH-ja, tul sok vagy keves tapot latni fogod a novenyeken.

Pára a sátorban 60 - 65% között mozog. Hőmérséklet 29 - 27 fok között.

Jó lenne minél hamarabb normál is Ph értékek között mozogni mert már mind 4 csajok levelein vannak kis barna pöttyök meg kis sárgulás. Ca hiányra gyanakszok nem tudják felvenni 6.2 - 6.3-as ph szintnél

Köszi Dev. a segítséget próbálom a tanácsaid által etetni és tartani a csajokat.
 

Snypie

Active member
Tehát 1-1-0.5 az arány, sokallom a CaN és MgSO4 mennyiségét, bár ettől még működhet. Én 1-0.8-0.3 vagy 1-0.5-0.3 aránnyal megyek veg-ben, általában működik, de fajtafüggő is.
Kálium-nitráttal várnék virágzásig.
Locsold tovább 7.0-val, helyre fog jönni.

Eddig minden naplódban 1:1:0.5 arányt használtál vegben ill. Többeknek is ezt ajánlottad. Most miért találod soknak a CaN-t és a keserüsót?
 

dev.

Well-known member
Inkább 1-1-0.3 volt az, es azert mert N tultap mellett egyeb elemekre hiany mutatkozott olykor. Foleg hosszu tavon, anyanovenyeknel. Ismetlem ettol meg mukodhet, nalam is mukodott, de fajtatol is fugg.
 

Gearbi

Member
Inkább 1-1-0.3 volt az, es azert mert N tultap mellett egyeb elemekre hiany mutatkozott olykor. Foleg hosszu tavon, anyanovenyeknel. Ismetlem ettol meg mukodhet, nalam is mukodott, de fajtatol is fugg.

Dev. én meg fogadom a tanácsod és 1:0,8:0,3 NPK:CaN:MgSO4 + mikromix 1ml/l meg kálivízüveg (ebből mennyit adjak nekik ml/l ?) Azért is a 0,8 verziót választottam mert Ca hiányom van és minél gyorsabban rendbe akarom hozni őket.
 

Gearbi

Member
17; 18; Nap

Üdv Mindenkinek!

Hoztam már 1 pár képét, hogy a csajok mennyit fejlődtek 1 hét alatt. Szerintem brutális hamarabb kellett volna Hps-re váltani. Ebből is tanultam. 1 hete volt Hps-re váltás és átültetés is.

A Blue Dream-ek sokal jobban fejlődnek nagyobbak is. Az Amherst Sour Dieselek is fejlődnek de egy kicsit alacsonyabbak. Mind a két fajta az 5. levélpárnál jár.

Elkezdődött a tréningelés is. Tegnap toppolva lettek a lányok az 5. levérpárnál.

Honlap kapnak vizet Ph: 7.0 lesz, lehet 1-2 tizeddel több. És kajcsit is kapnak a csajok.

 

dev.

Well-known member
Szépek. A képek alapján még nem is kajásak. Sok a hely, kevés tő, jól tetted, hogy toppoltad. Ha igy haladsz 2-3 hét és kapcsolhatsz.
 

Gearbi

Member
Szépek. A képek alapján még nem is kajásak. Sok a hely, kevés tő, jól tetted, hogy toppoltad. Ha igy haladsz 2-3 hét és kapcsolhatsz.

Kajások ők! Kis barna pöttyök vannak a leveleken és mind a 4-en ami gondolom Ca hiány vagyis remélem hogy az. Majd holnap csinálok közelebbi képet a leveleken lévő pöttyökről és megmondod hogy mi lehet az. Örülök hogy tapasztal growerek segítik a munkámat.

Köszi srácok!!
 

Solon

Well-known member
Dev. én meg fogadom a tanácsod és 1:0,8:0,3 NPK:CaN:MgSO4 + mikromix 1ml/l meg kálivízüveg (ebből mennyit adjak nekik ml/l ?) Azért is a 0,8 verziót választottam mert Ca hiányom van és minél gyorsabban rendbe akarom hozni őket.


Ha szokásos töménységű a kálivízüveg oldatod (~30%), akkor 1ml/10l. Nem tudom milyen mikromixet használsz, de ha a genesis mikrot, annak az adagolása 1-5ml/10l, de mivel az alaptáp tartalmaz mikroelemeket, nem adnék 1-2 ml-nél többet 10 literhez.
 

Gearbi

Member
Ha szokásos töménységű a kálivízüveg oldatod (~30%), akkor 1ml/10l. Nem tudom milyen mikromixet használsz, de ha a genesis mikrot, annak az adagolása 1-5ml/10l, de mivel az alaptáp tartalmaz mikroelemeket, nem adnék 1-2 ml-nél többet 10 literhez.

Azurban vettem a kalivizuveget az h jol emlekszem 30%. Ha annyi akkor ugy adagolom ahogy tanacsoltad.

Igen genesis mikrom van. Es az elobbi commentekben rosszul irtam az adagolast es nem ml/l akartam irni hanem ml/10l-t, igyhat 1ml/10l lesz az adagolas a vizbe.

Koszi Solon!
 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek!

Ma meg lettek locsolva a csajok. 2-2l kaptak mert még nem volt teljesen kiszáradva a közeg de a ph emelés miatt már kellett locsolni.

Ph: 7,2 , Ec 1,07

Kapták kaját 1 : 0.8 : 0.3, Agri4 : Can : MgSO4 + kaptak mikromixet és kálium-szilikát minden 2-ből 1ml.

Drén: Ph 6,3 mind a 4 csajnál. Szépen kúszik felfelé. Ec átlagban: 2,6. Ezt még mindig nagyon sokallom de nem volt 30% runoff a locs után és lehet emiatt mértem magas értéket. De a következő locsolás flush lesz hogy kimossam ezt a lightmixet. Annyira nem jött be nekem a lightmix a következő köröm coco lesz azt már tutira tudom!

Jah majd nem elfelejtettem ma a 2 Blue Dream-et tovább tréningeltem egy kis Lst-vel.

Dev.!! Hoztam képet a levelekről közelről. Mitől lehetnek ezek a barna pöttyök?
 

Attachments

  • 20190131_193751 másolata.jpg
    20190131_193751 másolata.jpg
    70.3 KB · Views: 25
  • 20190131_193842 másolata.jpg
    20190131_193842 másolata.jpg
    66.9 KB · Views: 28
  • 20190131_193858 másolata.jpg
    20190131_193858 másolata.jpg
    60.9 KB · Views: 25

Solon

Well-known member
Ha a 30% drain mérve 2.6 EC , akkor csekkold az EC mérőt, ha jól mér , ne locsolj tápos vízzel. Sima vizet adj neki. 2.6 az sok, ha nem magról mennél vagy kényes fajtával lenne dolgod, már kidöglöttek volna. Locsold meg minél gyorsabban sima vízzel. Drain legyen 2 EC alatt.Ne átlagolj, egyesével mérj. A továbbiakban is.
 

Gearbi

Member
Ha a 30% drain mérve 2.6 EC , akkor csekkold az EC mérőt, ha jól mér , ne locsolj tápos vízzel. Sima vizet adj neki. 2.6 az sok, ha nem magról mennél vagy kényes fajtával lenne dolgod, már kidöglöttek volna. Locsold meg minél gyorsabban sima vízzel. Drain legyen 2 EC alatt.Ne átlagolj, egyesével mérj. A továbbiakban is.

Nem átlagolom, mindegyiket külön mérem. Csak a komment-ben átlagoltam Runoff nem volt 30% kb csak a fele volt most. Az Ec és a Ph mérőt is mindig ellenőrzöm hogy jól mér e van folyadékom hozzá és mindig friss tiszta folyadékban ellenőrzök. Azért is írtam az előzőkben hogy flush lesz a következő locsolás, desztillált vízzel.

Ha fejenként kapnak vagy 4l vizet az okozhat problémát nekik?
 
Top