What's new

Wappa/400W/coco

sucminee

Active member
hgro: tetszik az allaspontod.
medi: a hang az kenyes reszlet lehet de ha igaz amit vad ir akkor lehet azt talan halkabban is. Mindenkeppen anyarol/klonrol menne, a szabadido pedig relativnak tunik nekem. A fajta ismeretet pedig alairom es ugyanigy gondolom. Nem is vagnek bele ilyesfajta ismeretek nelkul de amire erre kerul a sor az is meglesz. Az elkepzelesem egy 2000l/h pumpa, 110mm kpe cso, nemi spagetti cso es porlasztofejek colosseum vagy stadium vertikalban osszerakva. Konnyen lehet hogy elotte meg lesz siman hidro is csak hogy meglepjem az altalam elkepzelt lepcsofokokat.

Nagyon jovobeli tervekrol beszelunk, egyelore ez meg boven koltoi kerdes csak. Azt latom hogy a felvetes jo volt mert ahany ember annyi meglatas de biztos vagyok benne hogy azert vmi csak lenne belole es ha lesz akkor ugyis tudni fogtok rola es ujra kezdhetjuk majd ezt a beszelgetest addig is erre a korre koncentralok.
Ma valamikor kapnak megint locsit hogy kibirjak a hetveget amig nem leszek mellettuk. A kis hajtasok lathatolag fejlodnek. Kepeket majd hozok.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
mitől porladna át egy mirkoszórófejen nyomás nélkül a pörgéssel ?
az nem aero amiről beszélsz csak egy replika, mint az utánzat fegyvereknél amik hatástalanok,parasztvakitóhidró téves aeronak nevezni
nagyon nagy hangsúly van a nyomáson aeronál ..
 

Medicropper117

Active member
Igy van. Nem hiaba mondtam a vegen. Aerogarden-dwc hibridek és társai. A 2000l/h-as pumpa viccnek talan jó. Vagy top feed-hez. De aerohoz....
Keveritek a szezont a fazonnal sokan. Van a TAG meg a FAG (true es fake aerogarden) es a ketto kozott pont annyi a kulonbseg hogy a FAG helyett nyugodtan mehetsz valami más, egyszerűbb, kevesebb karbantartást igénylő hidróban is mert a hozamod nem lesz egy TAG szint.
 

sucminee

Active member
Akkor bizony az itt fellelhető aero kertekből szinte az összes fake. Ebben az esetben viszont nem tudom mit fogok csinálni mert már egy ideje ezzel szemeztem. Klónozni azért jó lehet az az aerocloner vagy azt is hagyjam inkább? Vertikál SOG-ban gondolkodok 1-2 anyával. Nem tudom még milyen technológia lesz de valami biztos lesz. Olyan még sosem volt hogy nem volt semmi. :biggrin:

Majdnem elfelejtettem: megkapták a locsit ma hogy a hétvégét kibírják nélkülem. Szokásos 0,3+0,6 arányban 7dl-t ittak fel kb. Gondolom azért nem emelkedett most a mennyiség a szokásosan mert egy rakat zöldfelülettől megszabadítottam őket és nincs hol párologjon.
A kintiekről napközben készítek majd képeket. Utoljára szeptember elején láttam őket akkor 50 és 70 körül voltak és még nem virágoztak. Most inkább 150 körülire tenném őket.
 
Last edited:

jepjep

Member
Igy van. Nem hiaba mondtam a vegen. Aerogarden-dwc hibridek és társai. A 2000l/h-as pumpa viccnek talan jó. Vagy top feed-hez. De aerohoz....
Keveritek a szezont a fazonnal sokan. Van a TAG meg a FAG (true es fake aerogarden) es a ketto kozott pont annyi a kulonbseg hogy a FAG helyett nyugodtan mehetsz valami más, egyszerűbb, kevesebb karbantartást igénylő hidróban is mert a hozamod nem lesz egy TAG szint.

Hol talalunk irodalmat ehhez?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
klónozni felesleges luxus egy aerocloner.. arra megteszi egy bubbler, vagy egy tálca perlit is.
tekercs, 1 nmre normális sog (16-25 növ) topfeedhez is ípphogy elég a 2k l/h.

hogy egyesek értsék a különbséget a tag és fag között.. nem mindegy,
hogy párán, porlasztott "ködben" mész át a párakapun,
vagy pofánlőlek ugyanakkora nyomáson érkező vízzel egy tüzoltótömlőből..
 

Medicropper117

Active member
Hol talalunk irodalmat ehhez?

Szerintem csak angolul lesz. Nem merem linkelni mert kibasznak:)
True aero hydroponic...erre guglizz
A lényeg h az igazi aero környezetben olyan méretű részecskékben juttatod a tápot a növényekhez ami azonnal átmegy azon a kis "lyukon" ahol a noveny taplalkozik a gyökérzeten. Ezt kell ismételgetni szó szerint olyan időközönként hogy 2 etetés között pont annyi idő teljen el hogy a növény még ne kezdjen el kókadni de közel járjon ahoz. Így maximalizaljak a tápanyagfelhasználást ezáltal a hozamot
Ez kb 45s-70s.
Kb felejtős az elkezdem azt majd posztolok a fórumra ha valami van. Mire a képet feltöltöd a kerted halott:):):laughing:
A többi utánzat rendszer gyakorlatilag egy nft. Ahol a gyokerzeten végig csurog a folyadek es a noveny abbol kiveszi ami neki kell. Azok is jók. Miazhogy, de azok nem aero rendszerek. Csak azert lehet ráaggatni a jelzőt mert a gyokerzet ugyanugy a levegoben lóg mint egy TAG rendszerben.

Kezdésnek sztem egy nft vagy dwc pont jó ha az ember ilyenen töri a fejét. Ha az megy és minden stimmel lehet epiteni az aerot
 

sucminee

Active member
Megnéztem pár linket arra amit írtál Medi és lényeges különbség van aközött és amit én akartam viszont az "súlyosnak" és hangosnak tűnik és tényleg a nagyüzemi termesztés lehetőségét látom benne. Valószínű nft lesz belőle ha maradok a tanácsolt vonalon.
 

jepjep

Member
Köszi sracok.Meg nem volt idöm linket nezni,de a különbseget mar megertettem.
Felmerült bennem egy kerdes: Ez csak nagy nyomason eletkepes dolog? Ugy ertem,ha a sprayk szorofejeihez hasonlo megoldas is csak utanzat lehetne? A süitett levegö altali porlasztas eletkepesebbnek tünik otthoni körülmenyek között. Rosszul latom?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆

what_can_there

Well-known member
Ezek szerint a ghe r a i n f o r e s t fag aero, bennem ugy elt, hogy az kb. egy "csucskategorias" kutyu. De ha annyira fontos a cseppmeret, akkor miert nem ultrasonic fogger? Halkabb is, kisebb is, mint egy 15e literes pumpa es raadasul valodi kodot csinal, nem csak ugy porlaszt bele a nagyvilagba.

Amugy van errol valami konkret info, hogy mennyivel no a hozam, ha csokken a cseppmeret, vagy ez csak olyen nepi megfigyeles?
 

Medicropper117

Active member
Ezek szerint a ghe r a i n f o r e s t fag aero, bennem ugy elt, hogy az kb. egy "csucskategorias" kutyu. De ha annyira fontos a cseppmeret, akkor miert nem ultrasonic fogger? Halkabb is, kisebb is, mint egy 15e literes pumpa es raadasul valodi kodot csinal, nem csak ugy porlaszt bele a nagyvilagba.

Amugy van errol valami konkret info, hogy mennyivel no a hozam, ha csokken a cseppmeret, vagy ez csak olyen nepi megfigyeles?

Kendernél kb 30%. Létezik szakirodalom. Nem csak a kenderre alkalmazzák. Nem parasztvakitas. Csak nem egy pistike kendert nevel szint. (Nem személyeskedtem a napló tulajával....mielott menne a rinya;))
A GHE cuccai mind jók (van 1-2 hulyeseg azert) de nem gyártanak rendes aero rendszert.
Az ultrhangos parasito sokkal tobb karbantartast igenyelne mint egy par aero szorofej, pumpa valamint egy medence meg némi csövezés.
 

sucminee

Active member
Nyugi, nem veszem magamra. Tetszik a téma és szívesen olvasom ha valaki megoszt valamit abból amit tud. Így könnyebb tanulni alap szinten aztán jön a következő lépcsőfok amikor már magamtól olvasok utána.
 

Dr Brown

Member
Kendernél kb 30%. Létezik szakirodalom. Nem csak a kenderre alkalmazzák. Nem parasztvakitas. Csak nem egy pistike kendert nevel szint. (Nem személyeskedtem a napló tulajával....mielott menne a rinya;))
A GHE cuccai mind jók (van 1-2 hulyeseg azert) de nem gyártanak rendes aero rendszert.
Az ultrhangos parasito sokkal tobb karbantartast igenyelne mint egy par aero szorofej, pumpa valamint egy medence meg némi csövezés.


GHE Aeroflo 60 rendszert raktam már össze :D ha jól emlékszem 2700/L órás a pumpa, de majd holnap pontosan megnézem.
 

sucminee

Active member
Ma öntöztem őket. emeltem a tápon 0,5+1,0-ra mert kezdte kienni a sziklevelet. Van 2 szép nagy egy közepes meg egy kisebb leányzó. Az első topolás óta már van 2 fő meg 2 kisebb mellék szár. Holnap lekötözöm a 2 nagyobbat ágat mindegyiken hogy feljöjjön a másik 2 is mellé aztán hadd nőjenek egy szinten. Majd akkor hozok róluk képet is.
 

sucminee

Active member
Tegnap este végül csak megcsináltam azt a kötözést. Egyelőre annyit kaptak amire feltétlen szükség volt a többi még hátra van. Két naponta kapnak fél liter tápos locsolást a 0,5+1,0 keverékből de úgy tűnik hogy kevés az az N mert biza mindegyik zabálja már a sziklevelét rendesen. Napi locsolás nem jó mert nem isznak fel ennyi folyadékot tápból viszont több kellene nekik úgy tűnik. Nem akarom szétégetni őket a lucas formulával de sztem dupla ennyi N simán mehetne nekik.

picture.php
 

Medicropper117

Active member
Nem kell. Elég N van benne. A táp kevés amit adsz nekik. Ekkora novenyeknek kokuszban mehet az 1EC. 1 EC táp plusz a vized....ha nagyon ovatoskodni akarsz akkor 1,2 csapvízzel
 

sucminee

Active member
GHE tudja milyen arányok kellenek a nép kenderének. Nem is erre utaltam hanem amit te is mondtál hogy kevés nekik a nafta és pont ebben reménykedtem hogy valaki akinek volt már wappája megmondja mennyi is az annyi. Magamtól is emeltem volna de így van szamárvezető. Köszike.
 

Latest posts

Latest posts

Top