What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

A szabadban,bármi megtörténhet!

ZoldOvezet

Active member
Üdvözletem mindenkinek!

Köszöntök mindenkit,ez egy napló lesz. Persze csak,ha a postás végre ideér illetve a csajok is úgy gondolják. Nem tudom eldönteni,hogy hány magot csíráztassak,de szerintem 6-növényt indítok.Automata géppuskákról van szó. Royal Qeen Seed's jóvoltából.Az 50 euróért cserében ha minden igaz kapok:

5. db Easy Bud
3. db Northern Light-ot.

Na és lássuk a grátiszt,mert ilyen is jár :)
3. db Free Seeds amit csak akkor tudok meg mi is az,ha ideért a csomagom hétfőn vagy rosszabb esetben kedden.
1db műanyag morzsolót,cigipapírt,tipet,matricát,és feldobtam nekik a témát,hogy ne legyenek skótok dobják be a 75 euró felett járó öngyújtót!Magyarországon élünk,nem Dubaiba,én örülök a kis ajándéknak is.Illetve gondolom katalógust és RQS levonható matricát.

A csíráztatás Jiffy tőzegkorongban fog történni a szekrényen szobahőmérsékleten.

A közeget nem döntöttem el,2 szikleveles koráig biztosan B-florimo,kókusz,perlit 40-40-20% keverék.


Tápnak Wuxal és Plagron PK megy.
Egy kérdés mind felett.Egy kérdés kegyetlen na jólvan befejeztem...

Köszönöm a figyelmet! Miest tudok frissítek.
 
Last edited:

grower's

Member
jó lesz szerinted?:D

Persze ha minden rendben csinálsz:laughing: Am kint lesz valahol a szabadban v a kertedben? A kérdésre amit feltettél GK_420 naplójában ink itt válaszolok, nem akarom teleoffolni a naplóját. A Raschel háló nem rossz megoldás de az őzek azon is átkelnek ha akarnak, viszont a csigák ellen beválhat, v a detia az a tuti:biggrin:
Am tavaly volt Quick One-om is az hasonló elv mint az Easy bud, de nagyon sok nem lett rajt. Kb 30 cm volt az egész növény, ha szabadban neveled elő, ahogy én is, akk hamar virágzásba kezd, sok termésre ne számíts azokról, viszont gyorsan levirágzik az biztos:biggrin:
 

vazsi

Member
Csigák ellen elvileg a só is megfelel, csak távol kell szórni a növénytől, mert szétbassza a talajt.
 

ZoldOvezet

Active member
a hálót a fedett kalitka köré gondoltam rátekerve :D( persze csak addig amíg kicsik) kb 50-60 centi..aztán nem fognak beleférni..:/
a só se hülyeség mert töllem szétbaszhatja a talajt akkor sem fogom bele tenni őket,maradjanak csak szépen majd a 10-12es potba egy max 120-150es novenynek csak eleg szerintem,de javitsatok ki legyszi ha tevedek!
 

GK_420

Active member
De miért is nem fogsz tápozni a terveid szerint 6 hétig? Ez a viccel egyenlő kb amit kitaláltál...a virágfőd egy vödörben kint a napon táp nélkül hát itt a pánikszerű intézkedések kora fogja jellemezni első kertedet ha így is fogod csinálni. De hajrá ha ezt így jónak érzed. :D De ha már oda írtál véletlen a naplómba miért nem nézted át? Ha pedig lesz 4 sziklevele a növényeidnek ott már valami nem megszokott történik...:D
 

ZoldOvezet

Active member
De miért is nem fogsz tápozni a terveid szerint 6 hétig? Ez a viccel egyenlő kb amit kitaláltál...a virágfőd egy vödörben kint a napon táp nélkül hát itt a pánikszerű intézkedések kora fogja jellemezni első kertedet ha így is fogod csinálni. De hajrá ha ezt így jónak érzed. :D De ha már oda írtál véletlen a naplómba miért nem nézted át? Ha pedig lesz 4 sziklevele a növényeidnek ott már valami nem megszokott történik...:D

xD tényleg most nézem de hülye vagyok 2 őt akartam írni :D
A 6 hetet innen vettem 3. bekezdes kiemelt fekete betukkel.
De a novenyektol fugg hogy mutatjak magukat,nem a B florimos foldre gondoltam 6 hetre hanem erre a Plagron Batmixre,ismijeim odakat zengenek rolla,hogy milyen kafa.
http://babylon-grow.eu/mobile/fold/plagron-bat-mix-mp-2927.html?redirectCancelled=true
 

GK_420

Active member
DE mit nyersz te azzal hogy bizonytalan az egész tápanyag ellátás? Tényleg hatalmas feladat bekeverni a tápot a vízbe és rálocsolni? Szörnyű ha tudod mit és mikor kap a növény és nem a hiánytüneteket várod. De hajrá sok sikert figyelni fogom ezt csak inkább...
 

ZoldOvezet

Active member
DE mit nyersz te azzal hogy bizonytalan az egész tápanyag ellátás? Tényleg hatalmas feladat bekeverni a tápot a vízbe és rálocsolni? Szörnyű ha tudod mit és mikor kap a növény és nem a hiánytüneteket várod. De hajrá sok sikert figyelni fogom ezt csak inkább...

Nem hidro rendszerem van,nem indoorban nyomom fix hufokkal fix idoben beallitott fix ecvel,nincs ph sem ec merom a jamaikai tajniggerek biztosan sokat foglalkoztak ilyen dolgokkal nagyanyam idejeben,nem vitatkozom mert lehet tobbet tudsz,meghallgatlak mert REMELEM nem rosszbol mondod...es mindenre kaphato vagyok,de mond meg nekem,ha túltápozom azt tobb het mire kiheveri jobb esetben,rosszabb esetben meg is halhat,na de viszont ha mutatkozik a hianyjele a tapanyagnak azt egy pillanat alatt kikezelem,ranyomom a wuxalt es par ora alatt visszaall...mond melyik a praktikusabb szerinted?
 

Medicropper117

Active member
Azert ez nem teljesen igy van. Persze hiánytünetet kezelni tényleg jobb megoldás mint szarrá tápozni a plantot.
Ettől függetlenül ha időben kezded a tápozást nem lesz táphiányod és a növényt sem égeted meg.
A 4.-5. levélpár után simán kezdheted a negyedes adagot adni hacsak nem 3l-es cserépben kezdessz. Akkor ráérsz később is. Körülmény és az aktuális növény mérete mondja meg h mennyit és mikor kell adni
Sok sikert
Edit: a túltápot nem több hét mire kiheveri. Az enyhe túltápnak egy kevés látható nyoma lesz ami maradandó sérülés. A túltáp inkább a sófelhalmozódás miatt elkerülendő
 

ZoldOvezet

Active member
Azert ez nem teljesen igy van. Persze hiánytünetet kezelni tényleg jobb megoldás mint szarrá tápozni a plantot.
Ettől függetlenül ha időben kezded a tápozást nem lesz táphiányod és a növényt sem égeted meg.
A 4.-5. levélpár után simán kezdheted a negyedes adagot adni hacsak nem 3l-es cserépben kezdessz. Akkor ráérsz később is. Körülmény és az aktuális növény mérete mondja meg h mennyit és mikor kell adni
Sok sikert
Edit: a túltápot nem több hét mire kiheveri. Az enyhe túltápnak egy kevés látható nyoma lesz ami maradandó sérülés. A túltáp inkább a sófelhalmozódás miatt elkerülendő

Köszönöm Medi! ez egy hasznos hsz volt,nem mondtam senkinek hogy egy profi Jack Herer vagyok csak egy átlag parasztgyerek aki meg tudja különböztetni a kukoricát a dinnyétől..de GK egyből..áh na mind1..tudom,hogy könnyebb kikezelni a táphiányt és mivel nem volt még sajátom ezért meghallgatok mindent,de ezt láttam a legjobbnak,amíg elég neki a florimo-b+perlit addig azzal megyek,aztán jön egy átültetés 3-4 levélpárnál,utána mikor eléri a 40-50 centit,aztán pedig a 12literesbe kapja majd a wuxalt is,ha kevés lenne neki.Ez a terv,ha jó jó ha nem meg tanulópénz,de azért jobban szeretnék füstölni a végén...:)
 

Medicropper117

Active member
A batmixbe akkora korában nyugodtan berakhatod anélkül is. Tapasztalat h bírnia kell. Földlabdával együtt ültesd be.
Viszont azzal a közeggel az lesz a baj hogy szinte az egyik napról a másikra fog kiürülni benne valami amit majd csak úgy tudsz pótolni h mást is öntessz mellé stb stb
Jobb megoldás az enyhe közeg és a folyamatos tápozás. Pláne ha kint lesz cserépben és kap egy nagyobb esőt, az szépen kimos majd mindent rendszeresen amit pótolni kell.
A batmix indoor közeg. Ott is csak vegre jó sztem vagy ha feszt átültetsz. Ugy egy darabig meguszod a tápozást de meh....inkabb tudjam mit adok neki mint ki kelljen talalni mi lehet a baj. Az nehezebb;)
 

ZoldOvezet

Active member
A batmixbe akkora korában nyugodtan berakhatod anélkül is. Tapasztalat h bírnia kell. Földlabdával együtt ültesd be.
Viszont azzal a közeggel az lesz a baj hogy szinte az egyik napról a másikra fog kiürülni benne valami amit majd csak úgy tudsz pótolni h mást is öntessz mellé stb stb
Jobb megoldás az enyhe közeg és a folyamatos tápozás. Pláne ha kint lesz cserépben és kap egy nagyobb esőt, az szépen kimos majd mindent rendszeresen amit pótolni kell.
A batmix indoor közeg. Ott is csak vegre jó sztem vagy ha feszt átültetsz. Ugy egy darabig meguszod a tápozást de meh....inkabb tudjam mit adok neki mint ki kelljen talalni mi lehet a baj. Az nehezebb;)

akkor mondassz olyan tápokat amik a florimo meg a perlithez klappol,és neten be tudom szerezni...vegbe meg bloomba persze,mert akkor más taktika lesz..huh..ezzel most elszomorítottál,hogy az 5 ezres táp ennyire gagyi :(

ezért kapsz egy szép zenét:

https://www.youtube.com/watch?v=ID_fxG_6hCc :thank you:
 

iwantmorebuds

Active member
Sztem is jobban jarsz egy gyengebb kozeggel, keverj kokuszt hozza es ne felj annyira a tapozastol nem olyan ordongos dolog mint eloszor az ember gondolna ;)
 

iwantmorebuds

Active member
hát pedig nagyon félek tőle,nem tudom hogyan,mit mennyit,mikor :/
Pont ezert kell hasznalni, konnyen megfogod tanulni ne aggodj, outban en wuxallal kezdenek, minden benne van amire szukseged van es mar koran ellehet kezdeni hasznalni, kis dozisban nem fogja egetni a novenyed ez szinte biztos.
Olyan mixet nem fogsz tudni osszehozni h tap nelkul vegigmenj es folyamatosan a hianytuneteket kell kezelhetned ha rosszul sul el, persze ez is jo tanulokornek de ha szivni is akarsz... :D
Egyetlen amirol olvastam elvileg mukodik elejetol vegeig tap nelkul az a kindsoil, tul sokat nem olvastam rola illetve nem merultem bele, de elvileg mukodik, de azert en nem hiszek a mesekben :D
Az en tanacsom amit en is itt kaptam az a viragfold kokusz es perlitte megfelelo kevereke, amiben medicropper vagy GK biztosan tud segitseget adni. Aztan mar csak wuxal kell :)
 

ZoldOvezet

Active member
Pont ezert kell hasznalni, konnyen megfogod tanulni ne aggodj, outban en wuxallal kezdenek, minden benne van amire szukseged van es mar koran ellehet kezdeni hasznalni, kis dozisban nem fogja egetni a novenyed ez szinte biztos.
Olyan mixet nem fogsz tudni osszehozni h tap nelkul vegigmenj es folyamatosan a hianytuneteket kell kezelhetned ha rosszul sul el, persze ez is jo tanulokornek de ha szivni is akarsz... :D
Egyetlen amirol olvastam elvileg mukodik elejetol vegeig tap nelkul az a kindsoil, tul sokat nem olvastam rola illetve nem merultem bele, de elvileg mukodik, de azert en nem hiszek a mesekben :D
Az en tanacsom amit en is itt kaptam az a viragfold kokusz es perlitte megfelelo kevereke, amiben medicropper vagy GK biztosan tud segitseget adni. Aztan mar csak wuxal kell :)

Hát nagyon nagyon szépen köszönöm,nem nagyon vagyok még benne ebben a tőzeg dologban,de szerintem 60-30-10 florimo-perlit-kókusz arányban fasza lenne nem?
 

Medicropper117

Active member
40/40/20 föld/kókusz/perlit
Über kombó. Nekem legalabbis bevált bár sokat nem földeztem és nem tudom outdoor mennyire lehet jó. A közeg állagát tekintve szinte biztos h jó amugy...
Semelyik táp se gagyi. Kivéve a gagyi de az nem az 5 ezres kategoria. Bár az ár sem mindig tükrözi a minőséget szóval vica versa
A lényeg h a tápozástól nem kell fosni csak ésszel kell csinalni
Ha már vettél valamit és az megfelelő (bocs nem neztem vissza mi az) használd el. Max váltassz ha nem tetszik
 
Top