What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
IMG_20230226_192348_768x1024.jpg
IMG_20230226_192458_600x800_768x1024.jpg

Poftă bună baieți!
 

DcSantos

Active member
Totusi, plasticul din mufe si izolatia cablurilor nu intretin arderea.
Eu cand mufez ceva ma asigur ca inteleg cum merge mufa aia si imping cu toata forta. Apoi ascult daca se aud flame. Mai bine sa fii putin paranoic decat sa risti.
Cand se incing cablurile multi nu stiu ca o tensiune slaba sau un contact prost poate sa-ti aprinda instalatia :))
Si eu cand mi-am luat lumina mars hydro eram asa fascinat si calic fiind defel probabil si grijuliu sa nu rup contactorul ala m-am uitat de cinspe ori la forma masculina si feminina sa vad in ce ordine intra sa nu rup vreun pin din ala si s-a conectat cum trebuie pt ca a facut clic si nu s-au incins cablurile niciodata.
Apai ar fi si mai frustrant sa iti ia foc de la un contactor conectat necorespunzator sau in ordine gresita..bag pusca,aiurea sentiment ! :joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
am pomenit toți Sfinții la cât m am chinuit sa pun plasa de castraveți peste canopie ca tot atingeam becurile și mă curentam acolo rămâne Amin :))) :biggrin:
Muahha ce nebun! ba nene vezi ca poti si sa mori asa in gluma. Se scoate din priza cand se lucreaza pe acolo.. daca vrei sa fie bine. Majoritatea becurilor au inclusiv contactele de 220V la indemana dupa ce indepartezi globul.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Pe mine nu ma mai deranjeaza asa tare ca e ilegal, practic ma comport ca si cum ar fi legal, niciodata nu imi iau paranoie ca vine garda peste mine sau ceva de genu. E naspa ca nu poti sa imparti cu prieteni dar nu e asa grav.

Prin alte tari te impusca in cap, nu pot sa ma plang. Cred ca daca te prinde ca iti cresti pentru tine e aproape imposibil sa iei cu executare, cel mult cativa ani cu suspendare, nasoli si aia dar asta e viata.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ba nu e problema daca iti vezi de treaba ta, insa poate distruge vieti.. gen pt. o distractie cand esti pustan te alegi cu dosar penal. Tineti cont ca se ajunge la pedepse mari imediat daca fumezi cu 2 amici, pentru ca e grup infractional. la o pedeapsa de 2-3 ani ai sanse sa iei neinceperea urmaririi penale (daca te prinde pe tine cu un gram sa ziceam). De o pedeapsa de 10 ani sau mai mult (share cu 2 prieteni, aka grup infractional) nu mai scapi cu neincepere.. Si daca ai scapa o ai la dosar pe viata. Te mai angajeaza pulea!
 

babygrower1

Well-known member
nu se ajunge așa ușor dacă fumezi cu 2 tovarășii sa te bage la grup infracțional
dar având in vedere ca frica de pușcărie e mare
dacă pe mine, explo si vasile ne prinde ca fumam un joint cu iarba watercuring de la jtm

unu dintre noi de paranoia gravă o sa zică ca si vindem si jtm e distribuitoru nostru

atuncea se schimba treaba 😄😁
 
Top