What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mersi pt lamuriri, vasile si explo. :tiphat:
Acum stiu c-o sa ocolesc water curing-ul, ca s-ajung la ce vreau cred ca extract cu etanol mi-ar trebui.
Cu deceruire and shit, vapat din electronica, o s-ajung ca explo sa bag atat de mult c-o sa-mi trebuiasca cinshpe grame sa ma tina juma' de ora. :biggrin:
 

vasile

Well-known member
Veteran
numa drogatz.. planuri pentru out aveți anu asta?
Eu nu mai cresc outdoor de ceva timp, prea multa bataie de cap.

Sa ma chinui prin ploaie, maracini, noroi, frig ca sa imi mucegaiasca plantele sau sa le manance niste capre sau gandaci ... ma fut in el de out. Daca as sta la casa si as avea sera poate da, altfel nu cred ca mai cresc out viata asta.

Plus ca nimic nu se compara cu indoor la calitate, nu ai praf, nu ai jeg, nu ai cacat de pasari pe muguri etc

Sa nu mai zic de riscu de care dai atunci cand le transporti acasa, ca le bagi in portbagaj si miroase metri intregi a iarba in spatele tau
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
... Sa ma chinui prin ploaie, maracini, noroi, frig ca sa imi mucegaiasca plantele sau sa le manance niste capre sau gandaci ... ma fut in el de out
...
Sa nu mai zic de riscu de care dai atunci cand le transporti acasa, ca le bagi in portbagaj si miroase metri intregi a iarba in spatele tau
Totusi balamucul asta formeaza cele mai misto amintiri d-ale cresterii..
Si io-s p-aceeasi unda, out doar guerilla si la urmatorul ma gandesc deja sa-i pun o gluga de folie.
Shantzu', de!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nea piramidon, ai adus aminte de sant, is curios daca e mai cald acolo iarna si mai racoare vara.. ai observat ceva?
 

vasile

Well-known member
Veteran
Totusi balamucul asta formeaza cele mai misto amintiri d-ale cresterii..
Si io-s p-aceeasi unda, out doar guerilla si la urmatorul ma gandesc deja sa-i pun o gluga de folie.
Shantzu', de!
Am destule amintiri cu outdoor-uri care aproape m-au bagat la parnaie, cand o sa fie legal o sa le povestesc la nepoti diferite situatii

Acu peste 10 ani imi legam bidoane de 5 litri de corp ca sa inot mai bine spre o insula aproape din bulgaria unde cresteam singurel

Mi-a iesit o data, insa de multe ori altadata am simtit esecul, un esec care la indoor nu l-am intamplat

Sunt prea mort acu da sunt multe aspecte de luat in considerare la out departe de casa...

Aproape de casa cu o sera as creste oricand
 
Last edited:

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Nea piramidon, ai adus aminte de sant, is curios daca e mai cald acolo iarna si mai racoare vara.. ai observat ceva?
Am observat ca are mai putin de 1m adancime si in prezent e descoperit, exact ca-n ultima poza cu el.
Deci are aer conditionat... de anotimp. Adica e frig iarna si cald vara. :biggrin:

Rolul sau e disimularea adica tre' s-ascunda ce creste-n el. Cu limitarile de rigoare.
Daca s-apropie cineva la 4-5m, vede ce-i in el. Presupunand c-ar ignora ranile provocate de... terenul accidentat si-n loc sa fuga la trusa de prim ajutor sa-si oblojeasca ranile, sta sa beleasca ochii la maidan. :LOL:
Orice ''accident'' activeaza un marcaj vizibil de la sute de metri pt cel vizat, invizibil pt norod...
Daca-i trag "gluga" aia de folie, reduc vizibilitatea la zero, adica trebuie sa ajunga subiectu' sa deschida manual singura cale de acces in sant fara sa vada ce-i in el. Cam riscant, pe planeta mea... :laughing:
 
Top