What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

Széklet Nagyúr

Active member
Megmondom őszintén én ha kint organikba nyomatnám a növényt akkor még lombtárgyának se használnék vegyi cuccot ( főleg, hogy sima konyhai hulladékból is lehet kálcium pótlásra permetlét kotyvasztani ), nem tudom ez a lötty amit kinéztél mibe kerül de - mint azt korábban írtam - jó minőségű denevérszart kapsz egy kilót akármilyen tápoldat árán, aztán abban garantáltan megvan minden ami a növényednek kell ( nem hiába hívják superfood-nak - már ami a növényeket illeti - ), másrészt meg mivel ezek a guanók nagyrészt bogárevő denevérekből erednek így az étrendből visszamaradt kitinmaradványok miatt brutálisan serkenti a növény élősködőkkel meg egyébb károkozókkal szembeni elenálló képességét ( a nyomokban visszamardt kitin maradéktól a növény folyamatos parában lesz mintha 24/7-ben támadná valami károkozó /elméletileg/).
Másrészt én vigyáznék az ilyen "termésnövelő" stimulátorokkal, ezek ugyanis nem minden növényhez alkalmasak másrészt meg ha mégse égeti szarrá a növényt ( mint solon úr esetében a humusfw ) a végén lehet semmi különbséget nem eredményez .
Inkább valami talajélet serkentő baktérium készítményt meg valami mikorrhizát néznék azoknak garantáltan lesz hatása a végeredményre.
 

bat939

Active member
1200 Ft egy kiló belőle. Nem kendernek szántam, de mivel ott virít a természetes szó, gondoltam mehet lombtrágyának.
Köszönöm a segit, szerzek guanot és kotyvasztok még valamit!
 

Uzsidoboz

Well-known member
Külön guanot nemtalálok sehol ilyen guanot tartalmazó szarokat meg 10k ért plagront
HA lehetséges ossza meg velem Széklet Nagyúr honnan szerezhetem be köszönöm
 

Széklet Nagyúr

Active member
BOKORDOKTOR-éknál van 1/5/25 literes kiszerelésben

Itt egy jó mix kezdésnek ( minnusz a blood meal, helyette még guanó - így 5% - azt extra nitrogént meg - amire ugye a vérliszt hivatott - biztosíod csalán teával, virágzáskor meg fejtrágyaként csapsz hozzá még guanót )

soil-mix-organic.jpg - Click image for larger version  Name:	soil-mix-organic.jpg Views:	0 Size:	78.9 KB ID:	17849306
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Ja meg mégannyi, hogy nem tudom ki mennyire vágja ezeketa teákat, de kb ugyanúgy kell velük etetni mint a kemikálban, minden második-harmadik alkalommal, runoff nélkül, mert organikban is szétéghet a növény a túltáptól, illetve én az állott csapvizet is ugyanúgy PH-ztam, egyedük az esőviz PH-ját nem kell macerálni.
 
Last edited:

Gewl

New member
Sziasztok,
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy ideje "krónikusan" alacsony a run off EC-je és hiába emelek rajta a locsolóvízben mindig jóval alacsonyabb marad, exkalapos cikkek meg a külföldi fórumok alapján is vagy korrigálódnia kéne vagy én etetek túl kicsi kanállal.
A közeg kókusz 100%-ban 25 literes potok és naponta locsolom nagyjából 5 liter vízzel potonként, így van elfolyás is illetve a potok nem érződnek jóval könnyebbnek a locsolások között.
Eredetileg exkalapos recept alapján 2.0 volt az öntözővíz EC-je ezzel a run off 1.2 körül mozgott azóta az elmúlt hetekben 2.9 ig sikerült felmenni úgy, hogy a run off továbbra is 2.2 körül mozog és nem látok tápégést a leveleken. 70. napnál vannak a lányok jelenleg szóval már nagyban zajlik a virágzás. Naponta kétszer vagy háromszor kéne locsoljak vagy több vízzel esetleg?
Remélem valakinek több a tapasztalata kókusszal és van valami tanácsa, esetleg Solon mester?
 

Solon

Well-known member
Hát amit kéne még írnod a kép mellé, amit feltöltesz:
milyen fajta
mekkora helyen
hány tő
milyen fény
milyen tápösszetétel
 

Gewl

New member
Hát amit kéne még írnod a kép mellé, amit feltöltesz:
milyen fajta
mekkora helyen
hány tő
milyen fény
milyen tápösszetétel

Azonnal,
DP Auto critical orange punch, 4x4 sátorban, 4 en vannak, 480w samsung quantum board 24 órában.
Oldat jelenleg így van kikeverve: 1.2:0.7:0.2 Ferti4:CaN:MgSO4 (+foszforsav) korábban 1.0:0.6:0.2 arányban mentek, de ahogy írtam az elmúlt hetekben fokozatosan emeltem az EC-t így mindkettőből jóval többet kaptak. Amiben nem vagyok biztos és ígyis sok idő alatt jöttem rá az a leveleken lévő foltok illetve a sárgulás nekem Mn hiánytünetnek látszik, mert a Ca kiszorította, de majd a képekből biztosan jobban látszik, ebből kiindulva visszább vettem a CaN-ból az elmúlt 2 napban. Hárman elég hasonló méretűek, a kisebbnek van az a sárga csúnyúlása, valószínűleg azért mert ugyanazt ette korábban mint a többiek és neki lett először sok a CaN-ból azóta külön keverem neki jóval kisebb arányban. Sajnos túl későn állítottam át a QB-t szóval elég nyomottak lettek szegények meg bokrosak. Remélem segítenek a képek.
 

Attachments

  • photo2043108.jpg
    photo2043108.jpg
    94.2 KB · Views: 21
  • photo2043109.jpg
    photo2043109.jpg
    100.1 KB · Views: 20
  • photo2043111.jpg
    photo2043111.jpg
    94.8 KB · Views: 21
  • photo2043112.jpg
    photo2043112.jpg
    95.9 KB · Views: 20
  • photo2043113.jpg
    photo2043113.jpg
    91.6 KB · Views: 18

Solon

Well-known member
Azonnal,
DP Auto critical orange punch, 4x4 sátorban, 4 en vannak, 480w samsung quantum board 24 órában.
Oldat jelenleg így van kikeverve: 1.2:0.7:0.2 Ferti4:CaN:MgSO4 (+foszforsav) korábban 1.0:0.6:0.2 arányban mentek, de ahogy írtam az elmúlt hetekben fokozatosan emeltem az EC-t így mindkettőből jóval többet kaptak. Amiben nem vagyok biztos és ígyis sok idő alatt jöttem rá az a leveleken lévő foltok illetve a sárgulás nekem Mn hiánytünetnek látszik, mert a Ca kiszorította, de majd a képekből biztosan jobban látszik, ebből kiindulva visszább vettem a CaN-ból az elmúlt 2 napban. Hárman elég hasonló méretűek, a kisebbnek van az a sárga csúnyúlása, valószínűleg azért mert ugyanazt ette korábban mint a többiek és neki lett először sok a CaN-ból azóta külön keverem neki jóval kisebb arányban. Sajnos túl későn állítottam át a QB-t szóval elég nyomottak lettek szegények meg bokrosak. Remélem segítenek a képek.

Na, szóval kezdjük a legelején. Ha még egyszer valaki angolszász mértékegységgel ír ki valamit, annak kettős keresztet gyújtok a háza előtt és oda szarok a kapuja elé, csilis bab nap után. EZ ITT Európa, a hivatalos SI mérték egységeket használjuk!!!

Én automatával kapcsolatban nem szívesen nyilatkozok, mert egy darabot nem termesztettem még, de fotósnál 22 óra megvilágításnál, hasonló körülmények között ez teljesen reális tápfogyasztás. Amit tudok tanácsolni, rakd tálcára, rakj be locsoló rendszert, egy szökőkútszivattyú , LPE cső, idomok, spagetti, tüske, etc…, rakj be egy tankot, legyen minimum 90 liter, és menjen automata öntözéssel. Napi négyszer menjen 20-30 percet a tankból a locsolás. A tankból olvass értéket és korrigálj. Tankcsere ennek megfelelően. Tartsd tisztán a rendszert.

Ezt az Mn, Ca, voodoo tápelem kizáródást meg felejtsd el, az ott masszív komplex táphiány, mert kizabálják a közegből a tápot. Ha naponta többször átpörgeted tankból a tápoldatot ez meg fog szűnni. Aranyhal méretű memoriám van, ha raksz naplót vissza tudom olvasni, az sokat segít, holnapra elfelejtem mit írtál. 120nm-en termesztek és nem buktam a fórumozás miatt, lassan 10 éve. Nem hiszem, hogy ettől kéne parázni. Rakjon mndenki naplót, archíváljon és a többi...
 

f2obsession

Active member
Palántának mehet a mospilan?
lesz vmi baja tőle?:tiphat:

Annyit tudok mondani, hogy az előírnál 2x töményebb Vermitec permettől nálam semmi bajuk nem lett a még gyökeresedő klónoknak se. Mospilanra ez nem feltélten igaz. Szerintem csinálj próbafújást egy gyengébb palántán, és ha 2-3 nap alatt nem látszik baja, akkor jó eséllyel nem bántja a többit se.
 

f2obsession

Active member
Nekem az a kérdésem lenne, hogy ezüstkolloidos porzósításra alkalmas lehet-e ez a kissé bevirágosodott klón, vagy csak full veges jó?

1-2 hétig még 20/4-ben tartva kezelném, utána menne virágzóba egy kezeletlen társával együtt (eredetileg feminizált anyáról származnak, nem tudom, ez számít-e), hogy az anyával vélhetőleg azonos genetikájú feminizált magokat állítsak elő...

preflow.jpg
 

Attachments

  • preflow.jpg
    preflow.jpg
    111.9 KB · Views: 16

Hungrower123

Active member
Srácok valami tipp?
florimo palántaföld
Csapvízzel locsolva 2 naponta kb 1 dl
Amnesia auto 11 napos
outdoor, pht nem mértem
pet palack alatt volt
Tápos locsit még nem kapott
 

Attachments

  • photo2043950.jpg
    photo2043950.jpg
    106.4 KB · Views: 15
  • photo2043951.jpg
    photo2043951.jpg
    65.6 KB · Views: 14

Uzsidoboz

Well-known member
1biztos locsolj rendesen mert full száraz aza főd A többi hez nem tudok hozzászólni
Nem fújtál neki valami kemikáliát?? Kicsit úgynéz ki mint Solon naplójából a humusfw vel kezelt palántái
 

4sd1337

Member
Sziasztok!
Kinti növény lassan két hónapos és megállt a növésben, illetve elkezdett száradni a levele.
Meg tudnátok mondani mi lehet a baja?

Biobizz tápot szokott kapni illetve sima vizet.

Előre is köszönöm!
 

Attachments

  • photo2044292.jpg
    photo2044292.jpg
    72.2 KB · Views: 15

f2obsession

Active member
Sziasztok!
Kinti növény lassan két hónapos és megállt a növésben, illetve elkezdett száradni a levele.
Meg tudnátok mondani mi lehet a baja?

Biobizz tápot szokott kapni illetve sima vizet.

Előre is köszönöm!

Ilyen kis magoncnak földben még egyáltalán nem kéne táp. A kép alapján a föld nagyon agyagosnak néz ki, szerintem könnyen lehet, hogy nem jut elég oxigénhez a gyökérzet (nekem a túlöntözött magoncok néztek ki hasonlóan). Ha ujjal elkaparva 10 centivel a növény mellett mondjuk 3-4 centi mélyen még jó nedves a föld, szerintem várhat még egy napot a következő locsolás. A víz amivel locsolsz lehetőleg esővíz, vagy tisztított víz legyen (ro víz vagy desztillált víz).
 

4sd1337

Member
Ilyen kis magoncnak földben még egyáltalán nem kéne táp. A kép alapján a föld nagyon agyagosnak néz ki, szerintem könnyen lehet, hogy nem jut elég oxigénhez a gyökérzet (nekem a túlöntözött magoncok néztek ki hasonlóan). Ha ujjal elkaparva 10 centivel a növény mellett mondjuk 3-4 centi mélyen még jó nedves a föld, szerintem várhat még egy napot a következő locsolás. A víz amivel locsolsz lehetőleg esővíz, vagy tisztított víz legyen (ro víz vagy desztillált víz).

Hello!

Idáig csapvízzel locsoltam... :D de akkor át állok a tisztított vagy az esővízre! :)
Most viszont az időjárás előrejelzés azt mutatja, hogy 2hétig esni fog az eső, az nem fog kárt tenni benne?
Illetve van több növény is és valamelyik meg eléggé jól megnőtt 20-30centisre, valamelyik pedig nem igazán akar nőni, mindegyik kinti és egyszerre lettek kirakva.
Sacitrus Haze, Big Bud, Critical Jack feminizáltak.
Még annyi kérdés, hogy mikortól érdemes elkezdeni tápozni?

Előre is köszi ismét!
 

f2obsession

Active member
Ha érdemi segítséget akarsz kapni, azt javaslom, nyiss naplót a kertedről, ott írd le részletesen a körülményeket, meg amúgy a Sacitrus Haze kifejezetten érdekelne (seedsmafiás?)
 

Latest posts

Latest posts

Top