What's new

Zielony GROWBLOg

dodałem do filtra węglowego przed cooltube ten wentylator
wenrvk125e2-a1.jpg
osiowo kanałowy , UFO, SystemAir 225m3/h fi 125mm

i razem z wdmuchującym OSIOWo-KANAŁOWYm 145/187m3/h fi 100mm
wenvent0006.jpg

tworzą zgraną parę i wychodzi to całkiem dobrze bo jest 25*C
a do pomocy
wen.honeyturbofanx.jpg

uwagi? sugestie?
 

lob19

Member
Veteran
Chyba masz za nisko lampę albo za małą wilgotność i przez to sie liście zwijają,. poza tym zajebiście :D
 
Chyba masz za nisko lampę albo za małą wilgotność i przez to sie liście zwijają,. poza tym zajebiście :D

wiesz co może faktycznie przesadzałem bo chciałem aby one prawie dotykały źródła światła i powiem ci szczerze że przy tym wentylatorze jest zajeb.... bo mogę ręką dotykać szyby w miejscu centralnym cooltuby i nie parzy/czuć miłe ciepło ale nie opieka ręki. niemniej wedle tej tabeli przesadzałem
lightdistancechart1ac5vq8_103.jpg
pamiętaj postronny gościu
wartości w tabeli podane są w CALACH !!!
na razie spróbuje oddalic szczyty od słońca minimum 12-13cm.
niechce stosować nawilżacza pow. bo niewiem czy plage zarazy pod angielską nazwą THRIPS nie dał mi właśnie owy nawilżacz. to tylko hipoteza. jezeli ją ktoś potrafi obalić to proszę....
thx.k+ for all
 

mistaP

Member
siema

wilgotność nie ma wpływu na rozwój wciornastków, ani nie zwiększa ani nie zmniejsza ich liczebności.

Jest jeden patent na ich wczesne wykrycie. W sklepach ogrodniczych są do kupienia tablice lepowe najlepsze są niebieskie ale żółte też dają radę. Wieszasz je koło roślin a latające szkodniki wabione kolorem przylepiają się i dobrze je widać. Wystarczy co kilka dni dokładnie obejrzeć tablicę i już wiesz czy przeprowadzić oprysk, a oprysk we wczesnej fazie inwazji jest zawsze skuteczniejszy.

o takie coś mi chodzi:
http://www.medchem.pl/sklep/?tablice-lepowe-zolte-i-niebieskie,25&PHPSESSID=02322d711e642c0530519fef3e6a75c0
 
po 3 tygodniach vega zaczynam 12/12
na fotach 4 tydzień życia
podaje im wg. tabeli CANNY
Terra Vega + RHIZOTONIC + CANNAZYM + PH -
ph roztworu na poziomie 6,0

wielkie wiatrakowe listki zamiast obcinac łączę z sąsiadujacymi metalowymi drucikami aby odsłonic niższe pędy...
jak zawsze te z samego dołu nie wykształcą się więc planuje przeznaczyć je na klony

picture.php


picture.php
 
powiedzcie mi jak często zdarza się że z feminizowanych kuleczek wychodzi chłopiec?
na jednej tej która była pierwsza i największa i najbardziej krzaczasta zauwazyłem męskie oznaki ... nie chce jej zbyt wczesnie zniszczyć poczekam jeszcze jakiś czas dla 100% pewności. ale jeżeli to fakt to szkoda miejsca i światła które zabiera owy osobnik, najbardziej krzaczasty//
na 4 (po tygodniu12/12) zauwazyłem pierwsze proflowersy a jedna odziwo się zbuntowała i postanowiła zostać chłopcem ...
szok ale jakoś przezyje
z reszty które zidentyfikowałem jako kobietki pobrałem klony i wsadziłem je pod CFL -125to moja pierwsza tak liczna próba klonów...
jaką zalecacie temperature dla małych kloników?
 
zabawa w klony
uda sie czy się nie uda o to jest pytanie ....

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


a tu męska the ultimate od dutch-passion , i zastanawiam się co z nim robic....
zostawić i zrobić pare swoich kulek czy kastracja ;-)
picture.php
 

lob19

Member
Veteran
Jeśli to były feminizowane pestki (czyli matka została zapylona damskim pyłkiem) to możesz mieć tzw. pozornego samca tzn. ma jaja, ale geny ma tylko żeńskie. Jakbyś nim zapylił to powinny wyjść pestki feminizowane. Nie jestem specem, lepiej jakby się wypowiedzieli nasi forumowi breederzy ;)

ten balkon widziałem, pewnie ktoś zostawił rośliny na balkonie i wyjechał :D fajnie się musiał zdziwić jak wrócił :D
 
były takie
picture.php


a są takie i zostały właśnie przycięte

picture.php



a mamusie z klonów zaczynają jazdę

jak myślicie na który tydzień kwitnienia wyglądają ? za tydzień stuknie im drugi miesiąc były 3 tygodnie na vegu
proszę o opinie

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Siemasz Koper OG bracie:cathug:

No jak na ponad miesiąc to trochę małe, sprawdź timer czy nic się nie zjebało... mi tak się kiedyś timer zjebał w środku flo i połapałem się po kilku dniach, wydłużyło to kwitnienie o miesiąc.
Teraz wszystkie balasty mam na stabilizatorach :D

Może też być pheno.. miałem kiedyś SSH który wyglądał podobnie po 2,5 miesiąca 12/12, nie dojrzał... Co to za pestony były?

Ogólnie to wszystko pięknie wygląda, pamiętam Twoje T44 sprzed lat, ta fotorelacja na kanabie natchnęła mnie do growingu:thank you:

pozdrawiam serdecznie i niech się zieleni !!

picture.php


peace
 
wielkie dzięki troyca1 ,
Siemasz Koper OG bracie:cathug:

No jak na ponad miesiąc to trochę małe, sprawdź timer czy nic się nie zjebało... mi tak się kiedyś timer zjebał w środku flo i połapałem się po kilku dniach, wydłużyło to kwitnienie o miesiąc.
Teraz wszystkie balasty mam na stabilizatorach :D

Może też być pheno.. miałem kiedyś SSH który wyglądał podobnie po 2,5 miesiąca 12/12, nie dojrzał... Co to za pestony były?

Ogólnie to wszystko pięknie wygląda, pamiętam Twoje T44 sprzed lat, ta fotorelacja na kanabie natchnęła mnie do growingu:thank you:
pozdrawiam serdecznie i niech się zieleni !!

peace


no powiem ci że timer dobry nic mu nie dolega a pestony to ultimate od DP wystrzeliły teraz w powietrze więc wszystko jest ok
 

Silas

Member
Veteran
Paluszki mają cieniutkie... mają prawo ciężko reagować na zmianę fotoperiodu. Aczkolwiek Azot na vegu też swoje robi.
 

lob19

Member
Veteran
Paluszki mają cieniutkie... mają prawo ciężko reagować na zmianę fotoperiodu. Aczkolwiek Azot na vegu też swoje robi.

No dla mnie to jest zawsze największy problem kiedy odstawić azot. Mam przeświadczenie, że roślina potrzebuje pewnych dawek azotu na początku flo, bo ma tzw. strecza i z czegoś musi zbudować łodygi wokół których potem wyrosną topy. Według tabeli nawożenia GHE należy wręcz podnieść poziom azotu na pierwsze 2-3tyg od przełączenia 12/12...
Z drugiej strony wielu growerów sądzi, że zmiana nawozów na te o wiekszej ilościfosforu i potasu przyspieszy kwitnienie na zasadzie, że bez azotu nie będzie szło w liście i łodygi tylko w kwiaty.

to jest w sumie kontrowersyjna sprawa i pewnie jak we wszystkim są dwie szkoły. Osobiście myslę, że podawanie azotu na początku flo opóźni zbiory ale zaowocuję większą ilością "produktu":D

Ale do rzeczy: super te klony idą Koperniku ;), jak wszystko u ciebie zresztą;)
pozdro
 

Silas

Member
Veteran
Jeśli dowalisz azotu...okres wyciągania po przełączeniu na 12/12 się wydłuży przez co roślina będzie większa... ale to z kolei też wydłuży kwitnienie...
Genetyka też istotną kwestią...
 

Latest posts

Latest posts

Top