What's new

Zeptejte se na cokoliv, - konopné i nekonopné otázky

mishacz

New member
Mám takovej dotaz chci přejít na hydro ale nevím co na to kytky když mám ec vody čistě bez hnojek 1.0 tak co to udělá v hydru dá se to snést? nechci to hned na začátku odpálit..
 

benjichaouat1

Active member
Veteran
Mám takovej dotaz chci přejít na hydro ale nevím co na to kytky když mám ec vody čistě bez hnojek 1.0 tak co to udělá v hydru dá se to snést? nechci to hned na začátku odpálit..

Snest se to da, leta jsem mel vodu 1,1. Kdyz nechas odstat, spadne o 1-2 desetinky. Proste míchej slabsi koncentrace, casteji proplachuj a muzes ze zacatku prihnojovat na list. 1EC je normalka, jsou vetsi extremy.
 

mishacz

New member
Snest se to da, leta jsem mel vodu 1,1. Kdyz nechas odstat, spadne o 1-2 desetinky. Proste míchej slabsi koncentrace, casteji proplachuj a muzes ze zacatku prihnojovat na list. 1EC je normalka, jsou vetsi extremy.

ještě taovej dotaz a kdybych to říznul s osmózou že by výsledný ec bylo dejme tomu 0.5 nebude to dělat neplechu?
 

asfalt420

Active member
ahoj, dostalo se mi do ruky nové led ufo 50x3w a nesvítí na okraji 9 ks červených diod, má smysl se v tom hrabat ?dovoz z číny..
může být závada i jinde, než v samotných diodách?např. studenej spoj někde?že jich nesvítí takhle 9 na kraji je podivný..
přepájet za nové by nebyl problém, ale co jsem koukal na ceny diod, tak je to dost brutalita...
máte někdo tip co s tím?případně kde nakoupit ledky aby jedna nestála dardu ?

díky za rady
 

asfalt420

Active member
picture.php
 

spachal

Well-known member
Veteran
ještě taovej dotaz a kdybych to říznul s osmózou že by výsledný ec bylo dejme tomu 0.5 nebude to dělat neplechu?

Pokud muzu doporucit, porid si nejakou filtrovaci konvici, Brita, nebo podobne klony, neni to zase az ta brutalne drahe a hodne veci tohle umi odfiltrovat, vcetne mineralu u tvrde vody :]

>asfalt420: pockej jeste, co napise prodejce ..
 

asfalt420

Active member
Pokud muzu doporucit, porid si nejakou filtrovaci konvici, Brita, nebo podobne klony, neni to zase az ta brutalne drahe a hodne veci tohle umi odfiltrovat, vcetne mineralu u tvrde vody :]

>asfalt420: pockej jeste, co napise prodejce ..


ony to pravděpodobně budou ir a uv ledky, moje chyba, takhle nabušený ufo jsem v ruce ještě neměl, tenhle typ jsem zatím viděl jen bez uv a ir.. :D
 

alesh

Member
U všech UV a IR LEDek, co jsem měl v ruce bylo při plným výkonu poznat jestli svítí nebo ne (kromě 940nm). I když si nejsem jistý, jestli se to dá poznat, když ti svítí zbylejch 100W do xichtu.
 

alesh

Member
Jo a IR LEdku bys měl poznat podle černýho (téměř) čipu. UV by měly mít čistě bílý čipy, stejný jako modrý LED.
 

asfalt420

Active member
Jo a IR LEdku bys měl poznat podle černýho (téměř) čipu. UV by měly mít čistě bílý čipy, stejný jako modrý LED.[/QUOT


to mě právě mate, ty ledky co nesvítí vypadají jako červené, mají stejně červený čip, možná o malinko tmavší, čistě bílý mají jen modré.
na druhou stranu oproti ledkám co jsem potkal mi přijde, že tohle ufo doopravdy hřeje, takže bych i věřil, že tam ty ir jsou a po chvilce koukání včera do světla mě bolej oči ještě teď, což se mi taky u jiných nestalo.

výrobce píše : Using 100% 3W Grow LED Chips with full spectrum Wavelength : 630nm 660nm 430nm 460nm IR730nm UV380nm ,White

Blue(wavelength: 430nm, 460nm): Help plants grow

Red(wavelength: 630nm 660nm): Help plants grow and flowering , red LED is the key for flowering plants

IR(wavelength: 730nm): IR can help plants grow, but it very harmful human beings, so I kindly suggest you donot use IR in your grow lights, but we can add 1 or 2 piece IR LEDs If you really need it in a specific situation .

UV(wavelength: 380nm): UV can help plants grow and kill insects , but it also very harmful for hum begings, so we donot use it in our led grow lights, but we can add UV LEDs if you need it in a specific situation .

White : White Light also very helpful for plants grow according to our experiments , comfortable lighting environment with white light
 

alesh

Member
Tak oprava, IR okolo 730nm můžou být jak AlGaInP (červená barva čipu), tak AlGaAs (tmavý čip). 850nm by pak měly být AlGaAs(tmavý čip) - o těch tu ale řeč není.
 

Kaya-man

Member
UV(wavelength: 380nm): UV can help plants grow and kill insects , but it also very harmful for hum begings, so we donot use it in our led grow lights, but we can add UV LEDs if you need it in a specific situation .

White : White Light also very helpful for plants grow according to our experiments , comfortable lighting environment with white light

s tim UV je to pěkná hovadina. To by tam muselo být UVC, což je téměř nepravděpodobné. UVA a UVB nemá efekt o kterém píšou...

a s bílou by aspon mohli uvíct jakou teplotu. Předpokládám nějakou květovou takže 3000 nebo 2700 K?
 
S

smallgardener

12000 co si vzpomínám z aleshovýho threadu jsou nejlepší prej . ale je možný že sem dost mimo s pamětí :D

jinak já si odjedu led + ir na květu, nic neočekávej, nic neočekávej :frog:
 

asfalt420

Active member
s tim UV je to pěkná hovadina. To by tam muselo být UVC, což je téměř nepravděpodobné. UVA a UVB nemá efekt o kterém píšou...

a s bílou by aspon mohli uvíct jakou teplotu. Předpokládám nějakou květovou takže 3000 nebo 2700 K?

bude to zhruba jak píšeš, je to bíložlutá.pokud to chápu dobře, tak ty uv jsou na přání, takže ty ledky s červenym čipem budou jen infračervený.
 

alesh

Member
12000 co si vzpomínám z aleshovýho threadu jsou nejlepší prej . ale je možný že sem dost mimo s pamětí :D

jinak já si odjedu led + ir na květu, nic neočekávej, nic neočekávej :frog:
Jej, to jsem v životě netvrdil.


2asfalt: Abys poznal, co to je za barvu, musel bys mít zapnutý pouze samotný bílý. Zbytek barev strašně mate oči(i foťák). Já mám na panelu 6000K bílou a každý, kdo to viděl, řekl, že je to žluto-zelená, pokud svítily i zbylý barvy.:tiphat:
 

alesh

Member
no kolem těch 6000K t opravdu žlutozelený je.
View Image
Ano, může mít takový odstín (tint). Stejně tak může být do růžova, přesně jak vidíš na obrázku, co jsi sám poslal.

Jde o to, že pokud se na bílou díváš proti silné modré a červené, vynikne ona zelenožlutá složka. Takže i ta s narůžovělým nádechem by se ti zdála zelenožlutá. Chtěl jsem jen naznačit, že se nedá od oka určit barevná teplota, pokud svítí i ostatní diody.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Prosím přestaňte zveřejňovat jména jiných pěstitelských for,je to přestupek proti pravidlům tohoto fora, může být trestán.
 

Kaya-man

Member
Thank you exploziv for intervention.

Pánové zrovna sem chtěl ZNOVU napsat at tu nefitrujete sračky od jinud.
 

Latest posts

Latest posts

Top