What's new

Zapach MJ :-)

Jak zrobić zapach MJ ja po mojej ostatniej uprawie K2 nie moglem zrobic porzadnego zapachu jak kupionego na ulicy sqna. K2 kopał pięknie ale pachanial jak siano. Robilem watter curring to dal tyle ze jak sie palilo to MJ w gardlo nie gryzla ale zapachu nie dawało ladnego kwaskowatego.

A slyszal ktos moze o fermentowaniu MJ ??

Opis fermentacji kwiatów konopi, napisany na podstawie The Marijuana grower's guide.

1. Fermentacja - tytułem wstępu.

Kiedy kończy się okres wzrostu rośliny i poszczególne komórki zaczynają zamierać, wtedy Marihuana może samoistnie zacząć fermentować. Jest to proces w którym biorą udział bakterie i enzymy roślinne. Rozkładają one złożone związki chemiczne, na ich proste składowe, głównie skrobie i cukry na alkohol i proste kwasy. W procesie tym niszczony jest też chlorofil, co daje materiałowi bardziej postarzały wygląd i brązowo-szary kolor.
Fermentacja może zajść gdy ziele ma wilgotność większą od 15%, a temperatura jest wyższa od 16 C (60 F). Szczelne zamknięcie materiału przyśpiesza proces fermentacji. Tempo fermentacji kontroluje się przede wszystkim poprzez zmianę zawartości wody. Niestety dla każdej partii towaru jej prędkość prawdopodobnie będzie inna, z powodu różnej zawartości azotu w roślinach (jest on niezbędny do funkcjonowania bakterii fermentacyjnych *1). Proces ten jest delikatny i jeśli będzie przebiegał za szybko, to Marihuana może zamienić się w kompost. Należy co jakiś czas kontrolować poziom przefermentowania ziela, aby przerwać proces w odpowiednim momencie (sprawdzając wysuszone, małe próbki). Jeśli dość wcześnie powstrzyma się fermentację, to materiał przyjmie słodki smak, a to z powodu tego, że wtedy głównymi jej produktami będą cukry. By przerwać fermentacje należy szybko podsuszyć całą trawę.

2. Przyprawy.

Do fermentującego ziela można dodać przyprawy, tak by uzyskało ono dobry, jeszcze przyjemniejszy aromat. W tym celu zwykle używa się cynamonu, goździków, imbiru, gałki muszkatołowej, szałwi lub wanilii. Można użyć też skórek z pomarańczy lub cytryny. Średnio używa się 28 g (1 uncja) przypraw lub 112 g (4 uncje) skórek na każde 28 litrów ziela (no cóż, to stopa sześcienna). Przyprawy powinny być zamknięte w małych torebkach z jakiejś tkaniny, natomiast świeże skórki z cytrusów możesz układać warstwami w fermentujących konopiach.

3. Rodzaje fermentacji.

Rozróżnia się dwa rodzaje fermentacji: samoistną (self-generation) i wymuszoną (forced). Oba rodzaje najlepiej jest przeprowadzać z dodatkiem w postaci liści.
Michał 16:40:15
3.1. Fermentacja samoistna.

Samoistna fermentacja zachodzi w zadowalający sposób, wtedy gdy jest wystarczająco materiału do zrobienia sterty (kupy) o powierzchni przynajmniej 0.91 metra sześciennego (1 jard sześcienny). Kiedy użyjesz mniejszych ilości Konopi, może nie powstać odpowiednia temperatura do rozwoju bakterii fermentacyjnych i wszystko może się nie udać.
Umieść Konopie w dużym pojemniku lub w stercie przykrytej płachtą brezentową. Spryskaj wszystko wodą tak by było odpowiednio wilgotne. Przez parę dni sterta może się ocieplać, poczym temperatura spadnie. W środku Konopie powinny mieć szaro-brązowy matowy wygląd. Musisz przerwać proces w odpowiednim momencie, bo jeśli o tym zapomnisz to ziele może rozłożyć się zupełnie.

3.2. Fermentacja wymuszona.

Wymuszonej fermentacji możesz użyć, gdy masz mniejszą ilość Konopi. Będziesz potrzebować zamkniętego pojemnika lub pieca w którym będzie można regulować temperaturę i wilgotność. Umieść Marihuanę w piecu lub czymś podobnym i podnieś temperaturę do około 57 C (135 F). Utrzymuj wilgotność na poziomie 75%. W przeciągu tygodnia fermentacja powinna się zakończyć, lecz jednak sprawdzaj stan materiału co jakiś czas, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

4. Zapach i smak.

Podczas fermentacji wydzielają się związki amoniaku, mające dość nieprzyjemny zapach, ale po wysuszeniu dym z Marihuany powinien mieć słodki, dojrzały i soczysty smak.
 

Feel Fine

Member
Widzę ze to 1 post na forum więc witam

Zadałes sobie pytanie czemu Twoja trafka nie pachnie a pózniej sobie sam mniej wiecej odpowiedziałeś
:bashhead: hehhe

Tekst ciekawy ale myśle że nie warto sobie zakrzątać nim głowy. Curing bo o nim jest mowa to bardzo ważny etap ale nie powinno się przedobrzać coś w stylu
używa się cynamonu, goździków, imbiru, gałki muszkatołowej, szałwi lub wanilii. Można użyć też skórek z pomarańczy lub cytryny
skórki moga pleśnieć ,lub palac lufeczke wbija Ci się w gardło 2 strzały gozdzików (strzanie ich nie lubie :badday: )Nie powinno się skupiać na samym suszeniu topów i zapewnieniu im dobrych warunków podczas "tego fermentowania:D" Nasze krzaczki zanim zostana scięte powinny być do tego przygotowane pare dobrych dni wcześniej aby pozbyć się nagromadzonego azotu w lisciach można to zrobić poprzez flushing , środkiem ripen , lub trywialnie obciąć liscie >:D , nastepnie kiedy mieszanka miodowo mlecznych tochromów zaleje twoje kwiatki można ścianać . W etapie kiedy przechowujemy topy aby zapewnić komfort gruczołom żywicznym tak jak napisałeś zwiększamy przez pierwsze dni wilgotność nawet spryskując delikatnie wodą następnie zmniejszajac ją , komfortem jest ciemność "nie żaróka bo sam tak kiedyś sądziłem i bez wysokiej temepratury tak jak u ciebie w pkt. 3.2 Fermentacja wymuszona 57 C to tragedia dla mocy trawki .

pozdroo6oo
 

rberciol

Member
Witamy w naszej grupie Mery :)

Feel Fine, flushing i obicnanie lisci moze odbyc sie jednoczesnie dwa tygodnie przed harvestem?
 
Last edited:

Feel Fine

Member
Flushing wykonuje sie ok 1/2 tygodnie przed zbiorami , ale czy razem z lisciami tak odrazu nie wiem nie próbowałem Jest to pewien stres a co za tym idzie dobrze wiemy wiecej żywicy wiecej mocy Ahahahaha :D :muahaha: może ktoś tak próbował i odrazu powbijać w łodygi zapałki też słyszałem o takiej moetodzie ? ?
 
rberciol - witam ;pp

FeelFine hmmmmm

Ja robilem curring i to nie nadaje zapachu drogi przyjacielu tylko jakosc samego palenia gardlo cie nie gryzie itp. (dla mnie takie sobie bo palone bez caringu lepiej sie pali czujesz ze palisz ale to takie moje skromne zdanie jedni lubia tak drudzy tak)
Używałem także rippen ale on tylko zwiększył objętość kwiatostanów ostatnie 2 tygodnie mam namysli mialem ladne topy.
Jezeli chodzi o ciemnosc to po to sie to robi w ciemnosci zeby kwiatki nasze stracily chlorofil caly jaki posiadaja bojak sie pali swiatlo tego nie zrobia.

I jeszcze raz pytam czy ktos fermentował swoja MJ ??
 
G

Guest

Moim zdaniem do fermentacji o wiele bardziej nadają się winogrona, ewentualnie wiśnie, porzeczki a nawet ryż i jabłka.
Trawę najlepiej jest jednak palić :D
Watercuring pozbawia roślinę prawie zupełnie zapachu. Jak chcesz mieć pachnącą i smaczną trawę (jak będzie pachnieć to zależy głównie od odmiany) to po dokładnym manicuringu i długim wolnym wysuszeniu należy ją konserwowaćw słoikach w chłodnym ciemnym miejscu. Już w tylu miejscach jest to opisane że nie będę powielał słów jak to robić. Poczytaj sobie. Do jesieni zdążysz teoretycznej wiedzy nabrać.
pozdro
 
C

Ca2

Ja nie fermentowałem ale coś na ten styl...
Topy przesuszyłem w obudowie PC do momentu aż z wierzchu się kruszyły...łodyżki wilgotne.
Przepakowałem sprzęt do słoja z gumką i sprężyną... do tego dorzuciłem skórki pomarańczy...wszystko ostro nasiąkło sobą...wilgotności się zrównały...24h Closed 24h Opeln i na przemian.... jak zobaczyłem lekką pleśń to otwarłem słoik...wywaliłem skórki pomarańczy...a po doschnięciu przepakowałem weed w samarki.

Efekt: zielsko zbrązowiało i w zapachu pozostała nuta pomarańczy :D bardzo fajnie wyszło
 

k_kaliber

Member
Trzeba bardzo uwazac z plesnia!!
Wyczytalem ze moze byc rakotworcza.
Wiec jak troche topy splesnieja a nie chcesz ich wywalac to najlepiej je palic przez faje wodna i do wody dodac sody oczyszczonej( chyba to bylo w softsecred)
Mysle takze ze przez dobre suszenie mozna poprawic zapach(pozbywasz sie zapachu siana).
Pierwszy moj weed to byla EUFORIA z Dutch Passion i ona miala mocno owocowy zapach( pisze ze to wyselekcjonowany sqn ale zapachem wcale go nie przypominala).
Teraz juz wiem ze trzeba miec duuuzo szczescia lub posadzic wszyskie 10-15 nasion aby dostac odpowiednie pheno.
Pace :rasta:
 
To wlasnie dobrze robiles Ca2 cos mi sie zdaje tylko ze musialo byc cos nie tak z warunkami ze pleśń szła.

Szkoda ze tylu jest tutaj farmerow a nikt nie potrafi zrobic takiego wlasnie zapachu, chyba to jakas tajemnica. LOL

Acha slyszalem jeszcze że jakoś suszy sie nad parą wodna ??

Moze HOT CARGO ty wiesz ??
 
Last edited:

Yarcio

Member
Szkoda ze tylu jest tutaj farmerow a nikt nie potrafi zrobic takiego wlasnie zapachu, chyba to jakas tajemnica.
A pomyslales, ze kazda odmiana ma inny zapach? Poczytaj chocby Polish Strain Guide, zobacz jaka tam mnogosc zapachow.
 
Czytalem fora i mustwo stron i wlasnie odpowiedzi sa takie jak ty dajesz Yarcio nie na temat albo wie sie albo sie nie wie !.
Ten charakterystyczny zapach można zrobić na każdej odmianie bo palilem nie różne odmiany i lepsze i gorsze i ciemniejesze i jaśniejsze a zapach ten sam mialy.
Jest napewno jakas metoda tylko nikt jej nie zna. hmmmm
 

bogusik2

Member
CHodzi ci o jakies zielone jabłuszka, ananasa czy truskawki? czy taki 'rasowy holender' lol Weed iki stiki szit xD hehehehe najlepiej podsyszyc rownomiernie i potem kombinowac z uciskiem przy dalszym suszeniu :) Wtedy wychodza fajne lepkie aromatyczne topeczki, jak sie potem po dosuszeniu, bez zwalniania ucisku potrzyma w zamrazalniku 2-3 mies to wychodza takie zajebiste kruche kamuszki o czystym lodowo-zimnym smaku :D ..mmmm
Co do pierwszego postu to trzeba promowac kazda forme pozytywnie inteligentnego myslenia :D ride on :) pzdr
 

tomato

Member
Veteran
Meryjanepl said:
chodzi mi o kwaskowaty zapach ,jak otworzysz piwo Lech czy Carlsberg to powąchaj jak pachnie, o taki zapach mi chodzi :))
chyba bardziej hajneken, hehe, ale wiem ocb..
ale cos jest na rzeczy, bo moje outowe zbiory zupelnie byly pozbawione tego specyficznego aromatu. otwieralem sloik i prawie nic nie bylo czuc, dopiero podczas palenie ladnie pachnialo..byc moze dlatego ze zbyt szybko mi sie wysuszylo, pomieszczenie mialo chyba za mala wilgotnosc...ale sa tez i plusy, mozna podrozowac srodkami masowego transportu bez przypalu ze cos od ciebie jedzie :smoke:
 
Last edited:

Yarcio

Member
Meryjanepl, przykladowo C99 - slodziutka, owocowa, malo co czuc "skuniaczem".
A zebys nie mowil, ze nie podaje konkretnych przykladow, to wez Skunk #1, Afghani, Super Skunk, Skunk Special od FMS, WW, to bardzo ladnie jebiace odmiany.
 
Yarcio co ty gadasz tonie ma charakterystycznego zapachu po wysuszeniu koleszko.
Chodzi mi o zapach otrzymywany szybka droga jak w uprawach komercyjnych o to pytam mam nadzieje ze ktos wie bo narazie nie ma konkretnej odpowiedzi tylko bujanie w oblokach !
 

rberciol

Member
no, ja też sie zastanawiam co jest przyczyną różnicy zapachów między własną hodowlą a kupionym staffem. Warto zaznaczyć, że z własnej hodowli każda odmiana ma swój zapaszek, a odmiany kupione np w Holandii wszystkie taki sam.

Ten kupiony jest intensywny. Jak nosiłem 0,5 grama w kieszeni to cały czas czułem przy sobie ten charakterystyczny kupny zapach. Gdy zapaliłem czysty bez dodatków to mi język poparzyło. Miałem wyobrażenie jakby dodany tam był jakiś alkohol typu perfumy :p. Nie było to poparzenie od żaru ani ciepła!
 
Last edited:
Top