What's new

White Widow - RQS - DWC

theia

Member
aderfe mou oxi se emena ta bravo!!!! alla sthn advance nutriens!!! :)

720gr bregmenh founta aderfe mou !! na doume poso tha pah!!!

ela bazako exeis dikio apo tote pou paizw me advance nutriens exoun alaxei pola !! 2 ww 200 G ebgala KALISPERA SAS !!
 

bazz

Member
καλή εταιρία αν μάθεις να την δουλεύεις σωστά... Καμία άλλη εδω ελληνική εχουμε;;;
 

NLfanatic

Member
Και εγώ ψάχνομαι για κάποια αντίστοιxη της Advanced Nutrients..
Κάτι που να μπορώ να αγοράσω απο οποιοδήποτε μαγαζί με γεωργικά προϊόντα.
 

ganja_hasi

natural mystic
ICMag Donor
Veteran
χωρίς να θέλω να σας την σπάσω ρε παιδιά, είσαστε σίγουροι οτι τα συγκεκριμένα λιπάσματα
κάναν την διαφορά; από ότι ακούω είναι πολύ μάπα και η συνταγή τους είναι ένα πράμα σαν
το λόττο.
 

soulis10

Member
καλησπερα σας,συγνωμη που γραφω εδω περα αλλα φιλε bazz με ξεσηκωσες για πειραμα.εψαξα παρα πολλα threads και πραγματικα καταλαβα το 80% του ολου συστηματος, μονο που θελω πραγματα να μου εξηγησεις ρε bazz γιατι ειναι δυσκολα.το πρωτο ειναι το PH,πως το φτιαχνεις?το δευτερο ειναι:θα παρω ενα κουβα 45 λιτρα,πεταω μεσα μια αεροπετρα καλη οκ?μετα,ειδα ενα πραγμα σαν δαχτυλιδι με σωληνα σε καποιες φωτος και ηταν μεσα στις ριζες σχετικα.τι ειναι αυτο?ελπιζω να μην σε τρελανα.και συγνωμη που γραφω εδω.ευχαριστω προκαταβολικα!!
 

bazz

Member
οχι βρε γκαντζα γιατι να την σπασεις....σαν τα ποιο γνωστα, αυτα βρηκα και εγω και τα δουλεψα, δεν εχω αλλη εμπειρια με λιπασματα σε υδροπονια. με χαρα να ακουσω κατι αλλο.
Καταρχας ειναι πανάκριβα...για το grand master level μπορει να φτασει και 200+ευρω μονο για τα λιπασματα για 2-3 φυτα.
Σε αυτο το γκροου(σε αυτο το thread) ειχα φοβηθεί πολυ, μα καλα (έλεγα) θα ριχνω 12 ζουμια στην πρωτη και την δεύτερη βδομαδα??? θα τα καψω!!!!
Ομως, Σε γενικες γραμμες τα βασικά (micro,grow,bloom) ειναι που ανεβάζουν το EC, ολλα τα υπολιπα ειναι βοηθήματα. Απο ζαχαρα, μικρο οργανισμους, ένζυμα και διαφορα αλλα δεν τα θυμαμαι. Οποτε το φυτο τουμπανιάζει απο ολες τις αποψεις, ριζα και παπαδια.
Ευκολο ειναι αλλα πανακριβο. Και ναι τοτε ειχα πιασει τα 260+ γρ σε ενα φυτο. με 30 μερες αναπτυξη αν θυμαμαι καλα. δεν ηταν ομως μονο τα λιπασματα που ειχαν κανει δουλεια. και η τρομπα ηταν τουμπανο καινουργια, φουλ οξυγόνο στις ριζες, εγω ημουν καθε μερα απο πανω και να μετραω και να διορθώνω το ph και γενικότερα ημουν πολυ προσεκτικός και εννοείται η ποικιλια.

Σιγα βρε σουλι συγνωμη!!!!! φιλε εντελώς τυχαια σημερα ξεκίνησα να γραφω για αυτο το συστημα. εαν κανεις υπομονη, πιστευω να το εχω τελειώσει μεχρι αυριο. θα το ανεβασω. γραφώ ολες τις λεπτομεριες.
 

vana g vana

New member
τα εχω δουλεψει κι εγω τα advanced και συγκεκριμενα ,connoiseur A+B ,μαζι με big bud ,bud candy ,rhino skin ,b 52 ,και overdrive ,το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο απο ποσοτητα ,αλλα απο ποιοτητα και συγκεκριμενα απο κρυσταλλο ελαχιστα πραγματα ,στην ελλαδα που ειμαστε 10 χρονια πισω ,κυριαρχουν τα advanced / biobizz ,υπαρχουν θαυμασιες εταιριες λιπασματων ( botanicare ,dynagro ,fox farm ) αλλα δεν βρεθηκε καποιος growshopper να τις φερει στην ελλαδα ,στο επομενο μαλλον θα παω με flora nova grow+bloom της GHE και καθολου προσθετα
 

ironagxos

Member
και γω προχτες, προτιμισα για δευτερη φορα και αγορασα καινουργια ....nutes της gh...flora series micro&bloom...ειμαι ευχαριστιμενος ,στο οτι μονο και μονο δεν εχω καψει ποτε μα ποτε φυτο(και με χιλες 2μαλακιες,ειτε καταλαθος 15μλ στο 1λτ ,ειτε που πηγαινα να τα μπουκοσω...)και το καλο ειναι οτι εχεις να κανεις με μονο 2 μπουκαλια,micro&bloom...+ κανα big bud mazi και κανα calmag....και πορευομαι πολυ ευχαριστα και ικανοποιητικα...(ουτε που με ψινει η ιδεα να ριχνω 10-15 ζουμια πρωσοπικα στην φου μου...))μπαζ,τα εχεις δοκιμασει;;;ενα φιλος που ασχολειται με υδροπονια δεν τα αλλαζει με τιποτα και τα εχει για στανταρ εδω και χρονια.......με εχει αναφερει....!!

αφου δοκιμασε και τα advannce grow-micro-bloom και με ειπε...οτι το bloom apo advance δεν λεει τιποτα....ειτε ριξεις ειτε δεν ριξεις ...σχεδον το ιδιο.....(ετσι πληροφορικα ολα αφτα ..διαβαζοντας το θεμα του bazz!!!))))
theia τυχαινει να εχω μια φωτογραφια απο special queen απο περυσι τα cristmass...να πω πως δεν με εντυποσιασε αφτη η φουντα...πολυ βαρη κεφαλι(στην κυριολεξια))) -πατατα....και ενα μουδιασμα στο μετωπο-κεφαλι .....μπορω να πω οτι αφτη η ποικιλια το special quenn με εκανε να αρχισω να ψαχνωμαι για ποικιλες και σπορια που πρεπει να αγορασω να βγαλω και να καπνισω και οχι με τα κρητηρια που διαλεγα σαν αρχαριος!!!....επισεις με κανει να πιστευω για αλλη μια φορα οτι εδω ισχυει...αφτο που λεμε οτι πληρωσεις παιρνεις....αλλο 8ευρο τα 3 και αλλο 40 τα 3))))
ο κοκκινοβασιλης με το special queen,καλα σαν φουντα στολιδι¨...http://s49.photobucket.com/user/tommyniolopez/media/DSC03684_zpsicpnirm1.png.html
 

northener

Member
το χω ψαξειειδη....απλα επειδη ακριβες οι σακουλες σε μικρον ,αν θα παρω ενα απλο κοσκινο για ελυρι,.η μια συτα ψιλη για μαρμαροσκονηοικοδομικης χρησεως θ κανω δουλια σωστη παιδια;;;μετα θελει και λιγο ψησιμο στο φουρνο;;;μην κανω καμιαχοντρη μαμακια και κλαιω τον χαλβα μετα..
 

orfeas

Active member
Veteran
το χω ψαξειειδη....απλα επειδη ακριβες οι σακουλες σε μικρον ,αν θα παρω ενα απλο κοσκινο για ελυρι,.η μια συτα ψιλη για μαρμαροσκονηοικοδομικης χρησεως θ κανω δουλια σωστη παιδια;;;μετα θελει και λιγο ψησιμο στο φουρνο;;;μην κανω καμιαχοντρη μαμακια και κλαιω τον χαλβα μετα..

βόρειε, τράβα σε ένα μαγαζί που πουλάει είδη για μεταξοτυπίες και πάρε τις σίτες που χρειάζεσαι...
Αφού μαζέψεις τους κρυστάλλους, δεν είναι απαραίτητο να τους "ψήσεις"...μπορείς να τους φυλάξεις σε ένα μικρό βαζάκι κι όταν θες να κουβαλήσεις το κάτι τις, μες τη παλάμη και πίεση με τον αντίχειρα πλάθεις μια μπαλίτσα ή ένα δραμιάρι όπως το λέω εγώ... :)

:tiphat:Ορφέας
 

northener

Member
ευχαριστω ρε μαστro-orfea!!!(*_**)
θα σε ακουσω,και θα παω να ζητησω σιτες στα αναλογα mikron οποτε.
2-3 σιτες στα καταλληλα mikron να παρω;;(τα micron τα ιδια με αφτα που βγαινουν και οι bubblebags;;)
 

orfeas

Active member
Veteran
ευχαριστω ρε μαστro-orfea!!!(*_**)
θα σε ακουσω,και θα παω να ζητησω σιτες στα αναλογα mikron οποτε.
2-3 σιτες στα καταλληλα mikron να παρω;;(τα micron τα ιδια με αφτα που βγαινουν και οι bubblebags;;)

Ε, ναι! Μια 200άρα για τη σαβούρα, μια 120άρα και μια 70 ή 80άρα για το μέλι:) Οι κάτω από 70 μαζεύουν ελάχιστα πράγματα κι είναι μανούρα στο στράγγισμα...

(*-**) ?

:tiphat:Ορφέας
 

northener

Member
ακριβες ειναι μαστορα;;;
παιζει να με ρωτισουν τι και πως;;τι καλο λογο να εχω;;;
σχημα λογου(*_*)
 

orfeas

Active member
Veteran
Το καιρό που τις πήρα ήταν πολύ φθηνότερες από τις σακούλες...

Αν ρωτήσουν, πες τους ότι σου το ζήτησε ένα δασκάλος από επαρχία για να κάνει κάτι με τα παιδιά...:biggrin:

Τώρα βέβαια το νήμα του Μπαζ το κάναμε σακούλα, αλλά...

:tiphat:Ορφέας
 
Top