What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wappa 250Watt első benti

M

Mackosajt

Az elejere: szenszuro, kiszivo, arra ra a cso, cso pedig kivezetve a boxbol. Soul kepen egyertelmuen latszik. A budiventi max befujonak jo, de ekkora helyre felesleges.
 

iwantmorebuds

Active member
Na mi a palya sportos ken?
Hungrowboy naplojat ha atlapozod az elejen valahol megjon neki a sator az elso ketszaz oldalon :D
Viccet felreteve nem egy nehez dolog ez, teljes logikus.
Ventj megy ra a szurore ugy h azon keresztul SZIVja att a levegot. A venti maik felere egy cso ami kimegy a boxbú.
Trafot betudod kotni? Mert azt mondjuk nem latom a kepen
 

Smok420

Member
Mar teljesn összeállt a dolog pár video nézés után. Kàbelozàssal nem lesz gond van villanyszerelőm. Holnap lesz készre csinálva :) Cooltube nélkül mekkora hő lehet kB a sátorba? Egyenlőre ugy néz ki hogy egy fűtetlen helyiségbe fogom tárolni a boxot, csak a kazán nyomja a meleget valamilyen szinten. Olyan 5-15 fok körül ingadozik.
 
Last edited:

Smok420

Member
Hat ezen meg gondolkodok egyenlőre. Berakom a végleges helyère majd futattom üresen par napig folyamatos hőmèrséklet ellenőrzés mellett. Majd kiderül mit mutat. Szerintem a minimum 13-15 fokot tudom neki biztosítani pihenés közbe.
 

Medicropper117

Active member
Az elég kell legyen. Csak ne legyen fény alatt 30 fok és akkor nem nyúlnak majd halálba
A 250 rndes kiszivas mellett nem kellene h 25nél tobbet csinaljon. Feltéve h a helységben cserélge van a levegő és nem önmagába forgatja vissza a box
 

Smok420

Member
Ez egy könnyen szellőztetheto helyiség, magas hőmérsékletnel egy ajtó nyitassal beengedem a kinti levegőt. :) inkább attól félek ha megjönnek a mínuszok mennyire lesz paràs a helyzet. Pl ma 19 fok volt este 10 fele :D
 

dev.

Well-known member
Éjjel működtesd a boxot, így a lámpa pont akkor fog fűteni, amikor kint hidegebb van.
 

Smok420

Member
Igen ugy tervezem :) este 10 től menne addig a helyiségbe is 15-18 fokok uralkodnak "egyenlőre" :D a megszűrt levegőnek van valamilyen szaga? Elég ha a boxbol vezetem csak ki? :D
 
Last edited:

dev.

Well-known member
A Te esetedben elég lesz, ha csak kivezeted a boxból. Miután a levegő áthaladt a szénszűrőn, már semmilyen szaga nincsen. Ha flo-ban mégis éreznél valamit, akor nagyobb szűrő kell.
 

Smok420

Member
Köszi a sok hasznos tippet. Nagyjából minden kérdésemre vàlaszt kaptam. Meg 2 -3 hetet adok vegelni nekik es mennek 12be. Àt àllàs alatt nagyot nyúlnak?
 

dev.

Well-known member
Ketszeresere, akar haromszorosara is nyulhatnak. Harmadik-negyedik internoda utan toppolj. Igy kb egy magassagban lesz 4-6 toppod, es a magassaga is kordaban tarthato.
 

Medicropper117

Active member
A Te esetedben elég lesz, ha csak kivezeted a boxból. Miután a levegő áthaladt a szénszűrőn, már semmilyen szaga nincsen. Ha flo-ban mégis éreznél valamit, akor nagyobb szűrő kell.
Vagy nagyobb venti. Ha csak át tuszkolja a venti a levegőt akkor is jöhet szag. Nem csak akkor ha kicsi a szűrő. Nyomásra is szükség van a jó teljesítményhez.
Ha csak "áthaladgat" a levegő az ugyanúgy fűszagot fog eredményezni mint az alulméretezett szűrő
Amugy a kapható ventik nagy 100aléka elég tolóerővel bír
 

dev.

Well-known member
Azert irtam, hogy nagyobb szuro, mert a szettjeben az alul van meretezve, papiron kevesebbet szur, mint amire a venti kepes. Ezert nem is nagyon ertem ezt a szettet, de biztos mukodik.
 

Medicropper117

Active member
Az igazság az hogy ezek a vents tt és hasonló ventik igencsak romlanak az idő előre haladtával. Ha az elején szag lesz akkor az van amit Te mondassz de később sztem inkább a ventit érdemes cserélni. 3 kört futott (0-24) egy 160as vents tt de szerintem mostanra a nyaka véres. Csörög csattog mikor elindítom és kb már szűrő nélkül tudja azt amit azelőtt szűrővel. Bocs ha offtopik volt
 

Son of Soil

Member
Azé’ mer nem szedted szét soha kitakarítani. Baromi egyszerű kb. 6-8 csavar az egész szétkapása. A középső rotort egy rúdon 2db csapágy tartja, el kell mosni az egészet és újra zsírozni, központosítani a csapágyak beigazításával, így nem fog szorulni. Mondjuk a zörgéssel nem lehet mit kezdeni, az a csapágy hangja amit a zsírba ragadt por szét evett az idő során. Ha körönként szétkapod és kitakarítod, semmi baja évekig, most üzemeltem be egyet pár hete, ami több évig ment, csak ugye gyakran kitakarítottam. Semmi hangja, ugyan úgy fut, mint az elején. Pótcsapágyat is tuti lehet kapni hozzá és filléres dolog. Én is meglepődtem milyen tartós ez az ukrán csoda, tekintve, hogy 9000 ft. volt darabja.
 

Medicropper117

Active member
Nah akkor itt van a megoldás. Azt hittem h ezek sima siklócsapágyasok mint a kis furdoszoba ventik. Ott baszhatod max perselyezéssel lehet meghackelni
 

dev.

Well-known member
A vents tt-k golyos, a vko-k siklocsapagyasok, de vko-bol is letezik golyos, csak vkol neven fut.
 

Smok420

Member
12.nap a földben. Egyenlőre szépen fejlődnek. Boxot még nem volt időm összekàbelozni a meló miatt.
 

Attachments

  • DSC_0024.jpg
    DSC_0024.jpg
    50.5 KB · Views: 18
  • DSC_0025.jpg
    DSC_0025.jpg
    45.9 KB · Views: 19

Latest posts

Latest posts

Top