What's new

W.W Auto&W.W Auto Cbd

Uzsidoboz

Well-known member
Viszont annyi hog, az es?viz az ilyen háztet?n ereszcsatornán lefolyó ha forralom úgy jólehet már vagy csak úgy simán lotty?
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ma tudtam összekaparni egy kis drain vizet
3195 ec??? Azt ez nem sok egy picit? Ph 7.2
Ami lemaradt forralt es?víz ec 133 ph 8.4
 

Attachments

  • 20201004_160044.jpg
    20201004_160044.jpg
    23.9 KB · Views: 28
Last edited:

f2obsession

Active member
De, az qrvasok. Remélhet?leg csak a cserép legaljában gy?ltek fel ennyire a kioldódott tápanyagok, illetve lehet, hogy az ecet bomlástermékei is hozzájárultak.

Szerintem egy darabig még ne tápozz, illetve ha már a növények lombtömege és a cserép aránya lehet?vé teszi, érdemes lehet majd PH állított csapvízzel flush-ölni, de legalábbis némi kifolyóval öntözni.

Növények hogy vannak?
 

Uzsidoboz

Well-known member
Az egyik ww kezdenek barnás pöttyök el?jönni
Az es?vizemnek kurva magas a ph ja 8.4 a shopos bizbasz pénteken lessz meg
Annyit hozzátennék a mért drén az ilyen 6ml b?l a adódott össze és eléggé tiszta is volt
Szerintem elég nagyok eggy flösshö

12.nap
 

Solon

Well-known member
Csinálj egy rendes öntözést, ne csak a tövükbe locsolj, locsold át az egészet, folyjon ki 10-20% drén, abból mérj, ha ennek is magas az értéke akkor, mosd át a közeget, el?ször sima vízzel, ha értelmes EC-t kapsz pl. 1.5 körülit, akkor keverj be 1.5 körüli tápos vizet és mosd át azzal, úgy hogy legyen drén rendesen.


Továbbiakban is úgy öntözz, hogy az egész közeget locsold át, majd hagyd békén. Ennyi perlittel nem fog berohadni. Amíg nincs sav, el leszel a nélkül is. Es?vízzel abban az esetben locsolj, ha a tápodban megfelel? mennyiség? kalcium és magnézium van. Általános Ca és Mg szükséglet arányokban N:Ca 1:1 , Ca:Mg 3:1, 5:1 között.
 

MeszarosLorinc

Active member
Szerintem ilyen korai szakaszban nincs értelme drain ec-vel baszkodni, a közegbe lév? tápot mosod ki azt látod els?sorban. A ph-t vidd 6.0-6.5 közé most ez lenne a fontos.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
jovanman hidrogenkapocs xD most ez nem vehet fel szabadkelattal ? wuxal jofajta
esö meg eleg könnyen mozgatja a phjat alig van benne valami
 

Solon

Well-known member
Ja az es?víz pH-ját kár nézni tápozás el?tt. Alacsony az oldott sótartalma, a H+ és OH- is ennek megfelel?en alakul. Ha belelihegsz egy er?sebbet a Co2 tartalom is leviszi a pH-t. A lényeg, hogy azt a wuxalt kifejezetten csapvízhez gyártják, egy milligramm kalcium és magnézium sincs benne. De ez se lényeg annyira, mert föödben van, abban van azért Ca és Mg. A tényleges lényeg talán az , hogy a közegnek mekkora az EC-je. Mert ha magas, lehet az a pH kurvaisten fasza is, nem fogja felvenni a növény a tápanyagokat. De mivel ilyen 5-6 csepp-b?l született a mérés, azt mérésnek elfogadni nem lehet. Át kéne öntözni rendesen, kifolyatni és mérni. Ha így is magas, akkor a sok apró locsolással és kiszáradási periódussal fel lett tápanyagokkal dúsítva a közeg, túlságosan is. Szóval, meg kéne mérni.


S a föödnek milyen pH puffer kapacitása van? Tudom én azt tologatni ilyen 6-6.5-ös locsolásokkal?



Föödben van ez egyáltalán? Ha igen mér abban van? Nincs jobb közeg kéznél, ami jobban kontrollálható, ha már van lehet?ség mérni?
 

MeszarosLorinc

Active member
Hogy viszi le a pH-t 6-6.5-re? Mi a pH?

Tanar Ur kerem, nem tudom. Leulhetek?
Ha en legkozelebb is batmixbe ultetek akkor mossam at elotte? Csak mert meg 50% os tulfolyasnal is boven 3.00 folott lenne az ec ekkora noviknel mint neki. Nagyjabol 2 hete mertem az enyeimnel 3,20 korul, azota locsoltam 3x, utoljara
ma (vasarnap) es nem tunt ugy, hogy a halalukon lennenek holott valoszinuleg meg joooval 2.00 folott vannak, de a ph mindnel 6,0 es 6,5 kozt van. Es amennyire emelkszem en ugy olvastam/tanultam ez az a tartomany ahol fel tudja venni a ca-mg-t. De mindegy, en tobbet nem szolok hozza semmihez. Majd csak kikopik mar innen ez a stilus, elnezve az elmult 5 evet mar nem kell sok.
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Az egyik ww kezdenek barnás pöttyök el?jönni
Az es?vizemnek kurva magas a ph ja 8.4 a shopos bizbasz pénteken lessz meg
Annyit hozzátennék a mért drén az ilyen 6ml b?l a adódott össze és eléggé tiszta is volt
Szerintem elég nagyok eggy flösshö

12.nap
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=84405&pictureid=2080688&thumb=1]View Image[/url]

Csak hogy még jobban összezavarodj:

Szerintem ezek elég szépek, én nem flössölnék, csinálnék mindent úgy, ahogy eddig, amíg meg nem jön PHdown.

Ha megjön, azzal állítanék 5,8-6,2 ph-t els? körben csapvíznek, akkor egyszer kicsit b?ségesebben locsolnék (ez stabilizálná kicsit a PH-t), meg utána is 6 tájára l?ném a PH-t minden öntözésnél.

Azért azokról a barna pöttyökr?l l?hetnél egy makrót, ha meg tudod oldani (közelre fókuszálni képtelen képrögzít? eszközön segíthet egy egyszer? kézi nagyító)
 

Uzsidoboz

Well-known member
Morgen..
Ahha ez így reggelire kv elött elolvasva még a sz..r is visszamászott belém köszöni aszonnya kisfiam mennyé vissza aludni mert ámodó ..
Hazaérek kap egy flössöt mérek azt megosztom és az urakkal lefolytatott eszmecsere után
Kiderül a továbbiakban milyen rémtettet fogok elkövetni a zöccségel
Und..
A föld alap ph 6-6,5
A levél pöttyöl?dést is fotózom
Már csak aztkéne eldönteni a flösslötty mib? legyen
----forralt es?viz ph 8.4 ec 133
----csapvíz ph 7.4-7.6 ec 500-600 körüli asszem :yay:
 

Solon

Well-known member
Tanar Ur kerem, nem tudom. Leulhetek?
Ha en legkozelebb is batmixbe ultetek akkor mossam at elotte? Csak mert meg 50% os tulfolyasnal is boven 3.00 folott lenne az ec ekkora noviknel mint neki. Nagyjabol 2 hete mertem az enyeimnel 3,20 korul, azota locsoltam 3x, utoljara
ma (vasarnap) es nem tunt ugy, hogy a halalukon lennenek holott valoszinuleg meg joooval 2.00 folott vannak, de a ph mindnel 6,0 es 6,5 kozt van. Es amennyire emelkszem en ugy olvastam/tanultam ez az a tartomany ahol fel tudja venni a ca-mg-t. De mindegy, en tobbet nem szolok hozza semmihez. Majd csak kikopik mar innen ez a stilus, elnezve az elmult 5 evet mar nem kell sok.


Nem t?lem vetted a batmixet, szóval ne velem vitatkozz ez ügyben, hanem a gyártó céggel és az ajánlásaival, ha jól látom ?k se 3,2 EC-s talajoldat értékkel ajánlják a felhasználását és nem annyival adják oda:

https://www.plagron.com/en/products/batmix



Nem véletlen kérdeztem, hogy mi a pH. Próbaképpen csinálj 20 liter 2.0 EC-s oldatot, legyen a pH-ja 7 és csinálj 20 liter 0.6 EC-s oldatot, legyen a pH-ja 6.0 és kezdd el adagolni a 2-es oldathoz a 0.6-es oldatot. Mire elfogy a 0.6-es oldat még mindig nem érted el, hogy a pH érdemben 6 környékére csökkenjen, 6.8-ig se fog lecsökkenni. A talaj is hasonlóan m?ködik. Ez lenne a talaj pH puffer kapacitása. A bekevert közeg pH értéke lesz a domináns, nem a ráöntött oldaté. Tök jól m?ködnek ezek a savanyú virágföldek csapvízzel. Ett?l függetlenül lehet a locsoló víz pH értékét korrigálni, baj nem lesz bel?le, de a normális felhasználási feltételek fontosabbak. Ültesd el, locsold meg rendesen, ne csak a tövibe, hagyd békén, ha kiszáradt locsolj megint, ismételd táphiány megjelenéséig, majd csak akkor tápozz.


Ha van rendes mér?felszerelés, akkor egyenesen önszopatás a virágföldezés. Sokkal egyszer?bb bekeverni egy kókusz perlit keveréket és már az els? alkalommal megfelel?en tápoldatozni. Az egy pH semleges tápanyagmentes közeg. Sokkal könnyebb a munka vele és meglesz kertész öröme is, hogy egyb?l küldheti a tápszert.

Milyen stílus? Az, hogy feltesznek 2 kérdést? Najovvanna:

[YOUTUBEIF]DzU05QmJMDg[/YOUTUBEIF]
 

Robi0516

New member
Hali bocsi hogy ide írok de aktuális ezért szeretném kérdezni hogy ha royal mix a föld amire az van írva PH 6.4-7.8 akkor ebbe a tartományba állítsam a locsolovizem? Jolertem?
 

Uzsidoboz

Well-known member
Hosszas keresgélés után kiderült mennyi az ec 3.42 alap értéke a földnek
És akkor csodákozok mér ennyi meg annyi na szép
Hazaesek melóbó azt nekiesek a dolognak
Valaki nem ecer?sitené le mert ph t csak citromsavval vagy táppal tudok állítani de az akkor nem flöss úgy... vagy a citromsav még belefér
Sikerült döntésképtelen állapotot el?idézni bennem kedves urak
:bump:
 

Solon

Well-known member
Hali bocsi hogy ide írok de aktuális ezért szeretném kérdezni hogy ha royal mix a föld amire az van írva PH 6.4-7.8 akkor ebbe a tartományba állítsam a locsolovizem? Jolertem?



Nem. Ez azt jelenti, hogy ha a zsákos royalmixb?l szedsz ki több helyr?l mintákat és készítesz szuszpenziós oldatot, az oldatok pH értéke több féle lesz, 6.4-7.8-ig. Átlagolva 7.2 ennek a földnek a pH értéke. Hogy ezt miért árulják kenderhez, azt nem tudom, de láttam, hogy több helyen is eltermesztgetnek benne, szóval használható, gondolom. Ha 6-7 közé lehúzod a pH-t az megfelel?, de ha véletlen 5.8 az se baj és az se, ha éppen 7.2 ment ki rá.


Aki ennyire rá van gyulladva a pH érték kezelésére, annak ajánlom a hydro rendszerben való termesztést, ott van is értelme a feszes keretek között tartott értékeknek.
 
Top