What's new

Vulpoiul si Sativele

VanVulpen

Well-known member
Veteran
salutare baieti :wave:

dubite, am patru femele de Original Haze dintr-un pachet de la Seedsman, 13 sap de flower, sunt destul de uniforme si celelalte dau si semne de rasina, nerabdator sa vad ce o sa iasa pana la urma :joint:

unchiule, Golden Tiger aka Malawi X Meao Thai nu termina la noi, io mi-am tinut plantele afara pe balcon inainte de a le pune la inflorit indoor, si in 15 sep nu aveau nici urma de preflower... am incrucisat insa un mascul de Golden Tiger cu Kalichakra, Leshaze si Satori, gandesc ca e de selectionat acolo dar poate sunt si fenotipuri 8-10 sap... daca te intereseaza sative ce ar putea termina la noi incearca mai degraba Destroyer, CBG il listeaza indoor la 8 sap si impartasesc acelasi tata - Meao Thai :2cents:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
foarte multzumim domniilor voastre, am promis la sfarsitul saptamanii un Nikon pentru un pictorial in vizuina ;)
 

dubite

Member
13 saptamani... Inseamna ca ai ceva foarte aproape de Original Haze!!! Majoritatea Haze-urilor de pe piata sunt skunk-ed up to the max insa e clar ca nu e cazul plantelor tale.
In alta ordine de idei, se pare ca Tom Hill o sa scoata si el pe piata o versiune de OH care e foarte aproape de original..
Ma inclin respectuos in fata ta.
 

tricky1

Member
Ateptam sa vedem vizuina.
Eu sunt foarte fericit ca o sa am pe cine intreba ce o sa-mi recomande pe viitor, ceva sativa trippy, dar asta pe viitor, mai incolo.
:pie:
:gift::gift::gift:
:thanks:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
dubite, Ohaze arata la 13 sap asa cum arata Skunk X Haze la 6 anu trecut... de la acelasi Seedsman. Asa ca presupunerea ta s-ar putea sa fie corecta si asta sa fie cea mai apropiata varianta de mult laudatul original. Nu stiu exact ce vrea sa scoata Tom Hill, stiu ca Oldtimer e un grower britanic si ca genetica lui o fost lucrata recent de ACE, multi neaga ca ar fi Haze de la Haze brothers dar asta nu prea are importanta, really.... in afara de asta as mai vrea sa cresc Neville's Haze de la MNS sau poate Mango :chin:

tricky, in vizuina e "noapte" acuma si e foarte frig, ma si miram cat de bine or rezistat fara caldura, o sa le bag un radiator mai pe seara... trippy sativas :yummy:
 

dubite

Member
@VanVulpen - Am avut norocul sa cunosc una din persoanele din crew-ul Positronics si care avea inca seminte de Haze din anii 70's (originalul..). Descrierea lui se potriveste aproape 100% cu ceea ce vad acolo ;)
Cat despre Haze X Skunk am bagat si eu un indoor grow (seminte de la High Quality Seeds) acum cativa ani si un fenotip arata in saptamana a 11-a asa cum arata ale tale. Din pacate a fost taiat in a 11-a, mult prea repede. Avea cam 1,50 si in primele 4-5 saptamani de inflorire aproape s-a triplat in inaltime...
 

sznake

jarhead
... in afara de asta as mai vrea sa cresc Neville's Haze..
A crescut zee Neville's Haze si am inteles ca e chiar prea brutal.. tre sa fii masochist sa vrei sa fumezi asa ceva :D.. e genul de la care faci whitey dupa 2 fumuri.. lucru confirmat si de alti fumatori de pe forumuri..
 

Ravenlord

New member
Salut VanVulpen. Sunt nou pe acest forum ergo parerea mea nu e ft pertinenta, insa plantele tale arata bine de tot!
Felicitari si succes pe viitor!
 
B

bilu

Ooo ...vulpoi batran ,faine sativele .
Fumuri multe,dense ,si filme faine sa ai .:joint:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
salut ravenlord, bilu :) in ordine, Malawi Gold:
picture.php

View image in gallery

Golden Tiger:


si Skunk#1:

 

edster

Member
vedeti....de asta numai are ursu coada...i-a taiato "vulpoiul" crezand ca e una din sativele lui....respect bro ai acolo niste minunatii.nu ma pot lauda ca sunt un fan inrait al sativelor dar Vietnam Black X Meao Thai arata exceptional...si nici sconxul ala nu se lasa mai prejos.imi place ce ai acolo si iti admir rabdarea pt a creste sativa.multa bafta in continuare si sper sa fie cel putin la fel de bune pe cum arata.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
salut edster, bine ne-am regasit, seminte de Vietnam Black X Meao Thai sunt disponibile pe aceseeds.org, pariez ca de o cresti out in soarele spaniol spargi norma la hectar...

tricky, notiunea de trippy e destul de subiectiva inca n-am ajuns pana acolo desi am fumat plante foarte potente, Kali Mist ii extrema in sensul asta, din colectia actuala urmaresc atent Golden Tiger si Zamal:
Zamal has a unique kind of high, it's crazy, psychedelic and out of control, especially i have found extremely powerful and crazy plants crossing zamal with other sats and sat/ind hybrids. It has huge breeding potential to get incredible sativa experiences in the hybrids.
Me too socio :D

the more i see her the more i like her! I smoked a zamal dried sample yesterday with a close friend, zamal has been drying for only 2-3 weeks but it's very tasty, lovely sweet floral taste with carrot tones, denser than i'd expect for a pure sativa, pretty amazing for what i remember in the zamal line.

High was real uplifting, slighty psychedelic. I like her crazy effect, breaking menthal limits and behaviour, opposite thing to paralyzing weed. I think zamal mother has LOTS of breeding potential, i'm starting to imagine zamal crosses with other sativas and my cannabinoid and terpenoid receptors are saying 'chick chick! :rasta:

skunk#1 din nou:
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
pai am mai vorbit noi de el... e Skunk#1 aka "The Pure" de la TFD si n-am reusit sa-l termin niciodata... am revegetat o clona asta vara pe balcon si pe 15 sep cand le-am bagat la inflorit indoor nici asta n-avea preflowers.... scary late dar pare sa compenseze prin continutul de rasina, o rasina aproape uleioasa nu lipicioasa ca pe celelalte plante...;)
 
Top