What's new

Vicces, érdekes képek és videók

Solon

Well-known member
nlrhzcog88o81.jpg
 

Solon

Well-known member
LOL. Az ipari kender legális, még nálunk is. Ha tudsz gyártani versenyképes terméket belőle, hajrá. Ott tartunk, hogy kenderzsineget már nem veszek kötözésre, mert kurvadrága, pedig szeretem. Kendervászon szerinted mennyire versenyképes termék a piacon, ha az árát nézzük és a fizetéseket?

Felkéne ébredni, gecinagy válság jön és ezekkel a pátoszos szarokkal nem lehet belőle menekülni. Ki kéne menni tünteni, hogy legalizálják a kendert. Nem a rostkendert, mert azzal piaci alapon ilyen gazdaságban, nem nagyon lehet versenyt nyerni. Legalizálják a kábszikendert, mert:
munkahelyeket hoz létre
iszonyat sok adót vethet ki rá az állam
fejleszti a gazdaságot és gdp-t növel
 

bat939

Active member
Csak érdekesnek találtam, ezért megosztottam. Van ott egy könyv cím is. Olvasd el, ne vesd el a címe alapján és ha megvagy, mesélj még nekem a GDP-ről. Már ha lesz még kedved bármi ilyesmiről mesélni :D
 

Solon

Well-known member
Te most nem akarlak összezavarni, de amit itt belinkeltél, annak a tartalma enyhénszólva is összehordott hülyeség. Egyesével cáfolható az egész. A kender ipari elterjedésétől kezdve, a napelemeken át az elektromos autókig. Ha lenne kis rálátásod arra, hogy egy elektromos hálózat hogyan is működik, ezt a maszlagot nem ennéd meg. A napelemes résznél dobnád a kukába ezt az olvasmányt, mert lokálisan egy használhatatlan dolog, csak részeleges terhelhető a hálózat ezekkel a rendszerekkel. Bocs , de annyi jó könyv van, amit megéri elolvasni, pl most forgatok egyet a légtömör építési rendszerekről. Faszom olvasna ilyen hülyeségeket, mikor nincs semmi haszna, csak megvezetés az egész.
Én értem, hogy jó érzés olvasni és megérteni valamit 2 perc alatt, csak lehet érdemesebb olyat olvasni, amit nem értesz meg 2 perc alatt, mert valós dolgokra koncentrál és bizony át kell olvasni többszőr és még szakirodalmat is kell nyitni hozzá. Sajnálom a világ komplex és még csak ha egy szeletére koncentrálsz az is elviszi egy csomó idődet, viszont hasznos tudást ad a kezedbe. Ezzel a szarral ellentétben. Aminek az olvasásával mire is mész?
 

bat939

Active member
Igazából ez három könyv. Na, látod, máris elítélted, egy kiragadott rész miatt. Nyilván a jelenlegi rendszerben nem működne, ha én most elkezdenék kenderből készíteni mindent és ebből szeretnék megélni, de nem is ezt akartam ezzel mondani. Sem azt, hogy az elektromos autók már ebben a pillanatban kiválthatnák a jelenlegit. Egyszerűen csak egy könyvben szerepelt a kender, mint kedvenc növényem. Ennyi. Nem volt ebben semmi mögöttes gondolat. Ajánlj nekem egy könyvet és ha megígéred, hogy ezt a hármat elolvasod, én is elolvasom amit mutatsz nekem.
Nem kell semmit elhinni. Gondolj arra, hogy nagyobb szókincsed lesz és akkor nem fogsz csalódni. :D
 

Solon

Well-known member
Műszaki könyveket szoktam olvasni és szakkönyveket, tanulmányokat, szépirodalmat nagyon ritkán, ezekből probléma megoldásra lehet ajánlani, célirányosan, általánosan nem. Főleg nem hármat. De tudok ajánlani sorozatot:

“A Miénk a város az HBO Maxra érkezik április 25-én, mutatjuk az előzetest.


A 2002 és 2008 között futó, a baltimore-i alvilágot körbejáró Drót tévétörténelmet írt, rengeteg nézői és kritikusi listában választották minden idők legjobb sorozatának, úgyhogy David Simon nem kis feladatot vállalt magára, amikor visszatért a témához. Simon persze a Drót befejezése után sem pihent, olyan szériákat készített, mint a Gyilkos megszállás, a Treme, a Fülledt utcák és az Összeesküvés Amerika ellen, most viszont Baltimore városába is visszatér, ráadásul az írótársai (George Pelecanos, William F. Zorzi, Ed Burns) annak idején a Dróton is dolgoztak.


A Miénk a város története Justin Fenton azonos című tényregénye nyomán meséli el a baltimore-i rendőrség egyik különleges csoportjának felemelkedését és bukását. Ez volt az a periódus a kétezres évek elején, amikor a politika által ösztönzött kemény drogellenes fellépések és a tömeges letartóztatások a valódi nyomozati munka kárára mentek, és visszaélésekhez, illetve korrupcióhoz vezettek.


A főbb szerepekben Jon Bernthal (A Megtorló), Adrian Dunbar (A becsület védelmében) Wunmi Mosaku (Loki) és McKinley Belcher III (Ozark) láthatóak, de több színész is visszatér a Drótból (Jamie Hector, Darrell Britt-Gibson, Delaney Williams és Tray Chaney.)


A miniszéria mind a hat epizódját a Richard királyt jegyző Reinaldo Marcus Green rendezi.”

 

bat939

Active member
Műszaki könyveket szoktam olvasni és szakkönyveket, tanulmányokat, szépirodalmat nagyon ritkán, ezekből probléma megoldásra lehet ajánlani, célirányosan, általánosan nem. Főleg nem hármat. De tudok ajánlani sorozatot:

“A Miénk a város az HBO Maxra érkezik április 25-én, mutatjuk az előzetest.


A 2002 és 2008 között futó, a baltimore-i alvilágot körbejáró Drót tévétörténelmet írt, rengeteg nézői és kritikusi listában választották minden idők legjobb sorozatának, úgyhogy David Simon nem kis feladatot vállalt magára, amikor visszatért a témához. Simon persze a Drót befejezése után sem pihent, olyan szériákat készített, mint a Gyilkos megszállás, a Treme, a Fülledt utcák és az Összeesküvés Amerika ellen, most viszont Baltimore városába is visszatér, ráadásul az írótársai (George Pelecanos, William F. Zorzi, Ed Burns) annak idején a Dróton is dolgoztak.


A Miénk a város története Justin Fenton azonos című tényregénye nyomán meséli el a baltimore-i rendőrség egyik különleges csoportjának felemelkedését és bukását. Ez volt az a periódus a kétezres évek elején, amikor a politika által ösztönzött kemény drogellenes fellépések és a tömeges letartóztatások a valódi nyomozati munka kárára mentek, és visszaélésekhez, illetve korrupcióhoz vezettek.


A főbb szerepekben Jon Bernthal (A Megtorló), Adrian Dunbar (A becsület védelmében) Wunmi Mosaku (Loki) és McKinley Belcher III (Ozark) láthatóak, de több színész is visszatér a Drótból (Jamie Hector, Darrell Britt-Gibson, Delaney Williams és Tray Chaney.)


A miniszéria mind a hat epizódját a Richard királyt jegyző Reinaldo Marcus Green rendezi.”


Engem az egyetlen ami érdekel ezzel a világgal kapcsolatban, hogy kik vagyunk mi, és miért vagyunk itt. Ezért olvasok ilyen könyveket, mert gyermekkorom óta foglalkoztat. Nyilván akkoriban még nem tudtam megfogalmazni mi az, amit tudni szeretnék, de éreztem, hogy ennek az életnek nem ilyennek kellene lennie.
Azt írtad, jobb olyat olvasni, amit nem lehet 2 perc alatt megérteni. Nos, bár nagy vonalakban erre számítottam a könyv mondanivalójával kapcsolatban, mégsem sikerült 2 perc alatt felfognom,(igaz, olvasni is betépve olvasok és lehet közrejátszott..)ezért is érdekelne a véleményed, mert feltételezem szkeptikus vagy ezekkel a megfoghatatlan dolgokkal kapcsolatban.

Őszinte leszek, ez a sorozat nem igazán fogott meg, de mostanában nincs semmi, amit szívesen néznék a csillagos egen kívül. Ettől még persze lehet, hogy jó, de egyszerűen úgy érzem, hogy elvesztegetem az életem, ha órákon át bámulom a képernyőt. Ez mondjuk nem mindig volt így. Abból az időből a Mr. Robot c. sorozat fogott meg. (nem mintha olyan régen lett volna ez az időszak).
Őszinte denevérünket olvashatták, köszönjük a figyelmet!
 
Top