What's new

Trip-uri (ce facem cand fumam, vapam etc)

oldboat

Member
Un gen de topic care l-as savura oricand. Postati va rog intamplari funny (sau nu) dupa ce v-ati medicat intr-un fel sau altu' , si binenteles ca incep eu.

Intamplarea mea nu e asa de funny, dar o scriu pentru ca e primul trip care m-a bagat putin in "paranormal" ca sa zic asa.

Eu pastrez AVB-ul (already vaped bud) , si cand fac un borcan, acopar iarba cu alcool de 70-80 de grade, agit zilnic, las o saptamana, strecor, evapor cat de cat alcoolul in bain-marie, si bag in mine 100 ml tura de Millennium Force.

Si-mi spune cineva pe chat, nu pot spune cine, ca a zis ca daca mai povestesc de pe chat imi da ban ;) . Asadar, imi zice respectivul sa nu mai evapor, sau cel mult sa-l evapor la temperatura camerei, ca distrug canabinoizii. Zis si facut. Fac o doza care era deja pregatita, o strecor, nu mai evapor, pun 100 ml, completez cu suc ca era oribila, si merg la computer. Termin paharul in juma de ora sa zic, si la un moment dat am simtit ca ma ia, peste alt minut mi-am dat seama ca am luat prea mult, dar inca nu stiam cat de prea mult. Peste alt minut eram mort. Am mai apucat sa scriu pe chat ca nu ma mai pot misca. Aproape doua ore am zis ca si mor. Ma gandeam numai la politaiul ala care-a sunat la 112 si le spunea ca i-e rau de la brownies. Si vorbeam cu paharu'-n care a fost dragonu verde, ca cica asa ii zice, si-i spuneam: Stiu ce mi-ai facut. Sa nu crezi ca-s fraer si nu m-am prins.

Am fost high doua zile. Nici nu stiam ca e posibil. Binenteles ca dupa ce mi-a trecut m-am dus iar la borcan. Ca ursu' la miere. Dar am micsorat doza la o lingura, care si aia ma fericeste vreo 8 ore.

Legalize :smoke out:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Haha.. Buna asta. :laughing:

Dar nush, eu imi amintesc ca mai exista un thread cu subiectul asta. Nu pot garanta, ca eram pe 10 gr extrase in unt ultima data cand am postat acolo, asta daca chiar am postat si chiar exista threadul. Fun times. :laughing:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
oldboat, la ce temperatura vapezi tu de ti-au ramas asa de multi compusi AVB (nice slang) ?

Extractele hidroalcoolice (caci asta ai facut tu acolo) sunt cele mai puternice si din cauza prezentei alcoolului ajung mult mai repede in sange, dar si metabolizarea este mult mai lenta iar experientele pe masura.

Eu am preparat acum cativa ani niste tinctura fiarta din aproape 1kg de trim si 1l de alcool de 96 de grade, pe care am concentrat-o pana la ~200mL. O lingurita (~5ml) din tinctura aia te aranja pentru jumatate de zi fara drept de apel. Intamplarea a facut ca cineva sa dea pe gat aproximativ 30-40ml din tinctura aia si cateva ore a stat de vorba cu ingerii, pentru ca high-ul sa dispara complet abia in a treia zi.
 

oldboat

Member
@ hempfield Plenty-ul meu se incalzeste pana la maxim 210°C. Am testat si eu evaporarea alcoolului la temperatura camerei si functioneaza chiar bine. Dureaza mai mult evaporarea decat extractia dar protejez canabinoizii si e mult mai potenta solutia. Chiar am sa fiu atent. Acum stiu doar ca se evapora destul de repede, dar nu m-am uitat exact decat in prima zi, cand am vazut ca a disparut 1 cm de solutie dintr-un borcan de 800 umplut pe jumate. Tura viitoare masor exact si volumul, si gradele de la zi la zi. Poate ar fi mai bine deschis un topic dedicat.
 
Last edited:
Top