What's new

Торове,добавки,схеми и начини на ползван&#1077

focktor

Member
За целта значи може и да се ползва транквилант за рибки.В някой зоомагазини го продават.И там целта е ,ако искаш да ги "разходиш" някаде,или да ги преместиш в друг аквариум без стрес.Още една идея ;)
 

gwan

Member
точно така братле,сговорна дружина планина повдига!браво за идеята!само четете листовките да няма някакви по-силни киселини и т.н.(соли над допустимите нива)или бензоли!вижте общо взето това е ,все едно си се ударил да речем по ръката и ти правят местна упойка да ти напрявят няколко шева,но това незначи че след упойката си повреден или стресиран?напротив!
 
E

EverLast

Добро утро!

Добро утро!

Това беше интересен експеримент....научихме и днес нещо ново а сега е време за поредния джойнт :D!
 

gwan

Member
наздраве и от мен!аз съм днес на *SSH*,имаш уникалния знания човеко!чел съм всичките ти постове,поне така мисля,успокояващо е да знае човек че има такива градинари по родните земи,ама тая пуста "макина" май те прави доста мързелив,както всички ни останали!паля джойнта,мир!
 

jhook

Member
здравейте!
препоръчайте ми нещо за кокос ?
никога несъм гледал в кокос,а мисля да пусна 4 китки в една палатла ,дайте малко по-подробно инфо 10х предварително!
 

gwan

Member
здравейте!
препоръчайте ми нещо за кокос ?
никога несъм гледал в кокос,а мисля да пусна 4 китки в една палатла ,дайте малко по-подробно инфо 10х предварително!

къде се губиш човече?стана малко скучно-без качествените главчаги,който винаги вадиш!сега на въпроса за кокоса-наистина ли питаш?или се майтапиш?ако питаш найстина,гледал съм само 2-пъти в кокос,като първият път беше брутален провал,но втория-беше страшна на вкус,гледах "сензи стар"и съм много доволен,ако харесваш индика-дом.?
 

jhook

Member
ми не се губя тука съм, просто не пиша!
не не се базикам не съм ба4кал в кокос и ми е интересно как то4но се правят нещата?
сенси стар съм гледал много е добър !
по принцип предпо4итам индиките да!
интересувам се какви съдове ?на4ин на напояване и т.н възможно най-оптималния на4ин ,тва е
10х предварително!
 

gwan

Member
мойте познания за практични,на принципа проба-грешка!има много сходства с айрото(всичко зависи от теб) т.е. нямаш право на грешка!аз гледах в 4,5L саксия(пъвия път бяха в 6,5L направо ми се взе акъла от разход на тор),всеки ден поливаш с торове по расписание,като се стремиш поне 20%-30% от торния-раствор да се отцеди в чинийката(много е важен дренажа),и веднага премахваш остатъка много е важно иначе се преполиват!(много разход на тор-но си заслужава!)във вег.ЕС-1,5*PH-5,6 в цъф.ЕС-1,8*PH-6,0,последните 8-12 дни никакъв тор и пак PH-то да е 6,0.внимавай в кокоса много бързо растът!ще се схванеш,ако питаш мен даже направо на 12/12 или с много малка вегетация.за това се сещам в момента,ако имаш въпроси питай.
едно уточнение ако гледаш да кажем 4 планта,аз правих така за да намаля разхода на торове.значи поливам първите две и с раствора от чинийките поливах другите две,но внимавай и този начин си има свойте минуси.
 

jhook

Member
мойте познания за практични,на принципа проба-грешка!има много сходства с айрото(всичко зависи от теб) т.е. нямаш право на грешка!аз гледах в 4,5L саксия(пъвия път бяха в 6,5L направо ми се взе акъла от разход на тор),всеки ден поливаш с торове по расписание,като се стремиш поне 20%-30% от торния-раствор да се отцеди в чинийката(много е важен дренажа),и веднага премахваш остатъка много е важно иначе се преполиват!(много разход на тор-но си заслужава!)във вег.ЕС-1,5*PH-5,6 в цъф.ЕС-1,8*PH-6,0,последните 8-12 дни никакъв тор и пак PH-то да е 6,0.внимавай в кокоса много бързо растът!ще се схванеш,ако питаш мен даже направо на 12/12 или с много малка вегетация.за това се сещам в момента,ако имаш въпроси питай.
едно уточнение ако гледаш да кажем 4 планта,аз правих така за да намаля разхода на торове.значи поливам първите две и с раствора от чинийките поливах другите две,но внимавай и този начин си има свойте минуси.
10х много за инфото !
:thank you:няма да е кокос
хахаха
немога да се знимавам толкова време с него:)
пак ще е аеро май!!
или почва:tiphat:
 

gwan

Member
няма проблем братле,кокоса е голяма играчка и изисква много време,но има много предимства,първо тази система е най-бързата-можеш веднага да почваш на 12/12 без никакви притеснения и добива ще е същия като с 20дни вег.в почва.има и най-чистия и приятен вкус,по-разбираеми причини.но е повече като гъзария или ако искаш само качествен джойнт!иначе си прав айрото си е най най дет се вика!
 
E

EverLast

Аз си оставам твърд фен на почвата може кокос до някъде но без хидро и аеро истории при мен.....причината??? Качеството и този проклет вкус :D. С чиста органика пак могат да се постигнат добри резултати...даже бих казал отлични...ама всеки си знае сам за себе си де.
 

gwan

Member
гласувам с две ръце за почвата,но????"ах къде-го тоя късмет да си сее спокойно човек под слънчо в някой плодороден чернозем на чиста органика" защото както всички знаем майката природа има винаги последната дума!!! но какво се случва на практика направиха ни на маймуни с тези проклети лобистки-"престъпни"-закони,като не ни оставиха друг избор освен сами да се справяме като си играем на "майката природа" а органика на лампи не става-искам да кажа че не става така както щеше да стане под слънцето!става ако държиш да измъчваш планчето и себе си наблюдавайки как се гърчи милото под лампите!от няколко сезона гледам с подръжни материали и главите стават малки,така да се каже колкото да отбият номера,като някви зомбита са под тези лампи-"матрицата"-хахаха!
 

jhook

Member
Аз си оставам твърд фен на почвата може кокос до някъде но без хидро и аеро истории при мен.....причината??? Качеството и този проклет вкус :D. С чиста органика пак могат да се постигнат добри резултати...даже бих казал отлични...ама всеки си знае сам за себе си де.
ами брат какво да ти кажа !? всеки луд с номера си:tiphat:
при аерото -последните дни -5-6 ,го оставям с чиста вода с ПХ 5.8
и вкуса се подобрява доста !но определено неможе да се сравнява с почвата!
обаче количеството и качеството е повече от прекрасно:comfort:
 

gwan

Member
и аз съм голям фен на айрото-хванеш ли му цаката,качеството ти е гарантирано с 5-6 планта си осигуряваш сезона.а в кокоса става с най-приятния вкус.а добре планирания аутдор си остава фаворит,според мойте наблюдения.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Здравеите! Един баналничък въпрос от мен. колко 4есто мога да използвам 4ая от гуано? В него има около 4 лъжи4ки гуано(от мен събрано) на 1 литър приблизително. не е твърде концентрирано мисля. престояло е доста по принцип и няколко дни във водата.
 
E

EverLast

Пробвай с 1път седмично и си намести дозата според това...и разгледай из форума органика като инфо кво ще намериш апропо ти горе долу така някви приблизителни стойности N P K не знаеш предполагам?
 

jhook

Member
Здравеите! Един баналничък въпрос от мен. колко 4есто мога да използвам 4ая от гуано? В него има около 4 лъжи4ки гуано(от мен събрано) на 1 литър приблизително. не е твърде концентрирано мисля.
ами Инче ,какво да ти кажа!?
по-добре си купи ЕЦ и ПХ метри 4е да си в час винаги със стоностите с които поливаш, ина4е съм сигорен 4е няма кой да ти каже каква ти е концентрацията на гуаното!
а и така няма да задаваш подобни въпроси (баналнички )както ти самата се изрази:tiphat:
 

_Ina_

Active member
Veteran
приблизителни 10-3-1 пише за гуано кто цяло,и за това от нашенските прилепи:) не е наи-подходящото за цъфтеж доколкото разбирам,но било добро. забелязах 4е за растеж става много добре:) jhook:да,трябва да си взема,ясно е това. но тогава нчма да има за какво да ви питам хаха :)
 

jhook

Member
приблизителни 10-3-1 пише за гуано кто цяло,и за това от нашенските прилепи:) не е наи-подходящото за цъфтеж доколкото разбирам,но било добро. забелязах 4е за растеж става много добре:) jhook:да,трябва да си взема,ясно е това. но тогава нчма да има за какво да ви питам хаха :)
щом те влече?:):comfort:
 
Top