What's new

Thermovision

Clockmaker

Member
http://zpravy.idnes.cz/termovize-od...e-se-p1k-/krimi.asp?c=A090304_182952_krimi_jw

Netušim jakou termovizi použvá cez,ale utvrzuje mě to v názoru,že termovize nevidí přímo lampy, ale teplo unikající skz zeď a následně vyústě teplýho vzduchu-viz komín
Světlejší místa na budově to vypadá na ventilaci u zdi.Dobře je vidět, jak nejvíc svítí osoby venku před budouvou-asi kluci zakuklený se jedou vykouřit:)
Btw takhle hračička by se mi moc líbila :cool:
 
Jj, pomocí termovize můžeš sledovat zviditelněné tepelné záření, což dokazuje to, že ten dům zářil jak táborák. Netušil jsem ale že policie používá termovizi k nacházení pěstíren. Mám doma taky jednu, ale takovou tu starou, se kterou s sebou musím vláčet 12V baterku a navíc mi k tomu chybí ještě nějaký přídavný světlo, kterým si musíte svítit před sebe, což je dost na palici:fsu: asi ji zítra půjdu střelit policajtům, at maj něco do zálohy.
 

ZeeGun

Member
Jj ten komín do kterýho šel odtah je pěknej..:D
Už jim končí sezóna v létě to je hodně obtížný..
Koukal jsem po tom na netu a cena toho co jsem našel se pohybovala kolem sto litrů..
Tak třeba k příštím vanocům pod stromečekk....:D:D
Pak můžeš vyhánět vietnamce z nory. :D:D:D
 

Clockmaker

Member
Jj, pomocí termovize můžeš sledovat zviditelněné tepelné záření, což dokazuje to, že ten dům zářil jak táborák. Netušil jsem ale že policie používá termovizi k nacházení pěstíren. Mám doma taky jednu, ale takovou tu starou, se kterou s sebou musím vláčet 12V baterku a navíc mi k tomu chybí ještě nějaký přídavný světlo, kterým si musíte svítit před sebe, což je dost na palici:fsu: asi ji zítra půjdu střelit policajtům, at maj něco do zálohy.

Nevim jestli je maj i policajti,nejspíš jo.tyhle fotky jsem ale od čezu.o tom jsem už slyšel,používaj je právě na prozkoumání míst, kde jejich technici odhalili vysoký únik ele.energie

Taky by mě zajímalo jestli fungujou ty antidetekční folie.Teplota stěn určitě klesne ale co výstup teplýho vzduchu tam bude o to tepleji.jejině snad naistalovat na vývodu vzduchu separátní chladící systém vzduchu,třebas nějakou teplo vodivou kapalinou
 

ZeeGun

Member
No většinou čez pošle zmrda s termovizí když má někde podezdření na černej odběr at prověří.. Po čemž on případně hlásí policii..
Ale nedivil bych se kdyby čez s fízlama spolupracoval a na požádání jim zapůjčil teréního pracovníka..

Jasný největší průser je odvod vzduchu z budovy..
Účinost antidetekční folie by mě taky zajímala, když nad tim přemejšlim tak tozas tak ovlivnit nemůže prostě se časem nahřeje stejně jako celá místnost..
V každym případě si myslim že bys musel mít víc kw nebo dřevěnej dům abys ji vůbec potřeboval.. Přecijen dvěma kw pokoj 3x4m moc neohřeješ..
 
M

Miris

jo to se najde lehko když je zima, ostatní baráky modrý jen jeden žlutej mezi nima : )))
jinak černej odběr elektřiny oni zjistí u velkejch pěstíren snadno ale u menších chladnějších objektů by musely mít nějakou citlivější termovizi. ne, hodně citlivou termovizi...a nějakých směšných 500C co máte schovaný ve skříni (mluvim třeba o teplotě baňky z lampy) a ještě chlazený nemaj možnost zjistit. navíc prvně by musemo být nějaký podezření.
já si osobně myslim že policajti dostali rozkaz něco jako bacha na opuštěný baráky...za každej nalezenej vám dáme desetinu úrody :D
 

nans

Member
Chebská pěstírna je výjimečná i tím, že konopí obsahuje díky zvláštnímu hnojení a svitu sodíkových lamp nezvykle vysoké procento psychotropních látek.

sila slova
 
L

lucky..

zdravim,
antidetekcni folie pracuje tak ze pohlcuje tepelne zareni.proto pres ni nemuze termovize(které zachycují tepelné záření) videt.
ja mam dane na vrchu 15cm tlustou izolaci, steny jsou 30tky..a vyvod mam do kuchyne..:)
fuck cops..

btw:ten odkaz me nejede..muzete nekdo nahodit co tam je?:)
 

rkcz

Member
2 lucky..: Jan Gazdik (MF Dnes), 4. brezna 2009: "Opuštěná chebská pekárna působila jako mrtvý objekt. Stačil ale krátce po půlnoci jediný pohled termovizí a kriminalisté se nestačili divit. Potemnělé baráky se na displeji až zázračně rozsvítily. "No, spíše rozžhavily," upřesňuje Karel Vaniš z elektrárenské společnosti ČEZ. Rozžhavená byla všechna místa, kudy unikalo teplo z devadesáti 600wattových lamp a ventilátorů rozměrných sálů velkopěstírny konopí. Pohled na obrazovky se svítícími budovami byl pro kriminalisty posledním impulsem k domovní prohlídce, při níž zabavili 1 100 sazenic konopí. "Čistý výtěžek z jedné sklizně je půl druhého milionu korun. A sklízí se čtyřikrát ročně," vysvětluje kriminalista z odboru drog, jenž kvůli své bezpečnosti nemůže zveřejnit jméno. Vaniše zatím pohlcují jiné počty: za sedm měsíců provozu odebrala chebská pěstírna na černo elektřinu za 994 tisíc korun. To je spotřeba sedmatřiceti plně elektrifikovaných rodinných domků. A když už jsme u počtů, kvůli krádežím elektřiny lidé zaplatí za jednu kilowatthodinu o 40 haléřů více. "Výtečně organizovanou skupinu Vietnamců jsme sledovali půl roku a v konečné fázi operace požádali o pomoc odborníky z ČEZ, bez jejichž špičkového měřícího vybavení bychom se neobešli," říká policejní expert na výrobu a pašování drog. Chebská pěstírna je výjimečná i tím, že konopí obsahuje díky zvláštnímu hnojení a svitu sodíkových lamp nezvykle vysoké procento psychotropních látek. Všechna produkce marihuany směřovala navíc do Nizozemska a Velké Británie. Novinkou bylo podle policistů i to, že pěstitelé nepoužili pachové filtry, protože veškeré teplo odváděli vysokým továrním komínem. Také on proto září na snímcích termokamery jako rozžhavený ingot. Kriminalisté ve spolupráci s ČEZ odhalí ročně kolem šedesáti velkopěstíren konopí s nejmodernějším vybavením. "Učí se velmi rychle. Proto se i my snažíme, abychom před nimi měli technologický náskok," prozrazuje Vaniš. K perličkám zátahu patří fakt, že chebská "pekárna na konopí" vznikla v bezprostředním sousedství tamní policejní služebny."

  • picture.php
    Komin
  • picture.php
  • picture.php
 

ZeeGun

Member
jeniček: což o to vývod komínem nic zvláštního, ale ne na budově která neměla bejt vůbec v provozu..

Newhouse: Myslim tim že pro nás malopěstitele jsou folie v podstatě téměř k ničemu.
 

Expiry

Member
Plne souhlasim s tim,ze policie ani CEZ nema potrebu kontrolovat lidi,kteri plati elektriku...V pripade,ze bych se rozodl nejakym zpusobem se zabezpecit proti termovizi,pouzil bych radsi rockwool.Zabije to dve mouchy jendou ranou->tepelna i akusticka izolace pestirny.Mam vic duvery k roky pouzivany a osvedceny technologii,nez ke kusu hliniku prodavanyho v Growshopech.....
 
Top