What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

The Ultimate CBD Diary 2024 - CBD Auto 20:1 (420 Fast Buds), Alpine Delight CBD (Sensi Seeds) / Lumatek ATS 300W PRO / tiny training - ebb&flood

ZöldlombLegolas

Active member
Kukáztam a projektet, és moddoltam a jó öreg kókuszba. Viszont itt meg nincs meg ugye az a kannibálos zabálás, túl is vannak locsolva. Hideg is van, LED nem adja úgy meleget mint hps, és nem szárad annyira kókusz... Most, hogy át állt virágba raktam neki a ventit. 20/4 be mennek, 26-27 c fent, 40% körüli pára.

Táp az fura volt most nekem. 1.5/5.5 körül kapta tápot. Mondom nyomok egy flusht,. 0.6 körül jött ki alul. (bár nem volt meg a cserép L*5 szabály)

Igy kevertem egy izmosabb tápot, hogy 1.3-1.5 körül jöjjön ki alul belőle. Ez miért is van, hogy vagy 1 EC leugrik a felső, alsó érték között? Menjek ugyan úgy locsolt értékkel, és néha flush ugyan azzal, vagy flush menjen erősebb táppal?

Alpine Delight
20240320_082937.jpg
20240320_083025.jpg
CBD Auto 20:1
20240320_083048.jpg
20240320_083035.jpg
 

ZöldlombLegolas

Active member
Jah lerakódik tápsó kókusz szöveteibe mi? Kvázi mint egy szűrő? Ha cserép méret *5 mennyiséggel viszont ha átmosom, akkor teljesen át tudom mosni a közeget, és nem hagyok benne sok felgyülemlett tápsót.
 

tejföl

Active member
Nem értetted előző körödben mire gondolok, mikor azt mondom, nem praktikus ennyi golyó ilyen kis tőszámhoz. Nekem a világ összes savát meg vizét felzabálta mire beállt. Az első napokban csak öntöd bele decire a savat és nem is mérsz. Én se azért áztattam egy hétig, mert nem volt cserép itthon. Nálam emlékeim szerint ph 8.5 volt, 1.5ec mellett xD

Ha az agyagnál komolyabb zabálásra vágysz, nagy előkészítés nélkül, próbáld ki a kőzetgyapotot. 25fok alatt kell tartani figyelve a nedvességtartalomra, de keresztbe hosszába megeszi az agyagot ha nem rohad be :D
 

ZöldlombLegolas

Active member
Nem értetted előző körödben mire gondolok, mikor azt mondom, nem praktikus ennyi golyó ilyen kis tőszámhoz. Nekem a világ összes savát meg vizét felzabálta mire beállt. Az első napokban csak öntöd bele decire a savat és nem is mérsz. Én se azért áztattam egy hétig, mert nem volt cserép itthon. Nálam emlékeim szerint ph 8.5 volt, 1.5ec mellett xD

Ha az agyagnál komolyabb zabálásra vágysz, nagy előkészítés nélkül, próbáld ki a kőzetgyapotot. 25fok alatt kell tartani figyelve a nedvességtartalomra, de keresztbe hosszába megeszi az agyagot ha nem rohad be :D
De ez am, hogy lehet egy Plagronos golyóval? Nem az lenne a lényege, hogy setupolt, és nem kell vele kecizni?

Elég faszák így cocoba is. Mikor érdemes inkább kirakni őket, mikor izmosabb egy nap nekik mint a fullon járhatott Luma? Felső levelek nagyon betakarnak ugye, alul full sötétség uralkodik. Kint szélesbe kapná naftát. 20-22 lesz csak átlagban kb. az elkövetkezendő napokban.

Autót mennyire ritkíthatom? Gondolom nem nagyon kéne bántani.
 

Uzsidoboz

Well-known member
De mér akarod bántani? Míg ilyen kérdést fel teszel és nem fogod és neki állsz leszedni ami szerinted "nem kell oda" Ne szedj le semmit .
 

tejföl

Active member
Én azért meghallgatnám az érveket a kopasztás ellen. Én ezt látom: Leszedek 1/4 rész zöld felületet, pár nappal később, ugyan akkora. Buktam pár napot a vegen, de azok a hajtások erősödnek meg, amiket szeretnék.
 

ZöldlombLegolas

Active member
De mér akarod bántani? Míg ilyen kérdést fel teszel és nem fogod és neki állsz leszedni ami szerinted "nem kell oda" Ne szedj le semmit .
Mert vannak tiszta csöves részek, ahova nem, vagy alig jut fény a felső réteg miatt. De nyilván nem olyan szinten kopasztanám mint egy normál növit, hanem csak finomba. Elszáradt, elsárgult levelek, hajtások. Amin van egy minimális virág kezdemény is, azt hagynám.
 

ZöldlombLegolas

Active member
Átmostam őket még így a nagy drukk előtt, hogy lássam ha nagyon elvannak csúszva a dolgok. Az alábbiak voltak az értékek.

I flushed they, before the last blasty flowering weeks, is the pH, EC value is fine.
The values are below.

1
5.8 - 1335
5.6 - 1430

2

5.8 - 1400
5.5 - 1580

3
5.7-1500
5.6 - 1480

4
5.7 - 1460
5.4 - 1460
 

Attachments

  • 20240407_210907~2.jpg
    20240407_210907~2.jpg
    4.1 MB · Views: 22
Last edited:

Uzsidoboz

Well-known member
Mert vannak tiszta csöves részek, ahova nem, vagy alig jut fény a felső réteg miatt. De nyilván nem olyan szinten kopasztanám mint egy normál növit, hanem csak finomba. Elszáradt, elsárgult levelek, hajtások. Amin van egy minimális virág kezdemény is, azt hagynám.
Azt kéne el dönteni hogy tudatában vagy e a cselekedeted kapcsán :D én értem hogy érted
 

ZöldlombLegolas

Active member
Szépen fejlődnek.

Az egyik CBD Autonak van nyűgje. Két kólán is elkezdtek száradni a bugák. Szedjem le inkább vagy mivan vele? Elkezdtem már csökkenteni tápot. 1.2-5.8 körül kapnak, de nincs runoff. Kevesebbet adok nekik, hogy többször tudjak kevesebbet locsolni. Lehet felgyűlt tápsó problémás, és ez a feno nem bírja túltápot? Melegre is gondoltam, mert pont venti alatt van, nem kapja úgy levegőt mint másik három növi. Pilács elég messze van tőle, vagy 50-60 cm.

Szerintetek? Le is szedtem az egyik buga tetejét annyira kezdett száradni.

Problémás CBD Auto
20240426_074559~2.jpg
20240426_074604~2.jpg

Telibe CBD Autók
20240426_074533.jpg
20240426_074524.jpg

Telibe Alpine Delight-ok
20240426_074515.jpg
20240426_074509.jpg

Panoráma
20240426_074446.jpg
 
Top