What's new

Tangerine Sorbet indoor drip DWC

fukuoko

Member
Zdar, jedu svůj první dripdwc, předtím jsem pěstoval jen auto cream caramel v hlíně, taky indoor.

Mám jednoduchý setup:
  • 120ku box,
  • 600W ledpanel,
  • 160L nádrž s čtyřma 20L květníkama
Kytky tangerine sorbet od paradise seeds, roste to od 16.5. (viz první foto), druhá foto je z dneška. Médium rockwool a jinak plnej květník clay pebbles. Mám trochu issues s plísní, ale kytku to ještě nechytlo, zítra to pročistím no a uvidíme jestli to přežije, tak držte palečky, když tak se to rozjede znova. :)
286213770_1070834143790282_1209163569311350198_n.jpg
286037533_978769326055160_4719137784009279092_n.jpg

wish me luck
 

fukuoko

Member
Dík že sledujete, posílám nějakej progres, dnes přepnuto na květ.

Plísně jsem se zbavil přidáním ventilátorů a taky sem květníky dosypal až úplně nahoru aby ty modrý pršikolečka byly zahrabaný. Jinak je to keřisko jak prase, až to trochu povyskočí tak to protrhám. Nicméně problémy s tím nejsou, kytka vypadá happy.

288329562_1396498790870206_8013322312263596096_n.jpg
 

crazyben

Active member
IMG_20220620_235933.jpg
čau, paráda hele

jak jde o hydro jsem trochu ztracenej já sem spíš takovej vidlák co se rochní v hlíně... to je drip v rockwoolu, nebo v tý nádrži "plavou" a voda může i spodem? Čim hnojíš? Vypadají že se maji dobře ale možná by zvládli o trošku víc, připadají mi trochu světlé (pokud to nezkresluje foťák).


Jak hydrošku nejedu, tak na to druhou stranu rád koukám u jinejch, takže doufám že budeš postovat častěji ;) A na tohle jsem obzvlášť zvědav, bo z loňskýho cannafestu tu ještě mam osivo, který plánuju v zimě vysadit :cool:
 
Last edited:

fukuoko

Member
Častěji klidně postovat mohu, teď to konečně začne být zajímavý v tom květu. :) Tangerine sorbet jsem u moc lidí neviděl, akorát tady: https://growdiaries.com/diaries/140449-grow-journal-by-ganjasnake a ten už to má teď hezky v květu. Roste to prý skoro stejně jak wappa. Má to v hlíně a pokud budu mít výsledky jako on (snad i lepší) tak budu spoko.

Hnojím advanced hydroponics dutch formula 1/2/3 a k tomu od nich i root stimulator a enzymes+. Výsledné EC je 1,2-1,5 (v růstu, u květu ještě nevím). Mám problémy s pH, v tady takových systémech to prostě hrozně stoupá, což má za následek že kytka nepapá živiny a jak se voda odpařuje tak koncentrace hnojiv sílí a EC roste. Ale z mé zkušenosti je to tak ve všech hydro setupech. Je to lehce vysvětlené zde https://atlas-scientific.com/blog/how-does-co2-affect-ph-in-water/. Kytky mám vyklíčené v rockwoolu a ty jsou zahrabané v jílových kuličkách (normální clay pebbles). Rád bych taky zaexperimentoval s kokosem, ale ty clay pebbles mi přijdou dobrý v tom že je pak vyčistím a použiju znova.

Až vypěstuju a něco prodám tak si asi koupím automatický pH controller a celkově ten setup zlepším, chtělo by to i silnější čerpadla a vzduchovací kompresorek.

Ideální by asi bylo mít nádrž s roztokem mimo květníky, respektive květníky mít výš než ta nádrž a pH měřit v místě, kde stékající voda teče zpět do nádrže. Takhle se trochu bojím, že se ten pH controller zblázní a bude regulovat špatně. Další problém je teplota živného roztoku, teď ji mám okolo 25 °C (měřím sondou zapíchnutou v kořenovém systému rostlin) a teplota okolo vrcholků je teď 25-30 °C. Kdyby to bylo o 5°C nižší, byl bych šťastnější. Zkoušel jsem do té nádrže házet zmražený flašky s vodou, ale rychle to roztaje. Bude se to muset zaizolovat a nějak to promyslet.

Celkově jsem chtěl, aby to bylo co nejjednodušší, což je DWC s malým recirkulačním čerpadýlkem aby tam ta voda nestála a nehnila. Na nějaký ebbandflow nebo nft nemám pomyšlení, to mám v jiném hydro systému na pěstování microgreens a je s tím moc sraní :D
 

fukuoko

Member
Jsem dnes přemýšlel kam až ta kytka poroste, growbox mám 2m, nicméně pěstební prostor je zabrán zvrchu filtrem a světlem, takže tak 140cm max.. stejně tak mi auta co mám v hlíně za posledních pět dní vyrostly asi o 30cm (???) a spálily si špičku o ledku 😑

Da se nějak řešit výška rostlin v květu? Ohnout to už není moc kam, jedině mě napadlo snížit fotoperiodu třeba na 10/14 aby to rychleji vykvetlo, ale to se mi nechce...
 

crazyben

Active member
jo v hydrošce to umí vystřelit... krom ohýbání nevim teda jak ti poradit, snad jen držet lampu co nejníž aby se to zároveň nepálilo ale to určitě víš. Auťáky pod lampou sem měl jednou jedinkrát a těm se do vejšky moc nechtělo ikdyž sem svítil 18/6 i v květu.

Možná vzít ještě jednu síť a zkusit nějak proplést než to začne nakvejtat uplně? Zase by sis zkomplikoval manipulaci s tim systémem.
 

fukuoko

Member
No uvidím, za těch pár dní co je to v květu tak to poskočilo jen trochu, když tak to prostě nějak ohnu. Dneska sem prostříhal vnitřek, ty co už nemají šanci vylézt nahoru sem nechal na klony kamarádům..

Jinak spotřeba vody je naprosto enormní, 25l za 4 dny.
20220623_194616.jpg

Tu zadní vpravo sem topoval jen jednou a roste lépe než ty co sem topoval 2x. V růstu jsem svítil svítil 500W, pak jsem to na týden a něco snížil na 380 protože to rostlo moc. Teď v květu 630W. Mám pocit, že by z toho mohlo být něco dobrého. :)
 

crazyben

Active member
A pak že hydroška šetří vodu :D 25l za 4 dny je masakr :D ale ono asi bude tim jak je to otevřený a hodně se odpařuje... já se naučil tak že topuju jen jednou... některý strainy, když to střihneš víckrát, pak už nedělaj salámky, pokud nejedu vyloženě scrog kdy vyplejtám. Vypadá to fajn...
 

fukuoko

Member
Díky, jsem rád že to roste. Jj vypařuje se hodně, jednou jsem to nechal zavřený a zazipovaný a večer sem tam strčil hlavu a bylo to jak v deštným pralese (70% vlhkost ukazoval merak).. ještě nemám hotovej vodtah, chyběla mi trubka a teprve dnes jsem ji dostal, nicméně sem dvě hodiny prostřihával, kontroloval a kochal se a teď už to dělat nebudu. A o víkendu du makat na zahradu, tam mi roste 6 cbd kytek (ne že bych to chtěl, ale na zkoušku jsem si koupil dva gramy a bylo v tom semínek jak nasráno, nefungovalo to a ještě za to chtěli 3kila, prostě co je legal to stojí za hovno). Tak odtah bude asi až příští týden. Už aby to bylo hotový, těším se, pak můžu nasdilet vzorky at víš jestli se ti to vyplatí taky pěstovat. Btw londýnský cannafesty, to je dobrá akce? Nikdy sem na ničem takovym nebyl :)
 

crazyben

Active member
Londýnskej nevim :D psal jsem loňský... jakože minulej rok, ale normálně v Praze. :) jo, dobrá akce...člověk okoukne novinky ze světa, sežene nějaký seeds ve slevě, potká spoustu super lidí... bývaj tam i přednášky a semináře, večer stage s hudbou...
 

fukuoko

Member
Jinak žlutě to vypadá jen pod světlem, foťák klame. Tady je foto bez světla.
20220625_073129.jpg

Jediné co mi trochu dělá starost jsou žluté špičky lístků, viz foto níže. Identifikoval sem to jako přebytek hnojiv, přes víkend jsem u toho nebyl a jak se voda vypari, ec stoupne na 2,6. No teď už s tím nic neudělám, jak to sklidim (ještě 7 týdnů 😢) tak to celé předělám ať se toto neděje.
20220625_073152.jpg
 

fukuoko

Member
Začal jsem přidávat i bloom excellarator od AH, takže teď hnojim dle jejich tabulek (1,2,3, enzymy a ten bloom. pH je z nějakého záhadného důvodu stabilnější, začal jsem ho upravovat pomocí bio down od biobuzz, tak je to asi lepší než ten prášek od terra aquatica..

Těším se jako blázen, měl jsem docela dlouhou pauzu od huleni bo sem to trochu přeháněl tak uvidíme. Snad se to za těch 5 týdnu nějak neposere 😀
 

fukuoko

Member
Vodní nádrže jednoho nejmenovaného eshopu jsou fakt na hovno :D zednická nádoba na maltu je levnější a lepší..
20220729_144404.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top