What's new

Super Skunk + Critical Sensi Star

U

Universu

Sigur nu le-ai dat nutrienti?Verifica ph-ul fa un flush daca e prea acid pamantul adica sub 6.5 la ce ghivece ai o pot lua razna si de la substanta aia de radacini mediul e foarte sensibil fiind asa mic(nu stiu cum am reusit sa postez de doua ori futemash in el telefon)...nu mai zic de transparenta paharelelor ca iara ma ia coolbud la pzla plantele sumt destul de mari radacinile sau exstins si lumina le afecteaza da no nu ma baga pe mine in seama.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ciudat. Plantele astea nu mor asa degeaba. Gandeste-te ce le-ai facut. Eventual completeaza chestionarul ala de la probleme cu plantuta, daca vrei ajutor cu gasirea problemei.
 
Pai se pare ca pamantul in care le-am pus este all mix, am realizat cam dupa o saptamana dupa ce au germinat, apa este filtrata, ph-ul este cam 7.5, cand le udam am pus apa mai mult si la ultima udare am adaugat si rhizotonicul corectand si ph-ul(aducandu-l la 6.5) care a crescut la 8.5 dupa ce am adaugat rhizotonicul, in rest nu am mai facut nimic . Am sa ma uit si peste chestionarul de la probleme cu plantuta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai ii cam clar. Uda cat mai putin pana se consuma nutrientii din sol. Nu mai folosi pamant fertilizat la plante mici..
Apropo ai gauri de scurgere la paharele?
 
Aseara am udat 2 din ele si se pare ca si-au revenit azi le-am udat si pe restu. Chiar nu inteleg daca este overwater sau underwater, practic la overwater am citit ca apare si ingalbenirea frunzelor lucru care mi s-a intamplat si mie, nu la toate dar la o parte din ele. Acum astept sa vad daca o sa isi revina si celelalte.

@explo stiu ca nu trebuia sa folosesc pamant fertilizat dar mi-am dat seama deabia dupa o saptamana ca de fapt professional plus este slab fertilizat.

@snig 1ml/L am pus normal scrie 4ml/L
 

snig

Member
Ai mai spus cât ai pus exact, acum am văzut. Tocmai le.am pulverizat și eu cu 0,4 ml de rhizo, încă ma chinui sa vad efectul exact dacă le face bine sau nu și în ce cantități dacă tot scrie ca e asa miraculos serul asta pentru rădăcini..n.are logigca
 

snig

Member
în caz de nu o ai. Sper sa înțelegi..
 

Attachments

  • DSC_0131.jpg
    DSC_0131.jpg
    35 KB · Views: 20

coolbud

puffin' the herb
dar de ce ai vrea sa dai orice fel de nutrienti unor plante cu 3 4 frunze ? sneaky question isnt it ?
 

Latest posts

Latest posts

Top