What's new

Small grow Pot Of Gold 8x, CoCos

SenSiKind

Member
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Ahoj, vypadá to moc dobře........
Je videt ze mas cit pro kytky, oni tak pak vypadaj. :yes:
Fotky jsou taky pěkný a těším se na další ke konci květu kdy jsou kytky nejhezci......

Nech se daří....... :smoweed:
 

SenSiKind

Member
muj zahradnik. v praci od 21.3. (prvni jarni den) dneska jsem ho videl poprvi od doby nastupu :D asi dostal hlad protoze hned po foceni se zved a sel pryc :bongsmi:
picture.php

tak kdyz uz to mam v ruce:
picture.php

picture.php

picture.php

:joint:
 

newhousegreen

-.-
Veteran

SMUTNICE


Tyto škůdci poškozují hlavně klíčící a mladé rostlinky, kdy jejich larvy napadají nejmladší kořínky, postupně je okusují a vysávají z nich živiny.
Tyto drobné mušky jsou velmi často přenašeci jiných chorob, a to zejména různých plísní a hub.
*Dospělé smutnice jsou asi 2 až 4 mm velké černošedé mušky s nápadnými průhlednými křídly
Dospělé mušky rostlinám většinou nijak neškodí. Můžeme je často vidět, jak posedávají nebo poletují kolem rostlin nebo běhají po substrátu a po květnících. Samičky pak do vlhkého substrátu kladou vajíčka, ze kterých se líhnou nebezpečné larvy. Larvy jsou o něco větší než dospělí jedinci - mohou dorůst až 7 mm, arvy mají převážně bílé zbarvení, někdy mohou být i průhledné. Od ostatních je snadno poznáte, mají totiž černé hlavičky. Většina larev smutnic se živí odumřelými částmi rostlin. Některé však napadají i živé tkáně, a to hlavně pokud dojde k jejich přemnožení. Protože vyhledávají mladé kořínky, oslabují hlavně klíčící rostlinky či řízky. Při přemnožení dokážou napadnout i starší rostliny, což se pak může výrazně projevit na sklizni.

Smutnicím vyhovuje vlhké prostředí. Nejčastěji se objevují při časté zálivce. Pokud se chceme vyhnout výskytu smutnic, měli bychom omezit vlhkost v pěstírně. Většinu rostlin zaléváme, až když proschne horní vrstva substrátu. Rostliny každopádně nepřeléváme a to i z jiných důvodů než je výskyt smutnic. Další osvědčenou prevencí je kvalitní drenáž. Dále musíme včas odstranit všechny odumřelé části rostlin. V žádném případě neponecháváme spadlé listy na povrchu substrátu.

Drastické řešení

V boji proti smutnicim mohu doporucit formaldehyd resp formalin (30% roztok formaldehydu). Zalivka 1,5% roztokem formaldehydu (30% formalin naredime 1:20) zlikviduje bezpecne behem 1-2 hodin vsechny larvy.

atd...
Likvidace larev "jemněji"
Na smutnice pomuze jedine nalev vytvoreny z vyluhovaneho tabaku z cigaret. Vydrolte tabak z cca 10 cigaret do vody a nechte pul dne louhovat. Pote touto vodou zcela prolijte postizene kvetinace. Zabranite tak mnozeni musek a na ty prezivsi nasadte lepove desky. Vyzkousel jsem snad vse, ale toto je jedina a opravdu ucinna metoda jak se tohoto doterneho skudce zbavit.
atd..

Prevence
Sterilizace!-
Sterilizace!--)trouba,mikrovlnka,horká pára
Sterilizace!-
 

SenSiKind

Member
dik dik, super ;)
vim ze skoro 100% je to prolejt pripravkem MOSPILAN, to ale v danej vek delat nechci. mel jsem to resit driv, blby larvy maj snad ted uz jen minimalni vliv (doufam), asi zkusim ten tabak a snad to nebude mit vliv na chut :D (nekourim)
 

SenSiKind

Member
Tak zdravim :wave: mame tu pekny zacatek (9) tydne. 3 dny na cisty vode zasebou a dneska jsem si konecne udelal cas a proplach je poradne. kokos se proplachuje suprove :joint: (ale delal jsem to stejne pres hodinu)
vlhkost 45-48% den, max 50% noc, pockam az to zezloutne a smik :lurk: :yummy:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Top