What's new

Skuteczny sposob na slimorki

melon

Member
Witam,
chcial bym sie z wami podzielic mojim sprawdzonym sposobem na pozbycie sie slimakow :) ktore jak wiekszosc z nas uwielbiaja nasze ulubione roslinki.

Spsob 1
Slimorki lubia piwo, wykup kika dziurek wokolo roslinki i wez zakop kubeczki plastikowe ( ale tak zeby byly odsloniete, ale zakryj czyms zeby deszcze nie wpadal)
Nastepnie nalej troche piwa, zapach piwa przyciagnie uwage i ciekawosc slimaczkow, poczym one wpadna do kubeczkow, i sie utopia.

Sposob 2 (dla wrazliwych :D)
jezeli uprawiasz w dnicy, to wystarczy kupic taka tasme z miedzia i obklejic tym doniczke, ( takie cos http://i3.ebayimg.com/07/i/000/f0/9a/a3a3_1_sbl.JPG)
A jezeli w ziemi, to wokolo lodygi wez poluz taki pierscien miedziany, ( znaczy sie no takie kolo jak tasma tylko ze nie przylepne i to ma stac wokolo lodygi, tak zeby z zadnej strony slimorek nie mogl sobie podejsc do naszych roslinek.


POlega to na tym ze kiedy slimoczek chce sobie wejsc na nasza roslinke, dostaje male impulsy elektryczne, i po chwili rezygnuje ze wspinaczki na nasze konopie.


Dzieki za uwaga,
moze sie komus przyda
Pozdro
Melon
 
P

PolishBoyfriend

Odkąd to w miedzi prąd bierze się sam z siebie? A pierwszy sposób jest dość znany, ale imo raczej z outdoorowych legend, niż z praktyki (mogę się mylić).

Osobiście bardziej ufałbym preparatom z ogrodniczego niż jakimkolwiek cudownym sposobom.
 

solim

New member
Słyszałem też, że jeśli posypie się trotami drewnianymi wokół planta to ślimaki przez to nie przejdą. Szczerze? Wątpie, żeby ta metoda zadziałała, bo wydaje mi się za prosta i za tania :D No i nie testowałem jej.
 
E

Ergonomic

metaldehyd.... cudowny w swej prostocie, niezawodny w swym działaniu... kosiarka na ślimaki.

Z tego co pamiętam esbe stosował kiedyś ryż z jakimś środkiem- nie wiem czy był to metaldehyd, ale ślimaki też padały...

ale sposób z miedzią ponoć działa.... ale słabo.... nie opłaca się- miedź droga xDDD
wióry? dopóki są suche działają.... ale po kiego po każdym deszczu je wymieniać?

EDIT: po przeszukaniu już wiem, że esbe używał fosforanu żelaza 3 (Iron III Phosphate)... z dodatkiem EDTA :D....

A miałem do tego dostęp na chemii :badday:
 
P

PolishBoyfriend

wióry zakwaszają glebę, używa się ich w ogrodnictwie w tym samym celu co siano czy korę sosnową

no i przypałowo wyglądają
 

el023

Member
stosowałem kiedys kilka razy wióry dla chomików z zoologicznego i pomagały, napewno nie jest to najskuteczniejszy, ale pewnie najtanszy sposób ochrony - niestety w plenerze przypałowo to wygląda

polishboyfriend@ jeśli ciało jest obdarzone ładunkiem elektrycznym, to wcale nie znaczy, ze 'płynie' w nim prąd, hehe. np w chmurach na niebie prąd nie płynie, ale pierdolnąć konkretnym gromem potrafi, hehe. podstawy fizyki.
 
P

PolishBoyfriend

Ostatni raz zajęcia z fizyki miałem chyba 5 lat temu. :] Nie będę już filozował.
 
A

ares420

Jeden z najskuteczniejszych sposobów to po prostu siatka z małymi oczkami tzn taka przez, która ślimak się nie przeciśnie. Wcale nie musi być wysoka 10-20cm starczy.
Takowej użyłem w tamtym w tamtym roku i się sprawdziła.
 

Chirurg

Member
zabija slimaki . Na śmierć
Substral_Slimakol.jpg

http://www.zielen24.pl/images/Substral_Slimakol.jpg
temat poruszany milion razy .Drugi milion przytaczany w głównym wątku 06 07 08 .Zakop
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
JAk pisałem w innym temacie, polecam slimax
Tanszy a dziala nie wiele gozej niz slimakol.
Odnosnie miedzi, to fakt slimak po nie je nie przejdzie bo (cos z wysokim jej potencjałem własnym o ile mnie pamiec nie myli) bedzie to odczuwal jako impulsy elektryczne. jedna dziala to dopoki miedz nie pokryje sie warstewka tlenku hehe.

Edit: No i oczywiście nicienie...bede to testowal w ogrodzie w przyszlym roku.
 

melon

Member
Finger,
wlasnie o to mi chodzi z ta miedzia :D a to ze tlen ja pokryje to chuj z tym, zawsze mozna wymienic
 
E

Ergonomic

Finger,
wlasnie o to mi chodzi z ta miedzia :D a to ze tlen ja pokryje to chuj z tym, zawsze mozna wymienic

masz tyle miedzi melon?

O ile pamiętam poruszany był gdzieś temat walki ze ślimakami i było tam od groma dobrych informacji o wyżej wymienionych a także o biologicznych formach walki z nimi.... nie wiem gdzie to jest, ale na prawdę wystarczy troszkę poszukać i wszystko się znajdzie.....
 
Top