What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

"Sevrajul"

indianu

New member
Si eu am bagat ~ 3 ani intre 5-8 cuie / zi, sevrajul se potoleste cu "ceai cbd" ###
astepti sa fie sevrajul insuportabil, rulezi o tigara cu asa ceva (pui niste tutun pentru throat-hit) si iti trece

bineinteles, e nevoie si de vointa ... dar pentru mine cel putin a mers de minune sa ma ajute sa trec peste sevrajul psihic, ciudat insa ... am multi amici care fumeaza luni si se lasa pentru alte cateva luni pur si simplu "peste noapte", fara sevraj fara nimic ... marioara ne afecteaza diferit, mai ales daca bagi pentru stres
 
Last edited by a moderator:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Sevraj insuportabil de la iarba nu imi pot imagina. Adica eu prin insuportabil inteleg ca te deranjeaza ceva mai mult ca o mahmureala dupa o betie crunta, si chiar nu imi pot inchipui asa ceva din lipsa de iarba. Daca chiar exista asa ceva, ar fi interesant sa auzim mai multe legat de cum se manifesta. Cel putin eu sunt interesat.
Iar legat de pus putin tutun pt throat hit, pai asa ai toata sansa sa ai un sevraj mai puternic cand incerci sa te lasi de tutun, dupa ce incepe sa iti placa si-ala.
Cred ca poate ajuta ceaiul, dar mai mult pentru ca te calmeaza si iti permite sa iti inchipui ca ai bagat "iarba", si nu pentru ca ar avea vre-un efect asemanator cu iarba.
 

indianu

New member
Precum am spus, depinde pentru ce-o folosesti ...
Eu am trecut prin grave probleme cu nervii dupa o tradare odioasa in familie, bagam 1L vodka / zi doar sa nu mai stiu de mine, apoi (3-4 luni) a iesit plantuta si primii muguri i-am fumat in pipa - nu erau nici macar uscati - si uite asa m-am apucat de iarba, m-am lasat de fumat tigari normale si n-am mai pus alcool in gura.

N-am "trecut" ca sa zic asa niciodata peste problemele din creier, ci le-am reprimat cu AK48, Bubblelicious, Wonder Woman / toate fotoperiodice tinute cel putin o saptamana/doua dupa (toti tricomii maro) pentru un "couch-lock" de mare exceptie.

Pe cand am zis eu ca gata, am trecut peste toate ... n-am reusit sa ma las pana n-am ramas fara material, si astfel mi-am dat seama ca nu rezolvasem nimic din creier dar si sevrajul era pe masura (transpiratii reci, calde, nu puteam sa ma concentrez pe-o chestie, etc)

Sevrajul de la marioara exista, dar daca bagi sa-ti reprimi gandurile pentru suficient timp - ajungi sa fi dependent. Ajunsesem sa bag dimineata la prima ora un cui la cafea, ma urcam intr-o ora la volan - conduceam fara probleme +50Km, ajungeam la munca (mai fumam acolo 4-5 joint-uri) si seara inapoi acasa. Eram perfect lucid, nu ma enervam ... nu ma stresam de nimic

Dupa o perioada de 2-3 saptamani de bagat zilnic efectele alea de "couch-lock" ori deficiente de concentrare se duc, deja face parte din tine ... iar cand ramai fara, phewww ... e rau!

Aiurea ca mi-ai cenzurat tot, poate din cauza link-ului - dar e important sa stie omul ca nu orice ceai cbd e bun, multe dintre ele au fructe si alte esente adaugate in ele si costa de 3-4 ori mai mult - ferma domnita maria are sativa cbd de cea mai buna calitate dupa parerea mea.


Acum ... am pus la copt cateva plantute si sper sa nu bag iar ca animalu' :)) Oricum, cert e ca daca nu era planta asta ... ajungeam la socola pe pastile ori in camasa de forta, e un MEDICAMENT si e bine sa intelegi asta cand ai borcanele pline, chiar daca bagi zilnic ... dar baga cu cap!

Puff puff :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu sincer cred ca e mai bun un ceai de canepa culeasa din natura, pentru cine are in jur ceva canepa ce nu e poluata de vreo mare sosea sau zona industriala. Si evident, mult mai ieftina.
 

garuzy

Active member
De aproximativ 1 an, consum aproape zilnic cu mici pauze nedorite de 2-3 zile(poate mai mult).
Pot spune ca nu sunt cele mai bune zile cele fara verde, nici nu mori dar nu e placut asta e cert. Lipsa de somn si pofta de mancare, dificultate in a ma concentra la ce lucrez, eventual transpiratie mai abundenta ca de obicei si stari de greata dimineata.
Dar psihic cred ca e cea mai mare problema, daca am o activitate, e ok, dar daca efectiv nu fac nimic incep sa ma gandesc "ce bine ar intra un cui", si incepe "infernul".
Pana la urma daca stau sa ma gandesc e printre cele mai usoare senzatii de sevraj pe care le am simtit.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Iarba e antiemetic. Trateaza greata. Nu lipsa ei declanseaza greata. Poate exista alta afectoune in spate
 

garuzy

Active member
Iarba e antiemetic. Trateaza greata. Nu lipsa ei declanseaza greata. Poate exista alta afectoune in spate

Asa stiu si eu, nu pun starile de greata musai pe seama "buruienii", posibil si ficatul meu sa fie cam bombardat...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In acelasi timp iarba stimuleaza si celulele ficatului, ca sunt multi receptori de canabinoizi in el. Asa ca e posibil ca tu sa te simti bine pe iarba, si normal (adica mai mult sau mai putin bolnav) fara ea. Poate ca ar fi cazul sa te mai cauti de una alta si sa ai grija de tine.
 
D

diuca420

https://www.youtube.com/watch?v=r9nmfKswzoI
ce parere aveti ce zice baiatu asta? chiar am incercat asta pentru ca nu puteam sa mananc fara sa fumez intr o zi normala sau imi venea foame tocmai seara si inainte sa fiu arestat am incercat sa mananc dimineata apoi sa fumez si am inceput sa mananc din ce in ce mai mult apoi ma trezeam dimineata cu foame , ciudat pentru ca de obicei ma trezeam cu gandu la un cui si nu aveam pofta de mancare pana seara


Marijuana withdrawal symptoms sunt reale si sincer pentru mine a fost un chin prima saptamana fara fumat poate pentru ca a fost fortata si fara voia mea... totusi am observat ca e totul psihic, si daca ai o viata ordonata si ai activitate majoritatea timpului si nu iti ocupi timpu numai cu fumat nu o sa fie mare chestie daca sari o zi doua fumatu din planurile tale
 

Latest posts

Latest posts

Top