What's new

Seminte....

SandalE

Member
Order number, sau nu mai tin io bine minte :))) numarul comenzii, masan romania e complicat cu spitale, radiologii, ne afecteaza pe toti ... =)) offtopic !
 

boghi0000

New member
nu nu in nici un caz
o sa'mi fac un box grown
cand am sa incep... din momentul in care o sa am semintele, o sa va anunt.
 

boghi0000

New member
@MJgrow m'am interesat.. box'ul pentru mine nu este o problema, deocamdata, tre sa imi strang ceva banet sa iau mai multe tipuri de seminte..(vreo 3 exemple zic eu).
am sa fac asa... am banu...dau comanda... pana imi vin semintele... lucrez la box( imi fac mai mult de unu desigur) cam asta ar fi :D.
 
M

MJMJ

eu am luat pe adresa mea,platit cu cardul meu si au trecut vreo 6-7 luni.nicio problema.asa ca acum o zi am facut din nou aceeasi chestie.Nu inteleg de ce mi-ar monitoriza cineva tranzactiile online (apropo,apare un site de electronice pe extras) si ce primesc in posta din moment ce nu sunt filat si etc.Daca nu vinzi,nu are de ce sa-ti fie frica.
 

MJgrow

Active member
intr-un fel sau altul.

Nu esti pus sub urmarire asa repede. Adica tu comanzi, cresti si tii pentru tine, nu te stie nimeni

Nu are nimeni de unde sa te banuiasca ca tu ai face ceva ilegal. Tu = bunica de la etaju 1 sau 8 care te pandeste tot timpul.

E ca si cum aispune ca bunica isi baga in vena. Absolut imposibil. Asa zic si aia despre tine. Nu are cum daca nu da semne.

Deci cu cat esti mai discret cu atat esti mai ferit de pericolele ce te pandesc in romania.
 
P

PotGrower

cum si eu abia am terminat primul indoor nu prea ma pricep la strainuri..dar totusi iti recomand afghan kush, s-a dezvoltat ff bine, a avut perioade de stres destul de multe si nu s-a hermafrodit, nu am avut nici un fel de probleme cu ea(bine doar un mic overfert, am turnat ca natarau :D )..highul e belea, intram in "filmul" fiecarui video pe care il vedeam :).acum nush unde o sa gasesti pack de 5 feminizate, eu le-am luat standard si nu de pe sb..una peste alta afghan kkush indoor first grower foarte ok :)
 
P

PotGrower

am pus 2 la inceput.am avut norocul sa am mascul si femela.dar tu stii cum poti face?iti iei 10 sem standard, pui 3-4 la germinat, lasi 1 sapt vegetatie, bagi in flower, vezi cate femele ai, masculii ii arunci si repui femelele la reveg..le mai lasi 1-2 sapt in veg si dupa flower pana la sf.si ramai si cu seminte mai multe, daca vrei poti poleniza si ai semintele tale ;).asa daca iti iei feminizate nu o sa mai ai cum sa mai cresti decat daca iti cumperi alte seminte..dc sa dai banii pe seminte cand iti poti face tu? :)
 
P

PotGrower

din ce sa faca clone daca are doar pc grow?ce sa faca acum cu ele?poate la anu, prin februarie face o mama si scoate out.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
oricum ai da-o, niste seminte de 20 euro pack-ul nu-s material de breeding, asa ca i-ar fi mai usor cu feminizate. :2cents:
 
P

PotGrower

pai dc nu e material de breeding?adica tot ce au nirvana sunt praf?eu nu cred..si oricum nici un pc nu e matrial de breeding..dar totusi macar 2 generatii tot e o planta buna nu?:)
 
Top