What's new

RQS Fantasztikus 4-es: Jack,Cookies,WW,Gorilla full kezdő hidro

afromen

Member
Üdvözlök mindenkit. Full kezdőként kezdek neki indoor körülmények között. Komolyan érdekel a téma és mindent megszeretnék tenni hogy jó kertész legyek, ezért jó tanácsot mindig szívesen meghallgatok, viszont ezzel együtt szeretnélek megkérni mindent tapasztalt/tapasztalatlan segítőt hogy emberi hangon tegyük meg, én ide menekülök a fosbuk és az undorító mentalitás alól, "ne legyünk egymás farkasai"(bocs a közhelyért). Köszönöm :)

Fajták: RQS Auto: Jack, Cookies,White Widow, Gorilla. A Jack-et ajándékba kaptam a többit több szempont alapján válogattam össze(idő szűkén vagyok).
Setup:


Secret Jardin Hs-120
Elektrox CFL Dual 250w + (Megaman MM151 14W segéd lámpa) Egy idő után 300W CFL BLOOM izzóra váltva
Csepegtető rendszer Upgradelve Whipedmeat tanácsai szerint.
Can-lite szénszűrő+elszívó
GH Flora Duo. BIO NOVA TERMÉKEK EGY ÉLETRE ELFELEJTVE!!!!


12-dikén fogom elrakni a magokat.Már nagyon várom.
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Üdv.


Rossz tanácsot tudok adni, mint mindig. Ez nem a fosbúk. Ez egy fórum. Ez a fosbúk

elődje, itt nincs PC aréna, cserébe kapsz hasznos tanácsokat, fosbúkon ilyen nincs, ott találkozhatsz a PC hülyeséggel, ami mentes a tudástól, de! nem bántja az önérzeted. Lehet választani, amolyan régifajta basztatós igazsággal szeretnél találkozni, amiből tudsz is táplálkozni, vagy a PC okozta általános populáris hülyeséggel, aminek információ tartalma egyenesen arányos a lapos föld elmélet bizonyításával. Isten hozott a régi világban! Itt nincs jobb-bal oldal, nincs safe space, nincsenek no-go zónák. Itt azt kapod, amit elbírsz.


Csak halkan jegyzem meg, a faszbúkon kapsz kóla kupont, itt meg kapsz növény termesztési tanácsokat, amit nem tudsz megvenni sehol se. Voltam groshopban, hidd el nem adják azt milliókért sem, mert kurvára nem tudják mi az, soha nem termesztettek.
Szóval vedd úgy, hogy ez itt a Borg, vagy asszimilálódsz, vagy elveszel. ÉN BETÉPTEM , HÁT TE!!!?!!


Én amúgy nem vagyok hülye, de van róla papírom, a kezelés után állították ki!
 

afromen

Member
és mindent belepakolsz ? vagy mi a terv :D

4-et egyszerre a terv. November első hete végén szüretelnem kell, és utána 10 hónapig sajnos nem tudok következő kört indítani. De ha jövőre visszatérek akkor már folytonos lesz a termés, mindig mást és tapasztalathoz képest ültetek fajtákat. Vagy legalább is ez a terv. Szeretnék minnél többet kihozni magamból, a növényből. :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
négy különbözőnek nem lesz jó vége---
basszál bele 9 egyformát
 

kisgyerekke

Active member
Mondom, zseniális. Jobb mint egy komédia. De lehet csak azért mert még hát a 10 gramm süti, amit bevittem a kis testembe, körülbelül úgy ~! 03:03 órája, avagy 183 perce.

Köszönöm, köszönöm.

Jahm, ugyan olyanban gondolkodj, főleg így az elején. Rakd el faszásan a magokat, elállnak azok majd a kövi körödig. Elvileg hűtőbe jó lesz neki, vagy hűvös, jól szellőző, alacsony páratartalommal rendelkező helyen.
 

afromen

Member
Elég sokat olvastam, de sehol nem mondtak olyat hogy kezdőként csak 1 fajtát. Kérlek fejtsétek ki hogy miért? Köszönöm előre is a segítséget :)
 

Solon

Well-known member
Egy fajta és elég szépen tud akár 4-5-6-7 fenora szétesni, ezeknek teljesen más lesz a növekedési üteme, mérete, virágszerkezete, tápanyagigénye stb… Ha ezt még megfejeled több fajtával, még nagyobb szórást kapsz. Nem kivitelezhetetlen a dolog, de tapasztalat nélkül elsőre nehéz átlátni mikor, melyiket hogy kell pl. kötözni, hogy nagyjából majd egy szinten legyen az összes tő a virágzás végéig. Ha az egyik nyűgös lesz az adott EC-re, nem tudsz vele mit csinálni, mivel adott az ebb’n’flow keret.


Én speciel hányok, mikor magról kell új anyát válogatni, mindig jön a szopás ezzel együtt. Monnyuk az új fajtának meg örülök, szóval kettős a dolog. Nem egy leányálom. Szóval én rendszerbe csak klónokat rakok, ha magról akarok valamit válogatni, kókusz perlit keverékbe rakom, bevállalom, hogy az első kör csak iránymutató lesz, viszont mivel külön tudom kezelni a gyökérzónákat, ha baj van lehet orvosolni egyszerűen.


Autokhóz nem értek, van egy skoda feliciám, soha nem kellett meglocsolni…
 

afromen

Member
Sziasztok. Elültettem 4 magot, Vasárnap abból 3 szépen kikelt 1-et újra kellett ültetni.Minden nap rájuk néztem, tegnap kezdtek éledezni, de ma már megleptek 2-3cm magasak. Mikor érdemes átültetni a hidro rendszerbe? Vagy valami nagyobba mielőtt bekerül a hidroba? Minden segítséget tisztelettel köszönöm :) :tiphat:
 

Attachments

  • IMG_20190814_194830.jpg
    IMG_20190814_194830.jpg
    56.8 KB · Views: 42

afromen

Member
A minipoharak a propagátorhoz voltak. Agyaggolyók közé szeretném tenni, előtte kapna egy nagyobb kockát, mint ami a 4-dik is, illetve annak van egy nagyobb változata. Mikor kéne ezt megcsinálnom? illetve jó ötlet lenne óvatosan szét szedni a minipoharat és átrakni egy ilyen nagyobb kockába?
 

afromen

Member
Nagyon király,köszi a képet. :) Van egy nagyobb kókuszrost kockám abba bele rakom ezt a minipoharasat és úgy takarom be. :) Teszek majd fel képet.
 

afromen

Member
Folytatjuk... :)

Folytatjuk... :)

Sziasztok. Köszönöm a segítséget, hosszú hetem volt ezért nem tudtam nektek írni de most már képeket is hoztam :) Szóval 11-én ültettem 4-et 3 kikelt 13-án, 14-én meg azt az 1-et újra ültettem és 16-dikán már elkezdett kinyílni, roham léptekben kezdi utolérni a társait :) Most egy handmade E&F rendszerbe van, ügyes kezűnek tartanak a rossz nyelvek, de a vizes cuccokkal nincs szerencsém, azt hittem ez most más lesz, de nem! Csöpörészik a rohadék pedig fsb, akril sziló, vas git meg az apja faszanedve is már rá volt kenve, de csak csöpög, az én életem meg k*rva kevés ehhez, ezért rendeltem egy Nutriculture Wilma Csepegtető Rendszert, amibe szerdán vagy csütörtökön fogom átültetni őket abba a rendszerbe.Vélemény? Ne kíméljetek :)
 

Attachments

  • IMG_20190819_174940.jpg
    IMG_20190819_174940.jpg
    96 KB · Views: 37
  • IMG_20190819_174958.jpg
    IMG_20190819_174958.jpg
    87 KB · Views: 37
  • IMG_20190819_175005.jpg
    IMG_20190819_175005.jpg
    74.8 KB · Views: 47
  • IMG_20190819_175010.jpg
    IMG_20190819_175010.jpg
    106.8 KB · Views: 32

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
apró módosítással az egy jól működő dolog.. vagyis még anélkül is
 
Top