What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Rick Simpson a jeho konopný výtažek nejenom proti rakovině

kekel

Member
Hola do bourlive diskuze na zajimave tema. Ja se letos pokusim tuto teorii vse-leku [ber to s rezervou] odzkouset v praxi. Vytazek se pokusim udelat z OUTu (jestli to vyjde letos) aby toho bylo alespon primerene mnozstvi na nejake pravidelnejsi uzivani po omezenou dobu. Ale vysledek sem dam asi az koncem roku :) Nicmene pani Bushka bych rekl, ze diky tomu funguje celkem slusne a to uz o necem svedci. Nerikam,ze to vyleci vsechny nemoci sveta,ale dle meho nazoru to bude dosti ucinne na spoustu veci, na nektere mene ci vice. Nicmene nez do sebe cpat nektere medikamenty,ktere temer odrovnaji imunitni system, tohle by bez vetsich potizi melo bez nasledku (HIGH) pomoci k lepsimu zotaveni. Alespon doufam. Lovu zdar a odparujte ve vetranem prostoru !!
 
25.03.2010: Nemocný člověk se nesmí stát obětí černého trhu.


Autor: Dušan Dvořák



Císař je nahý a nemá šaty!
Konopná apatyka královny koloběžky první otestovala novou metodu výroby Fénixových slz, kterou zdarma nabízíme veřejnosti k poctě Ricka Simpsona, Bushky Bryndové a Jiřího Stuny a všech lidí dobré vůle včetně pana profesora Lumíra Hanuše. K poctě všech, kterým je konopá léčba upírána pod rouškou ideologie.
Metoda Konopné apatyky královny koloběžky první je pravděpodobně nejlevnější, nejúčinnější a nejbezpečnější metoda domácí výroby konopného výtažku – Fénixových slz, kterou známe. Jestli můžeme české veřejnosti něco doporučit, začněte pěstovat konopí, objednávka pěstování pro podporovatele konopné léčby je uvedena na www.konopijelek.cz


Jakou výtěžnost metoda Konopné apatyky královny koloběžky první dává vidíme níže. V obou případech výroby konopného výtažku Fénixovy slzy nebylo spotřebována ani ne pětina lékařského benzínu než u dosavadního postupu výroby Fénixových slz dle Ricka Simpsona. Tím se výroba stává pro pacienty mnohem bezpečnější. Je smutné, že je výroba léku svěřena pacientům a jejich blízkým, je to však lepší, než kdyby byli obětí černého trhu. Tuto situaci chceme změnit, aby měli pacienti jasnou garanci čistoty léku a znali dávkování a kontraindikace.

Vzorek číslo jedna
Složen ze tří odrůd: Blueberry, Bella Dona, Sensi Scunk
Výchozí množství bylo ½ kg palic, po vysušení a rozemletí zbylo 355 gr. sušiny, která procesem extrakce dle Konopné apatyky královny koloběžky první poskytla 65 ml. Fénixových slz, cca 65 – 70 gr.

Vzorek číslo dva
Složen z odrůdy dle NHS Mr. Nice Seeds
Výchozí množství bylo 320 gr. palic, po vysušení rozemletí zbylo 241 gr. sušiny, která procesem extrakce dle Konopné apatyky královny koloběžky první poskytla ml. 46 ml. Fénixových slz, cca 50 gr.

Touto metodou Konopné apatyky královny koloběžky první odborná společnost Konopí je lék, o.s. skládá hlubokou poctu především Kanaďanu Ricku Simpsonovi, který výrobu konopného výtažku – Fénixových slz za cenu řady obětí zpopularizoval a poskytl účinný lék tisícům lidí.
Chceme dosáhnout absolutní beztrestnost pro nemocné a jejich lékaře a léčitele, považujeme za samozřejmé, aby léčba probíhala kvalifikovaně a důstojně. U onkologických pacientů nejlépe v lázních.

Považujeme za samozřejmé, že nebudou kriminalizováni žádní naši dodavatelé konopí a všichni, kteří mají upřímný zájem o dostupnost léčivého konopí veřejnosti. Nejen nemocný člověk se nesmí stát obětí černého trhu, ale nemocný v první řadě!
Konopí je v řadě případů lék první volby.
Konopí je vysoce léčivá a velmi užitečná bylina. Je to rostlina 21. století, budeme-li k ní přistupovat odpovědně a se znalostí souvislostí. Je opravdu potřeba svobodně pracovat na vzdělávání a osvětě, léčbě a výzkumu konopí v potravinářství nebo „hospodářství“ – péče o krajinu, rozvoj obcí, lázeňství, energetiky, stavebnictví, významný rozvoj univerzit a vědeckého bádání s prospěchem pro podnikatelský, veřejný a především občanský sektor.
Pro nás je prvotní osvěta, léčba a výzkum. Pro nás jsou prvotní nemocní a jejich úzdrava nebo zmírnění utrpení.

Na všechny níže uvedené konopné semináře, turné Konopí je lék a pirátské konzultace v Praze a městech Olomouckého kraje a na všechny benefiční akce a koncerty zveme media na základě akreditace na apatyka(zavináč)konopijelek.cz. Nabízíme dlouhodobou spolupráci na zpravodajských relacích a pořadech osvěty a publicistiky.

Nabízíme spolupráci nadacím na léčbu rakoviny a oslovujeme lékařské a pacientské svazy, Helpnet a InternetPoradnu i klasická media, která zatím nejsou schopna cíleného tlaku na politiky a úředníky. Oslovujeme neziskové spolky, občanstvo, byznysmeny a univerzity.

Konopná osvěta a turné Konopí je lék, benefiční koncerty Konopí je lék aneb Fénixovy slzy pro Ateliér ALF
Lékař/-ka nebo registrovaný pacient/-ka Konopí je lék, tzn. člověk, který splnil všechny podmínky na www.konopijelek v sekci pacienti nebo jeho zákonný zástupce či blízká osoba daného pacienta, který se jako první přihlásí na email apatyka(zavináč)konopijelek.cz se bude moci zúčastnit výroby konopného výtažku dle metody Konopné apatyky královny koloběžky první a získá poučení a dávkování, kontraindikací, podpůrných faktorech léčby apod. nezbytné informace. Přijímáme zájemce do obsazení kapacity 7 míst na seminář s 4 místy pro pacienty a 3 místy pro lékaře a léčitele v případě seminářů v Ateliéru ALF. Zda je seminář obsazen se dozvíte na on-line webu Týdne pro duševní zdraví www.tdz-online.eu Vstupné na seminář ve výši 333 Kč bude věnováno na sbírku Fénixovy slzy pro Ateliér ALF. Administrativu spojenou se seminářem a jeho organizaci svěřujeme bezbariérové škole pro dospělé Ateliér ALF, které prostory náleží. Délka semináře v Ateliéru ALF je cca 5 hodin! Pacient/-ka, který si zajistí konopí, bude mít ten den udělán na semináři v Ateliéru ALF konopný výtažek dle metody Královny koloběžky první zcela zdarma. Nechceme, aby se nemocní stali obětí černého trhu, proto žádáme lékaře i českou veřejnost, aby apelovala na vládu a poslance a odborné společnosti Konopí je lék, o.s. bylo státními orgány pro rok 2010 vydáno alespoň 300 kg. vysocepotentní léčivého konopí. Pokud bychom dali většinu konopí do mastí, posloužili bychom desetitisícům, pokud do výtažku, stovkám vážně i terminálně nemocných.

Termíny seminářů spojených s výrobou nebo osvětou Fénixových slz Konopné apatyky královny koloběžky první:
8. dubna 2010 v dopoledních hodinách diskutujeme v parlamentu na semináři o léčbě cannabis a budeme poslance žádat o vysvětlení, proč nejsou akceptovány návrhy na konopnou léčbu a zahájení mezinárodního výzkumu (viz zde pozvánka) a následně ten den 8. dubna od 19.hodin do 24 hodin v Ateliéru ALF v Konopné apatyce královny koloběžky první v galerii Jaroslavy Moserové na Žižkově v Praze na Bořivojově 90 uskutečníme instruktážní seminář výroby Fénixových slz dle receptury Královny koloběžky první. Program vedou chemik, lékařka, konopný terapeut a bylinkářka, popř. expertka na vaporizaci, jógu a zdravou výživu. Bude nám ctí, když se semináře zúčastní Rick Simpson a Bushka Bryndová a členové společnosti Konopí je lék,o.s., stejně jako odborníci Ajurvédské medicíny nebo České lékařské společnosti. Navyšujeme kapacitu prvního instruktážního semináře na 15 osob. Níže uvedené dva semináře v Ateliéru ALF mají kapacitu jen 7 pacientů a lékařů.
• Tentýž instruktážní seminář v Ateliéru ALF na Žižkově se uskuteční od 17.00 – 22.00 hodin ještě ve dnech 15. dubna a 22.dubna 2010, ve stejný den budeme ve 12.15 hodin na Žofínském ostrově vztyčovat vlajku pirátských konopných konzultací a budeme české veřejnosti k dispozici hodinu zdarma s konzultacemi ohledně konopné léčby, tzn. do 13.30 hod. K dispozici budou vždy alespoň dva členové odborné společnosti Konopí je lék,o.s., pravděpodobně vždy lékař/-ka nebo zkušený léčitel/-ka.
Od 5. května zahajuje Mgr. Dušan Dvořák a MUDr. Jana Budařová turné Konopí je lék po Olomouckém kraji. Plánujeme uskutečnit osvětové semináře ve čtyřech městech Olomouckého kraje s kapacitou do max. 25 osob. Semináře v Olomouckém kraji si ale musí zorganizovat sami občané, najít místnost s dataprojektorem a energií a možností pro instruktáž konopné léčby formou vaporizace, masti, popř. tinktury nebo výtažku. Požadujeme klidnou a nerušenou místnost, např. čajovnu nebo lázně či ozdravovnu. Náklady na seminář pro pořadatele jsou 12 tisíc korun a tyto prostředky budou věnovány na sbírku Fénixovy slzy pro Ateliér ALF. Účastníci semináře se objednávkou zavazují neřídit po semináři automobil – pokud budou aktivními účastníky instruktážní části semináře. Semináře budou od 17.00 – 20.00 hod. Pokud by pořadatel v daném městě Olomouckého kraje zajistil ostrov, na kterém bychom mohli vztyčit pirátskou vlajku konopných konzultací, tak v daném městě budeme od 15.00 -16.00 hodin rovněž konzultovat pro veřejnost. Semináře a pirátské konopné konzultace nabízíme v tyto dny v těchto městech: 5. května – Olomouc, 6. května - Jeseník, 7. května – Zábřeh nebo Šumperk, 8. května jsme na MMM v Praze a 9. května se nabízíme v Prostějově nebo Přerově. Preferujeme na závěr Prostějov, protože zde má dojít k soudu se zakladatelem společnosti Konopí je lék a jeho manželkou, kteří za léčbu konopím obdrželi obvinění s trestní sazbou až 10 let nepodmíněně.
11. května 2010 od 19. hodin vás zveme na benefiční koncert Konopí je lék aneb Fénixovy slzy pro Ateliér ALF do Akropolis na Žižkově, kde vystoupí celá řada hudebních skupin. Finální program bude znám v dubnu.
15. května 2010 od 17. hodin vás zveme na benefiční koncert Konopí je lék aneb Fénixovy slzy pro Ateliér ALF do Ponorky v Olomouci, kde vystoupí celá řada hudebních skupin. Finální program bude uveden na www.konopijelek.cz a www.tdz-online.eu a www.atelieralf.eu
• Pokud se v Praze od prvního dubna 2010 potkáte s vlaječkami Žižkovské hovínko, seznámíte se na www.artlanguage.org s podpůrnými akcemi sbírky Fénixovy slzy pro Ateliér ALF jako jsou kasuistika léčby boreliózy konopným výtažkem, aukce výtvarných děl a fotografií např. Jindřich Štreita z cyklu Cesty ke svobodě nebo dary konopné masti do hitparád a nejlepší kapele, která bude hrát v dubnu a květnu 2010 Nad Viktorkou na Žižkově na podporu Konopí je lék, kde sídlí Konopná apatyka královny koloběžky první a Ateliér ALF.
Letos učiníme konopí nemocným dostupné! Žádáme absolutní beztrestnost pro všechny odpovědné pěstitele – rádi je pověříme ve spolupráci s ministerstvem zemědělství a zkušenými pěstiteli, výrobce – rádi je pověříme ve spolupráci ministerstvem zdravotnictví a pod kvalifikovanou supervizí, kdy požádáme o spolupráci přední vědce jako např. profesora Lumíra Hanuše, Ricka Simpsona i Bushku Bryndovou, katedru Adiktologie a vysoké školy a vědecká pracoviště o spolupráci, stejně tak zkušené výrobce výtažku a jiných forem léčivých produktů konopí. Potřebujeme znát rovněž analýzy výtažku a hledat nejlepší formy užívání. Potřebujeme spolupracovat se všemi lékařskými stavy! Letos učiníme konopí nemocným dostupné! Není co řešit. Lží už bylo dost! Císař je nahý a nemá šaty.

Poznámka pro registrované pacienty: Pokud se chcete účastnit semináře, stačí, když čestně prohlásíte, že jste splnil/-a všechny podmínky pro pacienty Konopné apatyky královny koloběžky první uvedené na www.konopijelek.cz. Budeme rádi, když si objednáte vypěstování konopí dle formuláře tamtéž a budete souhlasit s účastí u soudu, pokud by nás či naopak vás za vaši léčbu konopím chtěl někdo soudit! Odborná společnost Konopí je lék na váš soud půjde svými členy svědčit určitě, pokud vám státní orgány zcizí lék – bylinu a budou popírat vaše základní lidská práva.
Císař je nahý a nemá šaty.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dusan-dvorak.php?itemid=9330
 
Pár fotek a postup výroby výtažku najdete na:

http://konopijelek.cz/?stranka=video


1. konopné palice nasušíme a nadrtíme
2. nadrcené a rozmělněné palice rozmixujeme
3. vložíme konopí do extraktoru a vlitého půl litru lékařského benzínu, postupně přiléváme a plníme, nikdy nejsme blízko otevřeného ohně nebo v uzavřeném prostoru bez řádného větrání
4. na půl kilogramu palic je postačující nejvíce dva či spíše litr lékařského benzínu, což poznáme dle tmavé barvy, když vytéká čirá tekutina, ustaneme, vždy dbáme zásad bezpečnosti práce!
5. koncentrát vaříme vždy venku a nejlépe v rýžovaru
6. závěrečná fáze extrakce před finální fází
7. nepřekračujeme teplotu 140 stupňů celsia po dobu 4 minut, finální fáze hotova, po vychladnutí na cca 80 stupňů plníme do stříkaček a používáme na kůži nebo vaporizujeme nebo potíráme dásně
 

Hlava

Member
Jižní Čechy, 18. ledna 2010
Paní Jitka P. žije v jižních Čechách. V červnu loňského roku jí byla odhalena rakovina kůže s vnitřními metastázemi ve velmi pokročilém stádiu. Po měsíční léčebné kůře na konopném výtažku ji lékaři v Českých Budějovicích operovali. Po následných testech jí oznámili, že je zdravá. Rakovina již nebyla zhoubná. Její situace před užíváním konopí však byla kritická. Jitka během měsíce spotřebovala osm gramů výtažku. V braní hodlá rozhodně pokračovat, akorát ho prý půl roku od uzdravení neměla. Trvalo dlouho, než se odhodlala jít s pravdou ven.

„Já jsem to nejdřív nechtěla nikomu říct, protože si chráním soukromí. Nepsala jsem do žádných novin, ani nic podobného. Ale pak jsem si řekla, Jitko, ty ses uzdravila, a budeš si hrabat na svém písečku a nikomu to neřekneš? Měla bys pana Simpsona alespoň podpořit,” vypráví půvabná dáma plná života.

„Na to, že jsem nemocná, jsem přišla díky své kočičce. Garfinka se mi začala otírat o pihu, která se později začala třepit, růst a mokvat. Na konci května loňského roku jsem zašla k obvodní lékařce a ta mě poslala na onkologii do Krumlova. Doktoři mi oznámili, že místo je příliš zasažené a nemoc je ve velmi pokročilém stádiu, a okamžitě mě poslali k těm nejlepším, kam mohli, do Budějovic. Asi měsíc jsem běhala po testech a byla jsem z toho hodně vyčerpaná, navíc si všechno musí člověk zařídit sám. Ani v Budějovicích však se mnou nebyli schopní nic udělat, metastáze jsem měla od pihy na rameni až dolů pod žebra. Řekli, že budu muset na operaci.”

„Do ruky se mi v té době dostal výtisk Konoptika, v němž se psalo, jak vyrobit výtažek, ale na mě to bylo moc složité. Řekla jsem kamarádům, že to jediné mi snad může pomoct, jinak jdu pod drn, když je rakovina tak rozsáhlá. A oni, ani nevím, kde to vzali, mi druhý den přinesli čtyři gramíky toho výtažku a já je začala jíst a mazat si to místo. Teď musím říct, že jsem ho dostala od andělů. Po dobu jednoho měsíce jsem užívala výtažek přesně podle návodu pana Simpsona, pět rýžových zrn denně. Nejdřív jsem toho brala víc, ale to jsem byla dost „opojená”, tak jsem nakonec zůstala u pěti rýžových zrn denně. Při této dávce jsem se cítila pohodlně, je to o zvyku...”

„Do toho jsem ještě vaporizovala a kouřila jsem konopí z jointů. Řídit bych asi nemohla, byla jsem dost veselá a navíc jsem velmi hubená a moc nejím… Ale zvládla jsem to.” Celkem spotřebovala Jitka osm gramů výtažku. „Jak jsem se dozvěděla, výtažek byl vyrobený éterem a byl z velmi kvalitního, vevnitř pěstovaného konopí.”

Jitčina operace proběhla 9. června 2009. Ukazuje lékařskou zprávu. Podle lékařské zprávy již melanom není zhoubný. Jitka P. sedí naproti mně, veselá, drží v ruce něco jako joint, asi to i hoří, možná z něj i potahuje, hovoří...

„Vzpomínám si, že druhý den mazání mně piha přestala mokvat a začala se zacelovat. Třetí den odpadaly částečky, které se třepily a piha se zatáhla. Po čtrnácti dnech, kdy jsem pihu mazala a taky ten výtažek polykala, mi piha začala odpadávat. Bylo to neuvěřitelný, to ti potvrdí každý lékař. Pod odpadávající pihou bylo krásný růžový masíčko. Což není skoro možný...” Ukazuje osmicentimetrovou jizvu po operaci. Místo vypadá dobře, ale jizva je viditelná. Piha na rameni není.

“Po probuzení z narkózy jsem chtěla hned domů. Primář se podíval do zprávy a oznámil, že můžu odejít, že jsem zdravá. Já jsem tam málem skákala a oni mi řekli, že nevědí, co k tomu mají říct, a že jsem druhá v republice. Původně mi chtěli dát po operaci sadu injekcí, ale už k tomu nebyl důvod. Já myslela, že si o tom nějak promluvíme, ale nebyla příležitost. Já jsem to doktorům neřekla, že jsem se vyléčila konopným výtažkem. Ne že bych byla podělaná, zanedlouho tam jdu znovu a chci si o tom s nimi promluvit...”

„Teď mi stromy připadají jinak zelené.”

„Kdybych nebrala vážně, co píšete v Konoptiku, tak už jsem mrtvá. Teď mám pocit, že to musím říct všem a podpořit misi pana Simpsona.” Lékařská zpráva hovoří jasně... Chvíli je ticho.

„Oni to vědí, že konopí pomáhá?”

“Řekli mi, že jsem druhá v republice...!”

“Můžu se ještě jednou podívat na tu zprávu?”

„Jak jste uvěřil vy, že jsem se vyléčila, že jste přijel až za mnou a píšete o tom?”... Tiskové oddělení nemocnice v Českých Budějovicích bylo kontaktováno 27. 1. 2010 prostřednictvím emailu. Reakce bude pokud možno zveřejněna. Ošetřujícího lékaře se zatím nepodařilo kontaktovat.

“Na závěr bych chtěla říct, že je třeba změnit přístup společnosti k léčebnému využití konopí, a to teď myslím smrtelně vážně. Víte, já jsem nikdy nebyla nemocná, maximálně chřipku a nic víc, a pak mi řekli, že musím na chemoterapii. A teď jsem zdravá...”

http://konoptikum.cz/articles/2010/02/Vylecila_si_rakovinu_konopnym_vytazkem.php

Dneska sem na to koukal , dobre zpravy , cau Hlava
 
Pro sebe i pro druhé
www.konopijelek.cz

Ve věku nedožitých 71 let nás v pozemské pouti opustil přítel pravdy o marihuaně, autor knihy Spiknutí proti konopí a dobrý člověk Jack Herer.
Čest jeho památce.
Jack jako první nahlas řekl dávnou pravdu: "Císař je nahý a nemá šaty."

Letos sázíme všude. I pro Natálku.
Nedovolíme, aby nám zkorumpovaní papaláši a estébáci kriminalizali děti, partnery, přátele, babičky a dědečky.

Jdu do voleb jako nezavíslý za Piráty, mají číslo 23.
Jako první krok v parlamentu otevřu první evropskou konopnou parlamentní apatyku a s láskou budu léčit naše papaláše Fénixovými slzami. Do takového parlamentu bude radost chodit.
Veselé koláčky dostanou přednostně Langer, Rath a Kalousek.
Uvidíte změnu v přímém přenosu.

S úctou k Jackovi Hererovi, Rickovi Simpsonovi, konopné paní Bushce Bryndové a milionům nemocných a svobodných lidí zveřejňujeme novou recepturu Fénixových slz - konopného výtažku dle receptury Konopné apatyky královny koloběžky první odborné společnosti Konopí je lék, o.s.
1. díĺ videa zde
2. díl videa zde
Stačí kliknout

Legalizujeme
Sázíme všude.
www.konopijelek.cz

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dusan-dvorak.php?itemid=9547
 
1

1000ARMSofKALI

ahoj, nějaké info o CBD, které vyvrací některé názory na CBD v tomto threadu...

CBD does not produce the couchlock effect!!!

the CBD gives burnout and couchlock thing is an urban myth which is causing smokers to misinterpret their experiences

also - amber trichomes are not a sign of buds with CBD

CBD is produced in plants which have the genes to produce CBD - i.e. the BD allele

very few modern drug strains have the genes for CBD --- they are most often found in hashish and charas plants, and in wild plants

unless you have smoked imported hashish, it is unlikely you have ever consumed any dope with CBD in it anyway

as for what psychoactive effects CBD has: the current understanding is that, as well as supressing anxiety, it produces a sense of clarity and mental lucidity...

in normal amounts, such as you would get from a smoke up, CBD is a THC antagonist which means it supresses many of the effects of THC, and CBD has its own psychoactive effects: clarity and alertness

the only piece of research supporting the idea that CBD is soporific - producing couchlock and burnout - was one in the 1970s where a guy was given something like 600mg of CBD... for 600mg CBD you would need to consume a lot of bud or hash... equally high doses - eg 160mg - showed that it made people sleep longer... but in the dose range you will be getting from smoking, it produces clarity and alertness... unless you are smoking enough bud to get 100mg plus of CBD during a toke!!!

2. Sedative action
In the early 1970’s, suggestive evidence of a sedative action
appeared, based on the observation that CBD reduced ambulation in
rats and, with higher doses, operant behavior in rats and pigeons.
Few years later, Monti reported sleep-inducing effects of CBD in
rats, with an increase in total sleeping time, increment of slow-wave
sleep (SWS) and decrease of SWS latency. In humans with insomnia,
high doses of CBD (160 mg) increased sleep duration compared to
placebo. Sedative effect was also observed in healthy volunteers
with high CBD dose (600 mg). This effect of CBD may be biphasic,
since in low doses (15 mg) the cannabinoid appears to have alerting
properties in healthy volunteers, as it increases wakefulness during
sleep and counteracts the residual sedative activity of 15 mg THC.
Previous reports of subjective feelings by healthy volunteers after
CBD (1 mg/Kg) showed a significant increase in “clear minded”
and “quick- witted” feelings, in contrast with THC (0.5 mg/Kg) that
induced an increase in “muzzy” feelings.
In agreement with the
two last observations, intracerebroventricular administration of CBD
in rats during the lights-on period increased wakefulness (W) and
decreased rapid eye movement sleep (REMS), probably through
increased dopamine release.

the couchlock effect from certain strains is produced by THC interacting with other cannabinoids and terpenes - certain strains when they reach later maturity produce a lot of sedative terpenes such as myristicin (found in nutmeg)

likewise the burnout effect Thule is describing is most likely to be an effect of other terpenes etc. in the feral strains, not the CBD... (and interestingly, a pure high THC strain will leave you with a much fuzzier head than a strain which has high THC and THCV, as THCV affects the metabolisation of THC, shortening the experience, and leaving you with a clearer head after you come down)

here is a link to accurate evidence-based info on CBD
http://www.finola.com/CBDreview2008.pdf
 

berrea

Member
kali : většina toho článku je zajímavá a díky za něj, ale rozhodně nesouhlasim s tim, že většina současnejch kytek neobsahuje CBD... obsahujou ho VŠECHNY, akorát se liší jeho zastoupení... od nějakejch desetin procenta u bílý vdovy až po 5-10 procent u některejch automatickejch strainů... prostě komerční strainy ho obsahujou míň, ale je tam
 
1

1000ARMSofKALI

tam neni psáno, že neobsahuje, obsahuje, ale v takové kvantitě, že je to pro léčebné účely nedostačující, pokud ovšem nezkonzumuješ velké množství materiálu...a prostě ani selekcí z toho víc nedostaneš, když potřebuješ na nějakou nemoc rostlinu s vyšším obsahem CBD, je vdovka nebo skunk, haze na nic....

kali
 

Aboriginal

Member
Ahoj lidi,,

jde mi o výrobu toho přípravku:
zajímala by mě alternativa k použítí toho odpařovacího hrnce - to je jediná část se kterou momentálně bojuju - přinejhorším to udělám v kuchyni na sklokeramický desce, ale kdyby někoho napadlo jak odpařovat venku nějak alternativněji, tak sem s tím:)
díky moc a jestli váháte nad odpovědí tak sem s ní rychle, zítra(dneska) to chci vyhrotit...
 

berrea

Member
Ahoj lidi,,

jde mi o výrobu toho přípravku:
zajímala by mě alternativa k použítí toho odpařovacího hrnce - to je jediná část se kterou momentálně bojuju - přinejhorším to udělám v kuchyni na sklokeramický desce, ale kdyby někoho napadlo jak odpařovat venku nějak alternativněji, tak sem s tím:)
díky moc a jestli váháte nad odpovědí tak sem s ní rychle, zítra(dneska) to chci vyhrotit...

tak k odpařování de použít cokoliv (talíř, tác, misku, hrneček,...), jenom koukej na to, abys moh nějak rozumně sesbírat výsledek
 

Aboriginal

Member
ahoj, tak bych tu radu potřeboval ještě specifikovat....
ono není třeba aby se to odpařovalo rychle? Klidně můžu nechat benzín odpařit normálně venku jen s pomocí ventilátoru????
Bez jakéhokoliv zdroje tepla?
Mě se zdálo že to musí nějakým tím varem projít - jen nepřekročit těch 140 °C???
 

dokktor

Member
možná trochu OT, protože sem éterem dělal extrakt z šalvěje, ale: když sem to odpařoval, tak sem to dal na talíř k oknu (cca 3 dcl éteru) a do 10 minut to bylo pryč ;)
 

praxer

Member
neni treba te zvysene teploty.
Prodavaji se male elektricke jednoplot. indukcni varice, fajna nahrada hnizda za par set.
Pro odstraněni extraktu ze sten nadob se mi vyplatilo vse omyvat strikackou s cistym lihem. (natahnout lih, oplachnout, zase ho odsat ten samy a tak furt dokola dokud neni cisto) Pak to nechavam odparit nekde na male plose jen trosku lihu a je to ok.
Tenhle kro je dobre delat jeste pred uplnym seschnutim...
 
03.06.2010: „Perspektivy léčby konopím: Zdraví, legislativa, politika“: závěry a kudy dál


Autor: Dušan Dvořák


Dne 8. 4. 2010 se v Parlamentu ČR uskutečnil seminář o možnostech a legislativních překážkách léčebnému využívání konopí a konopných látek v České republice. Ty jsou v řadě vyspělých zemí registrovány a užívány jako lék pro mírnění nepříjemných symptomů i léčbu příčin řady vážných nemocí – u nás ale ne. Tato skutečnost a ilegální postavení marihuany tak staví vážně nemocné občany ČR, kteří zpravidla svépomocí pěstované a/nebo na ilegálním trhu kupované konopí pro léčebné účely užívají, mimo zákon.

Hlavní informace ze semináře a souhrnná zpráva v plném znění ke stažení. Iniciátorem a hostitelem semináře, na němž se sešlo více než 120 diskutujících z řad politiků, odborníků, pacientů a veřejnosti byl poslanec Ivan Langer, který se tématu kontroly zacházení s ilegálními omamnými a psychotropními látkami dlouhodobě věnuje.

Program semináře připravili pracovníci Centra adiktologie 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze – výukového a výzkumného pracoviště, které se na výzkum možného léčebného využití konopí zaměřuje. O tom svědčí mj. i odborná publikace z roku 2008 „Konopí a konopné drogy: adiktologické kompendium" vydané nakladatelstvím Grada Publishing, kterou editoval vedoucí Centra adiktologie a přispěla do ní řada jeho pracovníků.
Hlavním cílem setkání bylo zahájit s využitím dostupných, výzkumem podložených skutečností veřejnou diskusi na téma možností léčebného využití konopí. Možnosti, která v České republice dosud chybí, ač je v řadě vyspělých zemí světa běžně dostupná . Seminář proto usiloval identifikovat legislativní bariéry, které léčebnému využití konopí v České republice brání a přispět k započetí cesty k jejich postupnému odstraňování v existujícím legislativním rámci, aby bylo možné konopí a jeho deriváty legálně zpřístupnit nemocným lidem, kterým pomáhají.

Nemocní do péče lékařů
V úvodu semináře vystoupili s krátkými úvodními slovy poslanec Ivan Langer a děkan 1. LF UK v Praze prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA. Ivan Langer uvedl své vystoupení slovy: „nemocní patří do rukou lékařů, nikoli policie". Dále konstatoval, že je „přesvědčen o tom, že každý nemocný má právo na to, aby mu bylo poskytnuto cokoliv, co může zlepšit jeho stav, ať již objektivně nebo subjektivně, pokud míra prospěšnosti té léčby převyšuje vedlejší účinky". Vyjádřil přesvědčení, že seminář pomůže otevřít odbornou diskusi, na jejímž konci bude konopí dostupné jako standardní lék pro ty, kteří je potřebují.
Uvedl rovněž, co je podle jeho názoru potřeba udělat, aby léčebné využití konopí přestalo být kontroverzním tématem, ale běžnou součástí našeho života. „Zaprvé, změnit jednostranné vnímání konopí jako zneužívané drogy. Zadruhé, umožnit nemocným dostupnost medicínsky předepisovaného konopí z lékáren ve stanovené kvalitě, aby se již nemuseli skrývat a pokoutně vyhledávat to, co jim pomáhá. Pro to je ale potřeba zajistit kontrolu nad takovýmto medicínským přístupem, již by měla vykonávat odpovídající státní instituce, například Státní ústav pro kontrolu léčiv. Do třetice zdůraznil, že je nezbytné rozvíjet výzkum konopí pro lepší poznání jeho možného léčebného využití, výzkumu, který má v ČR a zejména na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, dlouhodobou historii a tradici, v podobě pana profesora Kabelíka i na semináři přítomného profesora Hanuše". I léky mohou být jedem, záleží na dávkování
Na tato úvodní slova navázal děkan 1. LF UK v Praze prof. MUDr. Tomáš Zima, MBA. Konstatoval, že „kontroverzní témata se mají diskutovat, a historicky to byla právě akademická půda, na semináři reprezentovaná Centrem adiktologie a dalšími odborníky, kde se tříbily názory a utvářely nové pohledy na nové věci". Řada věcí je a v minulosti byla kontroverzních, a právě na školách a univerzitách se bouraly různé mýty, ať už šlo např. o to, zda je Země středem vesmíru nebo zda se točí. „Lidské poznání i naše dovednosti a znalosti se vyvíjejí, a tak se může vyvíjet i náš pohled na konopí, jeho využití i zneužívání. Lze říci, že každá látka, nebo každá lidská činnost může být zneužita". Už Paracelsus před zhruba pěti sty lety řekl, že každá látka může být zároveň jedem i lékem, záleží jenom na množství a způsobu, jak je podávána. „Stejně tak i konopí, na které dnes pohlížíme především jako na drogu, může v odpovídajících případech sloužit jako lék. Pro to ale musí být stanovena velmi přesná a přísná pravidla". Dále uvedl, že v medicíně se dodnes stává, že běžné, tradiční postupy selhávají. A pak se nabízí otázka, jestli nesáhnout po něčem netradičním, jako je třeba konopí. Zdůraznil, že „nejde o to, zda ano či ne, ale v jakých případech ano a kdy ne". Tedy, co o tom říká současné vědecké poznání, a zda i naše společnost je připravena vědecké poznatky akceptovat, a zda bude vůle aplikovat nové léčebné postupy v praxi i ze strany státních orgánů a lékařů.
Svoje vystoupení uzavřel slovy: „jsem rád, že nám tento seminář umožní podívat se na otázku léčebného využití konopí z nejrůznějších úhlů pohledu. Jsem přesvědčen, že je třeba hledat možnosti využití dosud v medicíně běžně neužívaných látek. Vždyť řada dnešních léků měla v minulosti pohnutý osud, a dnes je v medicíně – s cílem pomoci pacientům – běžně užíváme".

SOUHRN VÝSTUPŮ SEMINÁŘE

Léčebné využití konopí
• Historicky bylo konopí využíváno pro mírnění nepříznivých symptomů nebo léčbu řady nemocí.
• V současnosti je ve stále větším počtu zemí používáno zejména pro paliativní léčbu – mírnění nepříznivých symptomů řady nemocí, kde tradiční léky často selhávají.
• V Izraeli je rostlinné konopí a/nebo látky v něm obsažené používány pro paliativní léčbu chronických bolestí, potlačování dávení a zvracení u pacientů léčených chemoterapií, mírnění bolesti či únavy při transplantaci kostní dřeně, cukrovky prvního typu, AIDS, vyhřeznutí ploténky, migrény, roztroušené sklerózy, svalové dystrofie, Parkinsonovy či Alzheimerovy nemoci, Tourettova syndromu, neurologických problémů, glaukomu, posttraumatických stavů, zánětlivých onemocnění či posttraumatických bolestí.
• Zájem o léčebné využití konopí a jeho produktů u závažných onemocnění, kde tradiční farmaceutické prostředky nedosahují kýžených výsledků, v současné době vzrůstá.
• Ve světě proběhlo cca 30 000 výzkumných studií o léčebném využití konopí a jeho produktů, které naznačují možnost jejich využití v symptomatické i kauzální léčbě. Přes řadu optimistických očekávání však zmíněné studie naznačují, že konopí a jeho produkty nejsou bájným všelékem, který by dokázal léčit všechny nemoci.

Výhody léčebného využití konopí
• Léčba konopím nebo jeho produkty vykazuje u řady nemocí lepší výsledky, než léčba s využitím stávajících farmaceutických přípravků.
• Riziko předávkování s následkem smrti je u konopných látek např. při tlumení bolestivých stavů – oproti opiátům, steroidním analgetikům či antiflogistikům – limitně blízké nule.
• Náklady na léčbu konopím nebo jeho produkty jsou nižší, než je tomu v případech některých tradičních typů léčby.
• Léčba konopím nebo jeho produkty skýtá možnost upravovat dávky samotnými pacienty tak, aby dosáhli kýženého efektu (např. mírnění bolestí, nevolností, poruch koordinace).
• Léčba konopím nebo jeho produkty vykazuje nižší výskyt vedlejších příznaků (nežádoucí obluzení, přílišné ovlivnění vědomí, atd.), než je typické u některých jiných léků.

Rizika vedlejších účinků konopí užívaného pro léčebné účely
• Stejně jako u řady jiných léků i v případě léčebného využití konopí a jeho produktů lze očekávat, že mohou mít nežádoucí, vedlejší účinky.
• Drtivou většinu možných nepříznivých reakcí lze očekávat především tam, kde by došlo k porušení léčebného režimu ve smyslu užívání větších dávek, než předepíše lékař.
• Jednou skupinou možných vedlejších účinků léčebného využití konopí jsou akutní psychické komplikace a vliv konopí na kognitivní a exekutivní funkce.
• Další skupinu představují rizika provokace a/nebo spuštění akutního psychotického stavu u osob s takovým stavem v anamnéze a/nebo geneticky predisponovaných.
• Riziko představují i různé typy somatických komplikací, např. oslabení imunitního systému či nepříznivý vliv akutní intoxikace na kardiovaskulární systém u predisponovaných jedinců.
• Výše uvedeným komplikacím lze předejít odpovídající edukací pacientů a kvalitní diferenciální diagnostikou, která stanoví kontraindikace léčebného využití konopí.
• Jako u jiných léků je nutné počítat s možným rizikem vzniku závislosti. Ale zkušenosti s léčebným užíváním léků s výrazně větším závislostním potenciálem vedou k závěru, že není třeba propadat panice.

Legislativní bariéry léčebného využití konopí v ČR a kroky k jejich odstranění
• Mezinárodní právní rámec kontroly zacházení s omamnými a psychotropními látkami definovaný OSN nebrání využití konopí pro lékařské, respektive vědecké účely.
• Podmínkou pro léčebné využití konopí a jeho produktů je zřízení státního dozorčího orgánu, který bude dohlížet na jeho licencované pěstování, distribuci a předepisování. Takový orgán v ČR dosud neexistuje.
• Licencovanému pěstování konopí pro léčebné účely brání zákon č. 167/1998 Sb., o návykových látkách. Jde o přísnější normu, než vyžadují úmluvy OSN, jež v ČR zakazuje pěstování konopí s obsahem účinné látky delta-9-tetrahydrocan¬nabinolu vyšším než 0,3 %.
• Inspektorát omamných a psychotropních látek Ministerstva zdravotnictví ČR se nebrání tomu, aby se v rámci dodržení všech relevantních zákonných norem vyráběly léčivé přípravky z konopí.
• Další podmínkou je registrace konopí nebo jeho produktů jako léku u Státního ústavu pro kontrolu léčiv, které musí splňovat standardní požadavky na registraci léku.
• Státní ústav pro kontrolu léčiv registraci konopí/jeho derivátů jako léku v principu vítá, za splnění standardních podmínek průkazného prokázání bezpečnosti a účinnosti.

Pro zajištění dostupnosti konopí či jeho produktů pro léčebné účely je třeba:
1. Novelizovat zákon o návykových látkách, aby bylo – na základě licence – možné pěstovat konopí s vyšším obsahem THC než 0,3 %.
2. Jmenovat státní orgán, který bude kontrolovat licencované pěstování, distribuci a předepisování konopí/jeho produktů pro léčebné účely v souladu s úmluvami OSN.
3. Registrovat konopí/jeho produkty jako léky / léčebné přípravky / potravní doplňky ve zvláštním režimu u Státního ústavu pro kontrolu léčiv.
4. Pro urychlení procesu lze převzít do českého lékopisu článek o léku konopí či z konopí podobně, jako tomu bylo v případě převzetí článku o léku Dronabinol od Lékopisné komise USA.

Více viz: www.adiktologie.cz/seminar

Osobní komentář nad jinak dobrým odborným počinem, viz příspěvky na výše uvedené webové adrese:
1) Řada nemocných k léčbě konopím lékaře vůbec NEPOTŘEBUJE! Je potřeba dělat seriózní a otevřený výzkum se zapojením znalých pěstitelů, genetiků, botaniků, bylinářů, konopných terapeutů a pochopitelně lékařů, chemiků a jiných badatelů a zveřejnit standardy dobré léčby u jednotlivých nemocí, nemocní nejsou ovce!
2) Žádný státní orgán na kontrolu a zpracování konopí NEPOTŘEBUJEME! Potřebujeme na státní mafii NEZÁVISLÝ ORGÁN dbající na dodržování standardů kvality pěstování a zpracování léčivého konopí.
3) NEPOTŘEBUJEME novelizovat zákon o návykových látkách, to je sekundární, ale potřebujeme urychleně novelizovat trestní zákoník kriminalizující NEVINNÉ LIDI.
Copak lékařskou fakultu nebo katedru adiktologie platí nějaká farmaceutická firma, že je potřeba být v závěrech takto pokrytecký a alibistický?
Škoda.

dusandvorak napsal(a):

A jen drobnou "nepřesnost" z úvodu příspěvku, což raději zopakuji a odcituji:
"Iniciátorem a hostitelem semináře, na němž se sešlo více než 120 diskutujících z řad politiků, odborníků, pacientů a veřejnosti byl poslanec Ivan Langer, který se tématu kontroly zacházení s ilegálními omamnými a psychotropními látkami dlouhodobě věnuje."
Iniciátorem semináře nebyl IL, ale jeho dlouhodobý spolupracovník v tzv. racionální protidrogové politice Tomáš Zábranský, člen katedry adiktologie (IL na přednášky v parlamentu zíral jak výr a nevěřil vlastním uším, co konopí umí, stejně jako spousta lékařů v sále, když mluvil prof. Hanuš, málem si z toho údivu překousl jazyk. /prof. Lumír Hanuš měl po přednášce cca 5 min potlesk jako v Národním divadle)
Nehostil nás IL, ale parlament.
A zcela závěrem, co už jsem napsal o IL v příspěvku zde: http://blog.aktualne.centru...
Byla to celé píár akce na vstup nějakého farmaceutického kamaráda výše uvedených na český trh.
Jestli bude ministr za ODS a ze stejný "stáje", do konce roku budeme znát jméno tohoto farmaceutického kamaráda.

Těší mne, že jsme tenhle proces hodně urychlili. Ať si tu klidně nějaká farmaceutická partička je, jen dobře pro otevřenou soutěž.
Dostane K.O. hned v prvním kole a miliardy k tomu nebudeme potřebovat.
Jen férové podmínky a prostor na výzkum a pěstitelství. Doktoři jdou s námi.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dusan-dvorak.php?itemid=10004
 

Aboriginal

Member
mam toho doma asi deset ml ze 70g outdoor SSH a je to děsnej vyndavák, jediné co se mi zatím opravdu osvědčilo je přidat to do vaporizéru k normální bylině, vypařuje se to celkem dobře a konečně mě i vaporizér zhulil tak jak jsem si představoval.
Pojídání způsobuje tripový stavy:)ú
 
P

palomi

mam toho doma asi deset ml ze 70g outdoor SSH a je to děsnej vyndavák, jediné co se mi zatím opravdu osvědčilo je přidat to do vaporizéru k normální bylině, vypařuje se to celkem dobře a konečně mě i vaporizér zhulil tak jak jsem si představoval.
Pojídání způsobuje tripový stavy:)ú

SSH je sice vyndávák, ae jeho poměř CBD ku THC je ''bohužel'' takový, že se do konopného výtažku moc nehodí. CBD se u této odrůdy nachází někde tušim kolem 1,0 +- samozřejmě) .. Čím menší % CBD tím ''čistší'' high bez gaučloku (jko u silnych indik:D), který jak dobře víme, patří spíše k sativoijidní (krasné slovo:)) části konopí. Samozřejmě v konopí se dále nachází několik dalších látek, ktere jsou, nb mohou být společně s THC psychoaktiviními látkami. Z pravidla platí, že do Konopného výtažku se nejvíce hodí odrúdy s vysokám obsahem THC a CBD, kvůli jejim sedativním ůčinkům, což napomáhá potencionálního pacienta se více uvolnit, relaxovat a léčit se!
 
P

palomi

Po delsi dobe musim rict, ze sem delal zhruba pred pul rokem vytazek ze 150g JH, same vrchy,4OOw a musim rict, ze vic jak zrnko ryze = šalený stav... Respekt, tripoidni stavy. Moji kočce to vylecilo rakovinu a to ji uz 3x operovali a marne, mela ji zas, nasadil sem ji to v malinkych davkach a ted je fit jak nikdy:) Ale jde vydet ze ta sativa se tam moc nehodi, strasnej vyndávák. Delal sem to z lekarskeho benzinu nb uz nvm co to bylo ae melo to 98,9% alkoholu, nejlepsi bych rekl:) Mel sem to od veterinare potaji to objednal doumluvili sme se osobne ze udelam pro čiču konopny vytazek a bylo. Objednal, prodal mi to a od te doby sme se nevydeli a číče je zase fajně:)
 
P

palomi

tdy na ukazku kolik toho bylo a stale je, nic skoro neubyva:); 7,50ml :ying:
 

Attachments

  • vytazek.jpg
    vytazek.jpg
    36.4 KB · Views: 15

sensi23

Active member
Veteran
Jindřich Bayer spolu s Rickem Simpsonem se zúčastní Olomouckého filmového festivalu AFO 17-18. dubna 2012. Momentálně je to jediné potvrzené veřejné vystoupení Ricka Simpsona v Evropě v roce 2012. Brzy poskytnou více informací a odkazy atd. Dokáže-li někdo z vás zorganizovat nějaké zajímavé vystoupení v televizi nebo rozhlase či jiných médiích s velkým dosahem, budou velice rádi.
 
Top