What's new

Razno

prx

Member
Bomo vidli, malo berem okrog in folk piše da naj bi bila 1 led lampa 300w za okrog 1-1,5m2 ( odvisno od verzije ledik). Drugače naj bi se 1 x 300w led primerjala z 2x400w HPS. Drugače se da če bo premal osvetlitve bom dal pa lonce od hydro čist skupaj, ker se lahko regulira vse skupaj.
 

prx

Member
Trenutno gledam vse kar se prodaja okrogi, iščem pa novo tehnologijo 3W led. Trenutno sem v pogovoru z advancedledlights z enim človeku ki nabavlja it kitajske. Moti me edino tole pri advancedledlights, ker ima kitajci isto ohišje,priklop...samo nalepka je druga gor pri Advancedledlights. Ali američani kupijo od kitajcev potem pa dajo svoje nalepke gor.... treba vse prečekirat
 
S

shush

ja,kupujejo iz kitajske i limajo svoje nalepke.je imel member na drugem forumu z tem velike probleme,ko je naročil led lampo in pogruntal da je made in china.ko se je obrnil na prodajalca da razčistita,mu je ta grozil z prijavo,ker naj bi lagal(wtf).model je potem na vseh možnih forumih opisal situacijo,nakar se je pojavil isti prodajalec (na vseh forumih)in zagrozil da bo tožil tudi forume,ki so objavile zgodbo memberja.kokr vem je model naročil ledice iz anglije.tko da dobr prečekiraj kaj kupuješ.
 

prx

Member
Evo točno o tem se gre shush. Najraje bi naročil eno lampo iz amerike, kitajske in anglije ( seveda da so ista ohišja in ledike). Potem bi pa trebal primerjat, itak nebi nič dosegel tudi če angleži imajo kitajske izdelke :/ Eni celo svoja ohišja naredijo da niso ista ko kitajska...kaj vse folk dela. Sem pa prepričan dokaj prepričan da so posamične ledike iz kitajske. Zanimivo je, da eni prodajalci ti dajo 1 leto ali pa 2 lete garancije, eni proizvajalci pa 3 lete.
 

ranta

Member
Klone lahko kupiš tudi v grazu trgovina je dobro založena imajo kar precej sort.
Drugače sem pa testiral led panelo 300w 3w ledice iz kitajske in se mi ne zdi bog ve kaj ,mogoče se na manjšem prostoru obnese boljše na 1,2/1,2 metra pa slabo osvetli . Tako da sem nekako prišel do zaključka da je 400w hps boljše. Sicer pa led lampa deluje kot mora je sedaj že ene dve leti kar jo ima kolega,cena je bila okoli 300evrov se pa tudi led greje sicer ne toliko kot hps ,tist kup ventov na vrhu ni za brez veze pa tudi slišijo se .
Prx to da je 300w led enako kot 2krat400hps je bedarija , nevem sicer kako to primerjajo ampak v praksi ni šans da je isto. Probaj in boš videl :)
 

prx

Member
@ranta tist sem sam kopiral iz ameriškega proizvajalca ledik. Drugače če pa mal pogledaš teste ledik in hps na icmagu, se vidi da nekatere 300w ledike delajo iste rezultate ko pa 600w hps. Drugače bom pa sam videl kako je to. Čez par let bo sigurno ledika bolša ko hps žarnica.
 

ranta

Member
No to vem da si verjetno od nekje kopiral zato pa pravim da se z 2 krat 400 ne more primerjat. Testov pa res nisem gledal že nekaj časa ledike sem sprobal in to je to .Čez par let pa možno ja , da bo boljše.
lp
 

prx

Member
Pred 2 letih so bile ledike res kurc, zdaj so malo dodelali....ampak bojo še kar nekaj časa rabli da bo to to.
 

ranta

Member
Nevem kakšno kvaliteto ti nabavljaš , to kar sem jaz testiral je bilo takole čudo popolnoma isto se prodaja tudi sedaj http://budsizon.com/izdelek/sun-300w/ . Motilo me je v glavnem da je lampa težka venti se slišijo preveč pa slabo osvetli na stran. Na 1.2/1.2 jo 400hps z digitalno dušilko nese na celi črti .Cene ko jih gledam me mine,kvalitetnejše led so verjetno še dražje tako da zaenkrat hvala lepa .
Sicer pa te nebi rad demotiviral ker res znajo biti te novejše bolj dodelane kot praviš, tako da če boš mel voljo sporoči kako je lampa ko dobiš :)
lp
 

Agropop

Member
Kaj pa una plasma, a je to zakej? Cena je krepka (dobrega jurčka),samo to še ne pomeni,da je tud tok huda zadeva :)
 

prx

Member
Toti naši slovenci ko prodajajo no-name led panele so sam kitajske ledike. Drugače pa rabim vaš nasvet glede sorte, v Avstriji mi ponujajo sledeče klone

- Big bug
- Chronich
- Northern Light
- Critical Mass
- AK-47
- Pure Kush
- White Rhino

DO zdaj sem gojil chronich in ak-47, zanime me bol tale White Rhino kak je kaj zahteven za gojenje?
 

ranta

Member
ojla
Pa še pri teh kitajskih bi radi duplo zaslužili . Kolega mi je zadnjič razlagal da sedaj obstaja že 80w ledika , ne panel ampak ena dioda sicer ne za rastline ampak vseeno zanimivo kaj se bo izcimilo iz led zna bit zanimivo :)
Njihov white rhino sem sprobal prx nič kaj zahtevna sorta podobno kot ww ,bushy edino morda malo manj gnojil poje . Cm od mr.nice? kje si to gledal? v grazu ga nimajo :)
 

prx

Member
Hanf&Hanf ( Lassallestrasse 13 A-1020 Wien). Chronich od Serious Seeds isto Ak47. Za prvič bom tudi samo 12 lonev zalaufal. Da vidmo kak se obnese sistem. Northern Light mi je tud všeč, pred parimi leti sem ga kadil. Kupil bi New York City Diesel ampak nekateri folk ni zadovoljen :/ Hermiči pridejo ven .
 

ranta

Member
Škoda, je daleč do dunaja . Jaz bi probal Cm .NYCD sem kadil mel ga je kolega in ga je samo hvalil ,verjetno mu je pa tudi shermal sicer njemu redkokaj da ni shermalo . Verjetno uporabljaš vodo iz pipe ? si jo probal kaj filtrirat če je kaj boljše ?
 

prx

Member
Ja če greš iz slovenije je res daleč, meni ni ker živim blizu :-D do zdaj še nisem filtriral vode. Drugače me pa res zanima če bo kakšna razlike med DWC hydro in IWS system. Res da je pri DWC bilka skos potopljena + zračna črpalka laufa zraven, pri IWS pa bilko potopi za 20min in sprazne. Študiram da bi za vsak slučaj dal vmes zračno črpalko pri IWS ko bilko potopi. Nisem pa našel nobenga testa DWC in IWS ...
 

ranta

Member
Edini pameten da si spizdil gor , pa še kadiš lahko ko greš na kafu :D Fajn sistem imaš, jaz bi dal pumpo v rezervoar. Drugače koreninam paše zračni tuš tako da verjetno bo razlika. Sam tudi razmišljam da bi menjal dwc za slap sistem,nekaj podobnega kot ga imam za vege ,60l posoda za pet rastlin in samo vodna pumpa da vodo ves čas kroži iz posode na vrh net loncev. Brez zračne pumpe ,kisik se ustvarja samo z kroženjem vode premikanjem molekul v vodi in pa tisti padec kolk je višina loncev cca 10 cm .Enostavno za naredit in primerno za nizek budget .
 

prx

Member
V sloveniji premalo naredijo za študente in za iskalce zaposlitve, v Avstriji je res da nimaš pri službi plačanih potnih stroškov in malce ( imaš pa plačo tudi po 3-4k€ z 5-6. stopnjo izobrazbe). Je pa sigurno bolje ko v gnili sloveniji.

Pri ISW systemu je tako da vodo dvigne za 15min ( toliko časa so korenine v vodi) potem pa potegne vodo nazaj v rezervar da so korenine suhe 1-3ure ( ko pride voda v lonec stisne zrak ven, ...), potem pa na novo ponovi čez 1-3 ure. Malo me je strah ker DWC je čist druga stvar ko pa ISW system. Drugače pa imam že ISW system :)
 

ranta

Member
Pa tudi malo bolj kulturni so avstrijci še zaenkrat.
Razumem kako deluje namoči glinopor , ko potegne vodo ven se pa korenine "tuširajo" z zrakom. Drugač če ne bi bilo glinoporja se bi korenine preveč posušile v 3 urah brez vode . Kolikor sem jaz opazil tudi pri dwc koreninam paše nižji nivo vode , pogoj za to je pa zadosti vlage v prostoru .Če je v prostoru že v osnovi suh zrak se korenine sušijo že če so malo izven vode ,če je dosti vlage pa so korenine lahko več ko 60 posto na zraku . Hočem rečt samo to da če se korenine malo preveč osušijo zna bit probem in rastlino čisto zjebe. Po moje se drugega ni za bat pri isw kot pa to da niso korenine predolgo brez vode. Je že tako narejeno da mora lavfat , drugo je ko si delaš sistem sam .
 

prx

Member
Res je, kulturni so pa res. Res da se tule vse dražje ko v Slo ( govorim za stanovanje).

Ja pri ISW je tako, pozimi ( če je vlažnost 60% je dost da 1x 15min na 3-4ure, poleti( vlažnost 40%) pa 1x16min na 2-3 ure. Edino odločam se še kera gnojil bi vzel komplet za hydro, pri DWC sem uporabljal GHE.

Iščem pa tudi kako trgovino da bi našel Warlock semenke ( high TCH) :D
 
Top