What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Rastaman first time indoor

dev.

Well-known member
Köszönöm,megegy kerdesem volna. A ventilatoron a kapcsolasi rajzon ir egy kondenzatort a 3. Helyen azzal mi legyen? Hogyan kellene bekotni?

Nem vagyok nagy villanyász, de már azzal sokat segíthetnél(magadon), hogy leírod a venti típusát, esetleg mellékeled a kapcsolási rajzot.
 
Hát sikeresen összeraktam a boxot,az elsődleges probléma az a ventinek a hangja,kizárt,hogy ez így 0-24-be menjen. Tudnátok mondani praktikákat amivel tudnám csökkenteni a zajszintet? Esetleg a bushdoctorról rendelhető "hangtompító" mennyire hatásos? Azt hova kéne tenni a rendszerben,nem tudom elképzelni? Ha nem tudom redukálni a hangját,akkor ebből vegsátor lesz outra kis tréninggel, jobbat nem tudok.
 

dev.

Well-known member
Csökkentsd a fordulatszámát, legegyszerűbben ezzel kivitelezheted. Ha így túl meleg lenne, használj ct-t. A hangtompító vagy utolsó elemként a rendszerben, vagy közvetlenül a venti után kellene helyet kapjon.
 
Erre miért nem gondoltam?? Köszönöm szépen,kipróbálom a szabályozást. Úgy gondoltam,hogy szénszűrő,beszívó venti, majd ki a nagyvilágba alulra egy kis venti ,meg a lámpához még egy kis venti ami fújja el a hőt. Remélem így olyan 30 fok körül lesz.. majd kiderül.
 

what_can_there

Well-known member
Az is egy megoldas ilyen esetben, hogy a lampa csak 12 orat megy, es sotet szakaszban lekapcsol az elszivas is. Ennek egyetlen hatranya, hogy a viragzas vegen peneszedhet a buga, ezert az utolso ket heten erdemes jaratni a ventiket folyamatosan.
 
Köszönöm a válaszokat! Ma veszek kábeleket a lámpához,aztán beáztatom a kókuszt. Valaki használt már kókusztéglát? ELméletileg egy darabból 9 liternyi kókusz állítható elő,csak beáztatom 24 órára aztán készen van? TOvábbá még cserepet kell vennem, érdemes egyből a véglegesbe ültetni,vagy vegyek többféle méretűt? 10-12 literesre gondoltam véglegesnek 5 hét körüli veget kapnának toppal,vagy croppal. 5tő lesz 3db ak47 2 white widow. Hamarosan indul a móka :)
 

dev.

Well-known member
Nem elég szimplán beáztatni, pufferolni kell, hogy megelőzd a Ca hiányt. Idézek inkább exkalapról, kár állandóan leírni. Mehet egyből a véglegesbe.

"Oldd fel a téglát 7x mennyiségü vízben (tömeg szerint! 650g-os téglának 4-5L víz kell).
Önts utána ugyan annyi 2-4 g/L kalcium-nitrát oldatot. (Az sem baj ha az első 4-5L is CaNO-s volt…)
Hagyd állni egy napig
A fölös vizet öntsd le és lapátold a kókuszt egy nagy cserépbe, a cserepet meg tedd a WC-be.
Csapvízzel flössöld át 3x, a cserép méretének megfelelő vízmennyiséggel."

Teljes cikk
 
Na ma aztatom a maradek ket teglat aztan holnap kezdodik a csiraztatas. Olyan kerdesem lenne,hogy hany napos koruktol kaphatjak a 400w mh-t? Amikor az elso levelpart hozzak es legyen toluk gondolom a legmesszebb a refi.
 

dev.

Well-known member
Nem kell megvarni az elso levelpart, de meg a sziklevelet sem feltetlenul, amint fold folott vannak, berakhatod. Ha nincs kisebb elonevelni, jo lesz ez is, csak ne rakd az arcukba, jol gondolod.
 
Hát sajnos be kellett rendelnem egy Ct-t most került be 32 fok volt az mh-val a boxba maximum venti fokozaton úgyhogy most kíváncsi leszek mennyit javul.. Ma mennek csíráztatni a magok bekeverem a kókuszt meg a perlitet. Bekalibrálom a ph és az ec mérőt aztán végre valahára elkezdődik. Utóirat:Ezt a saját naplómba akartam bocs nagyon be vagyok tépve XD
 

Attachments

  • IMG_4015 másolata.jpg
    IMG_4015 másolata.jpg
    42.3 KB · Views: 27
Hát sajnos be kellett rendelnem egy Ct-t most került be 32 fok volt az mh-val a boxba maximum venti fokozaton úgyhogy most kíváncsi leszek mennyit javul.. Ma mennek csíráztatni a magok bekeverem a kókuszt meg a perlitet. Bekalibrálom a ph és az ec mérőt aztán végre valahára elkezdődik.
 

Attachments

  • IMG_4015 másolata.jpg
    IMG_4015 másolata.jpg
    42.3 KB · Views: 29
Azt hiszem ez a 2. nap
ph:5,9
ec: nem mértem
hőmérséklet:24-5celsius rh:41% az istenért se tudom feljebb vinni. állított ph-s csapvizet kapnak. 3-4 óránként minimális mennyiséget. Közeg:70% kókusz 30% perlit.

5db GHE-s White Widow fem .

Előlapi kamerás képek következnek,megtekintés csak saját felellőségre .. :D
 

Attachments

  • IMG_4043 másolata.jpg
    IMG_4043 másolata.jpg
    109.2 KB · Views: 24
  • IMG_4039 másolata.jpg
    IMG_4039 másolata.jpg
    98 KB · Views: 23
  • IMG_4040 másolata.jpg
    IMG_4040 másolata.jpg
    95.8 KB · Views: 30
  • IMG_4041 másolata.jpg
    IMG_4041 másolata.jpg
    104 KB · Views: 22
  • IMG_4042 másolata.jpg
    IMG_4042 másolata.jpg
    109.6 KB · Views: 23
Last edited:
4. nap
ph:5,7
ec:1,2
hőmérséklet:26fok
rh:36% (Nem sokára megérkezik a párásító)

Teszik a dolgukat.
 

Attachments

  • IMG_4059 másolata.jpg
    IMG_4059 másolata.jpg
    143.6 KB · Views: 23
  • IMG_4058 másolata.jpg
    IMG_4058 másolata.jpg
    130.5 KB · Views: 27
  • IMG_4057 másolata.jpg
    IMG_4057 másolata.jpg
    118.3 KB · Views: 26
  • IMG_4056 másolata.jpg
    IMG_4056 másolata.jpg
    132.7 KB · Views: 26
  • IMG_4055 másolata.jpg
    IMG_4055 másolata.jpg
    127.2 KB · Views: 27
Bocsánat,eddig rosszul mondtam ez a 7. napjuk :D

ph:6,0
ec:1,1
hőmérséklet:29fok
rh:30% (nem sokkal emelte a párásító sajnos..)

Elindítottam még 11db regular Ak47.et is illetve a 2 bubba giftet,tegnaptól számítva 3 hetem van vegelni még. Ők lesznek az outos versenyzők,nem nagyon fogok velük foglalkozni eleinte hetente lesz vizit utána 2-3 hetente,kevés táppal lesz ami lesz alapon. B-s virágföldel és perlittel. Sima wuxal flora meg bloom.
 

Attachments

  • IMG_4087 másolata.jpg
    IMG_4087 másolata.jpg
    128.7 KB · Views: 24
  • IMG_4086 másolata.jpg
    IMG_4086 másolata.jpg
    130.4 KB · Views: 24
  • IMG_4085 másolata.jpg
    IMG_4085 másolata.jpg
    117.5 KB · Views: 31
  • IMG_4084 másolata.jpg
    IMG_4084 másolata.jpg
    111.1 KB · Views: 27
  • IMG_4083 másolata.jpg
    IMG_4083 másolata.jpg
    107.9 KB · Views: 26
ma 14-5 naposak

ph:legutóbbi drain ph 8,5-es vízzel átlocsolva 7,5 volt kapott 4,4-el állítottat most talán 6 környéke lesz.
hőmérséklet 26 fok
rh:35%

Kaptak 10ml guanokolongot egy liter vízben a nagyok ,van egy kis táphiány,ha jól látom.
 

Attachments

  • IMG_4135 másolata.jpg
    IMG_4135 másolata.jpg
    121.5 KB · Views: 28
  • IMG_4136 másolata.jpg
    IMG_4136 másolata.jpg
    119.4 KB · Views: 26
  • IMG_4137 másolata.jpg
    IMG_4137 másolata.jpg
    89.6 KB · Views: 24
  • IMG_4138 másolata.jpg
    IMG_4138 másolata.jpg
    103.4 KB · Views: 22
  • IMG_4139 másolata.jpg
    IMG_4139 másolata.jpg
    98.6 KB · Views: 25

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
8.5 -->.4 el megküldve elég durva ingadozos.. 1 különbség már 10x erősséget jelent.. 4 10 x 10 x 10 x 10 fokozoatosságról mán hallottál ? :D
plusz a kkokuszmágusok közbeléphetnének, hogy kibaszott száraz az egész. a kókusz ki fog baszni veled így.
 

thcgecco

Active member
Nem értem ezt a nagy Ph- ingadozást. Miért nem fix ph-val locsolsz ? A ph blokkról hallottál már? Valamint tényleg nagyon száraznak tűnnek , próbálj meg szórófejes öntözőkannával locsolni , vagy szerelj be egy csepegtetőt. Ahogy fejlődnek a növények egyre gyakrabban locsolhatod és a kókusz alapból gyorsan kiszárad, amit nem szabad hagynod.
De majd jönnek a kókussztárok és megmondják.
 
Top