What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

קנית זרעים ובעיה עם זליגת אור

ganesh5000

Member
תראה את התוספת שכתבתי בהודעה השנייה, בדיוק מה שאמרת.
ברור לי שהומוס וקומפוסט קנויים זה חרטא לעומת מה שבנאדם שמבין מייצר בעצמו, אבל בהעדר יכולת או זמן להכין, זה עדיף מכלום וגם משפר את המצע מבחינת החזקה של מים אז להזיק זה לא יכול.
אני חושב גם שבנאדם שרק מתחיל לגדל ולא באמת מבין בזה, לא ירוץ לקמפסט את הפסולת שלו ויקנה תולעים אדומות. אבל לפחות שיעשיר וישפר קצת המצע הקנוי שלו, ככה צפויות לו פחות בעיות ופחות חוסרים בזמן הגידול.

לגבי מה שהצעת, מבחינתי אני מניח שזה השלב הבא, כבר ראיתי כאלה שמציעים את התוצרת שלהם של הומוס תולעים וקומפוסט ביתי, גם בחינם. רק צריך למצוא את הזמן לנסוע ולהביא.

מאוד מקווה להשיג מיקוריזה טבעית, בלי דשן, בזמן הקרוב. בינתיים נסתפק בזו שיש בפרפקט בלנד.
שוב, עדיף מכלום :)

ganesh5000

Member
אני שם על שק אדמה חצי שק קוקוס פרלייט ו30 ליטר קומפוסט. גם עובד.
תה קומפוסט בתוספת מיקוריזה נכנס ישר בשתילה של הצמח ועוזר מאוד.
מולסה אפשר להחליף בקלות בסוכר חום מלא (לח), דבש, או מיץ אפרסקים מהקרטון.
תה סרפדים הוא דוגמא מעולה לדשן צמיחה שכל אידיוט יכול להכין - שים סרפדים בדלי עם מים לשבועיים במקום שיכול להסריח וזה מוכן. לדלל אחד ל200, מה שאומר 5 מ"ל לליטר, ולרסס על הצמחים. תוסף חנקן, אנזימים, הורמונים וסיליקון ישר מהטבע.

אוה, שמח שאני גורם לכם לשפוך פה מידע :tiphat:
אפשר לתת אותו בהגמעה גם? כי אני כבר בפריחה, אז חוץ מהייחורים לא נראה לי שאני ארסס פרחים, מפחד מעובש והלחות עכשיו מאוד גבוהה.

רק להניח במים, או גם לחמצן אותם? הם לא יסריחו וירקיבו?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
תראה את התוספת שכתבתי בהודעה השנייה, בדיוק מה שאמרת.
ברור לי שהומוס וקומפוסט קנויים זה חרטא לעומת מה שבנאדם שמבין מייצר בעצמו, אבל בהעדר יכולת או זמן להכין, זה עדיף מכלום וגם משפר את המצע מבחינת החזקה של מים אז להזיק זה לא יכול.
אני חושב גם שבנאדם שרק מתחיל לגדל ולא באמת מבין בזה, לא ירוץ לקמפסט את הפסולת שלו ויקנה תולעים אדומות. אבל לפחות שיעשיר וישפר קצת המצע הקנוי שלו, ככה צפויות לו פחות בעיות ופחות חוסרים בזמן הגידול.

לגבי מה שהצעת, מבחינתי אני מניח שזה השלב הבא, כבר ראיתי כאלה שמציעים את התוצרת שלהם של הומוס תולעים וקומפוסט ביתי, גם בחינם. רק צריך למצוא את הזמן לנסוע ולהביא.

מאוד מקווה להשיג מיקוריזה טבעית, בלי דשן, בזמן הקרוב. בינתיים נסתפק בזו שיש בפרפקט בלנד.
שוב, עדיף מכלום :)
נסיעה אחת למגדל של התולעים מחזיקה לחודשיים שהורמיקומפוסט מתאכסן זה לא כזה ביג דיל. יש אפילו כאלו שעושים משלוחים.
החלק הכי חשוב במיקס של אדמה אורגנית הוא חד משמעית הקומפוסט.

מה זה מיקוריזה טבעית? מגדלים מיקוריזה במעבדה ואורזים בשקית. אפשר לקנות את זה ברשת בצורה מרוכזת ביותר - כף לקוב מים לערך.
אני שם כל שבועיים שלושה תוספת מיקוריזה מהשקית.

אוה, שמח שאני גורם לכם לשפוך פה מידע :tiphat:
אפשר לתת אותו בהגמעה גם? כי אני כבר בפריחה, אז חוץ מהייחורים לא נראה לי שאני ארסס פרחים, מפחד מעובש והלחות עכשיו מאוד גבוהה.

רק להניח במים, או גם לחמצן אותם? הם לא יסריחו וירקיבו?
שאל מה שאתה רוצה, זה הכל פה רק על הקצה של הקצה של המזלג...
תה סרפדים עדיף לתת בריסוס כי הסיליקון שבו אינו נייד. בפריחה עדיף להמנע מהתוספת הורמונים של תה סרפדים. במקום זה עדיף לעבוד עם תה קומפוסט בתוספת חומצות הומיות, בכדי לעודד את הפטריות שבמצע.
תה סרפדים עושים בהתססה - ללא הכנסת אויר.

ganesh5000

Member
הכוונה למיקוריזה נטו.
מה שיש לי כרגע זה דשן אורגני שמתוסף במיקוריזה
לא שאני מתנגד לדשן אורגני, אבל אני מעדיף שהוא יהיה באמת אורגני (הומוס/קומפוסט טרי..) ולא כזה שאני קונה מוכן בשקית, למרות הדיווחים המעולים עליו ולמרות שאני יודע בדיוק מה יש בו מבחינת מינונים.
אני מדבר על הפרפקט בלנד.
אני מתכוון לנסות אותו על חלק מהצמחים ביחד עם פי.קיי ובלומבסטיק בפריחה ולהשוות לאחרים שיקבלו טיפול קצת שונה מבחינת דשנים
שזה אומר אדמה עם הומוס אבל בלי הדשן הזה, ואחר כך ביונובה בסיס ופי.קיי/בלומבסטיק.

ככה נראה כמה הדשן הזה באמת נותן עבודה.

:tiphat:לגבי שאר המידע - תודה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בחיאת גנש שלח אלבום ותראה לי גם...

אני מוסיף דישון אורגני בשחרור איטי למחזורים הראשונים של האדמה ולאט לאט מוריד במינון ככל שהאדמה נבנית אבל בהתחלה צריך קודם צמח בריא שיפעיל את כל המערכת של האדמה.

ganesh5000

Member
אלבום..
בוא נתחיל מכמה תמונות, אחר כך נתקדם לאלבום. בינתיים יבש כאן וגם השתלטתי לבחור מספיק על הפוסט. מקווה לפחות שהוא נתרם ולמד משהו בקטנה על עבודה עם אורגני, לא כזה מסובך, פשוט לקנות לערבב ולעבוד.

dh9707

Member
וואוו איזו השקעה תודה רבה אני באמת מעריך לא קל כל העסק האורגני מנסה ללמוד כמה שיותר וליישם בקרוב,מקווה שאצליח.
שוב תודה רבה אתם באמת עוזרים מאד ונותנים בטחון בעבודה

ganesh5000

Member
קל מאוד ברגע שאתה מבין מה זה מצע אדמה ושזה חי.
כמו כל דבר חי, צריך לתחזק אותו באוכל המתאים.
במצע שלך יש בקטריות - תאכיל אותן והן יפרקו את הדשן ויאכילו את הצמחים בשבילך.
בשביל זה מוסיפים את כל הדברים שהוזכרו או משקים איתם - מולסות, אצות, הומוס ותה קומפוסט וכל שאר הירקות... זה אוכל לחיידקים או מגביר את הריכוז שלהם במצע. זה גם מוסיף הרבה מיקרו-אלמנטים חשובים למצע ומונע חוסרים בהמשך.

אחרי שאתה מכין את התערובת עם התוספות, חוץ מתה קומפוסט פעם ב.. שזה קלי קלות להכין ולא דורש שום ידע, אין לך מה לעשות. להשקות עם מים נקיים, יש כאלה שיגידו לך בלי לאזן חומציות בכלל, וזהו.
לא מסובך בכלל.
סיבוב הבא תתקדם ותכין עוד דברים כמו תה סרפדים ותחקור ותלמד מה עוד אפשר להוסיף במקרי חוסר, יש פורום שלם רק לגידול אורגני כאן, שווה להכנס ולקרוא יש שם המון ידע וגם כאן יתנו לך עצות טובות כמו שאתה רואה.
https://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65536

בפריחה מחזקים בפי.קיי (אני כרגע עם נוזלי) משבוע שלישי בערך, אם רואים שחסר חנקן (עלי מניפה תחתונים מצהיבים) בשלב מוקדם מדי מוסיפים דשן בסיס למים במינון המתאים ביחד עם הפי.קיי ושלום על ישראל.

ההבדל בין הדרך הזו לדישון נוזלי הוא שהכנת כבר את רוב הדשן שהצמח צריך במצע, בטח אם שמת תוספת של דשן אורגני. שמים מים והדשן מתפרק והצמח אוכל.
כמו בטבע, מה יותר טוב מזה?
בטווח הארוך זה גם חוסך הרבה מאוד כסף על דשני בסיס ותוספים מדוללים שמוכרים לך ביוקר.
בהצלחה.

Last edited:

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
לדעתי בתור התחלה תערבב מיקס אדמה של
50 ליטר קומפוסט
100 ליטר קוקוס פרלייט
ליטר כופתיות בקר

תשתמש בעציצים של 20 ליטר ומעלה ותדאג שיהיה לך את המצרכים לתה קומפוסט, תה סרפדים ותה נבטים.

מכניסים מוקדם לפריחה ודואגים שתמיד יהיה מקום לשורשים לצמוח.

ganesh5000

Member
פונז שני דברים:
לא הבנתי איפה נכנסת תערובת האדמה כאן. אני רואה רק קומפוסט שהוא בבחינת דשן, אז מה כאן התערובת? הקוקוס-פרלייט? זה לא הופך את זה למצע קוקוס?

אני אשמח אם תכוון אותנו לחברה שמייצרת את הכופתיות או איפה אפשר לקנות כי אני מחפש ולא ממש מוצא.
יש את שחם גבעת עדה, אבל ממה שאני מבין הם נסגרו/ נמכרו, והם היחידים שראיתי שמייצרים את הכופתיות למיניהן.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
לא נכנסת תערובת אדמה מוכנה במתכון הזה. מה שיוצא הוא תערובת שתילה סבבה לגמרי.
אני משתדל להוסיף לפחות רבע מהנפח באדמה בריאה קודמת אם יש זמין כדי לזרז את התהליכים.

כופתיות בקר אמור להיות אצל ספקים גדולים לחקלאים, אבל אפשר גם להשתמש בקקי מיושן של סוסים או פרות שלא בכופתיות - רק לדאוג שלא מריח כמו אמוניה.
במקרה שמשתמשים בטרי לשים בערך 5 אחוז מהמצע קקי פרות או סוסים.
עם ארנבים חצי, עם תרנגולות חצי כוס ל150 ליטר ותצפה להמון חנקן.

ganesh5000

Member
לא מתעסק עם קקי אלא אם הוא בא קנוי וארוז, לא מחפש לחטוף מחלות.
נביא בהזדמנות כשנסע צפונה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
קקי זה דשן אחי. אפשר להפוך אותו לקומפוסט קודם.
אני יותר פוחד מקקי שבא ארוז

שאריות קקי וקש מהאורוות סוסים יוצרות קומפוסט שמאוד טוב לקנאביס, ולרוב למגדל של הסוסים לא אכפת שיפנו לו את הריפוד המטונף

ganesh5000

Member
קקי זה דשן, ובהודו זה גם אחלה חומר בערה במקום עצים. הם מבשלים על מדורות של קקי פרות יבש.
זה עדיין לא אומר שאני רוצה להתעסק עם זה. יש גבול לסרחונות שאני אכניס הביתה או אתעסק איתם ידנית.

האמת שהתחלתי להתעניין בגידול תולעים אדומות וזה באמת לא סיפור מבחינה טכנית ומבחינה כספית. אם כבר קקי, אז עדיף שיהיה קקי של שלשול :)
נראה לי שזה יהיה פתרון מעולה מבחינתי.

ממה שאני מבין אפשר לתת צואת בקר וסוסים לתולעים כמזון, לא? סתם מעלה תהיה, לא אומר שאני אעשה את זה..

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אפשר, ועובד מעולה, אבל אחרי קומפוסטציה אחרת החום שיוצר יבשל לך מרק תולעים בחרא

ganesh5000

Member
ואיך אני עושה לזה קומפוסטציה מתוך סקרנות?
הייתי בטוח שזה מה שהתולעים עושות לצואה ולאוכל..

אתה מבין למה אני לא מתלהב להתעסק עם השטויות האלה? מה אני צריך מרק חרא?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
ואיך אני עושה לזה קומפוסטציה מתוך סקרנות?
הייתי בטוח שזה מה שהתולעים עושות לצואה ולאוכל..

אתה מבין למה אני לא מתלהב להתעסק עם השטויות האלה? מה אני צריך מרק חרא?
שם את הכל בערימה גדולה ודואג שלא תתייבש או תרטב יותר מידי.
שהערימה תפסיק להתחמם הקומפוסט מוכן.
אני בטוח שתמצא טון מידע ברשת על איך להכין קומפוסט.

צמחים מאוד אוהבים מרק חרא.