What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

קנית זרעים ובעיה עם זליגת אור

dh9707

Member
קנית זרעים ובעיה עם זליגת אור

שלום,גדלתי עד כה שלושה מחזורי גידול בגידול חוץ ואף פעם לא הבנתי למה לא מצליח לי או שמצליח לי חלקית ולבסוף הבנתי שהבעיה היא זליגת אור מתאורת רחוב האם ניתן לחסות את העציץ בלילה והאם זה בריא לו מבחינת זרימת אוויר וכו בנוסף איך מומלץ לכסות סוג בד מסוים?

ולשאלה השניה,אני מפחד להזמין זרעים מחול האם יש אפשרות להשיג זרעים איכותיים בארץ אם כן אז איך ומה לעשות?

Kipod

Member
מצטרף להמלצה על האוטומטים לסיטואציה שלך
הקיץ הספקתי שני מחזורים של אלמנה לבנה של דאטץ' פאשיון
Dutch Passion - White Widow
ויכול להגיד רק דברים טובים על אף היבול הנמוך...
במקביל תריץ גם רגיל ואתה מסודר
תיצור מיסוך מהתאורת רחוב עם עוד איזה שיח שיחצוץ בין הגראס לאור

ולשאלתך השניה... תתגבר על הפחד או תקפוץ לסופש לחול או שתבקש מחבר שטס

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שלום,גדלתי עד כה שלושה מחזורי גידול בגידול חוץ ואף פעם לא הבנתי למה לא מצליח לי או שמצליח לי חלקית ולבסוף הבנתי שהבעיה היא זליגת אור מתאורת רחוב האם ניתן לחסות את העציץ בלילה והאם זה בריא לו מבחינת זרימת אוויר וכו בנוסף איך מומלץ לכסות סוג בד מסוים?

ולשאלה השניה,אני מפחד להזמין זרעים מחול האם יש אפשרות להשיג זרעים איכותיים בארץ אם כן אז איך ומה לעשות?
תמצא מקום שאין בו תאורת רחוב קרובה.
סיכוי הצמח בבד זה לא אופציה כי הלחות שתצטבר תגרור עובש.

אין בישראל זרעים איכותיים לקניה מסודרת.

dh9707

Member
אוקיי הבנתי יש לי שאלה לא קשורה פונזי הבנתי שאתה מגדל גידול אורגני מאיפה אתה משיג בארץ מצרכים כמו גואנו עטלפים קמח דם/נוצות/דגים ואת שאר המצרכים?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני לא בישראל ואני לא עובד עם אף אחד מהמצרכים שציינת.
לפעמים קצת בגואנו אבל אין בעיה לותר עליו.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
יש בארץ דרך להשיג גואנו?
יש גואנו לחקלאים בישראל אבל הרמה שלו מאוד נמוכה ועדיף להמנע ממנו.
אפשר להביא מחו"ל ואפשר לצאת לאסוף גואנו במערות מאוכלסות עטלפים.

אפשר לעבוד בלי גואנו.

dh9707

Member
הבנתי בקיצור אם אני רוצה לגדל אורגני בארץ אני דיי מוגבל...
עוד שאלה לא ממש קשורה,איזה זן כדאי לי לגדל בגידול חוץ זן שיעורר אותי מאיפה כדאי לי להזמין?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
הבנתי בקיצור אם אני רוצה לגדל אורגני בארץ אני דיי מוגבל...
עוד שאלה לא ממש קשורה,איזה זן כדאי לי לגדל בגידול חוץ זן שיעורר אותי מאיפה כדאי לי להזמין?
אתה מוגבל רק על ידי הדמיון שלך :tiphat:

Kipod

Member
כמו שפונזי אמר...
תשתמש בדמיון.... 100% אורגני לפניך.
גואנו ושאר הפתעות אפשר להזמין מאמאזון\איביי בלי שום בעיה, מלבד עלות השילוח שלפעמים קצת מוגזמת

picture.php

picture.php

dh9707

Member
הבאתם לי מוטיבציה עכשיו אני רק צריך המלצה על אתר טוב להזמין זרעים אני מחפש זן שיעורר אותי ויכניס אנרגיות פחות משהו מרגיע יותר משו פסיכודלי ואם אפשר שחניב כמות יפה:)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
גואנו אסור ליבוא, אך עדיין לרוב מגיע.
אפשר להחליף את הגואנו בכל דשן אורגני מרוכז בשחרור איטי.

מה שאתה מחפש זה סטיבה שלא קצרו מאוחר מידי. יש אלפי אופציות.
אני ממליץ על גולדן דיזל שעוד שבועות ספורים אמור להיות ב
www.SeedBay.com
Yekke Seeds - Golden Diesel

ganesh5000

Member
אם אתה באמת רוצה ללכת על אורגני, בתור צעד ראשון קח את כל הבקבוקים של ביוביז וזרוק אותם לפח. נראה לי שחוץ מאנשי החברה עצמה, אף אחד לא באמת מצליח לעבוד עם הדשנים האלה בלי בעיות, והם לא באמת נותנים עבודה.
הדבר היחידי שהייתי מחזיק שלהם זה האלגמיק, היחידי שבאמת שווה משהו.

מה כן?
תארגן עציצים גדולים ככל האפשר, מעל 20 ליטר רצוי, ככה הדישון שתכניס פנימה יישאר ליותר זמן ותצטרך פחות לחזק אחר כך בדשן נוזלי. אם כבר דשן נוזלי, לך על ביונובה לאדמה, הוא חצי אורגני.

תערובת אדמה - אני ממליץ על אלה של טוף מרום הגולן, בלי אוסמוקוט. אתה יכול לקחת את האקו טרה, מובטח לך אורגני בלבד.
לזה תוסיף הומוס, פרלייט (התערובת מגיעה בלי, חובה לשים), דשן אורגני/ קומפוסט כלשהו.
תחפש ביו קומפוסט, גם של טוף מרום הגולן, או של שחם גבעת עדה, למרות שאני בספק אם תמצא משהו שלהם, הם נמכרו לאבן ארי (אלה שמוכרים את התערבות שנקראת גרין, יש בה אוסמוקוט אז לא לקחת) ולך תמצא עכשיו משהו שלהם. חבל כי יש להם אחלה מוצרים, כופתיות וקמח בקר/ עופות ועוד כל מיני דברים טובים לאדמה.
סביר להניח שתמצא תערובות וקומפוסטים של דישנית, אני פחות אוהב אותם, ניסיון לא מוצלח לעומת טוף שאף פעם לא היו לי בעיות או חוסרים, אבל שיקול שלך, יש כאלה שלוקחים רק דישנית.
איפה למצוא? משתלות. אני מתקשר לפני כדי לברר שיש את מה שאני מחפש, כל אחד מחזיק חברה אחרת או שחסר במלאי, חבל על הדלק.

אפשרות אחרת שאני מנסה עכשיו היא דשן אורגני שנקרא פרפקט בלנד. גננים חובבים של ירקות וכו' מדווחים שהוא פיצוץ של דשן, ויש בו מיקוריזה שזה פלוס מטורף באדמה ורק בשביל זה שווה ליישם אותו באדמה, אפילו בכמות קטנה. 3 כפות אמורות להספיק לשלושה חודשים, מה שאומר שאתה רק תצטרך לחזק בפריחה בפי.קיי/ בלומבסטיק. הדשן עצמו במינונים של 4-4-4. קופסא של כמעט 3 ליטר עולה 85 שקל.
מעבר לזה הדשן אמור להספיק אם תכין את התערובת במינונים הנכונים עם שאר הדברים שהזכרתי.

קמח אצות אפשר להשיג בארץ, טוב מאוד לבקטריות באדמה.
תה קומפוסט - כדי "להפעיל" את כל המערכת הביולוגית הזאת ולתת לה בוסט. תן כמה פעמים (בתחילת הצמיחה ופעמיים בפריחה) ואתה אמור להיות מסודר מבחינה אורגנית.
תעשה גוגל או תחפש כאן בפורום ותלמד איך מכינים תה, לא בעיה.

הדבר היחידי שבינתיים עוד לא מצאתי זה תוספים אורגנים שיתנו לי את המינון הרצוי ,
של הפי.קיי שאני רוצה בפריחה
אבל גם את זה נמצא בסוף.
בהצלחה :biggrin:

ganesh5000

Member
ולמקרה שתהית לגבי מינונים (מה שחסר בהרבה המלצות כאן של חברים, שמביאים אחלה רעיונות אבל בצורה כללית, בלי הסבר מפורט של מינונים וחבל..)

על תערובת של 50 ליטר אדמה אני שם:
15 ליטר פרלייט
בערך 10 ליטר הומוס, לא מזיק אף פעם ומשפר הרטבה של המצע
אם אתה שם פרקפט בלנד - על כל 4 ליטר אדמה צריך כף דשן (הכף בתוך השקית/קופסא).

אני לא מערבב את זה בתערובת הגדולה אלא כשאני מכין עציץ שם שכבות של דשן בעומק העציץ ומכסה באדמה, ככה נוצרות שכבות של דישון במצע, כמו שעושים בחקלאות.
לפי גודל העציץ תדע כמה אתה צריך.

תה קומפוסט - נותן אחרי שהצמח מוציא סט שלישי ומעלה של עלים בזמן הצמיחה, אחד לפני הפריחה ואחד אחרי שבועיים שלושה. לא חובה להצמד לזמנים האלה, אלה פשוט זמנים של התפתחות שורשים חזקה או שאתה רוצה לחזק את הצמח לפני הכניסה לפריחה, להשלים לו חוסרים ולהעשיר את המצע בבקטריות ומיקרו אלמנטים.

משהו נוסף ששכחתי - מולסה. תקנה את הצהובה ללא גופרית מעדן טבע מרקט (גראנמאדר, משהו כזה). צריך את זה לתה קומפוסט, וגם כפחמימות זמינות לבקטריות ולצמחים זה נחמד להוסיף מדי פעם עם מים נקיים. גם מוסיף מיקרו אלמנטים חיוניים למצע ו"ממתיק" את הפרחים.
מחר אשתדל להעלות קצת תמונות, כדי לגרות את העיניים :)

נ.ב. - מה שכתבתי כאן זה תכלס למתחילים. מי שבאמת מתעסק באורגני מחזיק תולעים אדומות ומייצר הומוס וקומפוסט בעצמו, רוקח כל מיני תערובות כמו תה סרפדים ועוד הרבה "חליטות" אורגניות כאלה, פשוט צריך זמן ורצון להבין ולהתעסק בזה.
לדעתי הרבה יותר כיף מרק לדשן עם דשן נוזלי ולראות אותם צומחים, אבל כל דבר בעיתו

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
גנש,
לדעתי קומפוסט קנוי לא עושה את העבודה כמו שצריך ויש יתרון משמעותי ביותר לקומפוסט ביתי טרי. הביולוגיה בקומפוסט קנוי לא מספיק טובה.
אם אין קומפוסט מערימה בבית אז ורמיקומפוסט (הומוס תולעים) טרי מהמגדל זו האופציה הבאה הכי טובה.
אשלגן אורגני זה אפר עצים וזרחן אורגני זה סרטן אז לא מוסיפים זרחן אלא מעלים את הזמינות שלו עם מיקוריזה.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
ולמקרה שתהית לגבי מינונים (מה שחסר בהרבה המלצות כאן של חברים, שמביאים אחלה רעיונות אבל בצורה כללית, בלי הסבר מפורט של מינונים וחבל..)

על תערובת של 50 ליטר אדמה אני שם:
15 ליטר פרלייט
בערך 10 ליטר הומוס, לא מזיק אף פעם ומשפר הרטבה של המצע
אם אתה שם פרקפט בלנד - על כל 4 ליטר אדמה צריך כף דשן (הכף בתוך השקית/קופסא).

אני לא מערבב את זה בתערובת הגדולה אלא כשאני מכין עציץ שם שכבות של דשן בעומק העציץ ומכסה באדמה, ככה נוצרות שכבות של דישון במצע, כמו שעושים בחקלאות.
לפי גודל העציץ תדע כמה אתה צריך.

תה קומפוסט - נותן אחרי שהצמח מוציא סט שלישי ומעלה של עלים בזמן הצמיחה, אחד לפני הפריחה ואחד אחרי שבועיים שלושה. לא חובה להצמד לזמנים האלה, אלה פשוט זמנים של התפתחות שורשים חזקה או שאתה רוצה לחזק את הצמח לפני הכניסה לפריחה, להשלים לו חוסרים ולהעשיר את המצע בבקטריות ומיקרו אלמנטים.

משהו נוסף ששכחתי - מולסה. תקנה את הצהובה ללא גופרית מעדן טבע מרקט (גראנמאדר, משהו כזה). צריך את זה לתה קומפוסט, וגם כפחמימות זמינות לבקטריות ולצמחים זה נחמד להוסיף מדי פעם עם מים נקיים. גם מוסיף מיקרו אלמנטים חיוניים למצע ו"ממתיק" את הפרחים.
מחר אשתדל להעלות קצת תמונות, כדי לגרות את העיניים :)

נ.ב. - מה שכתבתי כאן זה תכלס למתחילים. מי שבאמת מתעסק באורגני מחזיק תולעים אדומות ומייצר הומוס וקומפוסט בעצמו, רוקח כל מיני תערובות כמו תה סרפדים ועוד הרבה "חליטות" אורגניות כאלה, פשוט צריך זמן ורצון להבין ולהתעסק בזה.
לדעתי הרבה יותר כיף מרק לדשן עם דשן נוזלי ולראות אותם צומחים, אבל כל דבר בעיתו
אני שם על שק אדמה חצי שק קוקוס פרלייט ו30 ליטר קומפוסט. גם עובד.
תה קומפוסט בתוספת מיקוריזה נכנס ישר בשתילה של הצמח ועוזר מאוד.
מולסה אפשר להחליף בקלות בסוכר חום מלא (לח), דבש, או מיץ אפרסקים מהקרטון.
תה סרפדים הוא דוגמא מעולה לדשן צמיחה שכל אידיוט יכול להכין - שים סרפדים בדלי עם מים לשבועיים במקום שיכול להסריח וזה מוכן. לדלל אחד ל200, מה שאומר 5 מ"ל לליטר, ולרסס על הצמחים. תוסף חנקן, אנזימים, הורמונים וסיליקון ישר מהטבע.

Latest posts

Latest posts