What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pure AK Female Seeds

cadavruslos

Well-known member
Harvest day 93 zile de inflorire

Harvest day 93 zile de inflorire

Salut si bine v-am regasit , stiu ca v-am spus ca am sa o mai las o saptamana dar azi am verificat plantele inca odata si spre surprinderea mea au mai fost suficiente doar 3 zile pentru 30 40% din tricomi sa ajunga la maturitate , a fost unu din cele mai reusite growuri ale mele si asta o spun cu mana pe inima . Rezultatele sunt spectaculoase si sunt foarte multumit de rezultat , recomand acest soi este un soi usor de crescut si foarte generos ca si cantitate , ghivecele folosite la acest grow au fost cele mai mici folosite vreodata de mine , 7 litri insa am reusit sa creez niste balauri cu din acestea . Am pus un mic fan sa sufle lejer pe buzi , temperatura de uscare este de 17 grade iar umiditatea dupa ploile astea este pe la 60 . Uscare usoare in perioada ce urmeaza dupa cum vedeti am taiat plantele direct de la baza pentru a mentine o mai buna umiditate si o uscare mai lenta . Cam atat cu acest jurnal , sper sa fie o buna metoda de inspiratie pentru cei care vor sa incerce un proiect de crestere , low cost si cu rezultate bune , va salut si ne auzim dupa ce se usuca si merge la borcan. Pace tuturor si respect !

picture.php
picture.php


SI un mugure ud ...
picture.php
 

cadavruslos

Well-known member
Uscare finalizata dupa 9 zile .

Uscare finalizata dupa 9 zile .

Salut si bine v-am regasit , dupa cum spune si titlu uscarea sa finalizat dupa 9 zile , temperaturile au fost maxim 17 grade si umditatea 60 , cantitatea a fost in jur de 80 de grame la indica dar am fumat vreo 10 grame de cand sa uscat putin plus ce am mai ciugulit pana la harvest pe teste , sativa 72,45 de grame plus ce am mai ciugulit , recipientu unde am pus marfa ca sa o cantaresc a avut 33.34 grame , un total de 150 de grame as zice .. calitatea e super , 3 5 fumuri si te trece pe bulgari , un high misto rau cerebral si de lunga durata . am sa revin cu un smoke report dupa cateva saptamani la cantar , cam atat si cu acest grow fratilor , va multumesc tuturor si se poate ...
220 de wati Philips 150 de grame uscat
Salut !:joint:

Indica feno

picture.php
picture.php
picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Frumos. Vezi ca ar trebui sa ai functie de "Tare" la cantar si il poti calibra sa fie la 0g cu recipientul pe el apasand acel buton.
 

cadavruslos

Well-known member
Pai exact asta am facut explo , dup? ce am cânt?rit recipientul acesta avea 33,34 dup? care am ap?sat tare si indica zero , tot ce a fost cânt?rit a fost cânt?rit de pe 0 dup? ce am ap?sat? Tare , 130 g Bud uscat f?r? anemici de la baza , plus ce am mai fumat eu am zis 150 , e Ok zic eu plus ca ghivecele au fost de 7 litri ... aia e treaba e tare si cantitatea mai mult decât buna peste A?tept?rile mele , pot sa zic ca e un soi bun .. tare si sper ca si gustu va fii pe m?sura dup? curring
 

vasile

Well-known member
Veteran
Foarte tare cap coada, iti mai aduci aminte daca problemele legate de fier au aparut dupa ce te-ai oprit din dat agro natura?
 

cadavruslos

Well-known member
Nu am dat agro la acest grow am dat biobloom de la biobizz , un cacat de nutrient care nu contine tot ce ai nevoie si care nu o sa il mai folosesc deloc ..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aa.. asta e clasica. Biobizzu il inlocuiesti cu succes cu aproape orice nutrient de 15-20 lei pe litru. Posibil chiar sa ai si rezultate mai bune.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Nu am dat agro la acest grow am dat biobloom de la biobizz , un cacat de nutrient care nu contine tot ce ai nevoie si care nu o sa il mai folosesc deloc ..

La pagina 5 ai ramas fara agro natura si ai schimbat pe biobizz, dupa 2 saptamani de folosit biobizz au aparut deficientele :tongue:

Semn ca trebuie folosita toata gama lor, sunt curios ce parere ar avea ei stiind ca un nutrient la 20 lei pentru plante de casa e mai eficient decat biobloomu lor ... nu inteleg cum a devenit nutrientu asta asa popular printre groweri
 

cadavruslos

Well-known member
La pagina 5 ai ramas fara agro natura si ai schimbat pe biobizz, dupa 2 saptamani de folosit biobizz au aparut deficientele :tongue:

Semn ca trebuie folosita toata gama lor, sunt curios ce parere ar avea ei stiind ca un nutrient la 20 lei pentru plante de casa e mai eficient decat biobloomu lor ... nu inteleg cum a devenit nutrientu asta asa popular printre groweri

Vasile ai dreptate , sunt mai tot timpul spart si nu prea ma mai ajuta memoria deloc brothere, nu recomand Gama Biobizz , mai bine Natura .. contine o gramada de melasa plus nu am avut deficiente de fier cu el si nici alte microelemente . In schimb are mult azot in el fapt care in flower nu prea e bun deoarece dupa cum stii mareste perioada de înflorire.. Însa acest Natura îsi merita banii , face treaba buna , eu il folosesc de obicei cu pamânt composana care si acesta contine azot destul , nu dau nici un fel de nutrient in acest pamânt decât dupa ce au trecut 3 saptamani de înflorire, practic dupa ce se termina perioada de lungire a plantei sau stretching , am sa incerc totusi gama de la advanced nutrients ca am auzit lucruri bune despre ea .. akm nu stiu ce sa zic pâna nu încerci si folosesti nu prea ai cum sa stii exact ca asa vb lumea si de Biobizz , poate e nevoie sa cumperi totusi toata Gama si la ei ca sa ai rezultate ... Eu nu am avut Top Max, Activera..si ce mai au ei ... am avut doar bloom .. poate o fii si asta un minus ..
 
Top