What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu vreau sa fur curent!!! Vreau sa fac un invertor de tensiune de la 12 v la 230 v céva de genů ! Principiul e asemănător cu soneriile vechi la 220 v
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Că sa nu se mai agite nevastamea​ că ai consum curentul voi folosi un transformator de 12v care ea urmează să creadă că nu consuma mai nimic . Iar acea tensiune de 12v să o transform in 220 v ca sa pot alimenta becurile din grow.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lol. Iti trebuie un transformator maricel, si sunt pierderi. Mai bine platesti curentul tu si aia e..
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Urmează sa "creadă"? Sa creadă balivernele tale sau sa creadă ce vad ochii ei când se uita pe factura la curent?
 

gganjaabwoy

Active member
daca pui 50-60w la dulie in 0.2mp o sa scoti si iarba buna si nu o sa fie problema la curent...vreo 20-30 de lei pe luna (sa zic daca ai avea 100w total in grow) nui problema...si de ii cerseti pe strada:muahaha:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
A, banii la curent erau problema fimeii? Io credeam ca era o chestie principiala...

Pai aia e simplu: Iti iei o baterie AGM, deep cycle (am socotit ca iti trebe vreo 200Ah, nu au decat vreo 50-70 de kile), si o incarci zilnic la serviciu (la un vecin, whatever). A, iti trebe doua, cat sta una, nu sta alta. Un invertor, si ... gata.

Plus ce muschi faci. Eeeeesteeee?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu lucrez am bani , nu e o problema asta ,dar ea vede problema altfel : de ce sa platesc curent de geaba dacă oricum acea planta nu o consum sunt bani aruncați pe fereastră. Nu mă folosesc de acea planta!! Crește și la fereastră și fără becuri​!! Asta e teoria ei! Sper că m-am făcut înțeles cel puțin de data asta!!! Așa că cea mai buna idee e sa caut un loc la out si Ce mai iese și la fereastră pe un an de zile cred că ajunge!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cred ca daca ai gasit loc de out mai bine pui tot afara. Pentru ca out pe o planta ai 100-200 gr in medie, mergand pana la cateva kg daca gasesti o zona umeda sau le uzi tu regulat, indoor 5-15 grame.. si calitate f slaba. Strici semintele punandu-le la geam.
Sau mai e varianta sa ii spui ca nu arzi curentul degeaba sau sa iei alta sotie mai intelegatoare. Oricum daca te feresti de sotie e mai ceva ca la parnaie.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Esti pe tabela, acolo, cu intake-man si sandel bivolaru..

Hai ca treaba cu intakeurile o stiu, e clasica, da' pe aia cu bivolaru nu o stiu, cred ca am pierdut-o pe undeva. Bine, stiu ca i-au mancat caprele florile, dar ar trebui sa se cheme capraru' Sau ciobanu'. Zic eu...

Oricum daca te feresti de sotie e mai ceva ca la parnaie.

Eu as spune, e aproape de parnaie :D Vorba aia, mai vorbeste cu vecinele, "Are asta a meu niste buruieni lungi in geam, ma dispera cu ele. Ce buruieni vecina? Pai hai sa ti le-arat, sa vezi si tu ce-i in capu' lu' barbat-miu". Oare is paranoic?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Cred că un pic paranoic ești:)) dar nu-i bai :)) știe că e iarba deci nu va spune la vecine! Acum am sa pun o poza cu tricomi din iarba care am avut-o la geam anul trecut eu cred că nu arata așa rău!
picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top