What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

A

AlexFermieru'

da.iei ghiveciu', il bagi sub chiuveta si bagi apa cat mai multa.sa curga din el apa cam cat pentru 2-3 ghivece pline..
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
bagi pana se scurge doar apa curata (dar vezi sa iti ramana si pamant in ghiveci :p)

apoi o lasi sa isi mai revina. o zi - doua, ca sa mai consume si din apa. si cand o uzi da-i si putin fert - incepe cu 50% concentratie
 

dominique

New member
Fratilor... nu sunt prost nici spart nici nebun... dar nu stiu ce inseaman OVER FERT, si nici nu gasesc pe forum.
Lamiriti-ma si pe mine va rog.
 

dominique

New member
multumesc.
Si mai pun o intrebare "stupida", pentru cei care folosesc BioBloom de la BioBizz: cum masurati voi 1ml de fert???
Eu pun un capac la 250ml apa.
E ok, sau e prea mult?
 
G

growcase

multumesc.
Si mai pun o intrebare "stupida", pentru cei care folosesc BioBloom de la BioBizz: cum masurati voi 1ml de fert???
Eu pun un capac la 250ml apa.
E ok, sau e prea mult?

hai frate...sincer nu am nimic cu tine, dar cum sa intrebi asta? e la mintea copiilor.
un capac are 7.5 ml sau 7.7 din cate stiu eu....ca ultima oara cand dadeam fert, puneam cate 1 capac la 2.5L de apa....din fiecare...
 

dominique

New member
hai frate...sincer nu am nimic cu tine, dar cum sa intrebi asta? e la mintea copiilor.
un capac are 7.5 ml sau 7.7 din cate stiu eu....ca ultima oara cand dadeam fert, puneam cate 1 capac la 2.5L de apa....din fiecare...


Frate mersi mult de explicatia ta... :good:
Problema nu este ca am intrebat... ci ca am facut! :wallbash:
Mersi mult! Am mai invatat ceva :whiteflag:
 
M

MJMJ

de obiccei pe orice sticla de fertilizatori/nutrienti scrie cati ml are capacul...
 

dominique

New member
de obiccei pe orice sticla de fertilizatori/nutrienti scrie cati ml are capacul...

Sincer nu am stiut, dar acum o sa stiu. :(
Sper sa nu pateasca nimic fetele, de la atata hrana, caci am apucat sa le dau de vreo 6 ori. :(, si nu stiam de ce unele frunze se ingalbenesc, si aseara le-am dat numai apa curata.
Ce ziceti ar fi bine ca acum sa le tin la regim cateva zile?
Sau pot sa le dau fert in continuare, numai cantitatea care trebuie?
 
M

MJMJ

de 6 ori in cat timp?pare a fi un caz ( :D ) de overt fert din ce spui tu...da-le fert odata -2 ori pe saptamana.
 

dominique

New member
de 6 ori in cat timp?pare a fi un caz ( :D ) de overt fert din ce spui tu...da-le fert odata -2 ori pe saptamana.


Le ud cam o data la 3 zile... depinde de cum ii pamantul, tot timpul il verific cu degetu. Si i-am dat BioBloom si TopMax la fiecare udare (cate un capac la 500ml apa, cam atata imi ia o fata).
 
G

growcase

chill, ca daca le faci flush, e totu ok, le salvezi ! terminate sunt cand sunt de tot uscate/galbejite
/
 

dominique

New member
chill, ca daca le faci flush, e totu ok, le salvezi ! terminate sunt cand sunt de tot uscate/galbejite
/

Mersi de incurajari. :tiphat:
Sincer eram putin disperat.:cry:
Le-am facut baitza, acum sa vedem in viitor, cum evolueza.
Cand sa le mai dau fert? Ce ziceti?
 
G

growcase

Ar trebui sa pui niste poze....sa vedem si noi care-i treaba :D

Le mai poti da fert peste o saptamana....
 

dominique

New member
Ar trebui sa pui niste poze....sa vedem si noi care-i treaba :D

Le mai poti da fert peste o saptamana....


Cam astea is fetele mele. :canabis:
M-am chinuit putin cu ele, pana am invatat ce si cum se face, avand in vedere ca este primul meu grow.
Fetele sunt de 9 zile in flower, si azi le-am legat (cracanat) putin si am taiat niste frunze care tinea umbra.

Ce parere aveti???
 

Attachments

  • mare1.jpg
    mare1.jpg
    62.5 KB · Views: 15
  • mare2.jpg
    mare2.jpg
    71.6 KB · Views: 16
  • mica1.jpg
    mica1.jpg
    63.6 KB · Views: 17
  • 5
    5
    111.8 KB · Views: 33
  • amandoua1.jpg
    amandoua1.jpg
    40.4 KB · Views: 12
  • amandoua2.jpg
    amandoua2.jpg
    53 KB · Views: 16
E

evilkid

multumesc.
Si mai pun o intrebare "stupida", pentru cei care folosesc BioBloom de la BioBizz: cum masurati voi 1ml de fert???
Eu pun un capac la 250ml apa.
E ok, sau e prea mult?

un capac de stica de suc/apa etc, are 6-7ml. dopul de la biobizz probabil are mai mult.
un capac la 250ml apa mi se pare EXAGERAT de mult
 

Latest posts

Latest posts

Top